Köpek sahiplendirme

Bizim de bahçemizde golden evimizde yokshire olmak üzere iki kızımız var
Zorlandığınızı anlayabiliyorum çünkü evde ki kızımızda beni çok zorluyor.
Tuvalet eğitiminde en inatçı köpeklerden biriymiş, birazda uçuk kaçık bir yapısı var
Yaşını geçene kadar pedi haricinde yerlere de kaçırırdı ama şimdi alıştı.
Sevmek istediğinde "agucuk bugucuk" tarzı yaklaşırsan damlatıyor hala yine.
O yüzden çaktırmadan bir anda kucaklayıp seviyoruz :)) Kucakta asla kaçırmıyor.

Öncelikle sahiplendirmeyi değil eğitime gönderme seçeneğini deneyin derim.
Temel eğitim seviyesi yeterli oluyor evde yaşarken zorlanmamız adına.
Hayır gibi bazı konutları öğreniyor, tuvalet eğitimini tamamlıyor.
Bizim hatamız önünde ki su ve mama kabını sürekli dolu tutmakmış mesela.
Hayvanın fizyolojisi gereği yedikçe sindirimi çalışıyor.
Yemek ve su olayını sabah ve akşam olarak birer kez yapın.
Suyunu içince kabı boşaltın (çok sıcaklarda su olayını artırmanız lazım)
Yemeği bitince 10 dk içinde komutla dışarı çıkarın "hadi çişe gidiyoruz" gibi
Yaptığında mutlaka "aferin" gibi komutlarla başını okşayın
Evde kaçırırsa sert bir sesle "hayır" deyin. Köpekler ses tonunu benimsiyor
Bu şekilde evde yapamazsın dışarıda yapabilirsini algılayacak
Komutlarınız değişmesin yapmasını istedikleriniz ve istemediklerinizi algılaması için
Misal bizde "hayır" dediğimiz anda o yaptığı şey ne ise onu bırakıyor, istemediğimiz anlıyor
Tüy sorunu varsa bıçak gibi kesen vitaminler var. Bizim goldenımıza bile fayda etti

Özellikle golden kızımız o kadar zeki ki. Önüne koyduğumuz çok sevdiği bir yiyeceği "bekle" komutuyla içi gide gide koklar ama asla yemez. "Hadi kızım ye" dediğimiz zaman bir lokmada hüpletir.

Yaşadığım zorluklara rağmen ben yorkshire kızımızada kıyamadım hiç. Akşam işten gelince bir heyecanla karşılamaları varki hayatımda kimse beni görünce o kadar sevinmemiştir :)) Azıcık kızsam golden kızım yüzümü gözler ne zaman barışacağız diye, sevdiğim an havalara zıplar.
Kızım elleriyle yüzünü kapatıp ağlama numarası yaptı geçende, dizlerinin önüne çökmüş patisiyle ellerini açmaya çalışıyor, yalıyor, kafasını omzuna yaslıyor.
Çok hisli hayvanlar geçen akşam eve geldim baktım golden benden kaçıyor, arkasını dönüyor. Klubesine baktım terliğimi yarıya kadar kemirmiş, o terliğin ev ahalisinden kimin olduğunu biliyor. Hatasını anlamış aklınca benden kaçıyor :))

Çıkarmayın elden ya, verin eğitime çözün aranızda ki sorunları. Sahiplenmeden önce bu sözler çok anlamlı gelmezdi ama inanın "en iyi dost". Kızmaz, küsmez tek istediği azıcık oyun ve okşanmak.
Merhaba tüy sorunu için kullandığınız vitaminleri özelden paylaşabilir misiniz yasak değilse buradan da olabilir çok mutlu olurum. 8 Aylık bir cockerım var ve inanılmaz tüy döküyor.

Eğitimini veremiyor musunuz destekte alabilirsiniz eğitimini veren insanlar var

Merhabalar 3 ay önce köpek edindik herşey başta çok güzeldi fakat zaman geçtikçe beni o kadar zorlamaya başladı ki çünkü tuvalet eğitimi yok yavru olduğu için hergün bütün evi süpürüp silmek durumunda kalıyorum çok yoruluyorum biliyorum bunları başta düşünseydiniz diyeceksiniz ama hızlı verilen bi karar oldu kötü bir dönemdeydik.şu anda sahiplendirmek istiyorum eşim karşı bu duruma haklı olarak banada tavırlı.çok üzgünüm ama yapamıyorum gerçekten. Manisa İzmir de olanlar ilgilenebilir
Ani verilen kararların sonuçları kötü oluo.. ben de yaptım aynı hatayı sahiplendirdim mecbur ama pişmanım 😞

