Köpek sahiplenmeli miyim?

Bebek bakmaktan daha zor :)
Barınaktan bile alınsa bir tuvalete alışma süresi olabiliyor mekan değişikliğinde. Günde 2 bazen 3 defa dışarı çıkması gerekiyor bunu bıkmadan usanmadan yapabilecek aile bireyi var mı?
Tüylerinin aşıları olduğu müddetçe insana bir zararı olmuyor. Golden cinsi demişsiniz sabah akşam düzenli tararsanız %50-%60 oranında dökülmesi az oluyor.(mama kalitesi de önemli bu konuda)
Oyuncu bir ırk uzaktan ay ne güzel akıllı vs diyebiliyoruz hepimiz. Ama uzun egzersizlere ihtiyaçları olabiliyor enerjilerinin atılması için.
Ailece çıktığınız tatillerde sizinle gelebilecek mi?
10/15 yıl arası ömürleri olabiliyor kısacık ömürleri var bu kısacık ömürlerinde sahiplenirken kendimize sormamız gereken sorular var;
- Yeterli sabra sahip miyiz? (Bebek bakmaktan zor demiştim bebek 2 yılda dillenir bazen bir evcil hayvanın bir davranışı neden yaptığını bulmamız haftalar sürüyor.)
-Yeterli maddi olanaklara sahip miyiz? (Veteriner, mama ve kuaför hizmeti(tırnak kesimi yapamayanlar için.))
-Tüyleri sorun eder miyiz? (Kullandığınız ve çok memnun olduğunuz rulo markaları için öneri veren arkadaş olursa bana sevinirim :KK52:)
-Aktiviteleri için yeterli zaman ve enerjimiz var mı?

Bunları sorabilirsiniz kendinize yada ailenize.
Bunun dışında farklı endişeleriniz varsa bir evlat sahibi olarak yardımcı olmak isterim.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Üstte sormuşsunuz doğru bakmaktan kastınız nedir diye. Mesela dediğiniz egzersizler ya da köpeklere verilen komut eğitimleri falan varmış bu konularda hiç güvenemiyorum kendime.

Gezdirmek, oynamak gibi konulara gelince evdekilerin bana sıra bile vermeyeceğine eminim. Sadece zor olan kısımların bana kalacağını düşünüyorum. Onun dışında annem tüyleri sorun eder, ailemizin ortak üyesi de demez o ruloyla tüm gün dolaştırır beni evde. Yani her şeye şu an 'olur yaparım' diyor olabilirim ama gerçekten tecrübe etmeden de havadan atmamak gerek. Bu yüzden de sormak istedim sizin gibi deneyimli insanlara.

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Üstte sormuşsunuz doğru bakmaktan kastınız nedir diye. Mesela dediğiniz egzersizler ya da köpeklere verilen komut eğitimleri falan varmış bu konularda hiç güvenemiyorum kendime.

Gezdirmek, oynamak gibi konulara gelince evdekilerin bana sıra bile vermeyeceğine eminim. Sadece zor olan kısımların bana kalacağını düşünüyorum. Onun dışında annem tüyleri sorun eder, ailemizin ortak üyesi de demez o ruloyla tüm gün dolaştırır beni evde. Yani her şeye şu an 'olur yaparım' diyor olabilirim ama gerçekten tecrübe etmeden de havadan atmamak gerek. Bu yüzden de sormak istedim sizin gibi deneyimli insanlara.
Komutlar hakkında bende pek tecrübe sahibi değilim bu konuda acemiyim hem de yavrucağım daha yeni 3 aylık :)
Gel-otur-zıpla bunları anlıyor :) Kolay mıydı komut derseniz elinizde bir mama olursa ve her yaptığı olumlu hareketten sonra başını sevip aferin derseniz kolay. Yat diyorum anlamıyor mesela bunu öğretemedim.
Tüy konusunda annelerin dedektörü var 😊
Egzersizden kastım gezdirmekti ah keşke beraber squat yapsak 😂
0-6 ay arası almamanız sizin için biraz daha iyi olabilir.

