Kocamın ailesi

Ediyorsunuz. Siz onlari onlar sizi, herkes birbirini rahatsiz ediyor tabi ki. Bir evde onca insan rahatsiz eder yani, normal bu. Siz onlari eve alinca iki büklüm ay biz misafiriz zaten, ay biz sana yuk olduk falan diyip surekli minnet etsinler, evinizin isini yapsinlar, hep sizin eviniz oldugunun farkinda olsunlar istediniz sanirim ama o is öyle olmaz ki. Gelip yerlesince tabi evi sahiplenirler, onlar da orda yasiyor sonucta artik. Kucuk gorumcenin aldigi abur cuburlari bile yiyip eve giren sey herkesindir diyecek kadar yuz goz olmussaniz baska ne bekliyorsunuz ki. Ayrica evet aile evinde eve giren evin babanin parasiyla alinam sey herkesindir ama evin kucukleri vs harcligiyla abur cubur almissa kimse dokunmaz yani. Kardesler bile kendi arasinda birbirinin abur cuburunu yese kavga cikar. Koca kadinsiniz niye kizin aldiklarini yiyorsunuz ki
Kızın harçlığı değil ayrıca küçükte değil 23 yaşında burası yurt değil ev madem herkes kendi yiyeceğini kendi açıp yiyecek yurtta yaşasın hanımefendi

3 kuruş para gelecek diye kaynana ile yaşamayı tercih edeceğinize keşke bir işe girip calissaydiniz.
Yaşınız da çok ufaktır tahminime gore.
Hemen çocuk merakı neden acaba?
3 kuruş para gelicek diye değil borçlar ödensin çünkü çok borcumuz var işe girip çalışmaktan gocunmam ama eşim izin vermiyor napabilirim sırf çalışmak için eşimle kavga mi edeyim yaşımda 30 Buarada çocuk için çok bile geç en azından yaşlanmadan büyüdüklerini görmek isterim

Gerçekten çok mesafeli bir insanmışsınız. Eş ailesine birlikte yaşamaya teklif ederek nasıl mesafenizi korumayı düşündünüz acaba? İki tarafta gayet normal bir şekilde rahat değil. Daha bu kararı aldığınız gün sorsanız buradaki herkes yazardı bunlar bunlar yaşanacak diye. Ev ev üstüne olmaz diye boşuna dememişler. Ayırın evleri bir an önce. İşe girip çalışın evet borcunuz var madem. Kocanızla da kavga edin gerekirse bu yüzden. 30 da gayet normal bir yaş. Daha 2 senelik evlisiniz. Eşim izin vermiyor ne ya çocuk musunuz siz? Büyük görümceniz doğru bir şey söylemiş. Nesine bozuldunuz anlamadım mantıklı olan teşekkür etmenizdi.

Son düzenleme:
3 kuruş para gelicek diye değil borçlar ödensin çünkü çok borcumuz var işe girip çalışmaktan gocunmam ama eşim izin vermiyor napabilirim sırf çalışmak için eşimle kavga mi edeyim yaşımda 30 Buarada çocuk için çok bile geç en azından yaşlanmadan büyüdüklerini görmek isterim
O zaman ayrı eve çıksın kaynananiz.
Sizin borcunuz eş ailesini irgalamaz.
Onu eşinizle siz dusuneceksiniZ.

O zaman ayrı eve çıksın kaynananiz.
Sizin borcunuz eş ailesini irgalamaz.
Onu eşinizle siz dusuneceksiniZ.
Borç eşim ve ailesinin borcu ben evlenirken hiç masraf etmedim hiç borcumuz yoktu yani tam tersi ne kadar biliyorsunuz

Iyi de huzurunuzu siz kendiniz kaçırmışsınız. Aynı evde yaşanır mi ne diye davet ettiniz. Ayrıca şimdi taşınmak istiyorlar bunu da kötü bi şeymiş gibi anlatıyorsunuz taşınsınlar işte ne güzel