Merhabalar 3 ay önce köpek edindik herşey başta çok güzeldi fakat zaman geçtikçe beni o kadar zorlamaya başladı ki çünkü tuvalet eğitimi yok yavru olduğu için hergün bütün evi süpürüp silmek durumunda kalıyorum çok yoruluyorum biliyorum bunları başta düşünseydiniz diyeceksiniz ama hızlı verilen bi karar oldu kötü bir dönemdeydik.şu anda sahiplendirmek istiyorum eşim karşı bu duruma haklı olarak banada tavırlı.çok üzgünüm ama yapamıyorum gerçekten. Manisa İzmir de olanlar ilgilenebilir
Çoğu arkadaşa katılıyorum benim kardeşimin kız arkadaşının ev arkadaşı vardı kardeşim bize geldi arkadaslariyla ve yaninda siyah uysalmi uysal bir pitbul vardi birde kucaklarinda 20 günlük bir pitbul vardi bana sormadan evime getirdiler sonra bı baktım büyük köpeğin rahmi dışarda akıyor sallanan birsey var kardeşimi çağırdım dedim köpeğe birsey sokmuslar köpeğin kanamasi var senin kız arkadaşının arkadasini pek gözüm tutmadı dedim oda bana abla köpeği egitiyorum diye işkence yapıyor kac kere caktirmadan şikayet ettim ama almadılar köpeği cok üzülüyorum ama elden birşey gelmiyor dedi bende hemen köpeğin yavrusunu elinden aldim küçücük avuç içi kadardı artık bu minnoş benim adinida rüzgar koydum dedim varmi itiraziniz dedim kiz bana abla 2500 tl o köpek dedi ve bende size para falan yok dedim neden dedi çünkü siyah kopeginize siz zarar vermişsiniz bakmayi bilmiyorsaniz onuda bana verin dedim vermem abla dedi o zaman veterinere goturun yoksa belediyeyi arayip size hayvana zarar vermekten ceza kestiririm dedim tarim bakanligina kadar gider bu iş dedim benim gozetimimde eskiden tanidigim veteriner arkadaşa götürdüm ve rahmine birşey sokmuslar köpek kilitlemis aniden çekince dışarı çıkmış köpeğin rahmi sarkmış ve cok kan kaybetmiş veteriner arkadaş hemen bana bunu söyledi bende kardeşime söyledim caktirmadan kardesim olduğu yerde agladi ve kavga etti o kişiyle ve kiz arkadaşı da dahil iletisimini kesti o küçük yavruda halen bende 7 aylık oldu balkona çişini alistirdim her cisi geldiğinde balkona çıkar ve kapi kapaliysa havlar köpekler yavruyken kasları gelişmediği için cislerini yaparlar gayet doğal ben birde dişi pitbul besliyorum o kadar insancilki gelene geçene kendini sevdirir yasallastirdim kopegimi almasinlar diye çip taktirdim kisirlastirdim sonuçta biz Allahin kulu isek köpeklerde sessiz kuludur düzenli olarak hayvan parkinda egzersiz yaptırırım dışarı cikartirim parktaki toprakları eseler çimen yer dışarıya kaka yaparsa kaka posetiyle toplarim çöpe atarim benimde evim yavruyken cok battı koltuk kanepe hali her yer her gün temizliyordum yani artık böyle bir sıkıntı kalmadı biz nasil diygularimiz var ise hayvanlarinda var sizinki bir hevesmis istememissiniz hayvan bakmak sabır ister kötü köpek yoktur kötü sahip vardır ben hayvanat bahçesinde bi tane köpek gördüm oda pitbuldu sergileniyordu millete adi neki dedim eşime oda bilmem dedi genelde lady koyuyorlar bı soyleyim dedim lady kizim nasilsin dememle köpeğin ağlaması bir oldu gözleri sahibini aradi bakamayacaginiz hayvanları almayın hayvanların duygulariyla oynamayin onlara zarar vermeyin yapmayın bunu herkes için söylüyorum eşiniz size kizabilir ama siz nasil bebek yetiştirip buyutecekseniz köpeğe de ayni sekilde bakacaksiniz sonra büyüyünce size can dostu oluyor

Lütfen bahaneler üretmeyin kendi çocuğunuz olduğunda evi kirletince çocuk esirgemeye mi başvuracaksınız?
O masumlarında hisleri duyguları var canınız sıkılınca ev kirleniyor diye bir eşya gibi atamazsınız böyle olacağını bilmeliydiniz

X