Komşum normal değil ve beni bıktırdı ne yapmalıyım!?

tüm bunları düşünemediğim için kendime kızıyorum umuyorum ki bir gün tekrar benden bu tarz şeyler ister ve bugüne kadar dile getiremediğim şeyleri rahatlıkla söylerim
Ben sizi anlıyorum. Burda bile insanlar kötü kelimeler söylemişler elbette kimsenin kötü niyeti yok ama onlara bile böyle konuşmayın kırılıyorum diyememişsiniz. Tek çocuk olduğunuzu okudum. Onunla alakalı muhtemelen sınırları ayarlamada zorluk çekiyorsunuz. Aileniz çok verici olduğu için eli açık yetişmişsiniz muhtemelen. Ama böyle işlerin sonu ne oluyor biliyor musun. Bir gün cinnet geçirip patlıyorsun. Çünkü içine attıkça kurup kurup şişiyorsun. Aklından keşke şunu deseydim bunu deseydim tekrarlıyorsun. Ama dediğim gibi patlama anı çok kötü oluyor. Kaç yıllık fakülte dostumu sildim ben bu yüzden bir kaç kere üzüldüm yalan yok ama hayatımdan çıkardığım için huzurluyum. Bu komşu altı üstü bence de pat pat söyleyemesende pratik olsun senin için yavaş yavaş ağzını alıştır. Artık olan olmuş geriye dönük bişey isteme kendi hatam de çek. Bundan sonra birşey mi istedi tam işim vardı onunla maalesef de geçiştir. Bir dahakine düşündüm hastalık var hijyenik bulmuyorum ne sizden bize ne bizden size bişey bulaşmasın komşucum de. Başka bişeye maalesef yok alamadım de. Bahane buldukça ayağını keser hem sana pratik olur.

Ben sizi az çok anladım burada kestirip at kov küs diyenlere bakmayın. Kimse hayatında bu kadar net kesin karar veremez bekara eş boşamak kolay misali. Sadece anlayamadığım dyson bozulduktan sonra söylemeniz gerekirdi neden söylemediniz ? Neden cebinizden 3 bin ödediniz ? Tam o anda mesafe koymak zorundaydınız. Başka bir şey istediğinde kusura bakma senden aldıktan sonra süpürgem bozuktu yaptırdım sana da söylemedim ama bir şey paylaşmak istemiyorum artık diye. Net ve açık olman gerek kaçak göçek cevaplar verirsen bir anlamı olmaz duygun düşüncen neyse onu söyleceksin
ay sonunda gerçekten anlaşıldığımı hissettim teşekkür ederim, şöyle ki süpürgeyi aldıktan sonra düğmesinde bir temassızlık fark ettim yani bastığımda süpürge çalışmıyor duraksıyordu ben 2 yıldır kullanırım hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ama emin olamadım o an için bir şey diyemedim keşke söyleseydim hayatımda hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ki yani birine tavrımı dil ucuyla belli etsem anlardı karşımdaki bilmiyorum yapım gereği sanırım yapamadım 🤷🏼‍♀️

Şimdi bazı komşular var gece gündüz beraberler. Bizim burda var mesela. Birinin çocuğunu sabah diğeri kahvaltıya çağırır, öbürü öğlen alır anası güne gitsin diye, akşam başkası çağırır yatma saatinde ev gönderir. Toplanıp aynı gün halı yıkarlar, dolma sararlar. hepsi aynı gün yapar temizliği çünkü beraber yapacakları aktiviteler aksamasın. Böyle bir ilişki mi kurdunuz merak ettim açıkçası… şimdiye kadar evime ıslak donunu getiren olmadı şükür 😂
hayır böyle bir ilişkimiz yok yani açıkcası ben böyle birisi değilim normalde binamızda 6 daire var hepsiyle o tanıştırdı beni ben kimseye gelin veya gelicez diyemem tanışalım oturalım demem görürsem konuşurum selamımı veririm ama fazla samimiyet kuramam ama bu kadın o kadar ısrarcı o kadar girişken birisi ki resmen evcilik oynamamızı istiyor bir siz gelin bir biz gelelim boş günlerde kahvelerimizi içelim bir yerlere gidelim alışveriş merkezini birlikte gezelim yani her gün hiç sıkılmadan bunları yaşayabilir hatta o kadar farklı bir kafaya sahip ki annesiyle gittiği misafirliğe bile beni davet etti tabikide gitmedim ikimizde aynı süredir burdayız mahallede herkesi tanıyor giriyor çıkıyor oturuyor ben ise onun dışında kimsenin yanına evine gitmedim bugüne kadar

