Konunun İçinden Çıkamıyorum :(

Daha 27 yaşındaymışsın yaşın filan geçmedi yani neden hemen bebek düşündün ki.
Hem şimdi sana kolay geliyor ama bebekle eşin askere gitmesi seni ne kadar yoracak kimbilir.Gittiği yerde dır dır seni yer.Sen altınları bozdurmadın da senin yüzünden başıma neler geldi.O uzaktayken bile size rahat vermez.Daha çok çekersin çokk.
Eşin baştan beri böyleymiş adam seni kandırmamış hep altınların da gözü varmış.Askerlik olmasa başka birşey çıkardı.Sen neyine güvenip tek başına bebeğin sorumluluğunu aldın ki.Valla sizde ki cesaretin yarısı bende olsa ben de hamile kalacam ama yok kendimin ya da eşimin bencilliği yüzünden çocuğumun eksik kalmasını istemem.
Bana gör sen de bencilsin eşin de .Bebek için hiçte olgun değilsiniz.

bizim araba alınacağında da beni altın bozdurmaya ikna etmek için aynı şeyi söylerdi
seni gezdiririm falan fistan,
arabası olmayan insan gezemiyor mu senin canın gezmek değil arabayla hava atmak sağa sola deyince kıyamet kopuyordu
arabamız yokken (1 ay öncesine kadar) biyere gidelim dediğimde arama mı varda gidicez neyle gidip napıcaz derdi
araba almaya ikna etmek için ah arabamız olsa seni götüreceğim yerleri bilirdim ben ya arabamız yok işte derdi
arabamız oldu ve 2 ay sonra (belki daha erken) 3 kişi olucaz ve her istediğimiz zaman istediğimiz yere gidemicez, hani diyorum arabamız olunca şöyle böyle diyordun ? ee hamile halinle nereye götüreyim seni gittiğimiz yerde herkes karnına bakıyor sinir oluyorum diyor. beni evde bırakıp kendi totosunu gezdiriyor. başbaşa son günlerimiz diye düşündüğü bile yok

iyiymiş valla her duruma bir bahane buluyorsun maşallah, yarında çocuk var çocukla nereye gidicez dersin diyorum ne alakası var diyor :)

ahhh ah bitmez bu işler

ne demek hamilesin herkes karnına bakıyor. hamileler gezemicekmi yani:KK57: asıl onların ihtiyacı var çok gezmeye psikolojik açıdan bütün hormonları değişiyor

üffff zor sizin içinn iki ucu bo..lu değnekk....anladımki eviniz kira değil çalışmayacağınıza göre o maaşla geçinirim demişsiniz...yoksa asgari ücret olup hem kira verip hem geçinilmez...tavsiyem sakın vermeyin altınlarınızı o kadar gıcık oluyorumki erkeklerin şu zayıflıklarına ee peki eşiniz askere gitti nasıl geçineceksiniz 6 ay boyunca hele ev kiraysa..

evimiz kira canım. eşim asgari alıyor. benim maaşım daha yüksek ve her türlü geçinmemize yeter.
ben diyorum ki çocuk en azından 1 yaşına gelene kadar calısmayayım, 1 yasındaki çocuk da çok büyük sayılmaz ama 7-8 aylık çocuğu bırakmak daha zor olur gibi geliyor
çocuk en azından yaşına girip biraz toparlanınca işe başlarım tekrar. sende askere gidersin. ama anlatamıyorum

Ne denir ki aşagı tükürsen sakal yukaru tükürsen bıyık.Ah erkekler ahhh..

