Vücut Kremleri Kokulu pedler

Vücut kremleri, losyonlar
Hazır pedler kloarla beyazlaştırılıyor ve naylondan yapılıyor. İç çamaşırı alırken bile pamuklu olanı tercih ederiz çünkü daha sağlıklıdır aynı kilodu yıkayıp tekrar giymiyor musunuz? Bez de o şekilde yıkanıyor farkı yok. ayrıca çevirip kullanıyorum dediğim bezi 2-3 kat yapıyorum, kirlenip de çevirdiğimde kirli kısmı arasında kalıyor. öbür yüzüde kirlenince değiştirip başka kullanıyorum zaten. Benim çok az akıntım oluyor bu yüzden sı değiştirmeme gerek olmuyor.

Ayrıca birgün iki gün üstümde kalması, o kanserojen maddelerin cildinize verdiği zararla, kıyaslanamaz bile. çünkü vücuttan çıkan şey necis olsa da sonuçta size ait, ama o sentetik naylonların neden üretildiğini bile bilmiyoruz. Çamur mu daha kirlidir yoksa kanalizosyon pisliği mi?
(bebeğinizin altını bezlersiniz ve pislediğinde tenine bulaşan kendi dışkısı değil midir? Bir bebek ortalama 2 yıl bu şekilde yaşıyor.)

Son düzenleme:
Hazır pedler kloarla beyazlaştırılıyor ve naylondan yapılıyor. İç çamaşırı alırken bile pamuklu olanı tercih ederiz çünkü daha sağlıklıdır aynı kilodu yıkayıp tekrar giymiyor musunuz? Bez de o şekilde yıkanıyor farkı yok. ayrıca çevirip kullanıyorum dediğim bezi 2-3 kat yapıyorum, kirlenip de çevirdiğimde kirli kısmı arasında kalıyor. öbür yüzüde kirlenince değiştirip başka kullanıyorum zaten. Benim çok az akıntım oluyor bu yüzden sı değiştirmeme gerek olmuyor.

Ayrıca birgün iki gün üstümde kalması, o kanserojen maddelerin cildinize verdiği zararla, kıyaslanamaz bile. çünkü vücuttan çıkan şey necis olsa da sonuçta size ait, ama o sentetik naylonların neden üretildiğini bile bilmiyoruz. Çamur mu daha kirlidir yoksa kanalizosyon pisliği mi?
(bebeğinizin altını bezlersiniz ve pislediğinde tenine bulaşan kendi dışkısı değil midir? Bir bebek ortalama 2 yıl bu şekilde yaşıyor.)

herkesin hijyen temizlik anlayışı farklı
ama sizinki çok daha farklı
kanserojen maddede pede gelene kadar milyonlarca örnek var günlük hayatta
en basiti cep telefonları şu an kullandığın pc nin yaydığı radyasyon
ben böyle kirli bezi evirip çevirip kullanmaktansa
yüzde yüz organik pamuk ped kullanırım daha iyi
en azından gerçekten temiz olma amacını layığıyla yerine getiririm

Peki o necis olan vucut salgısının üzerinde bulunduğu pedi namaz için çıkartıp namazdan sonra yeniden aynı yere yerleştirmek hakkında yorum alabilir miyim sizden? Bu gün tekstil sektöründe kullanılan pamuklu tüm ürünler klorla beyazlatılmış ipliklerden yapılıyor veya en iyi hitimal hidrojen peroksit... Madem ki klor konusunu açtınız bunuda ekleyeyim... Sizin kullandığınız pamuklu kumaş buna dahil ki klorla ağartılmayan kadın pedleri mevcut...

