Çocuk Hastalıkları Kolik bebek anneleri 😕 bebeğim için ne gibi şeyler yapabilirim ? Lütfen yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Benim oğlumda 49 günlük 3 gündür gece gündüz ağlıyor uykuları 45 dk 1 saat anca ağlayarak uyanıyor bugün kayıt oldum bu siteye sırf bu sorunuma çözüm bulabilirim belki diye size denk geldim ve çok üzüldün çok zor bir durum allah yardımcınız olsun umarım en kısa sürede rahatlarsınız yine araştırma yaparken bir annenin önerdiği müzik vardı ben bugün 1 kere denedim sakinleri sizde deneyin isterseniz buzuki orhan kolik albümü altındaki yorumlar inanılmaz iyi umarım faydasını görürsünüz

Çok çok teşekkür ederim bende inanın şuanda kızım akşam saat 6 dan bu saate dek ayık ve kolik sancıları rahat bırakmadı ki uyusun,şuan da uyudu ve girebildim foruma çok teşekkür ediyorum size bende hemen dinliycem ve dinleticem. Bizde 51 günlük olduk bugün şuan . İnşallah artık biran önce geçer çünkü gerçekten çok yıpratıcı bir dönemden geçiyorum ve kızımın kolik sancıları da eklenince çekilmez bir hale beni sokuyor sabrediyorum . İnşallah bütün bebekler ve çocuklar hep sağlıklı olur .

3 gundur kiraz cekirdegi kemeri kullaniyorum onunda faydasini girdum ilk gunler kadar aglamiyor birde patigi varmis onuda denicem dahada azalir umarim sanada tavsiye ederim bir dene bence sicak kompres gercekten cok fayda ediyor

Merhaba bel fitigim var demissiniz ...benim de var ve agrim 2-3gundur depresti bebegim biraz iri onu tasidigim icin mi oldu bilmiyirum belimden kalcalarima bacaklarima hatta pelvis bolgeme vuruyor...sizde de boyle mi olmustu...gcen sene. Yine ayni agriyla acile gittim bt felan bakildi kadin doguma gittim hersey yolunda dendi olsa olsa belinizdeki fitik bu agriyi yapiyordur dedi... Pelvis bolgem agridigi icin kadin doguma da gitmistim hatta ama bel fitigi bu kadar mi etkili

Merhabalar ,geçmiş olsun Bel fıtığı ameliyatı geçirdim geçen yıl 2020 Kasım'da ameliyat sonrası ağrım olmamıştı hatta hamilelikte dahi olmadı ancak doğum sonrası tekrar aynı yasadiklarimı yaşıyorum. Bel fıtığı hayatı kalitesizlestiren bir omurilik hastalığı maalesef ,ben size şöyle diyeyim 1 dk.ayakta duramayacak hale geliyor düşüp bayiliyordum acidan Allah'ım kimseye yaşatmasın yaşadıklarımı ama ilerlemiş bel fıtığı kucumsenecek bişey değil . Doktora beyin cerrahi uzmanı gormesinde fayda var ve mr cekilmeniz lazım

Merhaba kolik ile ilgili bazı kitap sayfaları paylaştım.Umarim vaktiniz olur okumak icin ve ise yarar.

Eklentiler

• 20220218_225510.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 141
  • 20220218_225454.jpg
    155,8 KB · Görüntüleme: 124
  • 20220218_225439.jpg
    158 KB · Görüntüleme: 125
  • 20220218_225003.jpg
    187 KB · Görüntüleme: 119
  • 20220218_225029.jpg
    159,6 KB · Görüntüleme: 100
  • 20220218_225127.jpg
    151,2 KB · Görüntüleme: 94
  • 20220218_225139.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 89
  • 20220218_225211.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 89
  • 20220218_225221.jpg
    166,4 KB · Görüntüleme: 82
  • 20220218_225239.jpg
    171,5 KB · Görüntüleme: 85
  • 20220218_225250.jpg
    145,4 KB · Görüntüleme: 84
  • 20220218_225306.jpg
    145,9 KB · Görüntüleme: 86
  • 20220218_225323.jpg
    159,4 KB · Görüntüleme: 86
  • 20220218_225342.jpg
    182,4 KB · Görüntüleme: 82
  • 20220218_225414.jpg
    189,2 KB · Görüntüleme: 82
  • 20220218_225348.jpg
    182,6 KB · Görüntüleme: 107
Merhaba
Hâlâ böyle bir sorununuz varmı bilmiyorum ama belki yeni annelere yardımcı olur bende bu durumlardan geçtim öncelikle Allah bağışlasın. Bir çay kasiginin ucuyla yarım fincandan olçü alarak kimyonu içine atın ve acı olacağı için bir küp şeker atın bieberon meme reddine sebep olduğundan ılıdıgı zaman bebeginize birkaç çay kaşığı verin gaz ve uyku sorununu giderecektir. Eminim ki bebeğinizi çok güzel besliyorsunuzdur beslenme aliskanliginiza renk katın daha renkli sebzeler yiyin daha proteinli besinler alın ve sürekli emzirin. Bebeğinizin bacaklarını tutun ve üç kez karnını hafif sıkıştıracak şekilde bacaklarini kırarak bastırın ve 4. De bacaklarını kırmadan dik bir şekilde bebeğinizin kafasına degdirmeye çalışın en güzel baş etme yöntemi karnı ağrıyor olabilir yüzüne dikkat ederek yüz üstü yatırın başka sorularınız varsa sorabilirsiniz özelden de yazabilirsiniz yardımcı olmak isterim

Merhaba kolik ile ilgili bazı kitap sayfaları paylaştım.Umarim vaktiniz olur okumak icin ve ise yarar.