e peki eşiniz askerdeyken nasıl geçinmeyi düşünüyorsunuz malüm 2 bin tl bile alsa eşiniz 6 ay o gelmiycek 12 bin zaten yapıcak ben bu bedelli askerliye çok sıcak bakanlardanım bilmiyorum ama bide bu yönden bakın bence ya döndüğünde iş hemen bulamazsa bi 6 ay da iş bulamadı ozaman ne olucak

eşime çocuk yaşına girene kadar gitme, en azından çocuk büyüsün ele avuca gelsin biraz ben yeniden çalışmaya başlarım öyle gidersin diyorum ama inat ediyor ya kasımda giderim ya da bu parayı bir şekilde denklerim diye

eşim 2 bin almıyor, asgari ücret+primle çalışıyor en fazla 1000 civarı falan geçiyor eline fazla prim peşinde koştuğu da yok malesef

çalıştığı yerde döndüğü zaman kaldığı yerden devam edebiliyor öyle bir hakkı var. ki iş bulamasa bile ben çalışıyor olacağım yine döndüğünde

Merhaba Hanımlar,
Doluya koysam almayan boşa koysam dolmayan bir sıkıntım var bitmiyor ve bitmeyecek sanırım :KK43:
Eşimle evleneli 1.5 seneyi geçti yeni sayılırız ve şubatta bir bebek bekliyoruz Allah nasip ederse.

Sorun eşimin askerliği. Senelerce askere gitmeyip beni 7 sene beklettikten sonra hala gitmek için bir çaba hareket vs sergilemeyince bazı olaylar sonucu evlenmeye karar verdik. Ben askerliğini yapmamış olmasını sorun etmedim hiçbir zaman. Cesaretli bir insanımdır. Eşimle evlenmeden önce de eşimin memleketindeydim ve yalnız yaşıyordum. Her türlü ihtiyacımı Allaha şükür kimseye muhtaç olmadan giderip yaşayıp gidiyordum. Çalışan bir insanım ve tek başıma bile evi her türlü döndürecek bir maaşım var.

Eşim 4 yıllık mezun yani 6 ay askerlik yapacak. Çocuk meselesini askerliğini yaparsın sonra diye 1 sene erteledik ama baktım askere falan gideceği yok, benimde yaşım ilerliyor yavaştan, yaparım dedim. Kocamdan ziyade önce Allaha sonra kendime güvenerek eşimle de tabiki konuşarak çocuk yapmaya karar verdik ve Allah bizi fazla bekletmeden yavruyla hediyelendirdi.

Bu sırada eşim askere gitmeyi falan düşünmüyor tabi. Tecil yollarına bakıyor. Sadece bebek için değil işi için de tecil etmesi gerekiyordu askerliği. Yüksek lisans denedi olmadı. En kötü ihtimalle dedik açıköğretime yazılırsın öğrenci olarak tecil edersin diye konuştuk.

Ama malesef eşim benim dışımda etrafındaki bütüüüüüüüüün gerekli gereksiz insanın lafına bakıp etkilenen ve her hafta fikir değiştiren, ama eninde sonunda dönüp dolaşıp benim söylediğime gelen, ama asla bunun böyle olduğunu kabullenmeyen bir insan olduğu için artık kendisiyle hiçbir konuda tartışmıyorum ve ses çıkarmıyorum. Yorum bile yapmıyorum bir çok konuda.

Bu bedelli askerlik kabul edildiğinden bu yana eşimde bir kıvranmalar başladı. Bedelli askerlik şartları tutuyor. Yani 18 bin lirası olsa tak diye çıkarıp verecek ama öyle bir paramız yok malesef :) Olması da mümkün değil.

Har vurup harman savurmaya alışmış bir yapısı olduğu için kenara para koyma, birikim yapma gibi bir derdi yok kendisinin çünkü arkasını toplayan kredi kartlarını ödeyen bir karısı var nasılsa. Ama şimdi şöyle bir durumumuz var ben doğumdan sonra çalışmayacağım ve eşimin maaşıyla döndüreceğiz düzeni. Eşim benim maaşımın yarısı kadar alıyor ve evi zaten döndürmeye yetmeyecek bir maaş artı birde çocuk masrafı çıkacak. Ek iş yapma şansı var babasının yanında. (totosunu kaldırabilirse tabi)

Ve benim sevgili eşim diyor ki; Senin altınlarını bozduralım, ben bedelli askerlik yapayım, ben sana altınları öderim zaman içinde!!!!