Bu arada Fransızların şebeke suyu kanalizasyondan arıtılıyor, bilin bakalım arıtma yöntemlerinin son aşamasında ne var... Klor...

keşke o dediğinden üretiliyor olsa arkadaşım.
Sen şu an etrafında hazır ye attan başka birşey görüyor musun. eskiye kıyasla ewt çok şey kolaylaştı ama pek çok zararlı madde de evlerimize kişisel bakım alanlarımıza kadar girdi. Dünya çöplükten tüketim çılgınlığında boğuluyor resmen. Çamaşır makinesi çok harika birşey hem temiz oluyo hem yormuyo ama deterjana katılan o kadar zararlı madde varki getirisinden çok götürüsü oluyor nerdeyse

ewt artık daha bakımlıyız, daha güzeliz, daha rahatız, ama daha hastayız daha sağlıksız bir toplum oluyoruz gittikçe. bebek bezleri, pedler doğada 500 yıl da ancak çözülebiliyor. Ülkemizde ortalama bir bebek 2-3 yıl bez kullanıyor, kadınların hepsi ped kullanıyor ve yarısı da hergün! kullanıyor.
ilerde çocukarımıza torunlarımıza koca bir çöplük mü miras bırakacağız?

----
Benim kullandığım bezi denediğinizde daha farklı düşüneceğinizi umuyorum. çünkü çevremde her ikisini de kullananlar var ve pamuklu kullananlarda kadın hastalıklarının yada genital rahatsızlıkların hiçbiri olmadı. Kaldı ki doktorlar günlük pedi tavsiye etmiyor.
Ben sadece kilot değiştirmektense kilotla aynı kumaştan bir parçayı ek olarak kullanıyorum. Sizin anladığınız şekil çok farklı.

keşke o dediğinden üretiliyor olsa arkadaşım.
Sen şu an etrafında hazır ye attan başka birşey görüyor musun. eskiye kıyasla ewt çok şey kolaylaştı ama pek çok zararlı madde de evlerimize kişisel bakım alanlarımıza kadar girdi. Dünya çöplükten tüketim çılgınlığında boğuluyor resmen. Çamaşır makinesi çok harika birşey hem temiz oluyo hem yormuyo ama deterjana katılan o kadar zararlı madde varki getirisinden çok götürüsü oluyor nerdeyse

ewt artık daha bakımlıyız, daha güzeliz, daha rahatız, ama daha hastayız daha sağlıksız bir toplum oluyoruz gittikçe. bebek bezleri, pedler doğada 500 yıl da ancak çözülebiliyor. Ülkemizde ortalama bir bebek 2-3 yıl bez kullanıyor, kadınların hepsi ped kullanıyor ve yarısı da hergün! kullanıyor.
ilerde çocukarımıza torunlarımıza koca bir çöplük mü miras bırakacağız?

----
Benim kullandığım bezi denediğinizde daha farklı düşüneceğinizi umuyorum. çünkü çevremde her ikisini de kullananlar var ve pamuklu kullananlarda kadın hastalıklarının yada genital rahatsızlıkların hiçbiri olmadı. Kaldı ki doktorlar günlük pedi tavsiye etmiyor.
Ben sadece kilot değiştirmektense kilotla aynı kumaştan bir parçayı ek olarak kullanıyorum. Sizin anladığınız şekil çok farklı.

Günlük pedlerin geri dönüşüm oranı yüksek, çok kalitesiz bir ürün almadıkça bu konuyuda geçtik... Bizim anladığımız şey senin aynı kumaş parçasının bir önünü bir arkasını çevirip 2 gün kullandığın, bunun için dünyanın altından üstüne girip çıkmaya gerek yok... Sülfat şu an dünyaya en zarar veren şeylerden biri, kullandığın şampuanda, duş jelinde, yüz yıkama jelinde bir gıdım sülfat varsa senin şu an yazdığın tüm mesaj kendini imha eder... Bana ters kusura bakma, sen yine bildiğin şekidle kullanmaya devam et tabii ama dünya bir bez parçası ile kurtulmuyor maalesef...Yine de evrensel görüş olarak duyarlılığından dolayı teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Konu bez/ped parçası olduğu için bu konuda yorum yaptım. Günlük pedin zararlarından dolayı kullanmayan arkdaşlara belki bir alternatif olur diye. Ki bu konuyu sadece bana indirmegemek çok saçma, sen bunu pedde yaptığın şekilde de kullanabilirsin. 3 saat sonra başka temiz bez korsun mesela.