Komsuda hata yok siz cok laubali olmasina izin vermissiniz..onun gibilere care var sizlere yok anneme benzettim sizi. Ama haberiniz olsun annemin basina cok buyuk bir musibet geldi bu iyiligi fedakarligi yuzunden. Akliniz varsa kendinize care bulun derim.
özel değilse sizi de rahatsız etmeyecekse paylaşabilir misiniz lütfen

Ben sizi anlıyorum. Burda bile insanlar kötü kelimeler söylemişler elbette kimsenin kötü niyeti yok ama onlara bile böyle konuşmayın kırılıyorum diyememişsiniz. Tek çocuk olduğunuzu okudum. Onunla alakalı muhtemelen sınırları ayarlamada zorluk çekiyorsunuz. Aileniz çok verici olduğu için eli açık yetişmişsiniz muhtemelen. Ama böyle işlerin sonu ne oluyor biliyor musun. Bir gün cinnet geçirip patlıyorsun. Çünkü içine attıkça kurup kurup şişiyorsun. Aklından keşke şunu deseydim bunu deseydim tekrarlıyorsun. Ama dediğim gibi patlama anı çok kötü oluyor. Kaç yıllık fakülte dostumu sildim ben bu yüzden bir kaç kere üzüldüm yalan yok ama hayatımdan çıkardığım için huzurluyum. Bu komşu altı üstü bence de pat pat söyleyemesende pratik olsun senin için yavaş yavaş ağzını alıştır. Artık olan olmuş geriye dönük bişey isteme kendi hatam de çek. Bundan sonra birşey mi istedi tam işim vardı onunla maalesef de geçiştir. Bir dahakine düşündüm hastalık var hijyenik bulmuyorum ne sizden bize ne bizden size bişey bulaşmasın komşucum de. Başka bişeye maalesef yok alamadım de. Bahane buldukça ayağını keser hem sana pratik olur.
yorumunuz için teşekkür ederim anlaşıldığımı hissetmek beni mutlu ediyor, kurulma konusunda o kadar haklısınız ki yani her konuda aynıyım diyebilirim bir olay oluyor yaşanıyor o an bir şey demiyorum veya diyemiyorum sonrasında kafada kurulup başka şekilde yansıtıyorum bu nedenle artık konuşmadığım bir kaç insan var, keşke bunu aşabilseydim eminim ki komşuluk ve arkadaş ilişkilerim daha iyi olurdu 🤷🏼‍♀️

Dysonda bu işi çözmeliydiniz eşim kızdı kusura bakma diyerek arkadaşlarda yazmış tele bakmayın mesaja dönmeyin kabartma tozu bile istese yok deyin yurtdışından bişey istediği zaman mesajla fiyat ve iban atın (ben olsam en iyi ihtimalle valiz kilosunu bahane edip hiç almazdım o ayrı )

Benimde böyle bişeyler istemeyi abartan komşum vardı geldğinde bazen kpıyı açmadım yok yok dedim makinamı bozmuştu bir daha istemeye geldğinde senden geldikten sonra çalışmadı dedim vermedim bidahada gelmedi ufak tefek şeyler eyvallah hepimiz isteriz arada ama bir günde para için sigara için yumurta için makina için gelince ha dedim yok bu alışıcsk bidahada gelmedi