Altın mevzusu yeni değil. Her ne olsa senin altınları bozduralım ben sana öderim diye mutlaka bir teklifte bulunur. Yani bende altın olması bir sıkıntı. Öyle ahım şahım bişeyde yok yani. 18 bin lira etmez diye düşünüyorum ama o üstünü kredi çekip ödeyecek !!! Bide üstüne evi döndürecek ve benim altınları tamamlayacak falan fistan.

Bende eşime diyorum ki neden bedelli yapmak istiyorsun? 6 ay hepi topu gideceğin, beni senelerce 12 ay değilde 6 ay askerlik yapabilmek için bekletmedin mi? E işte ben çocukla seni bırakıp nasıl gidicem? Yahu diyorum ben kadın başıma korkmuyorum askere giderse ben nasıl yaparım diye sen neden bu kadar düşünür oldun bu aralar diyorum. E işte falancayla konuşuyorduk da çocukla çok zor olur yapabiliyorsan kaçırma askerliği bedelli yap dedi bana diyor. O zaman söyle falancaya akıl vermek kolay ödesin bir zahmet 18 bin lira helal olsun diyeyim. E sen beni anlamıyorsun.....

Eşim askerlikten korkuyor. İşin özü bu. Beni ve çocuğu bahane edip ben onları bırakamam ayağına getiriyor. Bana sorulduğunda da yooo diyorum ben gitsin diye düşünüyorum. Neyimiz varmış açıkta mı kalacakmışız da bizi düşünüyormuş ben kadın başıma cesaretliyim deyince ailesine, bozuluyor. Ailesi ben böyle demesem benim eşime bedelli yap dediğimi zannediyor. Eşime beni bırakıp gitme dediğimi sanıyorlar.

Altınlar araba alınacağı zamanda konuşuldu. E sen altınlarını ver ben sana zaman içinde öderim. Nereye ödüyorsun? O dönemde olmaz dedim. Babası bir zaman sonra orta halli bir araba aldı daha 1 ay olmadı o da. Ben şu an çalışmasam arabaya benzin koyamayacağız belkide. Hiç ileriyi düşünen bir adam değil malesef. Ve her bir durum olduğunda altınları bozduralım ben sana öderim konusunun gündeme gelmesi canımı çok sıkıyor.

Onlar benim mehirim. Eşimden sakındığımdan değil ama Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda altınları ev alınması gibi bir durumunda teminat olarak kullanmak istiyorum :KK43: Yada Allah korusun bir sağlık durumu söz konusu olur, bir ağır durum olur öyle kullanmak istiyorum. Yoksa o altınlarda gidince elimizde avcumuzda hiçbirşey kalmayacak. Ve eşim kesinlikle tamamlamayacak biliyorum.

Şimdi eşime diyorum ki. Tamam ben doğumdan sonra çalışmayacağım. Evet seninde askere gitmen gerekiyor biliyorum. En azından çocuk yaşına girsin ele avuca gelsin toparlansın öyle git, yani çocuğu bırakıp yeniden çalışabileyim. Ben böyle deyince başlıyor bu sefer ben zaten kaç yaşına geldim daha kaç sene askerliği ertelicem, kaç yaşında gidicem, askere gidersem kasımda giderim daha nereye eteleyeyim diye çıkışmaya başlıyor. 8-9 aylık çocukla beni öylece bırakıp gitmekten bahsediyor. Yahu senede 1 defa mı askere adam alınıyor sene içinde kaç kere asker alımı var, sana senelerce bekle diyen yokki, çocuğun yaşına girmesi deyince neden 3-4 sene anlıyorsun, gecikeceğin kadar geciktirdin zaten askerliği diyorum. Yok.

