Kocamın ikiyüzlü ailesi...

Benim gorumce de terbiyesizin tekidir allahtan evli haspam. Kv gittim mi gelmez tlfla arar annesini gittiler mi ne zaman gidecekler diye :) dua et de evlensin. Bu arada sana söylediklerini bana söylese, anasinin babasının yanında onu yolar atarım. Sen de iyi sabır varmış.

ayhhh içim şişti yeminle....

o.küçük görümceninbağrına kürekle vurasim geldi.:KK67:

Benim küçük görümceye vursan o kürekle bi tane :KK59: ama tam beynine beynine şöyle dağıtacak şekilde nasıl olur canım :KK51:

Bi an beni anlatıyorsun sandım benim ki o kadar abartı değil belki ama görümce ile kavga annesinden..... :KK62: neyse orayı yazmıuorum yani ailesinden buz gibi soğuduğun halde eşin için katlanmak :KK43: ömür törpülemek gibi bişey canım allah yardımcımız olsun ben mesafemi biraz da olsa koymayı başardım inşallah daim olur sende sabırlı ol biraz daha zaman geçince eşinin de gözü açılır inşallah o_Oyani umarım

Derler üveye etme özde bulursun geline etme kızda bulursun onlarda zamanla ektiklerini biçecekler
Sen huzurunu bozma mesafeni koru önce hırlar sonra kabul ederler

Çok problemli aile, görümce ağzına iki tane çakmalıklardan.Sen yine efendiliğini bozma ama mesafeli durmak en iyisi.

Görümcenim ağzına çakmak... Beynine vurmak... Terbiyesiz görümce..?!?!?!

Kusura bakmayın da, bu tarzın da kınanılan görümcelerden farkı yok.
Boşverin gitsin.
Nefret ve kin beslemeye gerek yok.

Bu düşünce ve iç dolgusu ile ilerde kv olunca siz de benzer bir hal alabilirsiniz.

Terbiyeli olduğumu iddia eden, terbiyeyi her şartta bozmaz.
İş laf dalaşına, üstüne yürümeye, hakarete vardıysa; kabahat yalnız ve yalnızca bir tarafta değildir. Muhakkak az da olsa karşılıklıdır.
Sonuçta tüm olayları tek taraflı dinliyoruz, sadece bu konu içim değil. Şikayet edilen her kişiye acımasızca ve hakaret/aşağılama dolu yaklaşmamıza gerek yok...

Misal,
Görümce konu açsa;
Yenge çok huysuz, defalarca tartıştık, düğün sonrası eve geldiler, beş karış suratı vardı. Bir keresinde o kadar ağır laf etti ki bana; beni geçtim anneme/aileme saydırdı, dayanamadım üstüne yürüdüm, ablam zor tuttu, bizi beğenmiyor, hor görüyor... dese...!

Ya da misal,
Kv konu açsa;
Bir ay annesinin evinde kaldım, bilirim rahat edemez ama çağırdım yine bir kere gelmedi torun yeniyken, ben torununu görmek isterim ama getirmiyor, anca gidince görüyoruz, o zaman da hiç konuşmuyor, çayını meyvesini veriyor, tek kelime etmiyor, bizi ve ailemizi beğenmiyor, kendini üstün görüyor, tuvaletimiz dışarda, evimiz eski ve kücük diye dışlıyor... dese...!

Büyük görümce konu açsa;
"Abimin iki yüzlü eşi" başlıklı:
Bu gelini anlamıyorum kızlar, annemle kavgalı, gelip gitmez, gelse gitse zorla olduğu belli olur, evine gitsek konuşmaz. Bazen iyi davranır, buzları eritir ama sonra bir şeyi bahane eder yine küsüp mesafe koyar. Tavırlarını anlamıyorum, bir kere iyi davransa iki defa soğuk davranır. Aslında bizi sevmiyor, ama abimin hatrına iyiymiş gibi davranıyor bir bahane bulana kadar. Kardeşimle birbirlerine girdiler, zor ayırdım. Halbuki kardeşim babamın imkanı olmadığı için masrafları katlandı, sevmediğini bildiği halde abimin hatrına iyi davrandı ama ağza gelınmeyecek laflar söyleyince dayanamadı o da söyledi, zaten bahane arıyordu görüşmemek için, bahanesini kendi yarattı. Varsa yoksa ailesi ve eşi, bizi/kocasının ailesini hiçe sayıyor... dese...

