Kolik Bebekler..

Ayay34

EnisLut'unMinikAnnesi
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
144
830
30
Belkide hayatınızın en kötü dönemlerinizi geçirmek üzeresiniz .. Ama iyi bakmayı , sabırlı olmayı ve birçok konu hakkında iyi bir bilgiye sahip olmayı öğreneceğiniz bir dönemede merhaba demiş olacaksınız. Sizinde benim gibi kolik olan bir evladınız varsa dediklerimi en iyi siz anlarsınız . bitmeyen geceler , uzayan ağlamalar ... Kolik hakkında bir çok uzmanla görüştüm .. Bilgi edindim .. Sizinlede paylaşmak isterim .. Öncelikle çocuğunuz ağlamaya başladımı sakin ve şefkatli olun .. Onu kundaklayıp kucağınıza gaz çıkarma pozisyonuna getirip alın .. Sırtına hafifçe vurarak step topunuz varsa üzerine otrn ve zıplayın. Yoksada bnm gibi yatagın ucuna otrup yaylanın :)) çocuğunux sakinleşecektir.. Baktnz buda olmuyor .. Koliklerin duyarlı olduğu sesleri dinletin(süpürge makinası , fön makinası , araba sesi vs.) ... Beşiğinde usulca sallayın .. İllaki uyuyp sakinleşecektir ... Ama öncelik kendinizin sakin olabilmesi .. Umarım bu bilgiler işinize yarar .. :)

Bu bilgiler içinde tek sakinlestigi arabayla gezmek kızım bundan baska birşeyle sakinlesmiyor aslında gazını da çıkarıyor ama hep buısınma ve ağlaması var

Bizim oğlanda öyle ama sabırlı olmaya çalışıyrum .. Gazını çıkarması ayrı dert çıkarmaması ayrı dert.. Elma suyuda iyi geliyor tavsiye ederim .

Teşekkürler paylaşım için o kadar tanıdık ki sanırım hepsini denedik
Sindirim sistemi gelişinceye dek ki bu yaklaşık 4 ayı buluyor, hiç bir şey fayda etmedi bize. Sürekli ağlayan ve ıkınan bir bebekti oğlum ve o dönem herkes başka bir şeyler söylüyordu. çaresizlik içinde her şeyi denedim sonuçlar genelde anlıktı. Yani anlık çözümler.. tabi yine de bir kaç dakikada olsa rahatladığını görmek büyük mutluluktu!
Bir gece artık ne yapacağımızı bilemedik hiç bir şey fayda etmedi o sırada biz de olan anacığım sen de böyleydin kızım çingene salıncağından başka yer de de durmazdın dedi; açtı battaniyeyi attı yavruşu içine başladılar eşimle sallamaya. Veeeee... Koyar koymaz sustu hınzır O günden sonra eşimle karşılıklı oturup sabaha kadar öyle uyuttuk her kriz anında. Bizim için en kesin yol buydu ve hep sakinleşti. İstisnasız. Tabi kollarımız koptu mu koptu Sakinleşince de hamak almıştık anne karnı hissi veriyo diye(sanırım veriyo beşikte uyumuyordu anında uyanıyordu) ona koyuyorduk uyuyordu..
Bu böyle 3,5 ay sürdü yaklaşık sonra bir gün bir uyandım bebeğim değişmiş gülücükler saçan bir bebeğe dönüşmüştü.
Şimdi 5 ayına gircek oğlum beşiğinde mışıl mışıl uyuyor..
Sabır sanırım en güzel ve belki de en anlamlı kelime kolik bebek anneleri için

Merhaba. Benimde 70 günlük bir oģlum var ilk bebeğimiz ve 2 haftalikkenden beri kolik krizleri tutuyo. Doktorumuz 3.aydan itibaren gecicek diyor ama bana hayal gibi geliyor gercekten geciyormu yani birden bire duzelmis mi oluyor duzelince gaz problemide mi bitiyor yoksa sadece aglama nobetlerimi?

