Komşum beni her akşam benim kocam evdeyken kahve içmeye cagiriyor

Komşumun kocası öglenden geceye kadar calisiyor. Her akşam beni evine çagirıyor. 2 3 saat oturmak zorunda kalıyorum Hayir diyemiyorum. Benim kocamın 5 te işi bitiyor Ama arkadaşlar kocam evdeyken beni çagırmqsı rahatsız ediyor. Benim de bir hayatım var evli bir kadınım kocamla birbirmizden sogumaktan korkuyorum. Haftada 2 3 saat gündüz saatlerinde görüşmek normal. Araya mesafe koymak istiyorum. Çagirdığında bahaneler bulup gitmeyecegim. Bana akıl verin. Araya nasıl mesafe koyabilirim. Kibar bir dil ile
Yani bu da mı suç her çağırdığında giderseniz tabii ki gönlünüz var sanar. Eşim evdeyken değil de gündüz daha rahat görüşürüz, eşim eve gelince müsait olmuyorum diyeceksiniz.

Bu ağzı var dili yok halinizle siz nasıl iletişim kurup flört edebilip de evleniyorsunuz gerçekten anlayamıyorum.

“Eşim evde olduğu için birlikte vakit geçireceğiz ,müsait olduğum zaman içeriz “ demek niye zor sizin için

Herkese her çağırdığında gitmek zorunda değilsiniz ,bahaneniz olmasa bile gitmek zorunda değilsiniz , canınız istemez ne bileyim modunuz düşük olur vs , önce kendinize saygı duyun ,insanlara değil

Her gün akşam komşuya kahve içmeye gitmeye elbette gerek yok ama arada bir gidince de kocayla ara soğumaz yani. Değişik bir yaklaşım olmuş.
Kocası öğleden sonra işe gidiyorsa eşiniz eve gelene kadar olan vakti değerlendirin. Bunu da komşunuz söyleyin, ne var yani?

akşam yemeği, çay saatimiz oluyor bir iki kez geldim ama gelemem tarzı şeyler söyleyebilirsniz. Lütfen bu tarz konularda kendinizi kötü hissetmeyin. Kendi eşi gece çalışıyor canı sıkılıyor diye sizi çağrıyor. Bu bile art niyetlilik bence .

açık açık doğruyu söyleyin. Ama şikayet eder gibi değil de durumunuzu anlatır tarzda konuşun, "şu şu saatler (sizin için uygun olan hangi saat ise) görüşsek daha iyi olur" deyip bir alternatif de sunun, böylelikle bahane üretiyormuş izleniminiz de olmaz. Bu samimiyet olur, ayıp da olmaz, öbür türlüsü yapmacıklık olur.

X