Bana eziyet edip tamam al o zaman altınları demem için ya kasımda giderim ya da bir şekilde bu parayı denklicem demeye başladı. Ben napıcamı şaşırdım :KK43: Ziraate gidip ne kadar kredi çekebilirim diye sormuş bile. 10 bin lira çekebiliyormuş en fazla. öyle olunca yetmiyo tabi 8bini tamamlama şansı yok. altınlara sardı gene. 18 bin lira krediyi neye güvenerek çekmeye cesaret ediyor onu da anlamış değilim. Allahtan çıkmamış 18 bin.

Bu altınları bir şekilde konu ne olursa olsun (yarın başka bir konuda gene isteyecek çünkü) eşime yar etmediğim sürece bana rahat yok gibi geliyor. Ama onlarda gidince yarın başka bir gün başka bir durumda elimizde de bişey kalmayacak.

Bir diyorum bu altınlar bana mehir olarak alındı benden istemeye hakkı yok. Ama bir yandan da içim tuhaf askerlik konusunu çok kafasına takıyor. Etrafından etkileniyor. 4-5 arkadaşı bedelliye tak diye yatırdı parayı onlardan etkileniyor. Askere giden arkadaşlarına ayrıca çok samimi küfrediyorum içimden aklın varsa bedelli yap diye kafasına sokuyorlar. Napıcamı bilmiyorum, Çok bunaldım ve bedelli başvuruları en son şubat ayında :KK43: yani çocuğumuzunda doğacağı ay.

Uzun olduğu için özür dilerim ama içimi dökmem lazımdı. Ailemle de konuşamıyorum bu tür şeyleri :KK43: Çıkmazda kaldım..
o altınları alana kadar askerlik olmasada başka bahanelerle gelip huzur bozacağı kesin bazı insanlar böyle o altınlara gözünü dikmiş bi kere size yar olsun istemiyor bu kadar basit..
verme altınlarını bedelli yap diyenler kimlerse bi zahmet çıkarıp versinler parasını..8 sene ertele evlen bir sene daha ertele ertelemeye alışmış eşiniz rahata alışmış çünkü hep birileri arkasını toplamış bırakın batarsa batsın siz kendinizi geçindirebiliyorsanız hiç iplemeyin ..çünkü evlenmiş bu seferde size güveniyo..hayatın sillesini bi kere yemesi gerekiyor.

Daha 27 yaşındaymışsın yaşın filan geçmedi yani neden hemen bebek düşündün ki.
Hem şimdi sana kolay geliyor ama bebekle eşin askere gitmesi seni ne kadar yoracak kimbilir.Gittiği yerde dır dır seni yer.Sen altınları bozdurmadın da senin yüzünden başıma neler geldi.O uzaktayken bile size rahat vermez.Daha çok çekersin çokk.
Eşin baştan beri böyleymiş adam seni kandırmamış hep altınların da gözü varmış.Askerlik olmasa başka birşey çıkardı.Sen neyine güvenip tek başına bebeğin sorumluluğunu aldın ki.Valla sizde ki cesaretin yarısı bende olsa ben de hamile kalacam ama yok kendimin ya da eşimin bencilliği yüzünden çocuğumun eksik kalmasını istemem.
Bana gör sen de bencilsin eşin de .Bebek için hiçte olgun değilsiniz.

yavaş olun isterseniz. neyime güvenmeyecekmişim. 27 yaş size göre erken olabilir benim için geç. ayrıca eşim bu kararı aldığımız dönemde 2 yıl kadar askere gitmemekten bahsediyordu. eşimin keyfine ve kararlarına kalsam insan içine bile çıkamazdım

evet kendime güvendim çünkü eşim olmadan da kendimi döndürebilirim. bu cesareti kendimde buldum ve çocuk yaptığım için asla pişman değilim. eşime kalsa 30 umdan önce de yapamazdım. size 30 yaş da erken gelebilir belki bilemiyorum ama çocuk sahibi olmak isteyip senelerce uğraşan ama olmayan, keşke daha önce deneseydim diye ah eden insanlar da var. bende onlardan biri olabilirdim. çok şükür ki eşimde bende sağlıklı insanlarmışız ve Allah bize bir çocuk nasip etti.