İçini rahatlatacaksa söyleyeyim, Ben tenimde ve saçlarımda beyaz sabun, sirke ve zeytinyağı kullanıyorum sadece. (her zaman böyle değildi. Şüphesiz ki herşeye karşı önlem alamam kullandıklarımın içinde bir yerden katkı maddesi olanlar vardır ama kendi adına sağlığın ve dünya için yapabildiğin kadarını yaparsın)

Son düzenleme:
Ben önceden kullanıyordum
Mantar oldum olalı bıraktım iyi kide bıraktım yahu
Cildim nefes aldı resmen.

Konu bez/ped parçası olduğu için bu konuda yorum yaptım. Günlük pedin zararlarından dolayı kullanmayan arkdaşlara belki bir alternatif olur diye. Ki bu konuyu sadece bana indirmegemek çok saçma, sen bunu pedde yaptığın şekilde de kullanabilirsin. 3 saat sonra başka temiz bez korsun mesela.

İçini rahatlatacaksa söyleyeyim, Ben tenimde ve saçlarımda beyaz sabun, sirke ve zeytinyağı kullanıyorum sadece. (her zaman böyle değildi. Şüphesiz ki herşeye karşı önlem alamam kullandıklarımın içinde bir yerden katkı maddesi olanlar vardır ama kendi adına sağlığın ve dünya için yapabildiğin kadarını yaparsın)

Canım kusura bakma ama burada senden başka aynı bezi iki gün kullanan kişi yok, tepkimiz bez kullanılmasına değil 2 gün aynı bezin kullanılması, sanırım daha açık olmuştur artık...Dediğin gibi 3 saatte bir bezi değiştirip yenisini koysan kimse burada yorum yapmazdı inan ki... Ve evet beyaz sabun dediğin şeyin içeriğinin ne olduğunu ve ne kadar zararlı olduğunu bilsen hiç şüphesiz ki kullanmaktan vazgeçerdin, elbette ki herkes kendi yapabildiği kadar çevreyi, doğayı ve kendini korumalı ama bunu yaparken önce içerik bilgisine sahip olmalı... Beyaz sabunun rengi neden beyaz mesela... acaba neden neden :)

Tatlım sabunun kullanımı yüzyıllara kadar dayanıyor. Saf sabun yağlardan elde edilir, Sabunun o kadar zararı varsa hergün yeni bir kimyasal eklenen şampuanlar binlerce kat daha zararlı demektir !

3 saatte değiştirmem gerekmiyo çünkü o kadar sürede kirlenmiyor zaten. (bundan şüphelendiğimde pamuk koyuyorum ki abdestim kaçmasın) Bu kişiye göre değişen bir durum demekki. günlük pedler tek yüzlü olduğu için küçük bir akıntıda bile kirleniyor tenine temas ediyo değiştirmen gerekiyor haliyle, bunda öyle bir durum yok

Size Bu kadar tehlikeli ve pis geldiyse neden günlük pedleri tüm doktorlar zararlı derken (hatta özel günlerde bile az kukllanmayı tavsiye ediyorlar) araya bez koymayı yasaklamıyor? (görüştüm)
Ped pek çok Kadın hastalıklarına sebep olabiliyor ama bunda o risk yok en azından.

Kullananları kötülemek için söylemiyorum, birşey kabul ettirmeye de çalışmıyorum ama pis kirli diye hakaret edilmeyi hak etmiyorum.
Kadın ilmihallerinde bu konudan bahsediliyor, buraya yazılmasa da pek çok namazlı bayan bunu kullanıyor. (Herkesin gözü önüne bunu yazacak tek benim heralde :X) Akıntı abdesti bozar bu da kadınlara sıkıntı veren bir durum, pamuk da bu yüzden kullanılıyor

ben günlük pedi sadece adetimin son günlerinde kullanıyorum. bazen de adet olacağımı hissedip takıyorum

onun dışında hiç kullannmıyorum

dikkat ettim takınca akıntı ve koku fazlalaşıyor. zaten sıık sık duş alıp iç çamaşır değiştiriyorum

yine de çantamda nolur nolmaz diye bir orkid ve bir günlük ped taşırım

Tatlım sabunun kullanımı yüzyıllara kadar dayanıyor. Saf sabun yağlardan elde edilir, Sabunun o kadar zararı varsa hergün yeni bir kimyasal eklenen şampuanlar binlerce kat daha zararlı demektir !