Kp konu açabilse ne yazar acaba?
Dünya gözüyle bir torun sevemedim, gelinle anlaşamıyoruz, aksi, soğuk, görünüşte saygılı gibi ama aslında hiç sıcakkanlı değil, bize geldiğinde evden çıkarken buz gibi kesildiği ve kk ya dert yandığı çok belki oluyor. Hanım da aksi bizim, ağzı durmaz, oğlan sevmiş işte ne karışıyorsun, onlar iyi olsun napalım. Küçük kız desen, olmadı, yapamadık biz onu. Evlenemediği için yenmesini kıskanıyor. Abisini sayıyor ama yengesine saygısız, anasıyla bir oluveriyor; gelin desen maşallah alttan almaz, ne varsa söyler, muhattap olmaz, ömrüm çürüdü yeminle kadınların arasında, üç günlük dünya. Gençler akıllı ve sıcak olsa, eşlerinin ailesini mutlu etseler eşlerinin çok mutlu olacağını bilse; ne yapsam etsem de mesafe koyayım/gelip gitmeyeyim/yüz göz olmaya gelmez diye plan yapmasa. Yaşlılar yaşı gibi olgun olsa, kendilerinin de bu yollardan geçtiğinî bilse ne olur sanki? Ben zaten yaşlı adamım, gelip gitmem kimseye karışmam, bin türlü hastalık var, kadınlı kızlı stresli kalabalık ortamlara zaten hiç girmem. Girmem de, arada torunu görsem iyidi. Yalandan 5 dakka görünce doyamıyorum... dese....

.....

Konu sahibi haksız demiyorum.
Ama hep mi kv/kp/görümce tu kaka olur.
Olaylara hep (mecburen) tek taraftan bakıyoruz.
Sonra da gelsin boşanma gitsin aldatma.

....

Olduğu gibi bırakmak, saygılı ve hizmetkar davranarak utandırmak, kalp kırana aynıyla karşılık vermeyip kendimize yakışanı yapmak daha mantıklı, yapıcı ve utandırıcı bir hareket olur.
Kin, nefret, aksilik, soğuklukla ömür geçmez
Ailesine düşkün kocayı bir yerde uzaklaştırabilìr hatta...

wasbiye wasbiye . Bende bekarken aynen bole soluyodum tek tarafli olamaz die ama inanin bazen tek tarafli olup insani cileden cikariyolar bende 3 yildir esimin ailesiyle ciddi sorunlar yasadim en sonunda balayindan sonra beni kovunca bidaha gorusmedim erkek aileleri istemeyince biraz da cahillik olunca cok farkli olabiliyo insan duyduklarini anlamlandiramiyo bile