bu konuda siz çocuk yapmış olmamız cümlesini cımbızlayıp almışsınız ama üzüldüğüm şey şimdi çocuk yapmış olmam değil siz yanlış anlamışsınız. çocuk yapmasak da altın mevzusu olacaktı yapsak da oldu.

eşim beni kandırdı başlarda böyle değildi falan da demedim ayrıca siz okuduğunuz başka konularla karıştırıp harman yaptınız sanırım buraya. sizde cesaret yoksa oturup olgunlaşayım diye bekleyebilirsiniz ama herkes sizin gibi bekleyecek değil.

konuda meselemiz bedelli askerlik için eşimin benden medet umması. çocuk ya da benim cesaretim değil

sakın altınlarınızı vermeyin
siz eşinizi çok iyi tanımışsınız
bugün olmasa yarn sizi huzursuz edecek ama
isteme hakkı YOK
çünkü onlar sizin mehiriniz.
eşinizi ikna edin askere gitsin
güçlü bir kadınsınız çocuğunuza da bakarsınız işe de gidersiniz emin olun.

ne kadar erken gitse o kadar iyidir.
siz söz geçiremiyorsanız büyükler konuşsun

çok zenginse versin 18bini dicem şimdi
bu vatani görev korkulur mu

benim eşim askere gitmek istemese saygımı yitirirdim herhalde :KK43:

ne demek hamilesin herkes karnına bakıyor. hamileler gezemicekmi yani:KK57: asıl onların ihtiyacı var çok gezmeye psikolojik açıdan bütün hormonları değişiyor

canım bu işin bahanesi. hamile olmadan öncede iyi kötü biyere gittiğimizde karşıdan gelenler sana bakıp duruyor sinir oluyorum der dururdu, şimdi hamileliğime bahane buluyor işte.

yavaş olun isterseniz. neyime güvenmeyecekmişim. 27 yaş size göre erken olabilir benim için geç. ayrıca eşim bu kararı aldığımız dönemde 2 yıl kadar askere gitmemekten bahsediyordu. eşimin keyfine ve kararlarına kalsam insan içine bile çıkamazdım

evet kendime güvendim çünkü eşim olmadan da kendimi döndürebilirim. bu cesareti kendimde buldum ve çocuk yaptığım için asla pişman değilim. eşime kalsa 30 umdan önce de yapamazdım. size 30 yaş da erken gelebilir belki bilemiyorum ama çocuk sahibi olmak isteyip senelerce uğraşan ama olmayan, keşke daha önce deneseydim diye ah eden insanlar da var. bende onlardan biri olabilirdim. çok şükür ki eşimde bende sağlıklı insanlarmışız ve Allah bize bir çocuk nasip etti.

bu konuda siz çocuk yapmış olmamız cümlesini cımbızlayıp almışsınız ama üzüldüğüm şey şimdi çocuk yapmış olmam değil siz yanlış anlamışsınız. çocuk yapmasak da altın mevzusu olacaktı yapsak da oldu.

eşim beni kandırdı başlarda böyle değildi falan da demedim ayrıca siz okuduğunuz başka konularla karıştırıp harman yaptınız sanırım buraya. sizde cesaret yoksa oturup olgunlaşayım diye bekleyebilirsiniz ama herkes sizin gibi bekleyecek değil.

konuda meselemiz bedelli askerlik için eşimin benden medet umması. çocuk ya da benim cesaretim değil
yoo bence erken değil geç kalınmış bir yaş bana göre de takılma bence,bende 27 yaşımdayım ve bende bir kaç aya nasipse düşünüyorum çünkü mayısta kürtaj oldum bebeğim öldüğü için..cımbızlı sözcüklere takılma ,ama Altınları aman ha gözünü sevem verme olur mu:KK66:

ya benim eşimde sonra ben sana öderim diye alıyo altınlardan:KK43:
vermemek en iyisi ama bakıyorum adam çok zor durumda kalıyo 3 4 bin eksiye düşüyo kıyamıyorum napıyım.
savurganda bi adam değildir nereye harcadığını bilirim.

