Komşu terörü

Arkadaşlar hemen bi açıklık getiriyim sanırım yanlış anlaşıldı, zaten hak benim ben park ederim demiyorum devletin yol halka açık, benim sorunum şu ikimizde koyunca sığıyor ama o ortalıyor ne alta ne üste sığmıyo araç mecbur başka evin önğne park ediyorum.

Bazılarınız boş konu demiş bazılarınız hakkın yok demiş bazılarınız hak vermiş, ama ben zaten nazikçe rica ettim farketmediğini varsayarak, karşılaştıpım tutum şu oldu, "EV SAHİBİM ARABASINI ÇIKARAMIYORMUŞ O BÖYLE KOYMAMI İSTEDİ ONUNLA GÖRÜŞEYİM BEN ÖNCE".!?

Kapısınon önüne park etmiyoruz, çıkacağı alan var hala bize koydurmama niyetinde.

Bwnim takıldığım şey adamın bile isteye kötü niyetle zor durumda bırakması.

Ben demedim ki sen park etme ben edicem diye, biraz üste koysanız ikimizde sığdırsak olurmu dedim.

Boş konu oldupunu asla düşünmüyorum çünkü hakkım gasp ediliyo, koyabilecekken koyamıyorum. Kimseyi engellemiyorum. Sadece beni zor durumda bırakmaları yanlarına kalsın istemiyorum..

Ne yapabilirim ben işin içinden çıkamadım birazda küçük yaşımız diye ti ye alınmadık sanırım yaşlar ben 27 eşim 30 onlar tabi 40lar 50 60 lar. Bide bu insan bozuntusu evsahibi öğretmen emeklisi!

Orası apartmana ait değilmiş ki hani site falan olur neyse ama yola karışamazsınız yer tutuyorsa yapacak bişey yok bizim yöneticimizde apartmanda kız vardı her yere parkedemiyordu ona tutuyordu..valla bizde evimizin önünde hiç bulamıyoruz karşı apartman hatta çok başka yerlerden parkediyorlar caddeye yakın diye napalım şimdi başka yere parkediyoruz tek tek peşine mi düşeyim sokak yani apartmanın kendi yeri değil sizinde öyle..ayrıca başka yerde varmış koyacağınız zaten o yer tutmasa belki başkası parkedecek o zaman ne yapacaksınız? Belediyenin yolu sizin özel park alanınız değil
Bu çoğu yaklaşımla aynı bu yaklaşımı açıklayayım. Derdim kimse park etmesin değil arkadaşlar lütfen. Dikkatli okuyun, bizim apartman 5 daireli herkes edebilir. Ben bile isteye art niyete sessiz kalmak istemiyorım. Bilerek 2 araba yerini tek arabayla gasp etmelerinden bahsediyorum. Biri sırf beni eleştirdi diye yorumları o tarafa çekmeyin.

BEN PARK ETMESİN DEMİYORUM. BANA AYIRSINLAR DEMİYORUM. KÖTÜ NİYETLİ BENCİL DAVRANMASINLAR DİYORUM...

Teyzemlerin apartmanı öyle ama apartmanın önünde bilmem su sayılı şey ile bu otopark bina sakinlerine aittir diyor(site degil ) . Park eden olursa cekiyorlar sizinki de öyle bir durumsa şikayet edin ama yok yolsa bisey yapamazsınız .
yok siz sokağa laf ediyorsanız hiç birsey olmaz . Sokak bu isteyen istediği yere park edebilir .
Nasıl yani acaba? Burası anayol değil yıllardır park ediyoruz bu yeni çıktı. Karşı komşunun kşracısı tek balına park edecekmiş. Biz başka yere edecekmişiz. Gerçekten aşırı sinirlendim ya ramazan günü kadir gecesi sabrım sınanıyo. Birde yardım istiyorum insankar ğatü e geliyo inanın çok gerginim arkadaşlar sizden çözğm öneri fikir istemiştim onları mağsur etmek değil ki niyetim mağdur edilen benim..

