Komşu terörü

İlk yazdıklarınız arsızlıkla yapılabilir ancak son kısmın mümkünatı yok 😉 sokak kamu malıdır.
Ya sokakta yaya gecidi veya engelli yerine engel değilsen park yasağı yoksa kim nasıl cekecek arabamızı ancak arabada rehin vardır o an denk gelir polisw çeker, onun haricinde benim arabamı cekecekler o yediemin i baslarına yıkarım🥲 arkadas sallıyor bence sizin dediğiniz gibi

Ben size hak verdim. Kimse iki kişinin park edebileceği yeri böyle gasp etmemeli. Sizin olmasa bir başkasının hakkı yeniyor.
Türkiyede yol üstü park alanlarıyla ilgili uygulamaları bilmiyorum ama otopark yönetmeliğinde şöyle bir madde buldum.
“ ö) Yol üstü otoparkı yapılacak yerler ile yapımına ve işletilmesine ilişkin usul ve esaslar, büyükşehir belediyelerinde UKOME, diğer belediyelerde yerel trafik/ulaşım komisyonu kararı alınarak idarelerce belirlenir, buna göre yol üstü otopark düzenlemeleri, uygulaması ve işletmesi yapılır.”
Belediyeyi arayıp sormak en iyisi sanırım.
Yönetmeliğin linki aşağıda bir göz atmak istersiniz belki

Komşusundan memnun olan insan var mı acaba? Bizim karsi komusumuzda araba aldigimizda kendi garajina koymamizi istiyordu. Kapinin onune cekeriz " niye oraya koyuyorsunuz" diye hesap sorar. Kendisine gelenler oyle bir araba parkediyor ki yolu kullanamiyorsunuz. Bir kere arayip da sinirlensek bile niye oraya koyuyorsun demedik. Yan komsusuyla konusmuslar kadin gelip "arabanizi garaja koysaniza komsu komsuya herzaman muhtac" dedi. Kadina bakar misin. Tabi ki ihtiyacin oldugunda gotururduk zaten de dedikodumuzu yapmis resmen, konusmalara bak.

Ben size hak verdim. Kimse iki kişinin park edebileceği yeri böyle gasp etmemeli. Sizin olmasa bir başkasının hakkı yeniyor.
Türkiyede yol üstü park alanlarıyla ilgili uygulamaları bilmiyorum ama otopark yönetmeliğinde şöyle bir madde buldum.
“ ö) Yol üstü otoparkı yapılacak yerler ile yapımına ve işletilmesine ilişkin usul ve esaslar, büyükşehir belediyelerinde UKOME, diğer belediyelerde yerel trafik/ulaşım komisyonu kararı alınarak idarelerce belirlenir, buna göre yol üstü otopark düzenlemeleri, uygulaması ve işletmesi yapılır.”
Bu yönetmelik cadde üzerindeki ücretli otoparkları otopark mafyasının değil belediye işletmelerinin işletmesiyle ilgili. Konuyla alakası yok yani.

aşk olsun konu sahibi, en etkili yöntemi unutmuşsunuz.
ben olsam bu konuda gerginlik yaşamak yerine her koyduğunda arabasına zarar veriririm.
kimse linçlemesin cidden yaparım yani tersim pistir.
ne bileyim bir gün lastik patlatırım bir gün çizerim illa çaktırmadan bişey yaparım ki buraya ne zaman koysam arabanın başına bişey geliyor deyip yıldırırım
ben olduğumu anlarsa gitsin o da benim arabaya zarar versin sorun değil, göze alırım.
kim önce pes ederse arabasını ilk o çeker.
herkes böyle yapsın demiyorum tabii
Ahh ne güzel içim soğurdu mis gibi ama eşimi tutamam adam bişi derse zaten zor sakinleştiriyoruö bide fitlesem gerginlik çıkar 😬
Bu tarz insanlarla baş etmek istiyorsanız ters yüzünü göstereksin gerektiğinde ne kadar zorba bir insan olduğunuzu göstereksin kibarlik işe yaramaz bu ülkede deli deliyi görünce kaçar malum
Sanırım en sonunda bu kaçınılmaz aon olacak 😔
Yarın belediyeyi arayacağım öğrenelim bakalım durum neymiş
Park yasaktır yazan duba koyabilirsiniz kendi kapınızın önü olduğu için.
Kapı önü ama park yeri bize ait değil kamuya açık. Adlımda park yeri yok yol kenarına park ediyoruz. Böyle bi çözüm varmı acaba izinşe koyulan duba?

X