Ben okudum ve 60 gun boyunxa uykusuz kalirken hep bunlari arastirdim gayet doğru bilgiler. 60 gun sonunda oglumun morarana dek ağlaması geçti hafifledi ve yok oldu. Sorun reflusuydu belkide aptamil Ar gecince çocuğum cok sakinledi ve 3 aylikken dis cikarmaya başlayınca emmeyi de birakti..
Reflu ve kolik bebekler icin aptamil Ar gayet iyi bir mama kime onerdiysem memnun kaldi.. haliyle eger 2. Ci cocugumda da bu sorun olursa yinr aptamil deneyeceğim..

Sizin de mi pelvis bolgenize vuruyordu?yani rahim agrisi cekiyor gibiyim cok ilginc doktora gittim rahimlik bitsey yok dedi...bacaklqrima kadar iniyor

Sorun reflusuydu belkide aptamil Ar gecince çocuğum cok sakinledi
Reflu ve kolik bebekler icin aptamil Ar gayet iyi bir mama kime onerdiysem memnun kaldi.. haliyle eger 2. Ci cocugumda da bu sorun olursa yinr aptamil deneyeceğim..
Benim kızıma da reflü teşhisi kondu. Doktorumuz Aptamil Ar verdi. Ya da Bebelac’ın Tickener diye koyulaştırıcısı var. Onu mamasına koy dedi. Ama benim kız sevmedi.

Benim kızıma da reflü teşhisi kondu. Doktorumuz Aptamil Ar verdi. Ya da Bebelac’ın Tickener diye koyulaştırıcısı var. Onu mamasına koy dedi. Ama benim kız sevmedi.
Aptamil Ar hem rahat kaka yapmasini sağlıyor ve doyuruyor hem de gaz sorununu bitiriyor cok şaşırmıştım kut diye kesmisti hepsini. Bebelac gold vardi kabiz yapti sma laktoksuz vardi mahvetti cocugu hele hipp demiyorum bile...

Ben simdi aptamil Ar veriyorum 1 kasik 3 4 kasikta normal aptamil 2 koyuyorum çünkü hafif reflu devam ediyor cok sulu yediginde özellikle o yuzden tickener yerine bu sekilde denemeni tavsiye ederim...

Benim bebegimde kolik hemde oyle boyle degil herseyi denedim hicbisey ise yaramadi tek cozum yuzustu yatirmakta buldum ben. Yaninda oldugum her an yuzustu uyutuyorum odadan cikinca ceviriyorum sadece kendini bogmasin diye zaten kafasini gayet kaldiriyo tutuyoda guvenemem ve her uyandiginda kucagima alir almaz cikartiyo gazini yuzustu yatirdigim icin. Onun disinda buzuki orhanin kolik bebek muzigi dinletiyorum ve huzursuz bebekler icin rukye var dua onu dinletiyorum. Benim bebegimin oyle beter sancisi vardiki asla yatar pozisyonda durmak istemiyodu surekli kucakta pispislanmak 20 saat uyumadigi oluyodu ve surekli evin icinde kucagimda yurutmem gerekiyodu koyar koymaz yerine uyaniyodu uyusa bile ben boyle cozdum simdi gazi olsa aglasa bile belki haftada 1 2 kere ustelik tam atak doneminde olmasina ragmen umarim sizinkide hafifler

Benimde aynı durumda asla kucaktan inmek istemiyor kucak derken ayakta gezdirmemi istiyor memeye alınca dahi çığlık çığlığa şuanda 7 saattir ayık ve ataklı halde ağlıyor şaşırdım kaldım artık 3 aylık olacak 12 gün sonra

Bebegim agladikca bende agliyodum kucagimda saatlerce gezdiriyodum asla sirtustu pozisyonda durmuyodu yerine koydugum an uyaniyodu uykusuzdum dayanamiyodum damlalara dunya para verdim ayni sekilde benimkide memede asiri sinirleniyo ayaklarini ceke ceke agliyodu ne yapsam gaz cikmiyodu inan bana tek yapcagin her uyudugunda yuzustu yatirman kac gecem bosuna ziyan oldu tat alamadim bebegimin dogdugundan. Sonra kesfettim ve o gun bugundur rahatim gazinin yuzde doksanini cikariyor uyanip kucagima aldigimda. Dun saglik ocaginda ebede tavsiye edince sirt omuz kaslarinin gelisimi icin zaten ben kolikten dolayi oyle yatiriyodum dedim kaslar icinde iyiymis yani. Arada gazi olmuyo mu oluyo tabi belki gunde 1 2 saat o zamandada karanlik odaya gecip buzuki orhanin kolik muziginde kucagima yatar pozisyonda alip gezdiriyorum pis pis diye uyuyakaliyor ama asla tv isigi varsa bile etkiliyor yatmiyor. Normalde isigi ve sese cok aliskin olmasina ragmen. Dene faydasini gorecegine adim gibi eminim

Hepsini okuyamadim diger yorumlari ama gobek fitigi gecer ellemeyin sakin.
Mama mi aliyo sut mu bilmiyorum. Once ac mi onu cozun.saglik ocaginda kilo takibi yapin emin olursunuz.
Bebek soluna yatmis gibi olacak kucaginizda oyle meme verin gazini cikarir. Cikmadimi hemen omzunuza yatirin. Her mamadan sonra gazi cikacak cikmazsa bagirsaklara gecer sanci yapar. Reflu yatigi alin 45 derece ile yuz ustu yatirin ve boyle 5 dk falan yatirin sakin oyle uyutayim birakayim demeyin. Yuzu yana baakcak sekilde. Gastroya randevu alin relaktaz verebilir super bi enzim iceren bisey gaz sorunu cozuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…