Komşu terörü

Mavilibulut

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
288
175
Ev kendimizin, aradan yol geçiyor karşı komşuyla. Kiracısını tembihlemiş bizim evin önğne 2 arabalık yere tek araba koyuyor nazikçe söyledik bir kaç defa. Ev sahibine sorup öyle koyabilirmiş biraz yukarıya.

Ev sahşbide ben çıkamam burdan diyip daha aşağı yada yukarı koymamızı emrediyo rica etmiyo bile. (başkalarının evinin önğne koyacakmışız.) Ve bizim evin önğ etrafı kamera ile izleniyo. Onşar bizim kamerayla korunan kısma arabalarını bencilce koyacak biz koymacakmışız.

Karşı komşunun arabasının çıkacağı mesafe var bu arada sadece biraz takık, daha önce bebeğim uyurken zile basıp uyandırdığı ve 3 dk sonra tekrar kapıya gelip araba çekmemi isyemesinden dolayı. Ki araba benim değildi bize ait olmayan başka bi araba.

Ben nasıl bi yol izlemeliyim aşırı tilt oldum arkadaşlar, hakkımı bırakmak meydanı ona bırakmak istemiyorum yani inanon zor tutuyorum kendimi.

Aslında bir kaç bişey daha var ama uzun olacak diye yazamıyorum bu olayı besleyen küçük şeyler o kiracı ile ilgili benim tahminimce yani

Yani can sıkıcı bir durum da hakikaten bdv ye yazılacak kadar büyütülecek konu mu sizce?

Öyle demeyin insan uyuz oluyor
Otoparklı diye ek kira verip tuttuğumuz evin otoparkı başka binaların araçları park ediyordu
Bende çareyi çıkamayacakları şekilde önlerine park etmekte buldum
Beklettim uzuuun uzuuun
Kaç arabayı bezdirdim böyle
Sonunda pes ettiler
Apartman benim sayemde rahatlamıştı

Gece mesela 11 gibi geliyordum, yerime başkası park etmiş. Bizim apartmandan bile değil. Bu da bir çeşit hırsızlık. Ben o saatte neden mahallede deli gibi tur atayım yer bulmak için?

Sokaklar herkesin isteyen istediği yere koyabilir yasaklı yerse şikayet edin onlar da koyamasın

Otoparklı diye ek kira verip tuttuğumuz evin otoparkı başka binaların araçları park ediyordu
Beklettim uzuuun uzuuun
Sonunda pes ettiler

Gece mesela 11 gibi geliyordum, yerime başkası park etmiş. Bizim apartmandan bile değil. Bu da bir çeşit hırsızlık. Ben o saatte neden mahallede deli gibi tur atayım yer bulmak için?
Doğru hak verdim şuan:) o kadar büyük dertlerim var ki toz pembe geldi bı an

Şikayet edin çektirin arabayı.
Kapıya yada uygun yere araç park etmeyin şikayet ederiz çektiririm yazdırın.
Bir kere çekici götürse bı daha cesaret edemez.
Ev sizin sizin kapinizin onu buna hakkınız var.

Beklettim uzuuun uzuuun
Sonunda pes ettiler

Bina otoparkı değil ama kaldırım kenarına park etmekten bahsediyor konu sahibi yanlış anlamadıysam. Evet iki araçlık yere park eden biri sinir bozar ama özel otopark olmadığı için de isteyen istediği yere park eder.

sizin evinizin önüne nasıl araba park edebiliyor ya?
hukuki dışında çözülecek bir konu değil bence. şikayet etme hakkınız var mıdır bunu iyice öğrenin, varsa haklarınızı sonuna kadar da kullanın.
böyleleri kendini bir şey sanır da işin içinde ceza, yasal işlem vs girdi mi kedi gibi kuyruğu kıstırıp giderler.

Park yasağı olmayan yerde ne sebeple çekecekler aracı?
Ev sahibinin Kendi kapisinin onu.kamera koymuşlar hırsızlık vb.olayina karşı.kendi araçlarını korumak için oraya koymaları gerekmez mi
Bazı apartman önlerinde camları yada görüntüyü engelledikleri için ev sahipleri araç parkına izin vermiyor bunun için bile şikayet ediliyor.
Benim kapımda da park yasagi yok ama bütün komşular araç park eder ve de gider başka yerlere bırakırsam aracın niyetine bişey olursa sorumlu kim olacak.
Herkes boşuna otopark yada park sorunu olmayan ev tercih etmiyor.

Ev sahibinin Kendi kapisinin onu.kamera koymuşlar hırsızlık vb.olayina karşı.kendi araçlarını korumak için oraya koymaları gerekmez mi
Bazı apartman önlerinde camları yada görüntüyü engelledikleri için ev sahipleri araç parkına izin vermiyor bunun için bile şikayet ediliyor.
Benim kapımda da park yasagi yok ama bütün komşular araç park eder ve de gider başka yerlere bırakırsam aracın niyetine bişey olursa sorumlu kim olacak.
Herkes boşuna otopark yada park sorunu olmayan ev tercih etmiyor.
Sokakta burası benim kapımın önü benim park yerim deme hakkınız yok maalesef. Hukuki bir dayanağı yok. Park yasağı olmayan yere park etmek de suç olmadığına göre araç çekme söz konusu değil. Evinizin önü olsa da sokak sokaktır, sokakta mülkiyet ilan edilemez.