gaz problemi bitti onunla birlikte ağlama nöbetleri de bitti. Yani gaz sancısı sebep oluyormuş şiddetli ıkınma ve ağlama nöbetlerine malesef.. hayal gibi evet ama gerçekten birdenbire geçiyor. Sizin de maşallah çoğu geçmiş 70 günü bitmiş bile Dilerim oğlunuzda en kısa sürede bu sancılardan kurtulur

gaz problemi bitti onunla birlikte ağlama nöbetleri de bitti. Yani gaz sancısı sebep oluyormuş şiddetli ıkınma ve ağlama nöbetlerine malesef.. hayal gibi evet ama gerçekten birdenbire geçiyor. Sizin de maşallah çoğu geçmiş 70 günü bitmiş bile Dilerim oğlunuzda en kısa sürede bu sancılardan kurtulur
Cok sagolun insallah o gunler cok yakindir bazilarinin daha uzun suruyormus gercekten cok korkuyorum, aksam olcak diye ödüm kopuyo :KK43:

Belkide hayatınızın en kötü dönemlerinizi geçirmek üzeresiniz .. Ama iyi bakmayı , sabırlı olmayı ve birçok konu hakkında iyi bir bilgiye sahip olmayı öğreneceğiniz bir dönemede merhaba demiş olacaksınız. Sizinde benim gibi kolik olan bir evladınız varsa dediklerimi en iyi siz anlarsınız . bitmeyen geceler , uzayan ağlamalar ... Kolik hakkında bir çok uzmanla görüştüm .. Bilgi edindim .. Sizinlede paylaşmak isterim .. Öncelikle çocuğunuz ağlamaya başladımı sakin ve şefkatli olun .. Onu kundaklayıp kucağınıza gaz çıkarma pozisyonuna getirip alın .. Sırtına hafifçe vurarak step topunuz varsa üzerine otrn ve zıplayın. Yoksada bnm gibi yatagın ucuna otrup yaylanın :)) çocuğunux sakinleşecektir.. Baktnz buda olmuyor .. Koliklerin duyarlı olduğu sesleri dinletin(süpürge makinası , fön makinası , araba sesi vs.) ... Beşiğinde usulca sallayın .. İllaki uyuyp sakinleşecektir ... Ama öncelik kendinizin sakin olabilmesi .. Umarım bu bilgiler işinize yarar .. :)
Merhabalar bu bilgi doğrultusunda kolik bebekler devamlı emmek isterler kesinlikle 1 buçuk 2 saat geçmeden mama yada göğsünüzü vermeyin bunun çok etkisi olduğunu göreceksiniz doktorum bana 2 ilaç yazdı tribudat nurse harverys çok faydasını gördük ve emme arzusundan dolayı yalancı emziğe alıştırdık Benin bebeğim gece gündüz inliyordu 1 dakika bile uzanarak durmuyordu çok araştırma yaptım kimyon rezene zinco fayda etmedi az yedirmenin faydasını göreceksiniz

Merhaba arkadaslar.
Allah hepinize sabir versin. Dışardan bakinca dert gibi görünmeyen ama insani iyip bitiren bi surec.
Kizim simdi alti aylik. 4 bucuk ay boyunca kizara kizara agladi. Bi hafta sesi gitti yavrumun. Baslarda haftada iki gun acillerdeydik. Sonra lavmani kendimiz yapar olduk. Iki saatlik uykularla aylarim gecti.yardim edenimde yoktu. Kahvaltı yapamadan aksam olurdu kimi zaman.Yasadiklarim anlatmakla bitmez.
Oncelikle belirtmek isterimki bu koliginde dereceleri var. Zira benim.buyuk kizimda kolikti ama uykusuzda olsak fitilsiz acilsiz geciyordu gunler. Bu bebeigime ise fitil bile fayda etmezdi. Fitik olmasin diye sabah aksam ziplatirdim. Simdi sol elime kramplar giriyo durduk yere. Vel hasili kelam size soylemek istedigim bisey var. Kolikle ilgili butun forumlari tekrar tekrar hatmetmis biri olarak soylim otmus damlaymis bilmem neymis hepsini denedim fayda etmedi. Sut urunleri ve yumurta diyetinede girdim fayda etmedi. Birgun caresiz nette gezerken capa tiptan bi docentin yazsini gordum. Bu aldgimiz nurse harvey gibi suruplar iki uc hafta sonra tesirini gosteriyormus. Biz bilmiyorduk. On gun deneyip deneyip birakiyorduk. Ne doktorumuz soyledi bunu nede forumlarda yaziyordu. Biz ogrendigimizde artik yolun sonundaydik. Lütfen ara vermeden devam edin bu bir. Ikincisi fitil yapmaktan cekinmeyin. Gerekirse iki gunde bi yapin. Korkmayin. Bunuda yazmisti dr. Zaten gercek kolikse bebek mecburen yaparsiniz. Cunku gercekten caresiz ve kahreden bi durum. Tekrar allah yardmcnz olsun