Zor bir durum...Ben olsam bi şekilde bedelliyi düşünürdüm herhalde.. Peki eşiniz askere gidince siz de işten çıkmış olacaksınız nasıl geçineceksiniz? Ya da askerlik kısa dönem değil de uzun dönem olursa ne yapacaksınız? Ben 3 aylıkken babam askere gitmiş. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna sadece bir kere izne gelmiş. Askerden dönüşünde dedem beni kuzenlerimle birlikte babamı karşılamak için dışarı çıkarmış babam geldiğinde beni tanımamış. Kuzenlerime sarılmış kuzenim amca yavyuya neden sarılmıyorsun dediğinde babam ağlamaya başlamış.. Hala gözleri dolar benim ilk adımımı ilk kelimemi vs. göremedi diye. Eşiniz keşke bu kadar uzatmasaydı askerliği... Allah hayırlısını ihsan etsin hakkınızda..

Zor bir durum...Ben olsam bi şekilde bedelliyi düşünürdüm herhalde.. Peki eşiniz askere gidince siz de işten çıkmış olacaksınız nasıl geçineceksiniz? Ya da askerlik kısa dönem değil de uzun dönem olursa ne yapacaksınız? Ben 3 aylıkken babam askere gitmiş. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna sadece bir kere izne gelmiş. Askerden dönüşünde dedem beni kuzenlerimle birlikte babamı karşılamak için dışarı çıkarmış babam geldiğinde beni tanımamış. Kuzenlerime sarılmış kuzenim amca yavyuya neden sarılmıyorsun dediğinde babam ağlamaya başlamış.. Hala gözleri dolar benim ilk adımımı ilk kelimemi vs. göremedi diye. Eşiniz keşke bu kadar uzatmasaydı askerliği... Allah hayırlısını ihsan etsin hakkınızda..
bir erkek 9 yıllık 2014 de çıkacak bedelliyi mi beklerdi daha öncede bedelliler oldu yani evleneceği günü mü beklemiş altın mı beklemiş diye sorası geliyor bir insanın ..heleki asgari ücretle ev geçindiren bir erkeğin 3 kere düşünmesi lazım para harcarken..

ya benim eşimde sonra ben sana öderim diye alıyo altınlardan:KK43:
vermemek en iyisi ama bakıyorum adam çok zor durumda kalıyo 3 4 bin eksiye düşüyo kıyamıyorum napıyım.
savurganda bi adam değildir nereye harcadığını bilirim.

canım bende vermedim değil. çok sıkıştığımız zamanlarda oldu çok daha önce. onu canı sıkkın görünce keyfi olmayınca benim içim içimi yiyor.

ben daha o bişey demeden kendim verdim daha önce birkaç parça hiç düşünmeden
ama askerlik için yada keyfi bir araba için bütün güvencemizi bir anda yitirmek korkutuyor beni
iyi kötü bişeylerimiz var kenarda diyebiliyorum şu anda. ama bir anda hepsi gidince nolucak :KK43:

evimiz kira canım. eşim asgari alıyor. benim maaşım daha yüksek ve her türlü geçinmemize yeter.
ben diyorum ki çocuk en azından 1 yaşına gelene kadar calısmayayım, 1 yasındaki çocuk da çok büyük sayılmaz ama 7-8 aylık çocuğu bırakmak daha zor olur gibi geliyor
çocuk en azından yaşına girip biraz toparlanınca işe başlarım tekrar. sende askere gidersin. ama anlatamıyorum
canım en doğrusunu düşünüyorsun zaten yeminlen kadınlar akıllı bu memlekette bilemedim şimdi verme altınları evladının hakkı onlar....sen zaten en doğrusunu düşünüyorsun ...yeminlen koca oluyorlar ama büyümüyorlarr..ama sakın verme ah ah geri gelmezlerr

amin canım sağol. canım eşime çocuk en azından 1 yaşına gelene kadar gitme diyorum sadece. sonrasında ben çalışmaya baslarım yeniden diyorum sende gidersin askere o zaman. 1 yasından sonra da bırakmak kolay olmaz elbet ama birkaç aylık çocugu bırakıp çalışmak daha zor olur.