Biliyorum belki benim bu sıkıntılarım bazılarına çok saçma yada basit gelebilir. Hatta burada bazı okuduğum konulardan sonra bana bile basit geldi ne yalan söyleyim.
Benim sorunum eşimin ailesi. En başından beri onlardı hala onlar. Asla muhatap olmayacagim insanlarla ömürlük akrabayim. Eşim gidelim dediği zaman buz kesiyorum nefesim gidiyor ama mecburum . Sırf onun için katlaniyorum ikiyüzlü tavırlarına . 2 haftalık nişanliyken koltuk takımı aldık ve ertesi gün benden küçük bekâr gorumcem siz kim oluyosunuz da annemle babamı götürmeden kendi kendinize koltuk aliyosunuz vs vs laf saymisti. Düğünde kuaför tutulacak nişanda tek bendim bari düğünde küçük yegenlerimin saclari yapılsın dedim yine aynı gorumce fazla uzatma kes. Kaç kişi deyip tel kapatmıştı suratıma. Hala hayret ediyorum niçin atmadım yüzüğü diye. Eşim sohbetli düğün istedi bende kabul ettim ama ailesi Düğüne 1 ay kala eşime kızıp hicbiseye karışmadılar aileme bana dahi küstüler. Eşim de maddi açıdan sıkışık olduğu için boynu bükük onlara ses cikarmadi. Annem beyin felci geçirdi 15 gün hastanede yattı çıktı bi geçmiş olsun yok. Biz düğün yapıyoruz ne alınacak ne verilecek yok. Arayıp sorma yok. Düğünde herkes cenazede gibi asık surat oturdu. Yuzumuze bakmadı ailesi. Eşimin teyzesi herkese eşimi bizi kotulemis s....n haketmiyor hicbisey takmayacak kimse diye. Zaten sayılı akrabaydi da neyse... Yani onlardan kuruş takmadi kimse. Sadece isim listesi okundu şu şunu takti bu bunu falan.. Sonra vedalasma oldu onların evine gelin indim yarım saatliğine. Bana oy oy diye sarilmalar gülüşmeler sevmeler oksamalar.. Sinir krizi gecirseymisim keşke orada.. Ben düğünden sonra doğal olarak tepki koydum geride durdum ama kaynanam sürekli vakitli vakitsiz gelip gitti sürekli beni ayağına çağırdı sürekli eşimi arayıp senin karinin derdi ne evde tek oturacagina niye gelmiyor. Niye cumalarimi kutlamiyor niye aramıyor. Vs.. 2 haftalık evliyken eşim o zaman geç gelirdi o gün erken gelmişti bi akşam saat 22.30 civari eşimle yattik tam uyuyacaz eşimin telefonu çaldı malum gorumce olacak kız abi annemle Shima ya yemek getirdik kapıyı açmıyor dediğini duydum. Esimde ben evdeyim zil falan çalmıyor dedi ve sonra zil çaldı. Aa zil bozuk galiba dediler.. 3haftalık evliyim ve eşim işten 23.30 da geldi yedik içtik saat 01.00 oldu pat kapı çaldı ben hiç uygun değildim kaynanam kaynimi ve küçük gorumcemi alıp gelmiş yemek getirmiş güya.ben odadan çıkmadım ayıp diye. Ogluna dünya laf sayıp gitti. 