Çocuk Hastalıkları Kolik bebek anneleri 😕 bebeğim için ne gibi şeyler yapabilirim ? Lütfen yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Mevsim hep bahar

Popüler Üye
Pro Üye
8 Mart 2020
6.982
15.853
Merhaba arkadaşlar 35 günlük kız bebek annesiyim ve ilk bebeğim,tecrübe deseniz 0 . 32 yaşındayım bu yaşa kadar ise bu kadar yakın bir bebekle olmadım . Bebeğimi uzun uğraşlar sonucu kavuştum çok şükür ancak şuan dert mıdır bilemiyorum , çocuğum çok huzursuz doğduğu günden beri . Ve iki farklı doktorla görüştüğümüzde kolik bebek olduğunu söylediler . Belirli şeyleri söylediler, bisiklet hareketi ,gaz çıkarma teknikleri ,damlalar ... 40ndan sonra düzelir diyenler oldu ancak şuan 35.gün öyle ki 24 saatlik gün içinde 20 saati ağlama nöbetleri, huzursuzluklar ile geçiyor . Zerre dinlenme şansım yok,yanımda kim olursa olsun hayretler içerisindeler . Ben ise aşırı takıntılı,panik bir insanım zaten şuan iyice tavan yapmış durumda bu halim lohusalık nedir inanın bilmiyorum dogurdugumun ertesi gün itibariyle hep ayakta ,uykusuz halde herşeye yetişmeye çalıştım çocuğumun. Napacagimi şaşırdım ,bana veya benim gibi olanlara önerileriniz var mı ? Şimdiden herkese teşekkür ederim

Bu kadar kucukken kolik olup olmadigi belli olmuyor diye biliyorum. Ustelik dogumdan 15-20 gun sonra gaz sorunu basliyordu diye hatirliyorum. Bence doktorunuzu degistirin, bu arada bebeginiz ac olabilir mi? Kilo alimi nasil?

Bu kadar kucukken kolik olup olmadigi belli olmuyor diye biliyorum. Ustelik dogumdan 15-20 gun sonra gaz sorunu basliyordu diye hatirliyorum. Bence doktorunuzu degistirin, bu arada bebeginiz ac olabilir mi? Kilo alimi nasil?
Kg alımı çok güzel sorun yok gelişiminde ama aşırı gün içinde ben 3 saate razıyım artık en az 6 saat bir fiil ağlıyor huzursuz şekilde , (anne sütü hariç verme demelerine rağmen kg dan ötürü gelişimi iyi diye ) günlük mama en fazla 2 kere veriyorum doymuyor mudur acaba diye düşünüp. Ağlamaları görmeniz lazım ,sadece ağlamayı geçtim örnek bir şekilde uyuttum diyelim yerine koyunca ya da uykuya dalınca en fazla 10 dk içinde tekrar başlıyor ağlamaya susturma ise saatler sonrasını buluyor . Napacagimi cidden artık şaşırdım çünkü çok üzülüyorum ,çocuk konusunda aşırı hassas idim bebeğimize çok çabuk kavuşmadık şuan bu ağlamaları beni mahvediyor 2 farklı Dr. Gördü ikiside aynısını söyledi,kolik olarak .

Sadece gaz sancısından mı acaba sorunu.? Yediklerinize dikkat etseniz çok mu gazlı acaba yedikleriniz? Kimyon tohumu ve anasonu demleyip içebilirsiniz akşamları. Birer çay kaşığı demleyip içiyorum ben faydasını gördüğüme inanıyorum. Gaz damlası olarakta sab simplex vermişti doktorumuz o da iyi geldi. Doktorunuza bi danışın derim bunları. Probiyotik bir de.

Cok uzuldum. Mama miktarini arttirin biraz, sıklıgini degil. Yani atiyorum 30 veriyorsaniz 90 hazirlayin bakin ne kadar ictigine. Bi de bir rahatsizligi olabilir, bir baska doktora daha gosterin

Hepsini yapıyorum. Kimyonun tohum halini aldim hergun içiyorum ve probiyotik damlalar da kullanıyorum. Damla olarak ise Nurse Harveys kullanıyorum ek olarak biogaia yi kullanıyorum . Yediklerim ise inanın gazlı şeyleri de yemiyorum . Gerçekten sinirlerim çok bozuldu ,kendimi güzelce sıcak tutuyorum vs hepsi ama sanki iyice gün geçtikçe kötüye gidiyor bu hali . Doktorlara göre herşey çok normal ben 20 saat huzursuzluktan bahsediyorum onlar ise geçer demekle kalıyorlar .buarada memede bile kendini kasıyor ayaklarını çekip çekip ,memede bu hâliyle kavga ediyor yavrum .

