Komşum normal değil ve beni bıktırdı ne yapmalıyım!?

Hikayelerinizi ve wp durumunuzu komşunuza gizlemenizde fayda var.
Hayatınızın böylesine takip ve taklit altında olması kabul edilebilir ve normal değil.

Ve olağanüstü derecede iyi niyetlisiniz. Kadının her adımı başlı başına birer alarm zili.

Komşunuz patolojik bir vaka.
Bir şeyler garip geldikten çok sonra bile taviz vermeye devam etmişsiniz. Bunun nedenleri üzerine eğilmeniz lazım.Çünkü bir evlat yetiştiriyorsunuz. Ve onlar ebeveynlerden çok şey kopyalıyorlar.

Bir diğer şey kocanızın da alttan almaya teşvik etmesi. Konu başında şöyle bir şey paylaşmıştım.
Komşunuz sık rastlanacak bir karakter değil. Ama beni daha çok şaşırtan şey böyle numunelik insanlar için 'kocasıda/karısı da böyle' denmesi.
Acaba hep böyleler miydi tencere kapak mı oldular yoksa üzüm üzüme baka baka mı karardı merak ediyorum 😅
Mesela sizde kocanızla bu konuda benziyorsunuz. Normalde siz farketmeseniz de onun sizin gözünüzü açması lazım.

Hikayelerinizi ve wp durumunuzu komşunuza gizlemenizde fayda var.
Hayatınızın böylesine takip ve taklit altında olması kabul edilebilir ve normal değil.

Ve olağanüstü derecede iyi niyetlisiniz. Kadının her adımı başlı başına birer alarm zili.

Komşunuz patolojik bir vaka.
Bir şeyler garip geldikten çok sonra bile taviz vermeye devam etmişsiniz. Bunun nedenleri üzerine eğilmeniz lazım.Çünkü bir evlat yetiştiriyorsunuz. Ve onlar ebeveynlerden çok şey kopyalıyorlar.

Bir diğer şey kocanızın da alttan almaya teşvik etmesi. Konu başında şöyle bir şey paylaşmıştım.

Mesela sizde kocanızla bu konuda benziyorsunuz. Normalde siz farketmeseniz de onun sizin gözünüzü açması lazım.
o kadar haklısınız ya yazdıklarınızda farklı bir bakış açısı sundunuz bana

Arkadaşlar bana yardımcı olun komşum normal değil ve beni gerçekten bıktırdı! 2 yıldır komşuyuz ve bugüne kadar benden istediği şeyler bitmiyor!
  • Dyson süpürgemi istedi ve basma tuşunu bozdu bize yaptırması 3bin tl ye patladı

• Oğlumun bebek arabasını istiyor bunu bir kaç defa istedi bir kere vermiştim onuda kapatmasını bilememiş kenarını kırmış

• Makyaj malzemelerim

• Özel günde topuklu ayakkabılarım

• İnanamayacaksınız ama çamaşır ve kurutma makinemi bile kullanmak istiyor! Kurutma makinesi yokken çocuğunun çamaşırlarının kuruması gerektiğini söyleyerek 2 3 defa kurutmaya atmıştım o kadar aptal bir insan ki içerisine iç çamaşırını koymuş eşimde makinede ki çamaşırlar bizim sanarak kurutmayı boşaltmış çamaşırlarını felan görmüş, böyle bir gerizekalı insan işte siz düşünün! Daha sonrasında kurutma makinesi aldı fakat yakamdan düşmedi level atlayıp çamaşır ver kurutma makinesini yine kullanmak istedi bu sefer kabul etmedim!

• Ben yurtdışına gidiyorum ve her gittiğimde gelirken oğlu ve kendisi için bir şeyler istiyor parasını vereyim diyor ama o para hiçbir zaman verilmedi teklif dahi edilmedi hatta onun bile bokunu çıkartarak benden yurtdışından oğluna bebek arabası getirmemi istedi

• Airfry istedi bahane bulup vermedim

• Size komik gelebilir bir keresinde benden telefonumu bile istemişti bi konuşmayı ses kaydı altına alması gerekiyormuş!

• Bu söylediklerim haricinde un, kabartma tozu, market ihtiyaçlarıda var tabi ama bunların yanında onlar o kadar önemsiz kalıyor ki dile getiremiyorum bile yani artık çok sıkılmış durumdayım kimseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor hayatımda böyle bir şeyi daha önce ne gördüm ne duydum bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir şaşırıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, kendinde olmayan bende ne görürse mutlaka istiyor!

Kızlar 1 haftadır davetlerini geri çevirdiğim komşumun yazdıklarına bakın sizce nasıl yanıt vermeliyim çok kararsızım;

“Senin kırılman veya küsmen için bilerek hiç birşey yapmadım eğer bilmeden yaptıysam özür dilerim ne zaman gel desem sürekli bi mazeret buluyorsun yada yapıp gidiyorsun bilmiyorum ben üstüne geldikçe sen kaçıyorsun seni kaybetmek istemedikçe sen benden uzaklaşıyorsun ama biyere kadar içim gönlüm rahat çünkü seni hiç bir zaman isteyerek kırmadım her zaman yanında olmaya çalıştım yanımda oldun hakınnıda ödeyemem o konuda çocuğum konusunda yaptıkların için de hakkını ödeyemem Allah senden razı olsun elin boş gelmedin dolu dolu geldin hakkın ödenmez yani bende hiç bir zaman ama artık benimle konuşmak görüşmek istemiyorsun gibi hissediyorum o yüzden uzak kalmayı tercih ediyorum ne zaman istersen görüşüp konuşmak kapım herzaman sana açık”
okurken çıldırdım, sizin komşudaki ne rahatlık maşallah. Hayatinizdaki önemi nedir ki direkt görüşmeyi kesin ben olsam cevap da vermem. Geçmişin hatrı diyorsanız da bahaneye gerek yok doğruca rahatsız olduğunuz konuları yazın ve daha fazla muhatap olmayın. Manipüle ediyor sanki sizi, kurtulmanız lazım.

Üşenmeyip tüm sayfalarını okudum nasıl lanet bir komşuymuş bence içinizdekileri dökmek için sizden bir şey istemesine gerek yok bunca zaman isteyeceğini istemiş zaten atın mesajı sizde rahatlayın bizde rahatlayalım

Ben olsam bidaha kapıma gelince içeriye atıp yolardım o komşuyu ne arsızmış ya kocaniza göz dikmiş donlarını yolladigina gore
O donu ona yedirirdim

Son düzenleme:
X