Allah güç kuvvet verdiği müddetce döndürürüm her şekilde. bizler çocukken teknoloji şimdiki gibi değilmiş ki. şimdi askere yolunu bulup telefon bile sokuyorlar. ulaşım koşulları daha farklı.

uzun dönem kısa dönem meselesi tamamen kalktı artık. 4 yıllık mezunlar eğer kendileri özellikle istemezse hepsi 6 ay yapıyor. eskisi gibi uzun mu kısa mı diye birşey yok. ki olsaydı uzun dönem maaşlı askerlik yapacak olurdu.

Ama malesef eşim benim dışımda etrafındaki bütüüüüüüüüün gerekli gereksiz insanın lafına bakıp etkilenen ve her hafta fikir değiştiren, ama eninde sonunda dönüp dolaşıp benim söylediğime gelen, ama asla bunun böyle olduğunu kabullenmeyen bir insan olduğu için artık kendisiyle hiçbir konuda tartışmıyorum ve ses çıkarmıyorum. Yorum bile yapmıyorum bir çok konuda.

Bence başından beri hatalı davranmışsınız, yani başından beri sadece sizin cesaretinizin olması gibi, o an iki tarafta aynı anda cesaret yoksa bir şeye yaramıyor. Uzun süredir ertelenen evlilik+askerlik sonrası ortak bir karar verebilirdiniz. Ortak karar da zaten iki kişinin aynı anda elini taşını altına koymasıyla olur. Sizin yerinizde oldum, krediyi evlenmeden önce çekelim; askerlik de hallolmuş olacağından kendimizi buna göre ayarlarız dedik biz, düğün altınlarını da zaten sallamıyordum sonrasında kredinin ödenmesi için seve seve verdim ama şu da var ki eşimin çalıştığı sektörden 5-6 ay ayrı kalması çok şeyi değiştirecekti. Şimdi ne bir pişmanlık var, ne de ödeme zorluğu.

Yukarıda bahsettiğiniz tavır da sizi bir yere götürmeyecek oturun ciddi ciddi konuşmaya zorlayın, etraf yerine ikinizin (üçünüz için hatta) kısa vadeli/uzun vadeli kararlar alın ona göre hareket edin, sorumsuz insan için tek taraflı cesaret göstermeye devam etmenin manasız olduğunu düşünüyorum çünkü, o sorumluluğunu sizin olaylara müdahil olmamanızla devam ettirirse kendinizin bu ruh hali dibe vurmaya devam edecek. Arkadaşlarına sinir olmak vs. geçici ve durumu çekilmez hale getiren saçma işler çünkü.

Neden sorumsuz bir insanla evlendiniz, neden hamile kaldınız, neden araba aldınız gibi soruların zaten bir anlamı yok, bundan sonrası için "birlikte" bir şeyler yapın çünkü karşılıklı manevi kredi daha önemli, ondan yemeye başlarsanız geri dönüşü yok.

sinirlenme güzelim doğuracaksın şimdi en iyisini yaptınn çocuk iyi olmuş aratmadan mevla o bebiş bu aralarda büyüyecek ve iyiki yapmışım diceksin ki kendimden biliyorumm..sağlıklı olsun inşallah huzur getirsin hanenize sana bir tavsiyem olacak kocanızın ailesiyle konuşun onlar çocuklarıyla konuşsunlarr..

X