Konjenital adrenal hiperplazi ve infertilite

kısırlık kah hastalarının yaşadığı bir sorun ne yzıkki benim 17 alfa yüksek ve öğrendiğime göre progesteronumda çok düşükmüş arada bir denge kuramadım şimdilik kortizol ilacı kullanarak devam edicem gerisi allah kerim

bende ise herşey o kadar güzelki sadece 17 oh pro yüksek ama onun dışında herşey çok sağlıklı bütün drlar şaşırıyor benim gebe kalamadığıma çünkü etki etmediğini söylüyorlar özelliklede yumurtladığım sürece hiçbir etkisi olmadığını ama 5 yıldır kalamadım demekki başka birşeye etki ediyor acaba rahime falanmı etki ediyorda bebek rahime yerleşemiyor.

bunu doktora sormadınmı yani bir neden söylemedimi sonuçta kalabiliyorsan beş sene uzun bir süre kalman gerekirdi demekki başka bişey var prolaktinin nasıl bu arad istanbuldamı oturuyorsun

adetin kaçıncı günü test yaptırdın canım. birde değerlerin nedir?

adetin kaçıncı günü test yaptırdın canım. birde değerlerin nedir?

adetin 2. günü yaptırdım. ilk testte 17 alfa 8.44 progesteronda 1.13 çıkmış geçen ay yaptırdığımda 17 alfa 8.77 progesteronda 1.02 çıkmış üstelik bu kortizol kullandığım halde
açıkçası progesteron olayını anlamadım normal değerler arasında gözüküyor ama düşük dedi.

kızlar topiğiniz hayırlı olsun ama neden bizi bırakıp buraya kaçtınız.sıkıldınızmı bizden:))aşkolsun.ama kurtulamazsınız ben buradanda takip edicem sizi.nede olsa kızlarımla hastadaşsınız:))

aa gidermiyiz hiç burada sadece gebelik ile ilgili konuları konuşucaz diğer bilgileri yine oradan aktarırız

canım adetin 2. günü 1.13 çok iyi bir değer. progesteron yumurtlama olduktan sonra yükselir. bence 17 alfa dışında problem yok :)

androjen hormonlar etkiliyormuş canım. büyük ihtimalle ikimizin de bebeğimizi düşürmemizde onun etkisi olmuştur. ama şuda var. benim hormon değerlerim çok iyi. normal bir kadından farkım yok. işte kısmet değil heralde. bende bir daha aşılama olmayı istemiyorum. iğneler bende yan etki olarak kist yapıyor. bi uğursuzluk var üstümde ama çözemedim . adımı boşuna karakedi koymamışlar :)

canım hiç ara vermeyi düşündünmü yani hiç bebek düşünmeden kendi haline bırakmak gibi evet zor bir olay ama inan hiç bir sorunu olmayan insanlar bile düşündükçe çocuk sahibi olamıyorlar ya da belki de başka birşey var doktorun ne diyor

bunu doktora sormadınmı yani bir neden söylemedimi sonuçta kalabiliyorsan beş sene uzun bir süre kalman gerekirdi demekki başka bişey var prolaktinin nasıl bu arad istanbuldamı oturuyorsun

o hooo ooo her gittiğim doktora sordum şimdi şöyle aslında androjen yüksekliği tedavi edilmezse adet göremezmiş kadın yada görse bile yumurtası kaliteli olmazmış mesela bak sendeki bu işte yumurta kaliteni bozuyor.
ben adetimin 21.günü progesteron tahlili yaptırdım defalarca sen hiç yaptırdınmı 10 ve üstü kaliteli yumurta demek benim genelde 20 ve 30 larda çıkar buna şaşıyor drlarım aslında 10 dan aşağı çıkması gerekir dheas ve 17 oh pro yumurtanın kalitesini bozarmış.
onun dışında tüm hormonlarım fsh lh tsh falan onlar gayet olması gereken durumda.
hatta gittiğim bazı dr lar değerlere baktıktan sonra tüylenmede var pco dur kesin diyorlar ama usg ile baktıktan sonra oo yumurtalıklar sağlıklı pco görünümü yok deniliyor.
ya aslında benim gebe kalmamı engelleyen tabikide androjenler ya yumurtanın döllenmesini engelliyorlar yada rahime yerleşmesini.

evet senin hormonların kontrol altında aslında senin doğal yolla gebe kalabilmen mümkün şöyle bi bakıldığında benim hormon değerlerim kötü ama gebe kalmama engel hiçbir şey yokmuş hatta endokrin uzmanına ben gebe kalmak istiyorum öyle bi tedavi uygulayın dediğimde tamam kal dedi ama kalamıyorum dedim niye dedi işte hocam 17 oh pro çok yüksek dedim iyide kısırlık yapmazki bunlar belki yumurtayı kalitesizleştirir oda kısmen her kadında olcak diye birşeyde yok dedi nasıl birşeydir bu nasipmi değil kaderimizdemi yok boşamı kürek çekiyoruz anlamadım gitti.
3.aşılamayı bende düşünmüyorum çok acı çektim ben ikisindede ücüncüye cesaretim yok şimdilik hormonları düşürüp doğal denicem oldu oldu olmadı yıldım artık ya.

kızlar sonuçlarım geldi 17 alfa biraz daha yükselmiş anlayamıyorum düşmesi gerekmiyormu ilacın hiçbir faydası olmamış kafayı yiyicem yaa

kızlar sonuçlarım geldi 17 alfa biraz daha yükselmiş anlayamıyorum düşmesi gerekmiyormu ilacın hiçbir faydası olmamış kafayı yiyicem yaa

allah allah evet düşmesi gerekir bunun bi araştırılması lazım zaten kortizon bu hormonları düşürmek için doktorun gerekeni yapacaktır.
ama şimdi bende endişe duymaya başladım birde benimkisi çok yüksek zaten iyice yükseltmesinde.

doktorla konuşamıyorumki bişey bilmiyor biraz kullanıp testlerini yaptır ona göre değerlendir. belki benimde böyle olması gerekiyor diğer ay bakıcam artık

bu arada bebiş nasıl kaçıncı ayında
4 ay bitti canım.5.aya girdik.çok şükür şimdilik herşey yolunda.

kaç çıkmış 17 alfa.belki dediğin gibi biraz daha kullanman gerekiyordur dediğin gibi.yada ilacın dozu az geliyodur.bidahaki gidişinde sorarsın doktora.inşallah en kısa zamanda düşer ve normale döner.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…