Konu açmadan ve yorum yapmadan önce lütfen okuyalım !

Çenebaz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
10.923
12
Arkadaşlar hepimiz huzurlu bir ortamda güzel paylaşımlarda bulunmak isteriz.
Bunun için kuralları bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum, çünkü sıklıkla karşılaştığımız sorunlar oluyor.

- Öncelikle konu açmadan önce aynı içerikte konu olup olmadığını araştıralım.

- Konu başlığını bu başlıkta olduğu şekilde büyük,küçük harflere dikkat ederek doğru bir Türkçe ile oluşturalım.

- Konunun yerini doğru belirleyelim. En çok karşılaşılan durumlardan örnek verecek olursak aşkla ilgili dertlerimizi Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz Bölümüne, herhangi bir konuda öneri istiyorsak Bir Önerim Var Bölümüne, hiçbir başlığa uygun göremiyorsak yine bu bölüme değil Hiçbir Başlığa Uymayan Konular Bölümüne açalım. Unutmayalım ki bu bölümde sadece dertlerimizi paylaşıyoruz. Bu bölümü okuyan çok diye bu bölüme konu açmayalım, uygun bölüme açalım.

- Konu içeriklerine dikkat edelim, konunun forumdan bir kişiye veya başka forumlardan 3. kişilere hakaret amacıyla açılması kesinlikle yasaktır. Bunun dışında konum neden taşındı, neden silindi, neden ceza aldım şeklindeki içerikler için de konu açmayı değil ilgili kişiyle özelden sorularımızın cevaplarını almayı seçelim.

- Konularımızda ve yorumlarımızda hakaretten uzak duralım, hoşnut olmadığımız hakaret, genel ahlaka aykırı küfür ve benzeri mesajları kötü içerikle bildirelim. Hakarete hakaretle cevap verirseniz siz de haksız durumuna düşersiniz.

- Başkalarının yorum yapma özgürlüğünü kısıtlamayalım, konu açarken hakaret ve aşağılama içermeyen her yoruma hazır olmamız gerekir. Aynı şekilde yorumda bulunurken de başkasının yorumuna değil konuya yorumda bulunalım.

- Konu içeriği boşaltmak yasaktır, uyarı sebebidir, lütfen içeriğini boşaltacağımız konuları açmayalım.

- Konuyu kapattırmak istediğimizde bölüm sorumlusuna bildirelim. (Özel mesaj yazamıyorsak kötü içerikle de bildirebiliriz.)

--- Tüm bu kurallara aykırı bir durum gördüğümüzde lütfen konuda tartışmak, konuyu sabote etmek yerine kötü içerikle durumu yetkilisine bildirelim. Unutmayalım ki hepimiz kaliteli güzel paylaşımların olduğu bir ortamda bulunmak isteriz.
Bunun için kurallara uyalım.

Arkadaşlar bundan böyle "Yardım", "Lütfen okuyun", "Ne yapmalıyım" şeklindeki içerik hakkında bilgi vermeyen başlıklar değiştirilecektir.

X