Köpek korkusu

Çözüm bulursan haber ver
Bizde de durum aynı
Bebeklerimi kaybettim
Köpekler saldırdı bana
Artık sokağa çıkmaya korkuyorum

Çözüm bulursan haber ver
Bizde de durum aynı
Bebeklerimi kaybettim
Köpekler saldırdı bana

Aaaaa çok geçmiş olsun, üzüldüm sizin adınıza
bu çok fena bir durum..
işte bunu anlamak istemiyorlar..tamam onun da yaşamaya hakkı var ama saldırarak mı ? öldürerek mi ? korkutarak mı ?

Aaaaa çok geçmiş olsun, üzüldüm sizin adınıza
bu çok fena bir durum..
işte bunu anlamak istemiyorlar..tamam onun da yaşamaya hakkı var ama saldırarak mı ? öldürerek mi ? korkutarak mı ?

Anlamıyorlar
Belediye zabıta hiçbiri çözüm olmadı
Malesef sokağa çıkamaz oldum

Anlamıyorlar
Belediye zabıta hiçbiri çözüm olmadı
Malesef sokağa çıkamaz oldum

inşallah çözüm bulunur bu konuya..
burada okudukça daha iyi anlıyorum, tek ben yaşamıyorum bu korkuyu..
belediyeler e çok iş düşüyor. istanbul büyükşehir belediyesine şikayette bulunayım bakayım, bi şey çıkacak mı ?

Bence bu iş böyle çözülmez. Çok Haklısınız ama devlet duyarsız insanlar duyarsız. Size bir zarar verse Allah korusun onun cezasını kim verecek ya da suç kimin olacak ? Bunu kimse düşünmüyor
Bende çok korkuyorum ya şikayet edin ya da kullanmayın o yolu

Barinak da cozum degil. Izmirde her yerde kopek vardir, ama ustune bassaniz sesleri cikmaz, hepsi kisir, aşılı, kupeli. 20 kopegin 19unu toplasalar 1 disi kalsa 10 tane yavrulayabilir. Veteriner yok mu aramizda,bir yol gosterse, bir kopegin kisirlastirilmasi,asilari ne kadar tutuyor, dernekler veterinerlerle anlasma yapsa,her zaman maddi destek vermeye hazirim. Mama toplayip beslemek cozum degil,inanilmaz hizla cogaliyorlar

Ben çözüm bulamadım
Haberlerde izliyorum zehirliyor insanlar
Çok üzülüyorum
Sahipleri sahip çıksa bu hayvanlara
Açlıktan millete saldırmaz
Sahibi oralı bile olmadı
Ben ikiz bebeklerini kaybettim
Çözüm bulamadım
Ve bu beni derin yaraladı

Sahibinin umurunda bile olmadı
Olan bana oldu
Onca emeğim ziyan oldu
Çektiğim ağrılar

Hayvanlara bir işe girip, çalışıp para kazanamadıkları için mama alamıyorlar. İnsanlığın kendi menfaati için evcilleştirdiği, ihtiyacı kalmadığında da bir kenara attığı masum canların hayatı insan hayatı kadar kıymetlidir.
Herkes evinde artan yemekleri verse, sokağındaki hayvanların kısırlaştırılması için belediyelerle birlikte çalışsa, düzenli mama alınıp bu canlara verilse sorun kalmaz ama insanoğlu işte. Öyle bir EGO’muz var ki, kendimizi yaradılışın merkezine koymuşuz.

Ha bir de ben dağdak
15-20 köpekten herkes korkar. belediyeyi arayıp şikayet etmeniz lazım. ama onlar da alıp başka bi yere bırakıyor ya da barınağa götürüp çok kötü koşullara terkediyor.
barınak işkenceyle ölüm demek. İki ayrı barınağa gittim, halen görüntüler gelir gözümün önüne. Bayram tatillerinde kapatılır 9 gün, aç susuz bekletirler. Küçücük kafesin içinde 100 e yakın köpek, ayda yılda bir mama atıyorlar kafese, güçlü olanın ağzında kalıyor. Burada köpekleri toplamak isteyenlere çok tepkili olduk bu yüzden. Onların yaşam alanı kesinlikle barınak değil.

Yanı doğal olan da bu hayvanlara yaşıcak alan bırakmadık .
Bütün dünya bizimmiş gibi onların barınaklarda sürünmesini istiyoruz .

Çözüm bulursan haber ver
Bizde de durum aynı
Bebeklerimi kaybettim
Köpekler saldırdı bana
Esesım canım benım çok geçmiş olsun . Keşke sana yakın yerde otursa o köpeklerin hepsini izaya getirirdim . İnan o yavrucaklarda böyle olmak istemezler ama biz insanoğlu onları şuan hiçe sayıyoruz.
Döven , aç bırakan insanlar yüzünden bu hayvanlar bu halde.
İnan mahalleme ilk taşındıgımda hayvanalr o kadar sinirliydiler ki . Hergun elime kasaptan aldıgım etler kemiklerle onlara bişey yaptım . Ve yemın ederım 1 hafta içinde benı gördüklerinde kuyruklarını sallıya sallıya bana koştular sevdirmek için çıldırdılar.
Sende böyle şeyler yapsan ? İlk başta uzaktan ver . Sadece verdiğini , sevildiğini görsünler .. İnan senı koruyacaklar bile.

Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin.

ben de sokakta gördüğüm tüm hayvanları sevmeye odaklıyım.. bir kez kedi ısırdı elimi ama vazgeçmedim diğerlerini sevmekten..
köpekler içinde aynı şey geçerliydi ama, iş arkadaşımın çocugunun bacağını arkasından yaklaşıp ısırdığından beri bir korku var içimde. Göz göze gelmeye bile korkar olmuştum. Sürü halinde gezenler içinse çok çok üzülsem de belediyeyi arayanlara engel olmuyorum. Çünkü geçen ay, bisikletiyle gezen bir çocuğu uzun bir süre koşarak takip ettiler.. Bişekilde çocuk düşseydi hali ne olurdu düşünmek istemiyorum.

Onların doğalarını çaldık, hepsini doyurabilsek, koruyabilsek keşke ..

Bende aşırı korkuyorum. Kızımla bebek arabasıyla giderken 7,8 köpek koşturdu üstümüze çok korktum kabus gibiydi. Sizi anlıyorum ama bu korku normal sanki ya. Kim 10 köpek üstüne gelirken ay canımcöo minnoşlar der.

Onlardan ben de korkarım bir araya gelince birbielerinden güç alıp sürü psikolojisiyle hareket ediyolar

Köpek kovucu sinyaller gönderen aletler var onlardan alabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…