Nasıl yani acaba? Burası anayol değil yıllardır park ediyoruz bu yeni çıktı. Karşı komşunun kşracısı tek balına park edecekmiş. Biz başka yere edecekmişiz. Gerçekten aşırı sinirlendim ya ramazan günü kadir gecesi sabrım sınanıyo. Birde yardım istiyorum insankar ğatü e geliyo inanın çok gerginim arkadaşlar sizden çözğm öneri fikir istemiştim onları mağsur etmek değil ki niyetim mağdur edilen benim..
En çekilmez komşu turu . Annelerin böyle bir komşusu vardı birisi apartmanın önüne koysa kiyametleri koparırdı ki apartmanda 8 daire var ama yine de o park edecek . Yine birine çekmesi için söyleyince adam bunu bir dovdu o oldu . Sizi anlıyorum bazıları cok sınır bozuyor size aynı şekilde geniş park edin ilk kim ederse artık bunlarin laf anlayacağını sanmıyorum .
Teyzemlerin ki söyle sokak arası apartmanın hemen onu otopark ama evi alırken zaten onu bilerek öyle aldılar büyük şehirler otopark konusunda cok sıkıntılı . Dört daireli hepsinin plakalı otoparkı var

En çekilmez komşu turu . Annelerin böyle bir komşusu vardı birisi apartmanın önüne koysa kiyametleri koparırdı ki apartmanda 8 daire var ama yine de o park edecek . Yine birine çekmesi için söyleyince adam bunu bir dovdu o oldu . Sizi anlıyorum bazıları cok sınır bozuyor size aynı şekilde geniş park edin ilk kim ederse artık bunlarin laf anlayacağını sanmıyorum .
Teyzemlerin ki söyle sokak arası apartmanın hemen onu otopark ama evi alırken zaten onu bilerek öyle aldılar büyük şehirler otopark konusunda cok sıkıntılı . Dört daireli hepsinin plakalı otoparkı var
İş gereği o 6 da evde oluyo çoğu zaman biz geç saatlerde de gelebiliyoruz.

Anlık çözüm değil insanlık dersi vermek istediğim. Ben iki arabayada imkan sağlayarak koyuyorum eeken bile gelsem

İnatlaşması kötü olmus. Bizim apartmanın girişinde 2 araba koycak otopark var. Ama dar uzun. İki arac koyarsa önde ki araç çıkcaksa diğeri de çıkmak zorunda. Bizim arabamız yokken hep komsumuz koyardı. Biz araba aldık istesek koyabilirdik ama bence bu saygıdır. Boş olsa bile koymadık. Sonra onlar taşındı biz koyuyoruz. Ama birine misafir gelse bize haber vermesini ve arabayı biraz geriye alabileceğimizi söyledik. Birbirimizi idare ediyoruz. Bence böyle olmalı. Gıcıklık yapmanın ne alemi var ki..

Önğü değil önü :KK66: bu bi kural olmasada genelde herkes kendi evinin onüne koyar bilemedim ne yaparsınız
Gerçekten içten gülümsedim 😂 sinirle acele yazınca oluyo öyle 🤭 ayıp ya ne bileyim inanın böyle haksızlıklara katlanamıyorum arkasını bırakmak istemiyorum sustukça başka şeyler oluyor. Daha önce de sustuk tepemize çıktı iyice

Bu çoğu yaklaşımla aynı bu yaklaşımı açıklayayım. Derdim kimse park etmesin değil arkadaşlar lütfen. Dikkatli okuyun, bizim apartman 5 daireli herkes edebilir. Ben bile isteye art niyete sessiz kalmak istemiyorım. Bilerek 2 araba yerini tek arabayla gasp etmelerinden bahsediyorum. Biri sırf beni eleştirdi diye yorumları o tarafa çekmeyin.
BEN PARK ETMESİN DEMİYORUM. BANA AYIRSINLAR DEMİYORUM. KÖTÜ NİYETLİ BENCİL DAVRANMASINLAR DİYORUM...