1 hafta sonra kırgınlık olmasın diye konuşmaya gittim. Kaynana falan yok evde tesadüf. Malum gorumce benimle kavga etti. Benim gelinlik taksidi mi buzdolabiyla ç.makinesinin taksidini odemis ben nankörmüşüm. Gözüm yükseklerden inmemiş.Ailesine yüz vermiyormusum aglatiyomuşum onları. Herkesi kandirmisim ama o yemezmis benim ne mal olduğumu anlamış. Annesine babasına hizmet etmemisim. Ailem kan kusturmuş onlara.ne yaptı size ailem dedim Yüzlerine bakmamış... Abisinin kanına girip düşman etmişim onlara. Keşke öyle bi şansım olsaydı.... Aç gözlü terbiyesiz gerizekali utanmaz bunlar yetmedi üstüme yürüdü diğer gorumcem zor zaptetti. Ve hala düşünüyorum ben nasıl oldu da bu lafları söylemesine izin verdim yerimden bile kıpırdamadim diye.. Sonrası da burdan itibaren başladı. Kaynanam açıkçası zevzegin tekidir patavatsiz ve boş konuşur. Olanları gelince önce ben anlattim bana kaldırıp dediği laf "sen yılansan ben başıyım nankörlük etme o taksidini ödedi gelin arabani kiraladı" oldu.. Ve hamilelik haberimi alana kadar bana soğuk davrandı ailesi. Hamile olduğumu duyunca aşırı ilgi gösterişi yapmaya çalıştı izin vermedim sonra oda geri durdu. Neyse unutayim herşeyi dedim kardeşim nişanlandı çağırdık gelmediler misafir gelmişti diye. Bende tekrar mesafe koydum. Sonra tekrar eşim için unutayim dedim kardeşimin düğün yaklasti ona da sadece kaynana geldi. Ne kaynatam ne gorumceler ne kayın.. Eşimin dediği tek laf babam kalabalık ortamlardan hoşlanmaz oldu. Bende komple uzak durdum çünkü heryerde eşimi ve beni mahcup ediyorlar bu da yetmemis eşimin babası benim babamı görünce saklanıyor resmen sinir oluyorum. 7. Aya girince de doğum yaklasiyor diye kaynana yine aşırı ilgi gösterişi yaptı insanlara. Yine izin vermedim çünkü beni sevmediğini numara yaptığını biliyodum. Sonra zor bir doğum oldu ben annemlerde kaldım 1ay. Kaynanam 1 kere geldi ablasiyla. Kaynatam sadece hastanede gördü bebeği. Orda kalırken kaynanam telefon edip onlara çağırdı. Azıcık da burda kal Sonra kaynanasi bakmadı derler arkamdan dedi. bende hem gelmiyorlar hemde bu halde ayağa çağırıyolar diye sinirlendim ben burda rahatım orada ne işim var dedim. Gerçekten de rahattim annemin evinde klozet kullandım ve sürekli yattim. Onların wc evin dışında. Ve bir salonun içinde kaynim evde kaynatam sürekli evde ne işim var orada. Asagilamak için söylemiyorum ama baba evi cidden başka. Kaynanam hemen kaynatama lafı donderip bizi beğenmiyor orda rahatmis yemek vermeyiz diye korkuyor demiş oda eşimi arayıp sitem etmiş eşim de bana... Ve böyle gidiyor herşey .. 1.5 sene oldu ama herşey dün ki gibi aklımda. Bebeğim 6 aylık oldu ama hala icimde..
Aslında ben çok bişey istemiyorum sadece mesafeli durmak istiyorum ve duruyorum da. Misafir gibi oturup kalkıyorum onlar gelince hiZmet ediyorum ama asla konuşmuyorum. Bu da en doğal hakkım ama onlar hala biz ne yaptık derdi ne niye konusmuyo niye kin tutuyo bize deyip dolduruyorlar eşimi o da içine atıp atıp bellı zamanlarda patlıyor bana. İçimi dökmek istedim tamamen. Hatta birazdan yine onlara gidicez ve ben yine titriyorum sinirden..
7 senelik evlilikten tek anladıgım hatta cevremden de gördügüm erkek eger höytttt karıma laf söyleyemez ulan kimse derse ne anne kalır ne görümce kocada iş bitiyo ama neden se erkeklerin gözü nisanlıyken kör evlenince acılıyo