Arkadaşlar merhaba benim sorunum şu ki 2 yıl önce evlendim kira oturuyoruz eşimin ailesinden ayrı eşimin ailesine de neredeyse her gün yada 2 günde 1 gideriz eşim ailesinden ayrı yapamaz o zamanlar iyidi herşey gayt iyi davranıyorlardı çok sıcak davranmıyorlardı çünkü bn mesafeli biri olduğum için yağım gereği soğuk biriyim eşimin ailesinden oturduğu ev kentsel dönüşüme girecekti bnde dedimki zaten borç ödüyorsunuz çünkü baya borçları var ve hala ortak ödüyorlar iki evin tek evmiş gibi hesabı yapılır borç ödenir gelin başka kiraya çıkmayın zatn borç var burda beraber yaşarız bir kayınvalidem kaynatan görüncem bir tane 5 kişi oluruz ne olcak dedim ama geldikleri ilk gün iyilerdi çünkü bn herşeyi yapardım yemekleri temizliği ama çocuğum olunca onlar yapmak zorunda kaldılar birde sanki biz onları rahatsız ediyormuşuz gibi görüncem hadi gidelim başka eve geçelim. Demesi diğer evli görümcemin ilk başta konuyu mantıklı bulup şimdi annesine ayrı eve çıkın demesi devamlı küçük görümcemin bana laf sokmaya çalışması sanki bn onlara birşey yapıyormuşum gibi yapmaları heleküçük görümcemin sürekli eve abur cubur alıp biz yiyince bunları kim yedi demesi var görüceksiniz sanki burası yurt aldığı çikolatalardan yiyince sürat yapıyor yediğimiz için büyük görüncemin çocuğu oldu 40 kırkı çıkana kadar burda kaldı ama ben hamileyken başladı doğumda kırkın çıkana kadar annen kalır ben annemleri bize götürürüm bizde kalır demeye sanki bu onun torunu değil yani tamam sevmesinler b3ni sevilmeye ihtiyacım yok zaten ama huzurumuz kaçırmasınlar istiyorum artık sokmaya çalıştıkları i her laftan biktim bu akşam olan şeyden bizim bebeğimiz var zor uyuyan bir bebel kolik bn uyutamadığımda kaynanam uyutuyor onların yattığı oda görümcemin gerçekten mi burda mı uyutucaksın demesi eşime senin çocuğun orda uyusun demesi biktim artık gerçekten.

Eşinizin ailesiyle akrabalık bağınız var mı ?

Borç eşim ve ailesinin borcu ben evlenirken hiç masraf etmedim hiç borcumuz yoktu yani tam tersi ne kadar biliyorsunuz

Sizin yazdığınız kadarıyla biliyor haliyle insanlar. Çok borcumuz var yazmışsınız burdan borcun sizin olmadığı anlamı çıkmıyor. Bu durumda daha da saçma bir iş yapmışsınız, sizinle ilgisi olmayan borç ödensin diye bütün huzurunuzu kaçırmışsınız

Sacmalik insanlar borcunu dusunmuyor ki ayri eve cikmak istiyor bikmislar artik rahat verin birakin ciksinlar. Ayrica abur cuburlarinida yemeyin kizin ya ben birsey alsam baskasi gelse surekli aldigimi yese saklarim artik. Nasil bir insansiniz anliyamadim hic normal gelmediginiz bana. Koyden kalabalik bir aileden mi cikip evlendiniz ki bu tarz yasami normal kabul ediyosunuz. Gorumceleriniz gayet haklilar haksiz olan sizsiniz.

Kızın harçlığı değil ayrıca küçükte değil 23 yaşında burası yurt değil ev madem herkes kendi yiyeceğini kendi açıp yiyecek yurtta yaşasın hanımefendi
Ohooooo kız bir de yurtta kalacam dese beni istemedi diye düşüp bayılırsınız
Boğmayın insanları ya resmen kitlemişsiniz evinize sorunlu musunuz nesiniz bıraksanıza insanları

Öff esim aile bagimlisi ailesini eve getirdim, esim izin vermiyor diye calismiyorum ama cok borcumuz var, üstüne tabi cocuk yapilmali cünkü yaş 30a gelmis, ama verilmis kararlari 3 yasinda cocuk bile vermez. Kendi hayatlarini idare edemeyenler lütfen evlenip cocuk yapmasim, sonra böyle ailelere sariyorlar..

X