Yazdığınız konuda resmen bizim araba koyma hakkının kendinizde olduğunu hakkınızı meydanı bırakmak istemediğinizi yukarıya parkedemeyeceğinizi yazmışsımız ama resmen benim mülk alanım diyorsunuz..dediğim gibi o oradan çekse başkası koysa yine koyamazsınız zaten yapacak birşey yok özel alan değil hele zabıta gelirmiş ceza yazarmış çekermiş mümkün değil park yasağı varsa ya da araç itfaiye çöp kamyonu vs aracım geçişine engel oluyorsa müdahale eder dediğim gibi bizde sokak arasındayız site değil herkes parkediyor biz yer arıyoruz sokak olduğu için yaptırımı yok

İnatlaşması kötü olmus. Bizim apartmanın girişinde 2 araba koycak otopark var. Ama dar uzun. İki arac koyarsa önde ki araç çıkcaksa diğeri de çıkmak zorunda. Bizim arabamız yokken hep komsumuz koyardı. Biz araba aldık istesek koyabilirdik ama bence bu saygıdır. Boş olsa bile koymadık. Sonra onlar taşındı biz koyuyoruz. Ama birine misafir gelse bize haber vermesini ve arabayı biraz geriye alabileceğimizi söyledik. Birbirimizi idare ediyoruz. Bence böyle olmalı. Gıcıklık yapmanın ne alemi var ki..
Kesinlikle iyilik olsa merhabalaşır iki gülümser yoluna devam edersin gerginliği hiç sevmem. Ama bencillik yapılınca da salak yerine konmak olmuyo. Hem gel kamerayla izlenen güvenli yere koy hemde bize koydurma magalle senin gibi davran bu ne ya

Kesinlikle iyilik olsa merhabalaşır iki gülümser yoluna devam edersin gerginliği hiç sevmem. Ama bencillik yapılınca da salak yerine konmak olmuyo. Hem gel kamerayla izlenen güvenli yere koy hemde bize koydurma magalle senin gibi davran bu ne ya
İşte kurnazlar kamera var diye yapıyolar. Çok haklısın

Ev kendimizin, aradan yol geçiyor karşı komşuyla. Kiracısını tembihlemiş bizim evin önğne 2 arabalık yere tek araba koyuyor nazikçe söyledik bir kaç defa. Ev sahibine sorup öyle koyabilirmiş biraz yukarıya.

Ev sahşbide ben çıkamam burdan diyip daha aşağı yada yukarı koymamızı emrediyo rica etmiyo bile. (başkalarının evinin önğne koyacakmışız.) Ve bizim evin önğ etrafı kamera ile izleniyo. Onşar bizim kamerayla korunan kısma arabalarını bencilce koyacak biz koymacakmışız.

Karşı komşunun arabasının çıkacağı mesafe var bu arada sadece biraz takık, daha önce bebeğim uyurken zile basıp uyandırdığı ve 3 dk sonra tekrar kapıya gelip araba çekmemi isyemesinden dolayı. Ki araba benim değildi bize ait olmayan başka bi araba.

Ben nasıl bi yol izlemeliyim aşırı tilt oldum arkadaşlar, hakkımı bırakmak meydanı ona bırakmak istemiyorum yani inanon zor tutuyorum kendimi.

Aslında bir kaç bişey daha var ama uzun olacak diye yazamıyorum bu olayı besleyen küçük şeyler o kiracı ile ilgili benim tahminimce yani
Kilitli demirlerler var koyun madem sizin mülkunuz. Istesede park edemez. Yada polis cagirip cektirin araci

