Vücut Kremleri Kokulu pedler

Vücut kremleri, losyonlar
Genital bölge temizliği için özel jeller kullanın kızlar ama abartmadan ve doğru ürünleri.
Doktorlar genelde Sebamed öneriyor. PH 4.2 genç kadınlar için.
Menapoz sonrası için PH 6.2 olan çeşidi de var.

Günlük pedi sadece regl bitiminde son gün ve ilk olmayı beklediğim gün kullanıyorum. Kotex'in %100 organik pamuk olanını. Parfümlülerden uzak durun...

Ben de günlük ped kullanıyordum eskiden ama okuduklarımdan korkup bıraktım. Bir süre sadece çamaşırımla idare ettim ama öylesi de zor oluyordu ve dışardayken sıkıntı çekiyordum. Şimdi çamaşırıma peçete koyuyorum, sık sık değiştiriyorum acaba bir zararı var mıdır?

sakınn!! peçete koyulur mu ya:1shok:..peçete erir ve gider içe doğru..çok tehlikeli:eek:lmaz:...doktorlar diyo ki pamuk peçete vs koymayın orası kara bi delik değil gayet de kanallardan içeri doğru gidip zarar verir dediler...

sakınn!! peçete koyulur mu ya:1shok:..peçete erir ve gider içe doğru..çok tehlikeli:eek:lmaz:...doktorlar diyo ki pamuk peçete vs koymayın orası kara bi delik değil gayet de kanallardan içeri doğru gidip zarar verir dediler...

Arkadasim sence mumkun mu pecetenin eriyip teee icerilere kadar gitmesi? kanallara kadar ulasacak ustelik? bnce bazi sylere korkutuk inanmadan once basli basina bir anatomik inceleme yapmanizda fayda var, zira pecete koymanin bir zarari varsa bile bunun nedeni baska bir seydir.

Heee hatta peçeteden hamile bile kalabiliriz kaydirigubbakcemile3 Olur mu kız öyle şey deli :)

peçete pamuk tampon genital bölgeye konulmaz annem rahim ameliyatı geçirdi doktor bu tarz şeyler kullanmamasını söyledi gerçekten içeriye gidip pıhtılaşma yapıyomuş ve orada mikrop bakteri üretiyormuş

evet canım katılıyorum sana

aman bee her şey zararlı. ne kullanıcaz bez mi koyalım:KK43: iyi markaları kullanmaya çalışıyorum. kokusuz alıyorum ama ben de günlük ped kullanıyorum haftaiçi. evdeyken hadi idare ediyorum da dışarıdayken çamaşır değiştiremem ki... bazen kokulu akıntım oluyor hemen o günlük pedi değiştirip kokudan kurtuluyorum. ama kullanmasam bütün gün leş gibi kokucam. kullanmaktan başka çarem yok. ben de evdeki paket bitince kotex in pamuklu günlük pedini alıcam. pahalı ama napalım sağlık önemli.

kızlar kesinlikle pamuklu ped kullanın.

katlanabilir incecik olan pedlerde çok yabancı madde var.

bunun yerine genelde 10lu paket içinde katlanmamış pamuklu dolgun pedler var,onlar hem koku hem hijyen açısından rahatlatır sizi.

kendi adıma canlady yada molped kullanıyorum.gayet memnunum biraz dolgun olduğu için başlarda rahatsız oldum ama diğer pedlere göre daha hava aldığı için sorun olmadı sonradan.

aha resimde koyiyim

3412.jpg

kızlar yıllarca her türlü pedi denedim ama aradığımı buldum sanırım, kesinlikle orkid ultra comfort... hem pamuklu hem ince, hemde kokuyu dışarıya vermiyo... günlük ped konusunda ise, ben kullanmadan edemem açıkçası, çünkü sürekli dışardayım ben, her dakka çamaşır değiştiremem hem değiştirsem bile yanımda kirli çamaşırla mı gezicem, kokar o yaa, günlük pedlerin ince ve kokusuz olanları özellikle, discreet, orkid veya kotex gibi hem pamuklu hem ince, bunun iç çamaşırı dokusundan ne farkı var ki zararlı olsun...