Cok uzuldum. Mama miktarini arttirin biraz, sıklıgini degil. Yani atiyorum 30 veriyorsaniz 90 hazirlayin bakin ne kadar ictigine. Bi de bir rahatsizligi olabilir, bir baska doktora daha gosterin
Bunu da yapıyorum normalde 60 ml verirken çıkardım dün 90 a ama en fazla 30luk icmistir . Çünkü çok aşırı arttı bu durum ,bana günlük 3 saat bu hal olsa ya rabbi çok şükür diyeceğim . Kolik müzik şarkılari vs hicbsisey kâr etmiyor ,ben ise aksine zaten panik bir insanım daha da fazlası oldum aşırı dalmaya başladım örnek insanları dinlesemde anlamıyorum dediklerini ,odaklanamiyorum çünkü çok uykusuz bitkinim çok teşekkür ederim buarada

Beyaz gürültü denediniz mi uyuturken? Fön sesi, ninni, klasik müzik ya da bebek şarkıları. Benim ufaklık dinlerken sakinleştirdi bazen.
Denedim tam tersi iyice bağırıyor onlarda . Öyle bi gün ,iki gün değil denemem . Küçükken örnek şuan bugün 35.gun 10 günlükken de günde 3 saat ağlardı durmadan ama büyüdükçe iyice durum kotulesmeye başladı .

Kimyon ve anasonlu cay, rezene cayi icin. Mama markanizi ve biberonunuzu degistirip deneyin. Valla aklima baska bi sey gelmiyor. Gunde kac kez kaka yapiyor?

Kimyon ve anasonlu cay, rezene cayi icin. Mama markanizi ve biberonunuzu degistirip deneyin. Valla aklima baska bi sey gelmiyor. Gunde kac kez kaka yapiyor?
Hepsini yaptım bu yüzden çaresizim Kimyon , rezene hergun saat başı içiyorum. Mama ise Aptamil kullanyordum ,sma optipro ya geçtim 1 haftadır . Hani mamadan ötürü mu diye de araştırdım ki sabit kalmiyacagim mamada da bir sonrakine başka deneyeceğim yine ama yok ya ben napayım daha bilmiyorum . Yani şöyle diyeyim anne değilken ,"ben çocuğuma bunu yapmam" dediğim herşeyi uyutma şekli olarak veya ağlamasını azaltmak için hepsini yapmaya başladım o kadar üzgünüm ki 35 gündür yanındayım 2 saat uyumus olsa ben uyusam gözlerim açık panik halindeyim.

Kaka yapımı da aslında güzel ama alt taraftan gaz neredeyse hiç yok gerçi usttende çok gaz çıkardığı söylenemez . Dakikalarca meme sonrası mama sonrası gaz çıkarsın diye uğraşıyorum bana mısın demiyor, altını açınca bez degisimi için o anda kakayi gaz haliyle çıkarıyor.

Mama olarak bi de golden goat deneyin biz memnun kalmistik ama buyumeyle artan ataklar var belki cidden bi rahatsizligi vardir (ciddi bir sey yoktur umarim, yani fiziksel olarak onu rahatsiz eden bir sey olabilir) bir anne corabini mi degistirmemisti bebegin, lastigi sikiyormus ona agliyormus vs gibi. O yuzden iyi bi cocuk doktoru gorsun

Gunde ennaz 3-4 kez ishal seklinde yapmali. Oyle yapiyorsa ok.

Gittiğimiz drlar özelse görevliler hani devlete değil çocuğum daha iyi ,ilgi alaka olsun diye özelde muayane ettiriyorum kêza kendi aile hekimliğimiz sağolsun çok iyi ,kendi kuzenimde uzman Sami ulusta 20 senelik filan hepsi çok sağlıklı çocuk sabredeceksin diyorlar ama bana cidden tuhaf geliyor . Çocuk ağlamaktan göbek fıtığı oldu o kadar ki yırtınıyor ben takıntılı insanım bukez bende sizin gibi diyorum bu çocuğun kesin biseyi var drlar bilmiyo .

Ayriyeten bende kolik bir bebekmisim dillere destan halde ,annem çok çekmiş ciddi mana da şimdi annem kızımı görünce aynısı diyor . Araştırdım bu koliklerde anne baba da varsa bebekte de olabiliyormus WOMAN

Valla sizi korkutmak istemem ama benim ogluma istanbulda amerikan hastanesinde 2 gunde apandisit teshisi koyamadilar yani demem o ki hastane de bi yere kadar, iyi doktora denk gelmek onemli olan. İnsallah ciddi bir sey yoktur, ben su an dr dr geziyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…