Kolik bebek
Merhaba arkadaslar.
Allah hepinize sabir versin. Dışardan bakinca dert gibi görünmeyen ama insani iyip bitiren bi surec.
Kizim simdi alti aylik. 4 bucuk ay boyunca kizara kizara agladi. Bi hafta sesi gitti yavrumun. Baslarda haftada iki gun acillerdeydik. Sonra lavmani kendimiz yapar olduk. Iki saatlik uykularla aylarim gecti.yardim edenimde yoktu. Kahvaltı yapamadan aksam olurdu kimi zaman.Yasadiklarim anlatmakla bitmez.
Oncelikle belirtmek isterimki bu koliginde dereceleri var. Zira benim.buyuk kizimda kolikti ama uykusuzda olsak fitilsiz acilsiz geciyordu gunler. Bu bebeigime ise fitil bile fayda etmezdi. Fitik olmasin diye sabah aksam ziplatirdim. Simdi sol elime kramplar giriyo durduk yere. Vel hasili kelam size soylemek istedigim bisey var. Kolikle ilgili butun forumlari tekrar tekrar hatmetmis biri olarak soylim otmus damlaymis bilmem neymis hepsini denedim fayda etmedi. Sut urunleri ve yumurta diyetinede girdim fayda etmedi. Birgun caresiz nette gezerken capa tiptan bi docentin yazsini gordum. Bu aldgimiz nurse harvey gibi suruplar iki uc hafta sonra tesirini gosteriyormus. Biz bilmiyorduk. On gun deneyip deneyip birakiyorduk. Ne doktorumuz soyledi bunu nede forumlarda yaziyordu. Biz ogrendigimizde artik yolun sonundaydik. Lütfen ara vermeden devam edin bu bir. Ikincisi fitil yapmaktan cekinmeyin. Gerekirse iki gunde bi yapin. Korkmayin. Bunuda yazmisti dr. Zaten gercek kolikse bebek mecburen yaparsiniz. Cunku gercekten caresiz ve kahreden bi durum. Tekr

Kolik bebek annesi olarak yaziyorum bunları çünkü bende bir umut diye çok araştırdım nette girmediğim yer okumadığım yazı kalmamıştır belkide kolikle ilgili.ama malesef size çok güzel şeyler yazmak isterdim kolik geçmiyor. İlk 3 ay 6 ay aman dış çıkarsın aman yürüsün geçer hepsi kocaman bir yalan.size sadece önerim içinde bulunduğunuz durumu kabul etmeniz.benim kızım 2 buçuk yaşında hala ağlar hala ağlar geçmiyor bu meret artık o kadar yıprandım ki antidepresan kullanıyorum ...

Her saniye ıkınıyor bağırıyor.kizarmadigi ellerini sikmadigi zaman da altı temiz karnı tok uykusu olmadığı halde de bağırıyor sürekli.cok yıprandım.3 aylık 3 günlüğüz hicbir değişme gelişme yok artık psikiyatriye gideceğim çünkü hastalığım yeniden nüksetti bu durumda.dayanamiyorum artık.Allah isteyenlere versin çocuk diyorum.Buyuk konuşmak istemiyorum günahkar olmak istemiyorum ama çocuğuma şifa versin iyileştirsin Rabbim sadece bunu istiyorum.