kuzenim hastanede kayıt bölümünde çalışıyor. kesinlikle parfümlü ped kullanma, kaç hasta geldi bu yüzden dedi. yumurtalıklarda kist mi ne oluşuyormuş. tam anlamadım ama kesin bir şey söylemeyim. zaten hoşlanmıyorum, kokusu dışarıdan hissediliyor gibi geliyor.

kızlar kesinlikle pamuklu ped kullanın.

katlanabilir incecik olan pedlerde çok yabancı madde var.

bunun yerine genelde 10lu paket içinde katlanmamış pamuklu dolgun pedler var,onlar hem koku hem hijyen açısından rahatlatır sizi.

Onlar da kocaman yaa, inceler bile afedersiniz araya girip sıkıştırıyor, bunlar iyice pot pot. Yazın belli de olur sanki.. Bir ara kullanıyordum gerçi ama rahat edemedim ben bunlarla...

bende molped in çiçek kokulusunu kullanıyorum 4 lü paketini,daha önce de orkidin çiçek kokulusunu kullandım yıllarca.bilmiyordum zararlı olduğunu,burda yazılanları okuyunca korktum şimdi,ped im de btmek üzere bi dahakine almıyım kokulusundan bari

Ben de arkadaşımın tavsiyesiyle bir kere Orkid Deo Fresh kullandım ve ilk ve son oldu benim için! Çok fena kaşıntı yaptı.. Zaten doktorum da bu tür ürünlere hiç sıcak bakmıyor.. Şuan ped yönünden rahatım zaten, malum bebiş.. Kullanmıyorum yani :KK70:

arkadaşlar günlük ped kullanmıyalım tamamda ne yapacağız,kadın olarak hepimizde ama çok ama az akıntı sorunu var , çantamızda bir düzüne külotlamı dolaşacağız ıslak kalmamak için zırt pırt değiştir .. günlük ped,i sık,sık değiştirirsek bir sorun olmıyacağını düşünüyorum büyük bir çoğunluğumuz zaten bunu kullanıyor, test edilmiş ürünler iyi bir marka olmasıda önemli tabi,ben her zaman bunu savunurum,ben böyle düşünüyorum,diğer düşüncelerede saygı duyuyorum.....

Bunun Markayla alakası yok. mesela tr deki en iyi marka orkid. ama ne kadar emici olursa içinde o kadar kimyasal kullanılıyor demek.
Benim bulabildiğim kadarıyla tüm pedler klorla beyazlatılıyor. Vücudun özellikle en hassas yerine temas ettiğini düşünürsek bu çok sıkıntılı bir durum.

Özel günlerde mecburen kullanmak durumundayız ama her gün değil. Kilot değiştirmek de zor evet.
Ben günlük pedlerin 2 katı genişliğinde pamuklu bezler kullanıyorum. bir yada 2ye katlıyorum. ıslandığında diğer yüzüne çeviriyorum. Bir bez 2 gün kadar kullanabiliyorum böylece. sonra kirli sepetine.. kalınlığı günlükler gibi ,kaymıyo, kaşındırmıyo, alışınca çok rahat. hatta kullanmadığım zamanlarda rahatsız hissediyorum.

bunlardan 8-10 tane yaptım.(pamuklu kumaştan kestim) Hepsi bitene kadar beyazlar yıkanacak oluyo zaten .makinede bi güzel yıkanıp tertemiz oluyolar. bir kez deneyin, hiçbir zorluğu yok. Kullanım olarak Pedden farkı yok. Sadece geridönüşümlü.Sağlığınız açısından lütfen hazırcı olmayın kızlar!

