Kontakt Lens Kontakt Lenste Buğulanma Sorunu

ekin_x

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2011
362
168
Merhaba arkadaşlar ilgili bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım. Rainbow Colors Mirage serisinden numaralı renkli lens almıştım. 4-5 saat sonra buğulanma başladı. Akşam eve gittiğimde lensleri hemen çıkardım ama görmemdeki buğulu durum gitmedi. Geçmezse doktora giderim diye düşünürken birkaç saate gitti çok şükür. Güneşli havaya da çıkmak zorunda kaldım arada ama çok durmadım bununla ilgisi yoktur sanırım. Böyle bir problem yaşayan var mı?

Takarken ellerini guzel durulamamişsinizdir. Sabun kalıntısı lenste kalmış olabilir. Acitırsa falan çıkarip temizleyin veya dışardayaniz asla temizlik için çikarmayin. Lens kabi hep yaninizda olsun. Zor yaa lens. Buara visruste var kullanmasaniz 1ay daha iyi sanki.

Sadece lensin üzerinde değil de çıkarınca kendi gözümde kaldı buğulanma. Lens içeriğinde bir çeşit madde eriyip korneaya yapışmış gibi bişey oldu.İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Geçti ama sonra. Bir daha takamam ben bunları.
Buarada şu sıralar gözlük kullanmanın daha iyi fikir olduğu kısmına katılıyorum ama maske buhar yapıyor çok zorlandım sürekli elim gözlükteydi aman ya dedim takmadım sonra gözlük:)

Merhaba arkadaşlar ilgili bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım. Rainbow Colors Mirage serisinden numaralı renkli lens almıştım. 4-5 saat sonra buğulanma başladı. Akşam eve gittiğimde lensleri hemen çıkardım ama görmemdeki buğulu durum gitmedi. Geçmezse doktora giderim diye düşünürken birkaç saate gitti çok şükür. Güneşli havaya da çıkmak zorunda kaldım arada ama çok durmadım bununla ilgisi yoktur sanırım. Böyle bir problem yaşayan var mı?
Lenslere bir protein temizleme solüsyonu alın bir gece dinlensin protein birikmistr

Merhaba normal solüsyon zaten protein temizliği yapmıyor mu? Bahsettiğiniz farklı bir madde mi?
Merhaba sorunun nedenini bulabildiniz mi bende rainbow mirage elisa blue var biraz takınca buğulanma başlıyor net görememeye başlıyorum lensi çıkarıncada öyle görmeye başlıyorum bir müddet daha öyle kalıcak diye gözüm korkuyorumda.Acaba sadece rainbowda mı böyle başka lenslerde aynımıdır.

Merhaba sorunun nedenini bulabildiniz mi bende rainbow mirage elisa blue var biraz takınca buğulanma başlıyor net görememeye başlıyorum lensi çıkarıncada öyle görmeye başlıyorum bir müddet daha öyle kalıcak diye gözüm korkuyorumda.Acaba sadece rainbowda mı böyle başka lenslerde aynımıdır.
Merhaba benimki de rainbow Mirage serisi. Aynı şekilde çıkarınca devam ediyor buğulu görme ve birkaç saat sonra geçiyor. Demek ki Rainbow lenslerde bir problem var. Bunu bildirmek lazım. Benim lens çöp oldu zaten takmadım bir daha.

Ben normal şeffaf astigmatli lens takıyorum hafif kalın bende bile oluyor buğulanma sıcakla yumuşama oluyor vucut ısısı da olunca lens kendıne gelemıyor, sıcaklıkla çok alakalı birde mümkün mertebe oynamamak lazım kalıp gibi dursun orda, çıkarınca ovalıyorum yada takarken.Ovalamakta işte protein temizliği.Lens işi zor Allah kolaylık versin.Ben takmayınca göremiyorum.

X