Yazdığınız konuda resmen bizim araba koyma hakkının kendinizde olduğunu hakkınızı meydanı bırakmak istemediğinizi yukarıya parkedemeyeceğinizi yazmışsımız ama resmen benim mülk alanım diyorsunuz..dediğim gibi o oradan çekse başkası koysa yine koyamazsınız zaten yapacak birşey yok özel alan değil hele zabıta gelirmiş ceza yazarmış çekermiş mümkün değil park yasağı varsa ya da araç itfaiye çöp kamyonu vs aracım geçişine engel oluyorsa müdahale eder dediğim gibi bizde sokak arasındayız site değil herkes parkediyor biz yer arıyoruz sokak olduğu için yaptırımı yok
Yazdığım konu şunu amaçlıyor belki olur ya insanlık yanlış anlamışsınızdır, herkea koyabilir yer kalmazsa başka yere koyarım elbette. Ama bile isteye bize koydurtmama çabasına sinir oldum. Haktan bahsetmiyorum benim hakkım demedim hiç tekrar okuyun lütfen, ben koyabilecekken koyma diyo resmen koymaman için böyle yaptım ev sahibim böyle istedi diyor.

M
Kilitli demirlerler var koyun madem sizin mülkunuz. Istesede park edemez. Yada polis cagirip cektirin araci
Mülk benim değilki ama. Ama onun da değil. Ben park edemediğim içinde kızmıyorumaslında. Sadece kısıtlayıp ona göre hareket edilmesini sağlamaya çalıştığı için. Bilmiyorum anlatabiliyormuyum KudrAlobar KudrAlobar N nsrnakyl @

M

Mülk benim değilki ama. Ama onun da değil. Ben park edemediğim içinde kızmıyorumaslında. Sadece kısıtlayıp ona göre hareket edilmesini sağlamaya çalıştığı için. Bilmiyorum anlatabiliyormuyum KudrAlobar KudrAlobar N nsrnakyl @
Tamam sizi anladık da orası sokak olduğu için herhangi bir yaptırım uygulanmaz diyoruz. Bir şikayet gerekçeniz yok.

Ben bu tarz zorba insanlara sessiz kalmayı içimde yediremiyorum yinede.. Bi çözümü olmalı. Şehir eşkiyası gibi mahallede kendilerine buyruk olamamalılar. Onların kuralları değil toplum kuralları olmalı uyulan. Bilemiyorum belki vardır böyle sorunla karşılaşan ya da fikri olan..

Belki bi yol gösteren çıkacaktır🤷🏻‍♀️

Ben bu tarz zorba insanlara sessiz kalmayı içimde yediremiyorum yinede.. Bi çözümü olmalı. Şehir eşkiyası gibi mahallede kendilerine buyruk olamamalılar. Onların kuralları değil toplum kuralları olmalı uyulan. Bilemiyorum belki vardır böyle sorunla karşılaşan ya da fikri olan..

Belki bi yol gösteren çıkacaktır🤷🏻‍♀️

Hiç mi çıkmıyor o kiracı
Siz park edin ortalı ve kullanmayın bir süre

Hiç mi çıkmıyor o kiracı
Siz park edin ortalı ve kullanmayın bir süre
Bir kaç kere denedim ama pek umursamadı bende sürdürmek istemedim dediğim gibi yapıcı olmaya çalıştım taki bu gün sinirlerim hoplayana kadar. Kendi evinin önü olmadığı gibi ki olsada hakkı olmayan yola el koyuyo sanane koy arabanı karışma.
Kiya inanılır gibi değil kendi arabası değil KİRACISINI tembihliyo ortalı koy koymasınlar diye
Ya sabır

aşk olsun konu sahibi, en etkili yöntemi unutmuşsunuz.
ben olsam bu konuda gerginlik yaşamak yerine her koyduğunda arabasına zarar veriririm.
kimse linçlemesin cidden yaparım yani tersim pistir.
ne bileyim bir gün lastik patlatırım bir gün çizerim illa çaktırmadan bişey yaparım ki buraya ne zaman koysam arabanın başına bişey geliyor deyip yıldırırım
ben olduğumu anlarsa gitsin o da benim arabaya zarar versin sorun değil, göze alırım.
kim önce pes ederse arabasını ilk o çeker.
herkes böyle yapsın demiyorum tabii

Bu tarz insanlarla baş etmek istiyorsanız ters yüzünü göstereksin gerektiğinde ne kadar zorba bir insan olduğunuzu göstereksin kibarlik işe yaramaz bu ülkede deli deliyi görünce kaçar malum

X