Konuşma Bozukluğu

3 gün çok az bir süre. Hatta bizim gittikten sonra ilk günler artmıştı bile zamanla azalarak bitti çok şükür. Göz kırpma değil de elini ağzına götürme vardı bir süre.
Peki Veysel hocanın dedikleri dışında yaptığınız bir şey oldu mu ? Biz şu an sadece kekemeliği normalleştiriyoruz. Ama oğlum artık konuşmamayı tercih ediyor durumdan rahatsız oluyor. Siz neler yaptınız vaktiniz varsa cevap verirseniz çok sevinirim çünkü çok kafama takıyorum kurdukça kuruyorum

Peki Veysel hocanın dedikleri dışında yaptığınız bir şey oldu mu ? Biz şu an sadece kekemeliği normalleştiriyoruz. Ama oğlum artık konuşmamayı tercih ediyor durumdan rahatsız oluyor. Siz neler yaptınız vaktiniz varsa cevap verirseniz çok sevinirim çünkü çok kafama takıyorum kurdukça kuruyorum
Sizi çok iyi anlıyorum geceler boyu araştırma yapıp ağladığımı çok iyi biliyorum. Küçük huysuz biraz müsait olunca size özelden yazacağım.

Merhabalar,

Konu 2 yaşındaki evladım ile ilgili.

6 aylıkken bazı kelimeleri söylemeye, 10 aylıkken 3 kelimeyi birleştirmeye 18 aylıkken de tamamen cümle kurmaya başlayan ve kendini çok net ifade eden bir kızım var.

Konuşması akıcı. Bir kez dinlediğinde şarkıları ezberleyen, neden sonuc ilişkisi kurup fikir yürütebilen bir cocuk.

Pazar günü bir kelimeyi takılarak söyledi ama heyecanlandı sanırım diye üzerinde durmadım. Pazartesi günü iki, dün de 4-5 kelimede epey takıldı. Özellikle "anne, bu, bunu" kelimeleri... Yani a ve b olabileceğini düşünüyorum. Dün anne derken o kadar uzun takıldı ki saatlerce ağladım. Bülbül gibi konuşan yavruma konduramadım sanırım.

Doktorunu aradım bir tramva yaşamış olabileceğini, korkmuş olabileceğini ve bir konuşma terapistinden randevu almam gerektiğini söyledi. Cuma gününe aldım ama icimde kocaman bir öküz var arkadaşlar.

Rabbim dert verip derman aratmasın kimsenin evladına ama icim cok acıyor.

Aile icinde siddete sahit değil, benim dışımda kimse yüksek sesle konusmaz. Kimse bağırmaz, herkes etrafında pervane, disiplini sağlarken bile iletişimi üst düzeyde tutuyoruz.
Bir tek erkek kardeşimin bir kekemelik gecmişi vardı, onu da yıllar önce çözdük.

Var mı bu durumu yaşayan, ne yapmam nasıl davranmam gerektiğini bilen biri?
Yakın zamanda bir şurup içti mi ??

Sizi çok iyi anlıyorum geceler boyu araştırma yapıp ağladığımı çok iyi biliyorum. Küçük huysuz biraz müsait olunca size özelden yazacağım.
Gerçekten şu an tam da o durumdayım sürekli okuyup bi şeyler izlemekten herkese sormaktan beynim yandı. Tecrübelerinizi merak ediyorum

Merhaba ayni durumdan geçiyoruz. 6 yaşında kızım. Neler yaptiniz iyi mi suan. Bnde cok korkuyorum.
Çok gecmıs olsun öncelikle 🙏🏻 Yıllarca kekemelik yaşamış ve kendi kendine atlatmış biriyim. Ara sıra hala heyecanlandığımda yaşarım. Ailenizde kekemelik öyküsü var mı ? Yoksa eger kalıcı olduğunu düşünmüyorum

Evet 2 ay once tuvalete gitti aniden elektrikler kesildi cok korktu suan hic konusmak istemiyor baya kötü durumdayiz😭

Hiç endişe etmeyin . Ailede yoksa genetik degıldir. Ani bir korku yaşadı mı ? 6 yaşından önce var mıydı
Merhaba bişey sormak istiyorum, sadece benim halamın oğlunda var,sünnetten sonra olmuş,bu genetik yatkınlık sayılır mı . Bende eşimde dede ve büyükanne kardeşlerde yok