Arkadaşlar bana yardımcı olun komşum normal değil ve beni gerçekten bıktırdı! 2 yıldır komşuyuz ve bugüne kadar benden istediği şeyler bitmiyor!
  • Dyson süpürgemi istedi ve basma tuşunu bozdu bize yaptırması 3bin tl ye patladı

• Oğlumun bebek arabasını istiyor bunu bir kaç defa istedi bir kere vermiştim onuda kapatmasını bilememiş kenarını kırmış

• Makyaj malzemelerim

• Özel günde topuklu ayakkabılarım

• İnanamayacaksınız ama çamaşır ve kurutma makinemi bile kullanmak istiyor! Kurutma makinesi yokken çocuğunun çamaşırlarının kuruması gerektiğini söyleyerek 2 3 defa kurutmaya atmıştım o kadar aptal bir insan ki içerisine iç çamaşırını koymuş eşimde makinede ki çamaşırlar bizim sanarak kurutmayı boşaltmış çamaşırlarını felan görmüş, böyle bir gerizekalı insan işte siz düşünün! Daha sonrasında kurutma makinesi aldı fakat yakamdan düşmedi level atlayıp çamaşır ver kurutma makinesini yine kullanmak istedi bu sefer kabul etmedim!

• Ben yurtdışına gidiyorum ve her gittiğimde gelirken oğlu ve kendisi için bir şeyler istiyor parasını vereyim diyor ama o para hiçbir zaman verilmedi teklif dahi edilmedi hatta onun bile bokunu çıkartarak benden yurtdışından oğluna bebek arabası getirmemi istedi

• Airfry istedi bahane bulup vermedim

• Size komik gelebilir bir keresinde benden telefonumu bile istemişti bi konuşmayı ses kaydı altına alması gerekiyormuş!

• Bu söylediklerim haricinde un, kabartma tozu, market ihtiyaçlarıda var tabi ama bunların yanında onlar o kadar önemsiz kalıyor ki dile getiremiyorum bile yani artık çok sıkılmış durumdayım kimseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor hayatımda böyle bir şeyi daha önce ne gördüm ne duydum bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir şaşırıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, kendinde olmayan bende ne görürse mutlaka istiyor!
siz fazla yumuşak davranıyorsunuz bu kadın resmen sizi sömürmeye ant içmiş kendi kul hakkınıza giriyorsunuz hayır demeyi öğrenin küserse küssün daha iyi.

Arkadaşlar bana yardımcı olun komşum normal değil ve beni gerçekten bıktırdı! 2 yıldır komşuyuz ve bugüne kadar benden istediği şeyler bitmiyor!
  • Dyson süpürgemi istedi ve basma tuşunu bozdu bize yaptırması 3bin tl ye patladı

• Oğlumun bebek arabasını istiyor bunu bir kaç defa istedi bir kere vermiştim onuda kapatmasını bilememiş kenarını kırmış

• Makyaj malzemelerim

• Özel günde topuklu ayakkabılarım

• İnanamayacaksınız ama çamaşır ve kurutma makinemi bile kullanmak istiyor! Kurutma makinesi yokken çocuğunun çamaşırlarının kuruması gerektiğini söyleyerek 2 3 defa kurutmaya atmıştım o kadar aptal bir insan ki içerisine iç çamaşırını koymuş eşimde makinede ki çamaşırlar bizim sanarak kurutmayı boşaltmış çamaşırlarını felan görmüş, böyle bir gerizekalı insan işte siz düşünün! Daha sonrasında kurutma makinesi aldı fakat yakamdan düşmedi level atlayıp çamaşır ver kurutma makinesini yine kullanmak istedi bu sefer kabul etmedim!

• Ben yurtdışına gidiyorum ve her gittiğimde gelirken oğlu ve kendisi için bir şeyler istiyor parasını vereyim diyor ama o para hiçbir zaman verilmedi teklif dahi edilmedi hatta onun bile bokunu çıkartarak benden yurtdışından oğluna bebek arabası getirmemi istedi

• Airfry istedi bahane bulup vermedim

• Size komik gelebilir bir keresinde benden telefonumu bile istemişti bi konuşmayı ses kaydı altına alması gerekiyormuş!