Böylelerine yüzlerine gülüp arkalarından ittirivereceksiniz...
:KK53:
Gelin kısmı tecrübesiz bilmiyor ama erkek aileleri kurttur böyle konularda....onlar ne biçim dolduruyorlardır kim bilir.
Sakın eşinize ailesini kötülemeyin, "ben onlaeı seviyorumi olsun ne olacak düğün tatsızlığıydı geçti. ahh kocacım, vah kocacım" diye mağdura yatacaksınız. Eşinize kötü bir şey söylemeden sinsi davranarak ailesinin kötülüklerini farketmesini sağlayın.

Valla içim daraldı hepsini okuyamadım. Te başlarda patladım. O tarafla sorunlarını eşin aracılığıyla çöz. Dırdır yaparak değil, onların yaptığı saçmalıkları eşine bir kez söyleyerek. Eşinin aklı fikri varsa onların yaptıklarını görmezden gelmez ve senin bunlara maruz kalmana engel olur. Baktın taraf tutuyor, sana yapılanları umursamıyor, o Zaman daha beterini sen yap. Sen onlardan değil, onlar senden bıksın. Hayatı sana zindan edenlere sen de zindan etmekten çekinme. Sabır diliyorum.

Bu kadar deli insanlarında yeryüzünde yaşadığını bilmek beni gerçekten çok tedirgin ediyor.