Egzersizden kastım gezdirmekti ah keşke beraber squat yapsak 😂
Ne demek köpekler squat yapmıyor 😂

Bu arada dilerim uzun ve güzel bir ömrü olur köpeğinizin.

Bizim için de sanırım şu an en doğru karar ertelemek. Ailemi bilemem ama benim bu konularda daha fazla bilinçlenmem gerekiyor anladığım kadarıyla.

Ne demek köpekler squat yapmıyor 😂

Bu arada dilerim uzun ve güzel bir ömrü olur köpeğinizin.

Bizim için de sanırım şu an en doğru karar ertelemek. Ailemi bilemem ama benim bu konularda daha fazla bilinçlenmem gerekiyor anladığım kadarıyla.
Çok teşekkür ederiz ablası.💕
Barınakta biraz zaman geçirebilirsiniz. 😊
En doğru ve güzel bir zamanda bir cana aile olursunuz umarım.💖

Merhaba, gerçekten tecrübesiz olduğum hayvan bakımı konusunda yardım almak amacıyla yazmak istedim. Köpek sahibi arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Ailece hayvanları seviyoruz ve genelde 'goldenlar çok tatlılar, keşke biz de sahiplensek' muhabbeti geçer ama bugüne kadar konu hiç ciddiye dönmemişti. Bizimkilerle bugün ilk defa oturup nasıl olur acaba diye düşündük, çok da heyecan yaptık. Babam özellikle baya heveslendi zaten sever hayvanları bir de apartmanda arkadaşı var, onun köpeğiyle de duygusal bağ kurmuş. Kafasına takmış bu aralar kısacası sahiplenme işini.

Yani buraya kadar her şey hoş tamam ama babam hiç zahmete gelemez. Köpeğimiz olsa sevmeye gelince en çok onun seveceğine eminim ama zor olan bakımını da benim üstüme atarlar gibi geliyor. Annem deseniz her konuda hobi olarak şikayet eder. Sever ama mızmızlanır da diye tahmin ediyorum. Ben doğmadan önce bir kedileri varmış yaşlılıktan ölmüş ama çocukları gibi bahsederler hala.

Bana gelince şimdi heveslendiğim için yaparım modundayım ama normalde de her konuda böyleyim. Hevesle başlarım bir şeylere ama devamı gelmez. Altından kalkamazsak diye de korkuyorum. Kafam çok karışık.

Bir de şimdi size saçma gelebilir ama bizim eve acilen sevgi verilebilecek başka bir üye gerekiyor. Yani eşek kadar oldum artık yine de annem beni kucağına alarak sevmeye çalışıyor. Odamda oturup vakit geçireyim diyorum babam peşimden geliyor 'salona gel sıkıldık' diye. Köpeğimiz olsa onunla ilgilenirler biraz ben de rahat ederim diye düşünüyorum.

Uzattım biraz kusura bakmayın ama bu işin altından kalkamayacak profilde insanlar olarak görünüyorsak yazmanızı isterim. Köpek bakımının artı ve eksilerini her yönüyle öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Golden kocamaaaaan bir köpek
Tüyü uzun
Günde 2 kere gezmek ister
İtaatini iyi veremez iseniz önden önden yürür sizi çekiştirir kolunuz kopar zaptedicem diye
Köpek cidden çok büyük ve enerji atma ihtiyacı da çok
Daha küçük bir cins bakın apartman hayatına

Benim bir köpegim var. 1 yaşında. Doğumgününü kutladık çocuklarla geçen ay 🥰 Işten çıkınca eve koşarak gelmek istiyorum o kadar tatlı ki... Her eve geldiğimde çılgınca sevinç gösterileri yapıyor. Şimdi de yanımda uyuyor. O kadar çok seviyoruz ki sadece ıyi ki var diyorum.