3 saatte değiştirmem gerekmiyo çünkü o kadar sürede kirlenmiyor zaten. (bundan şüphelendiğimde pamuk koyuyorum ki abdestim kaçmasın) Bu kişiye göre değişen bir durum demekki. günlük pedler tek yüzlü olduğu için küçük bir akıntıda bile kirleniyor tenine temas ediyo değiştirmen gerekiyor haliyle, bunda öyle bir durum yok

Size Bu kadar tehlikeli ve pis geldiyse neden günlük pedleri tüm doktorlar zararlı derken (hatta özel günlerde bile az kukllanmayı tavsiye ediyorlar) araya bez koymayı yasaklamıyor? (görüştüm)
Ped pek çok Kadın hastalıklarına sebep olabiliyor ama bunda o risk yok en azından.

Kullananları kötülemek için söylemiyorum, birşey kabul ettirmeye de çalışmıyorum ama pis kirli diye hakaret edilmeyi hak etmiyorum.
Kadın ilmihallerinde bu konudan bahsediliyor, buraya yazılmasa da pek çok namazlı bayan bunu kullanıyor. (Herkesin gözü önüne bunu yazacak tek benim heralde :X) Akıntı abdesti bozar bu da kadınlara sıkıntı veren bir durum, pamuk da bu yüzden kullanılıyor

Sadece yağlardan elde edilen bir sabun :) Canım, keşke dediğin gibi olsa sadece yağ karışımları ile durumu kotarsak o zaman inan bana her şey zaten güllük gülistanlık olurdu ama dediğin şekilde değil maalesef, taşıyıcı olarak yağlar kullanılıyor ancak temizleyici ve ajan olarak kullanılan maddelerdir köpürmeyi sağlayan ve kiri uzaklaştıran... Ayrıca ben dahil hiç kimse kullandığın pamuklu bezin zararlı olduğunu söylemiyor, bahsettiğimiz şeylerden biri senin bu kumaşların tamamen doğal olduğunu ve ağartıcısız beyaz olduğunu düşünmen, ben ilk olarak bunu düzelttim... Zarırının ne olup olmadığı veya klasik günlük pede oranla ne boyutta bir zarar vereceğini bilemeyiz zira bunun üzerine yapılmış bilimsel bir araştırma söz konusu değil... Ped kadın hastalıklarına sebep olabilir demişsin doğrudur olabilir ama bunun için gerekli şartların ne olduğunu biliyor musun, tabii ki hayır... Maalesef toplumumuzda öyle insanlar var ki, ister ped ister kumaş her ne kullanıyorsa kullansın gerekli temizliği yapmadığı sürece herhangi bir kadınsal hastalığa yakalanması olası, birde aşırı derecede temizlik düşkünü insanlar da var ki onlarda o bölgeyi aşırı hijyenik tutukları için yararlı bakterilerin ölmesine sebep oluyor bu da hastalığa yakalanmalarını kolaylaştırıyor, ekstra olarak cinsel hayattan kaynaklı bazı temizlik gereksinimleri var ki kadınlarımızın bir çoğu bu konu hakkında eksik bilgiye sahip,bu yazdıklarımın tamamı bilimsel olan şeyler...Bu sebeple aynı durumdaki bir bayanın pamuklu kumaş kullanması hasta olmasına engel olmaz... Bir bayan olarak çevrende zaten pek çok olaya şahit olmuşsundur... Bu yaşımdayım, kendimi bildim bileli günlük ped kullanırım allaha şükür hiç bir hastalığa(sistit dahil) yakalanmadım, dediğim gibi burada bilinç önemli...

Bu arada konumuz şampuansa yazacak çok şey var, ben elimden geldiğince şampuan, sıvı el sabunu, çeşitli temizleyiciler hakkında insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum zira maalesef ki okullarımızda verilen kimya eğitimi yeterli olmadığından çoğu insan hangi maddenin ne manaya geldiğinden, çevresine ve kendisine ne tür zararlar vereceğinden bihaber ancak konumuzun şampuan ile alakası yok...

