Konuşma Problemleri Konuşma bozuklugu.

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Melisam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2011
1
0
öncelikle herkese merhaba yeni üyeyim.

benim sorunum kızımla ilgili.
20.08.2008 doğumlu.
2 aydır kekeliyor yavrum.
ilk 2 3 gun kelimeyi tekrarladı durdu.( anne anne anne su istiyorum ) gibi.
3 gunden sonra ilk heceyi tekrarlamaya başladı.
an an an annnee bababababa baba bu heceyi 9 10 kez söylediği oluyorr
bu arada nefessiz kalıyorr
bu sekilde 2 aydır devam ediyordu.
3 4 gundurde ilk harfte kilitlenip kalıyorr..
yüz mimikleri yapıyorr cıkmıyor ilk harf bir türlü uzatıp kalıyorr haliyle nefeste bitiyorr
karşımda işkence cekiyor sankii.
gecici bir durumdur diye bekledim ama daha kötü olmaya başladı.
kimden nasıl bir yardım almalıyım.pedagog mu konuşma merkezi ile mi piskolog ilemi bilemiyorum nette araştıtmaktan sürekli bişeyler okumaktan harap oldum.
zaten 2 yaşına kadar baba dede den başka birsey demedi.
bu konu ile ilgili yardım almış arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirm.

bu alanda bi sorun yaşamadım ama bildiğim kadarıyla çocuk psikiyatrisinden destek almalısınız.. kekeleme sorunu genelde çocuğun duygusal bi sorunu olduğunda ortaya çıkan bir durum diye biliyorum.. inş. düzelir..

hıbbır bılgım yok ama bı doktora gotur bence cok ılerlemeden yası daha fazla buyumeden ne kadar erken tedavıye baslarsa o kadar cbuk duzelır bence erken davranmakta fayda var bu tıp durumlarda belkı nefes boğazla ilgili bi sorun var yada ses tellerinde o yuzden zaman kaybetme derim ben

biz de aynı problemi yaşıyoruz 1.5 ay oldu bir anda başladı psikologlar zamanla geçeceğini kekelediğini çocuğa fark ettirmememiz gerektiğini söyledi umarım en kısa sürede hepimiz atlatırız

X