Alışınca köpek bakımı kedi bakımından daha kolay ikisine de bakmış biri olarak söylüyorum. Ama yavru köpek sahiplenmeyin derim onu tuvskete alıştırmak her gün aynı saatte dışarı çıkartmak eğitmek gerçekten çok yorucu. Yetişkin terkedilmiş bir çocuk sahiplenebilirsiniz. Tuvalet eğitimli oluyorlar genelde. Ama benim köpeğim psikopat mesela insanlara havlar, saldırır,apartmanda havlar,canı istemezse yürümez,çok uzun tüyleri var ağzıma giriyor her taraf tüy.Engelleyemiyorum. Yarın bir gün apartmanda en ufak sorun olsa komşular sizden bilecek haberiniz olsun. Bir de mesela benim mesaim 9 da başlıyor ben 7 de kalkıp köpeğimi gezdirip koşarak eve gelip vaktim kalırsa duş alıyorum. Yeri geliyor elbiseyle köpek gezdiriyorum. Bir de işin maadiyat boyutu var insan kendine şunu sormalı ben her ay bu köpege 200-300 minimum mama alabilir miyim, herhangi bir hastalığı olsa çıkartıp 1000 TL verebilir miyim ? Bunlar hep olumsuzlukları ama olumlu yanı ise bağ kuruyorsun sevildiğini doyasıya hissediyorsun geceleri sarılıp uyuyorsun dizi izliyorsunuz beraber

Merhaba, gerçekten tecrübesiz olduğum hayvan bakımı konusunda yardım almak amacıyla yazmak istedim. Köpek sahibi arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Ailece hayvanları seviyoruz ve genelde 'goldenlar çok tatlılar, keşke biz de sahiplensek' muhabbeti geçer ama bugüne kadar konu hiç ciddiye dönmemişti. Bizimkilerle bugün ilk defa oturup nasıl olur acaba diye düşündük, çok da heyecan yaptık. Babam özellikle baya heveslendi zaten sever hayvanları bir de apartmanda arkadaşı var, onun köpeğiyle de duygusal bağ kurmuş. Kafasına takmış bu aralar kısacası sahiplenme işini.

Yani buraya kadar her şey hoş tamam ama babam hiç zahmete gelemez. Köpeğimiz olsa sevmeye gelince en çok onun seveceğine eminim ama zor olan bakımını da benim üstüme atarlar gibi geliyor. Annem deseniz her konuda hobi olarak şikayet eder. Sever ama mızmızlanır da diye tahmin ediyorum. Ben doğmadan önce bir kedileri varmış yaşlılıktan ölmüş ama çocukları gibi bahsederler hala.

Bana gelince şimdi heveslendiğim için yaparım modundayım ama normalde de her konuda böyleyim. Hevesle başlarım bir şeylere ama devamı gelmez. Altından kalkamazsak diye de korkuyorum. Kafam çok karışık.

Bir de şimdi size saçma gelebilir ama bizim eve acilen sevgi verilebilecek başka bir üye gerekiyor. Yani eşek kadar oldum artık yine de annem beni kucağına alarak sevmeye çalışıyor. Odamda oturup vakit geçireyim diyorum babam peşimden geliyor 'salona gel sıkıldık' diye. Köpeğimiz olsa onunla ilgilenirler biraz ben de rahat ederim diye düşünüyorum.

Uzattım biraz kusura bakmayın ama bu işin altından kalkamayacak profilde insanlar olarak görünüyorsak yazmanızı isterim. Köpek bakımının artı ve eksilerini her yönüyle öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Kediler sahip olur,
Köpeklere ise sahip oluruz.
Kedi evine baglidir.
Köpekler insanına bağlıdır.
Kedi canı isterse yanina sokulur kendini sevdirir.
Köpeği her an her dakika sevip kaşıyabilirsin mutluluktan erir.
Kedin ile gezmeye gidemezsin.
Köpeğin ile alis verise bile gidebiliyorsun.
9 yasinda bir kopegim var ve onun bir sürü dostları var evimize gelen. Böyle bir mutluluk yok

X