İLK 2 ayımı hergün ağlayarak geçiren bir anne olarak şunu söyleyebilirim belkide inek sütü alerjisi vardır evladınızın BİZİm sorunumuz aşırı gaz ve burun tıkanıklığıydı şehir değiştirip doktorumuzda değişince doktor 2 hafta diyet yapmamı önerdi eğer alerjiyse çok rahatlayacak bebeğin değilse 3. 4. AYı bekleyeceğiz yapacak birşey yok dedi gerçekten 2 haftanın sonunda tamamen sancısız bir bebek oldu ve 4. Ayın sonundda diyeti bıraktım ve artık sıkıntımız yok

bebegimin 3.ayi bitti 4.aya giriyor anlik olarak rahatliyor ama cogu zaman surekli ikiniyor agliyoruk surekli kucakta ziplatilmak istiyor biogaia infantum kimyon rezene hic biri bir ise yaramadi artik surekli yanimda inleyen birino gormekten psikolojim.alt ust oldu battaniyeyle sallayarak uyutuyoruz allah yoklugunu gostermesin ama cok zor ne zaman bitecek sebebi ne bilmiyorum ama artik dayanamiyorum

Bizimde aşırı gazı vardı kolik dedik fakat başka bir doktor süt alerjisi dedi ve ben süt ürünleri diyetine girince gazı tamamen kesildi kesinlikle göz önünde bulundurun anneler

Bizimde aşırı gazı vardı kolik dedik fakat başka bir doktor süt alerjisi dedi ve ben süt ürünleri diyetine girince gazı tamamen kesildi kesinlikle göz önünde bulundurun anneler
bem zaten gaz yapiyor diye sut yogurt ayran peynir hic birini tuketmiyorum artik ne yiyecegimi sasirdim

Merhaba değerli anneler ve anne adayları
Kolik bebekle ilgili bunca araştırma makale danışanlarla sohbetler neticesinde kızım nihayet 4. ayını bitiriyor.

En başta kolikli bebekler için ilk önerim; sabır!

Bu süreçte; eşim ve ben resmen sinir krizleri geçirdik. öğlen 12 de başlayıp gece 12 ye kadar uzanan ağlama nöbetleri 2 ay sürdü. 3. ayda hafifledi. Bebeğimizi koşulsuz susturan şey hamaktı. Başka türlü max. 20 dk mola vererek ağlamaya devam etti. Dönence ancak bir aydır işimize yarıyor. Yani 3. aydan itibaren. Onunla uyuyor diyebilirim. Gaz damlaları işe yarıyor fakat en etkili yöntem ılık bir duş. Biraz daha büyünce gün aşırı bebeğinizi yıkayın misler gibi uyuyacaktır. Baş edemediğimiz zamanlar bebeğimizi yıkayıp masaj yaparak uyuttuk. Doğum sonrası mutlaka yanınızda biri olsun derim. Çünkü hem bebekle uğraşıp hem de aynı anda dinlenmeniz mümkün değil. Bir de rezene çayını öneririm. Ve yatmadan biraz ballı yoğurt yiyin. bu bebeğe uyku yapacaktır. özellikle iki ay kafeini unutun. çünkü direk bebeğe geçiyor.

Gelelim uyku düzenine. Gaz yakınlamaları azaldıkça, pışpışlayarak uyutmayı da bitirdik. Şimdi gün içinde, en az bir saat yatağımda veya hamakta uyuyor. Ama gaz derdi veya kabızlığı varsa bildiğim tüm kuralları çiğniyorum. Önemli olan bebeğimin acısını hafifletip onu rahat ettirmek. Bebeğinizin saçını okşayarak ona şarkılar ninniler söyleyerek uyutabilirsiniz.

Zor günle geçicek. En önemlisi siz iyi olun. Moralinizi yüksek tutun. Siz iyi olun ki bebeğiniz de iyi olsun.

bebegimin 3.ayi bitti 4.aya giriyor anlik olarak rahatliyor ama cogu zaman surekli ikiniyor agliyoruk surekli kucakta ziplatilmak istiyor biogaia infantum kimyon rezene hic biri bir ise yaramadi artik surekli yanimda inleyen birino gormekten psikolojim.alt ust oldu battaniyeyle sallayarak uyutuyoruz allah yoklugunu gostermesin ama cok zor ne zaman bitecek sebebi ne bilmiyorum ama artik dayanamiyorum
Merhaba bebeğinizin gazı ne zman geçti acaba benim bebeğim de çok gazlı 😞

X