Merhaba bişey sormak istiyorum, sadece benim halamın oğlunda var,sünnetten sonra olmuş,bu genetik yatkınlık sayılır mı . Bende eşimde dede ve büyükanne kardeşlerde yok
Kuzenlerde olması da genetik yatkınlık diye biliyorum ama bence direk anne babada olan yatkınlık kadar etkili degıldir. Düzelme ihtimali çok yüksek 🙏🏻

Kuzenlerde olması da genetik yatkınlık diye biliyorum ama bence direk anne babada olan yatkınlık kadar etkili degıldir. Düzelme ihtimali çok yüksek 🙏🏻
İnşallah düzelir, şuan zaten destek alıyoruz. Önemli olan bidaha geri gelmemesi.bizim geçip tekrar başlıyor aylar sonra, bu çok yorucu

İnşallah düzelir, şuan zaten destek alıyoruz. Önemli olan bidaha geri gelmemesi.bizim geçip tekrar başlıyor aylar sonra, bu çok yorucu
Tamamen geçiyor degıl mi ? 1 kelime de dahi takılmadan konuşuyor sonra geri geliyor . Benim kızımda da 25 gündür yok ama geri gelecegını düşünüyorum

Tamamen geçiyor degıl mi ? 1 kelime de dahi takılmadan konuşuyor sonra geri geliyor . Benim kızımda da 25 gündür yok ama geri gelecegını düşünüyorum
Tamamen geçip geri geliyor evet, odyologa sordum neden böyle oluyor diye çok normal diyor, kekemelik gelebilir gidebilir bizim amacınız onunla baş etmeyi öğrenmek diyor, çocuğum özgüvenli şuan, onu kaybetmesinden o kasa korkuyorum ki ilerde, şuan 5 yaşında, arkadaşları dalga geçmiyor, ama 6 yaş 7 yaş civarı dalga geçme olacaktır, kalbi kırılıcak diye üzülüyorum

Tamamen geçip geri geliyor evet, odyologa sordum neden böyle oluyor diye çok normal diyor, kekemelik gelebilir gidebilir bizim amacınız onunla baş etmeyi öğrenmek diyor, çocuğum özgüvenli şuan, onu kaybetmesinden o kasa korkuyorum ki ilerde, şuan 5 yaşında, arkadaşları dalga geçmiyor, ama 6 yaş 7 yaş civarı dalga geçme olacaktır, kalbi kırılıcak diye üzülüyorum
İlk ne zaman kekelemeye başladığını hatırlıyor musunuz ? Şuna arttı mı nasıl gidiyor ? Beklemek inanın daha zor . Çünkü bir an önce tedavilere başlamak istıyorum . Şu an 34 aylık civarıyız biz . Canım yavrum benim çok öpün gözlerinden . Kimsenin dalga geçmeyeceği çok güzel bir dünya olsun yavrularımıza

İlk ne zaman kekelemeye başladığını hatırlıyor musunuz ? Şuna arttı mı nasıl gidiyor ? Beklemek inanın daha zor . Çünkü bir an önce tedavilere başlamak istıyorum . Şu an 34 aylık civarıyız biz . Canım yavrum benim çok öpün gözlerinden . Kimsenin dalga geçmeyeceği çok güzel bir dünya olsun yavrularımıza
Evet hatırlıyorum 2 yaşını 3-4 ay geçe başladı ilk.çok erken konuşmaya başladı ve harika konuşuyordu, nazara da inanıyorum bilmiyorum:KK43: neden olduğunu bilmiyorum ama , kekeleme geri geldiğinde ne oluyor da ger geliyor onu da çözemedim, tek çocuk , eşim ve ben ilgiliyiz, bi travma da yaşamadı.inşallah geri gelmez sizin. Bol bol kaliteli vakit geçirin

Evet hatırlıyorum 2 yaşını 3-4 ay geçe başladı ilk.çok erken konuşmaya başladı ve harika konuşuyordu, nazara da inanıyorum bilmiyorum:KK43: neden olduğunu bilmiyorum ama , kekeleme geri geldiğinde ne oluyor da ger geliyor onu da çözemedim, tek çocuk , eşim ve ben ilgiliyiz, bi travma da yaşamadı.inşallah geri gelmez sizin. Bol bol kaliteli vakit geçirin
Çok sagolun amin inşallah 🙏🏻 Evet nazara bende inanıyorum gerçekten . Düzgün konuşan yaşından büyük konuşan her çocuğa maşallah denilse keşke ama demeyen de çok insan var maalesef 🙏🏻 Güzel haberlerinizi beklıyorum

X