Biliyorum belki benim bu sıkıntılarım bazılarına çok saçma yada basit gelebilir. Hatta burada bazı okuduğum konulardan sonra bana bile basit geldi ne yalan söyleyim.
Benim sorunum eşimin ailesi. En başından beri onlardı hala onlar. Asla muhatap olmayacagim insanlarla ömürlük akrabayim. Eşim gidelim dediği zaman buz kesiyorum nefesim gidiyor ama mecburum . Sırf onun için katlaniyorum ikiyüzlü tavırlarına . 2 haftalık nişanliyken koltuk takımı aldık ve ertesi gün benden küçük bekâr gorumcem siz kim oluyosunuz da annemle babamı götürmeden kendi kendinize koltuk aliyosunuz vs vs laf saymisti. Düğünde kuaför tutulacak nişanda tek bendim bari düğünde küçük yegenlerimin saclari yapılsın dedim yine aynı gorumce fazla uzatma kes. Kaç kişi deyip tel kapatmıştı suratıma. Hala hayret ediyorum niçin atmadım yüzüğü diye. Eşim sohbetli düğün istedi bende kabul ettim ama ailesi Düğüne 1 ay kala eşime kızıp hicbiseye karışmadılar aileme bana dahi küstüler. Eşim de maddi açıdan sıkışık olduğu için boynu bükük onlara ses cikarmadi. Annem beyin felci geçirdi 15 gün hastanede yattı çıktı bi geçmiş olsun yok. Biz düğün yapıyoruz ne alınacak ne verilecek yok. Arayıp sorma yok. Düğünde herkes cenazede gibi asık surat oturdu. Yuzumuze bakmadı ailesi. Eşimin teyzesi herkese eşimi bizi kotulemis s....n haketmiyor hicbisey takmayacak kimse diye. Zaten sayılı akrabaydi da neyse... Yani onlardan kuruş takmadi kimse. Sadece isim listesi okundu şu şunu takti bu bunu falan.. Sonra vedalasma oldu onların evine gelin indim yarım saatliğine. Bana oy oy diye sarilmalar gülüşmeler sevmeler oksamalar.. Sinir krizi gecirseymisim keşke orada.. Ben düğünden sonra doğal olarak tepki koydum geride durdum ama kaynanam sürekli vakitli vakitsiz gelip gitti sürekli beni ayağına çağırdı sürekli eşimi arayıp senin karinin derdi ne evde tek oturacagina niye gelmiyor. Niye cumalarimi kutlamiyor niye aramıyor. Vs.. 2 haftalık evliyken eşim o zaman geç gelirdi o gün erken gelmişti bi akşam saat 22.30 civari eşimle yattik tam uyuyacaz eşimin telefonu çaldı malum gorumce olacak kız abi annemle Shima ya yemek getirdik kapıyı açmıyor dediğini duydum. Esimde ben evdeyim zil falan çalmıyor dedi ve sonra zil çaldı. Aa zil bozuk galiba dediler.. 3haftalık evliyim ve eşim işten 23.30 da geldi yedik içtik saat 01.00 oldu pat kapı çaldı ben hiç uygun değildim kaynanam kaynimi ve küçük gorumcemi alıp gelmiş yemek getirmiş güya.ben odadan çıkmadım ayıp diye. Ogluna dünya laf sayıp gitti. 1 hafta sonra kırgınlık olmasın diye konuşmaya gittim. Kaynana falan yok evde tesadüf. Malum gorumce benimle kavga etti. Benim gelinlik taksidi mi buzdolabiyla ç.makinesinin taksidini odemis ben nankörmüşüm. Gözüm yükseklerden inmemiş.Ailesine yüz vermiyormusum aglatiyomuşum onları. Herkesi kandirmisim ama o yemezmis benim ne mal olduğumu anlamış. Annesine babasına hizmet etmemisim. Ailem kan kusturmuş onlara.ne yaptı size ailem dedim Yüzlerine bakmamış... Abisinin kanına girip düşman etmişim onlara. Keşke öyle bi şansım olsaydı.... Aç gözlü terbiyesiz gerizekali utanmaz bunlar yetmedi üstüme yürüdü diğer gorumcem zor zaptetti. Ve hala düşünüyorum ben nasıl oldu da bu lafları söylemesine izin verdim yerimden bile kıpırdamadim diye.. Sonrası da burdan itibaren başladı. Kaynanam açıkçası zevzegin tekidir patavatsiz ve boş konuşur. Olanları gelince önce ben anlattim bana kaldırıp dediği laf "sen yılansan ben başıyım nankörlük etme o taksidini ödedi gelin arabani kiraladı" oldu.. Ve hamilelik haberimi alana kadar bana soğuk davrandı ailesi. Hamile olduğumu duyunca aşırı ilgi gösterişi yapmaya çalıştı izin vermedim sonra oda geri durdu. Neyse unutayim herşeyi dedim kardeşim nişanlandı çağırdık gelmediler misafir gelmişti diye. Bende tekrar mesafe koydum. Sonra tekrar eşim için unutayim dedim kardeşimin düğün yaklasti ona da sadece kaynana geldi. Ne kaynatam ne gorumceler ne kayın.. Eşimin dediği tek laf babam kalabalık ortamlardan hoşlanmaz oldu. Bende komple uzak durdum çünkü heryerde eşimi ve beni mahcup ediyorlar bu da yetmemis eşimin babası benim babamı görünce saklanıyor resmen sinir oluyorum. 7. Aya girince de doğum yaklasiyor diye kaynana yine aşırı ilgi gösterişi yaptı insanlara. Yine izin vermedim çünkü beni sevmediğini numara yaptığını biliyodum. Sonra zor bir doğum oldu ben annemlerde kaldım 1ay. Kaynanam 1 kere geldi ablasiyla. Kaynatam sadece hastanede gördü bebeği. Orda kalırken kaynanam telefon edip onlara çağırdı. Azıcık da burda kal Sonra kaynanasi bakmadı derler arkamdan dedi. bende hem gelmiyorlar hemde bu halde ayağa çağırıyolar diye sinirlendim ben burda rahatım orada ne işim var dedim. Gerçekten de rahattim annemin evinde klozet kullandım ve sürekli yattim. Onların wc evin dışında. Ve bir salonun içinde kaynim evde kaynatam sürekli evde ne işim var orada. Asagilamak için söylemiyorum ama baba evi cidden başka. Kaynanam hemen kaynatama lafı donderip bizi beğenmiyor orda rahatmis yemek vermeyiz diye korkuyor demiş oda eşimi arayıp sitem etmiş eşim de bana... Ve böyle gidiyor herşey .. 1.5 sene oldu ama herşey dün ki gibi aklımda. Bebeğim 6 aylık oldu ama hala icimde..
Aslında ben çok bişey istemiyorum sadece mesafeli durmak istiyorum ve duruyorum da. Misafir gibi oturup kalkıyorum onlar gelince hiZmet ediyorum ama asla konuşmuyorum. Bu da en doğal hakkım ama onlar hala biz ne yaptık derdi ne niye konusmuyo niye kin tutuyo bize deyip dolduruyorlar eşimi o da içine atıp atıp bellı zamanlarda patlıyor bana. İçimi dökmek istedim tamamen. Hatta birazdan yine onlara gidicez ve ben yine titriyorum sinirden..