Demişsin ki "günlük pedler tek yüzlü olduğu için küçük bir akıntıda bile kirleniyor tenine temas ediyo değiştirmen gerekiyor haliyle" sen akıntıdan dolayı arkasını çeviriyorsun, bir arkasını çevirmek yerine değiştiriyoruz konu bundan ibaret... Yalnız bakteri denen şey özellikle vucut sıvıları ile o derece hızlı çoğalır ki, sen bezin ister arkasını ister yanını neticede üzerinde bakteri üreyen bir şey enfektedir ve bu bütün beze yayılır, bu da bilimsel olan bir şey ki zaten varlığını inkar edemezsin... Herneyse benim bu konu hakkında yazabileceklerim bunlar, sabun üretiminde kullanılan maddeler konusunu ve bakteri üreme konusunu araştır neden bahsettiğimi daha iyi anlayacaksın...

Sevgiler

kokulu ya da kokusuz gunluk ped kullanma demiştı doktrum o yuzden kullanmayı bıraktım. ama tercıhen kokulu ped kullanmamak gerek

ben de regl döneminde kokudan inanılmaz rahatsız olduğum için geçenlerde kotexin bir paketini alıp denedim ve çok memnun kaldım kızlar zararlı olduğunu hiç duymamıştım ama haklı olabilirsiniz sonuçtu kokusunu oluşturması için falan kullanılan maddeler zarar verebilir sonuçta çok hassas bir bölge dikkatli olmak lazım

Arkadaşlar Merhaba,
Bayanların % 83’ü adet dönemleri boyunca farklı türlerde enfeksiyonlarla karşılaşıyor ve bunların %62’si kalitesiz ped kullanımından kaynaklanıyor. Yaşanan sıkıntılar da çoğu arkadaşın yukarda saydığı adet ağrıları, kaşınma ve yanma, deri iltihabı, beyaz akıntı, fallop tüpü enfeksiyonları, vajinal mantar enfeksiyonu, rahim enfeksiyonu vs vs.
Birçok arkadaşım bu rahatsızlıklardan şikayet edince ve onca ilaca rağmen bir iyileşme kaydedemeyince araştırma gereği duydum ve anion pedlerine ulaştım.
-7 katmandan oluşan ve %100 pamuk bir peddir.
-Havayı geçirir, sıvıyı geçirmez.
-Sağlık Bakanlığı, FDA, CE, 106 ülkede kullanım onayları, helal sertifikası ve hijyen sertifikası mevcuttur.
-Sıvıyı emen kısım okyanus yosunundan oluşuyor. Bunun da sebebi emiş kapasitesini 10 kat artırması. Güzellik salonları maske olarak kullanıyor bunu:)
-En can alıcı özelliği, patentli kartuş kısmı. Bu kısımda özel teknolojiyle iplik haline getirilen turmalin taşı bulunuyor. Bu taşın da en önemli özelliği negatif anyon açığa çıkarması. Bu kartuş kısmı nemlendiğinde ya da ıslandığunda negatif anyon açığa çıkarıyor ki bu şekilde
Adet ağrılarını azaltıyor
Kokunun oluşmasını engelliyor
Bakteri oluşumuna engel oluyor
Mantar, kaşıntı, yanma , deri iltihabı, idrar yolları enfeksiyonu, akıntı, rahim enfeksiyonu vs iyileştirici etkiye sahip.
Hormonları düzenliyor
Bağışıklı sistemini güçlendiriyor
Stres ve yorgunluğu azaltıyor.
Bunları da dediğim gibi o negatif anyonlar sayesinde yapıyor. Dünya Sağlık Örgütü sağlıklı bir ortamda 1 cm küpte 1000 partikül oksijen olması gerektiğini söylüyor ki bu pedin kartuş kısmı 1 cm küpte 6070 partikül oksijen açığa çıkarıyor.
Bu pedleri kullanmak ve daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz telim ... İyi günler. Sıkıntısı olanlara geçmiş olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
X