Bana hep evlenince ve hamilelikte akıntının çoğaldığı söylenirdi. Ben ikisini de yaşamadım. Kendimi bildim bileli pamuklu bez kullanırım hiç bir zaman rahatsız edecek kadar akıntım olmadı.

kızlar yıllarca her türlü pedi denedim ama aradığımı buldum sanırım, kesinlikle orkid ultra comfort... hem pamuklu hem ince, hemde kokuyu dışarıya vermiyo... günlük ped konusunda ise, ben kullanmadan edemem açıkçası, çünkü sürekli dışardayım ben, her dakka çamaşır değiştiremem hem değiştirsem bile yanımda kirli çamaşırla mı gezicem, kokar o yaa, günlük pedlerin ince ve kokusuz olanları özellikle, discreet, orkid veya kotex gibi hem pamuklu hem ince, bunun iç çamaşırı dokusundan ne farkı var ki zararlı olsun...

tatlım onlar pamuklu değil malesef. orkid comfort'da pamuksu üst yüzey* yazıyor

* ın açıklamasını okursan, pamuk kullanılmadığını sadece sentetik (başka materyallerle üretilen pamuğa benzer bir madde) olduğu yazıyor.

Bana Özel günler iiçin en yakın gelen kotex ,ancak o da saf pamuk değil ...

Bunun Markayla alakası yok. mesela tr deki en iyi marka orkid. ama ne kadar emici olursa içinde o kadar kimyasal kullanılıyor demek.
Benim bulabildiğim kadarıyla tüm pedler klorla beyazlatılıyor. Vücudun özellikle en hassas yerine temas ettiğini düşünürsek bu çok sıkıntılı bir durum.

Özel günlerde mecburen kullanmak durumundayız ama her gün değil. Kilot değiştirmek de zor evet.
Ben günlük pedlerin 2 katı genişliğinde pamuklu bezler kullanıyorum. bir yada 2ye katlıyorum. ıslandığında diğer yüzüne çeviriyorum. Bir bez 2 gün kadar kullanabiliyorum böylece. sonra kirli sepetine.. kalınlığı günlükler gibi ,kaymıyo, kaşındırmıyo, alışınca çok rahat. hatta kullanmadığım zamanlarda rahatsız hissediyorum.

bunlardan 8-10 tane yaptım.(pamuklu kumaştan kestim) Hepsi bitene kadar beyazlar yıkanacak oluyo zaten .makinede bi güzel yıkanıp tertemiz oluyolar. bir kez deneyin, hiçbir zorluğu yok. Kullanım olarak Pedden farkı yok. Sadece geridönüşümlü.Sağlığınız açısından lütfen hazırcı olmayın kızlar!

Bana hep evlenince ve hamilelikte akıntının çoğaldığı söylenirdi. Ben ikisini de yaşamadım. Kendimi bildim bileli pamuklu bez kullanırım hiç bir zaman rahatsız edecek kadar akıntım olmadı.

aynı kirli bezi çevirip 2 gün kullanmak mı:KK53:
daha mı sağlıklı oluyo günlük petlerden
hiç hijyenik değil bence
kirli bi bezi kullanmaktansa günlük ped kullanırım daha iyi
organik günlük pedler de var sonuçta

Onu Eskiden Ped Yokken Yaparlardı..
Ayrıca 1 Kere Kullanıp Kazanda Kaynatırlardı..
O Yoklukta Bile 1 Bezi 2 Gün Kullanmıyorlardı..
Hiç Sağlıklı Değil..
Sizde Dikkat Ediniz..

Son düzenleme:
aynı kirli bezi çevirip 2 gün kullanmak mı:KK53:
daha mı sağlıklı oluyo günlük petlerden
hiç hijyenik değil bence
kirli bi bezi kullanmaktansa günlük ped kullanırım daha iyi
organik günlük pedler de var sonuçta

Sana katılıyorum arkadaşım.

Eskiden imkansızlıktan bu tür şeyler yapılırmış fakat onu da yaparken ocaklarda kaynatırlarmış bol bol.
Fakat artık imkanlarımız var, o yüzden bu tür şeylere gerek yok bence.
Hem pedlerin sağlıksız vs olduğunu hiç düşünmedim bile...

Eskiler ped bulamadıkları için pamuklu bez kullanırlarmış bu tamam ama artık bu devirde pamuklu bez... Günlük pedi 3 saatte bir değiştirmek varken 2 gün, kirli üzerinde bakteri üremiş bir bezi kullanmak... Bilemedim... Konu hazırcılık değil burada... Umarım yanlış anlatmışsınızdır...

X