Yollar kamuya aittir, ne siz sahiplenebilirsiniz ne karşı komşu. Kim boş görürse park eder; sizin zilinize basıp "Çekin arabanızı" da diyemezler, siz de onlara "Evimin önü olduğu için buralar benim" diyemezsiniz.

İki araçlık yere tek araç park edilmesi sinir bozucu; bir başka aracın gelişine yer ayırmak için kasıtlı olarak yapıldığında daha da sinir bozucu anlayabiliyorum ve fakat yapabileceğiniz bir şey yok.

Sokakta burası benim kapımın önü benim park yerim deme hakkınız yok maalesef. Hukuki bir dayanağı yok. Park yasağı olmayan yere park etmek de suç olmadığına göre araç çekme söz konusu değil. Evinizin önü olsa da sokak sokaktır, sokakta mülkiyet ilan edilemez.
Gayet mülkiyet ilan ediliyor
Önce tek tek bütün apartmanın kapıları çalınıyor bu araba kimin burası benim yerim çekin diye.
Kimseyi bulamazlarsa kornolarla bütün sokak ayağa kaldırılıyor
Oda çözüm olmazsa 1 saat içinde araba cektiriliyor
Üstüne ceza ve çekici ücreti çabası
Bağlı bulunan belediyeye, zabıtaya,polise haber verilirse 1 saatte araç kalmaz kapı önünde.

Ev kendimizin, aradan yol geçiyor karşı komşuyla. Kiracısını tembihlemiş bizim evin önğne 2 arabalık yere tek araba koyuyor nazikçe söyledik bir kaç defa. Ev sahibine sorup öyle koyabilirmiş biraz yukarıya.

Ev sahşbide ben çıkamam burdan diyip daha aşağı yada yukarı koymamızı emrediyo rica etmiyo bile. (başkalarının evinin önğne koyacakmışız.) Ve bizim evin önğ etrafı kamera ile izleniyo. Onşar bizim kamerayla korunan kısma arabalarını bencilce koyacak biz koymacakmışız.

Karşı komşunun arabasının çıkacağı mesafe var bu arada sadece biraz takık, daha önce bebeğim uyurken zile basıp uyandırdığı ve 3 dk sonra tekrar kapıya gelip araba çekmemi isyemesinden dolayı. Ki araba benim değildi bize ait olmayan başka bi araba.

Ben nasıl bi yol izlemeliyim aşırı tilt oldum arkadaşlar, hakkımı bırakmak meydanı ona bırakmak istemiyorum yani inanon zor tutuyorum kendimi.

Aslında bir kaç bişey daha var ama uzun olacak diye yazamıyorum bu olayı besleyen küçük şeyler o kiracı ile ilgili benim tahminimce yani
Siz sanırım sokaktan bahsediyorsunuz hani devletin ve kamu malı olarak gecen.... bugünün ilk ici boş konusunu açan siz oldunuz tebrikler 👌👏👏👏👏👏👏👏👏

Gayet mülkiyet ilan ediliyor
Önce tek tek bütün apartmanın kapıları çalınıyor bu araba kimin burası benim yerim çekin diye.
Kimseyi bulamazlarsa kornolarla bütün sokak ayağa kaldırılıyor
Oda çözüm olmazsa 1 saat içinde araba cektiriliyor
Üstüne ceza ve çekici ücreti çabası
Bağlı bulunan belediyeye, zabıtaya,polise haber verilirse 1 saatte araç kalmaz kapı önünde.
İlk yazdıklarınız arsızlıkla yapılabilir ancak son kısmın mümkünatı yok 😉 sokak kamu malıdır.

Orası apartmana ait değilmiş ki hani site falan olur neyse ama yola karışamazsınız yer tutuyorsa yapacak bişey yok bizim yöneticimizde apartmanda kız vardı her yere parkedemiyordu ona tutuyordu..valla bizde evimizin önünde hiç bulamıyoruz karşı apartman hatta çok başka yerlerden parkediyorlar caddeye yakın diye napalım şimdi başka yere parkediyoruz tek tek peşine mi düşeyim sokak yani apartmanın kendi yeri değil sizinde öyle..ayrıca başka yerde varmış koyacağınız zaten o yer tutmasa belki başkası parkedecek o zaman ne yapacaksınız? Belediyenin yolu sizin özel park alanınız değil

Bina otoparkı değil ama kaldırım kenarına park etmekten bahsediyor konu sahibi yanlış anlamadıysam. Evet iki araçlık yere park eden biri sinir bozar ama özel otopark olmadığı için de isteyen istediği yere park eder.

Evet kaldırım önü sanırım.
O zaman arabayı çek ben çıkamam diye geldiğinde çekmezdim.
İnsan gibi park etmeyi öğrensin.

Teyzemlerin apartmanı öyle ama apartmanın önünde bilmem su sayılı şey ile bu otopark bina sakinlerine aittir diyor(site degil ) . Park eden olursa cekiyorlar sizinki de öyle bir durumsa şikayet edin ama yok yolsa bisey yapamazsınız .
yok siz sokağa laf ediyorsanız hiç birsey olmaz . Sokak bu isteyen istediği yere park edebilir .

X