Kolay deil tüm bunları yaşamak Allah yardımcın olsun yalnız sunu söylemek ıstıyorum bende sizin gibi herşeyi tek tek hatırlayıp kafaya taktım Zaman'ında yüzlerini görmek istemiyordum ama bu kin sana zarar veriyo takmamayı öğrendim şuan emin ol daha rahatım aklıma geldıkce başka seyler düşünmeye çalışıyorum gecmiş geçmişte kaldı esınle çocuğunla Mutlu olmaya bak derim

Benden küçük görümcem bana böyle kesli, sen kim oluyorsunlu konuşacak ben de sakin sakin duracağım.
Kusura bakmayın ama ben ağzına s.cardim :KK11:

Saygısızlık olur,hata olur onlar ayrı bununki terbiyesizlikten öte cazgirlik :110:

Bende doğum yaptigimda annemde kaldim kv cocuk bakamaz ve aynı sizinki gibi evleri dışarda hepsi bir odadalar. Çok can sıktı benim kv ve kp. Ayni benimkiler sanki. Ben dis gosterdim artik susmuyorum. Benimle bas edemiyolarmis arrtik bulasmiyolarmis. Gorumcemle hoc konusmuyoeum kv kp mesafeliyim. Esimde yaptiklarini gordu artik karistirrmiyor onlari bana laf edemiyorrlar. Is esinizde bitiyor. Ve de sizde. Susmayin ezdirmeyin kndinizi.

Son düzenleme:
Eşimin huyu güzel ondan duruyorum demişsin de, bildiğin eşin seni ezdiriyor?? Bu çelişkinin içinden çıkamadım

Keşke annenizi dinleseymişsiniz.
Yada bebek olmadan resti çekip en azından tepkinizi gösterseymişsşniz.şu saatten sonra ne yapsanız boş.geç kalmışsınız pasif kalmışsınız malesef

Kötü şeyler yaşamışsınız ama boşanmayacaksanız,kin tutmamayı,boşverip geçmeyi öğrenmek zorundasinız. Nefret ağır bir yüktür insanın sırtında,hele birde nefret ettiğini sürekli görmek,aynı ortamda bulunmak çok zordur ama yapacak başka birşey yok ki. Siz bugün gitmiyorum deseniz,onlar gelecek torun sevmeye,dolayısıyla görüşmek zorundasınız.
Mesafeli olun ama hiç konuşmuyorum demek doğru değil. Bu tavır sizi kibirli,burnu havada insan yapar ki öyle düşünüyorlar muhakkak hakkınızda.
Onlar size iyiyse hâlihazırda, eskiyi deşip deşip,kendinizi nefretle doldurup durmayın. Eşiniz ailesini atamayacağina göre olması gereken bu. İyi hissetmek,mutlu olmak istiyorsanızda olması gereken bu. Nefretle kinle bir ömür geçmez. Olan size olur.

vallahı sabrına cok sastım..bı kere ben olsam asla evlenmezdım boyle bır aıleyle..bırde sanırım o gorumceyı parçalardım

Gitmeyin eşinizede söyleyin,kararlı olun ,hiç bahane de üretmeyin lùtfen biraz ayaklarınız üzerinde durun eşinize annenlere gittiğimde kendimi kötü hissediyorum diyin artık kartlarınızı açık oynayın.

Çok direndim ama olmuyor. Daha iki gün önce gidelim dedi kavga ettik tartıştık sonra baristik bugün yine gidelim dedi. Tamam dedim ne diyeyim. Vazgecmiyor
kocanda is yok senin benim esime ailem böyle davransa asla gitmem. üstün müsait degildi dedin gecenin 1 de mi yemek getirmek akilarins geliyor.
niye üstüne degistirip gitmedin yanlarins?

X