• Bu söylediklerim haricinde un, kabartma tozu, market ihtiyaçlarıda var tabi ama bunların yanında onlar o kadar önemsiz kalıyor ki dile getiremiyorum bile yani artık çok sıkılmış durumdayım kimseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor hayatımda böyle bir şeyi daha önce ne gördüm ne duydum bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir şaşırıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, kendinde olmayan bende ne görürse mutlaka istiyor!
Siiz yeni bir kelimeyle tanıştırayım HAYIR
Yani gelsin süpürge istesin yok daha neler ben titiz bi insanım olmaz deyin
Kurutma istesin yok huylanıyorum deyin bahane üretmek zorunda bile değilsiniz ama neyse kabartma tozu falan hani bir olur iki olur tamam ama kurutma makinesi airfry yani çüş çok ihtiyacı varsa alsın vermeyin bizide kanser etmeyin.

Konunun bir yerinde çocuğum da çok arzsız bir çocuk gibi bir cümlenizi okudum. Eğer bu şekildeyse bence sizin profesyonel bir destek almanız yerinde olabilir. Muhtemelen insanlara sınır çizemediğinizden ilişkilerinizi çok dengesiz bir boyuta taşıyorsunuz.
Apartmandan kaçmakla bir şey çözemezsiniz. Gelip silah zoruyla ya da kapınıza dayanarak sizi gasp eden bir insandan bahsetmiyoruz. İma ediyorum diyorsunuz, neden ima yöntemini seçtiğinizi de anlayamadım.

Bir de ek olarak, bu tarz problemleri yaşayan kişiler hep "çok anlayışlı, nazik, ince görgülü ve yumuşak kalpli" insanlar. Ondan bu problemi yaşıyorlar. Biz sınır çizebilen, hayır diyebilen insanlar ise incelikten yoksun ve kötü kalpliyiz.

Ben sadece korkaklık olarak tanımlıyorum, bırakın sizi sevmesinler bu sahteliğe gerek var mı? Siz de farklı düşünüp, içeriden rahatsız olduğunuz halde güleryüzle "tabi ki canım" diyorsunuz. Bu dürüst bir ilişki biçimi mi?

Dyson olayından sonra karşınıza alıp, zararı tazmin etmesini söyleseydiniz, o etmese bile hem siz dürüst olacaktınız hem de bir dahaki isteğinde çok daha ağır tepki verebilirdiniz. Fakat bu şekilde siz de ikiyüzlü bir davranış modeli uyguluyorsunuz.

Bu "iyi ve nazik insan" olmak demek değil.

Canım komşum ben alma verme işlerinden hoşlanmam de.
En kötü eşim sevmez alma verme işlerini bana izin vermiyor tartışırız de suçu kocana at

Benimde böyle bişeyler istemeyi abartan komşum vardı geldğinde bazen kpıyı açmadım yok yok dedim makinamı bozmuştu bir daha istemeye geldğinde senden geldikten sonra çalışmadı dedim vermedim bidahada gelmedi ufak tefek şeyler eyvallah hepimiz isteriz arada ama bir günde para için sigara için yumurta için makina için gelince ha dedim yok bu alışıcsk bidahada gelmedi
gerçekten tadını kaçırıyorlar keşke suistimal etmeseler iyi niyetimizi

Siiz yeni bir kelimeyle tanıştırayım HAYIR
Yani gelsin süpürge istesin yok daha neler ben titiz bi insanım olmaz deyin
Kurutma istesin yok huylanıyorum deyin bahane üretmek zorunda bile değilsiniz ama neyse kabartma tozu falan hani bir olur iki olur tamam ama kurutma makinesi airfry yani çüş çok ihtiyacı varsa alsın vermeyin bizide kanser etmeyin.
bundan sonraki isterse tepkimi mutlaka belli edicem

X