KORE paylasim alani

hımm ailen ne diyor savcı olsun canım müzik grubu ile olacak işler değil bir evin masrafları falan ooo..sen kaç yaşındasın sen çalışıyor musun?
eee evlendiğinizde Müslüman olmayı düşünüyor mu?

Söylemedim ona müslüman olurmusun diye.. Ailem din ve kültüre pek karışmaz. Ama uzakta yaşamamı istemiyorlar. ben 28 yaşındayım :) Evet sınavı kazanana kadar masraflarını karşılıyor.İnşallah kazanırda olur.

Söylemedim ona müslüman olurmusun diye.. Ailem din ve kültüre pek karışmaz. Ama uzakta yaşamamı istemiyorlar. ben 28 yaşındayım :) Evet sınavı kazanana kadar masraflarını karşılıyor.İnşallah kazanırda olur.
inş canım o zaman kesinlikle mesleğini eline almalı ailesi neciymiş :) ay amma da soru sormaya da meraklıymışım ha :KK70: ama bir yabancı damat olayımız var sonuçta :KK70:

inş canım o zaman kesinlikle mesleğini eline almalı ailesi neciymiş :) ay amma da soru sormaya da meraklıymışım ha :KK70: ama bir yabancı damat olayımız var sonuçta :KK70:

bilmiyorumki.. hiç sormuyorum da merak edipte.. annesi var. 3 tane ablası var evli hepsi. babası çok küçükken ölmüş :KK43:
annesi çalışıp bakmış çocuklarına..

:KK70: onu ben sormadan söylemişti. Korede ama aynı evde değil. Ayıp dedi aynı evde yaşayamazmış.
hehe tamam :KK70: kız tarafı yatak odasını yapar altın takma usulleri varmıymış :) yılda kaç kere yollarsın ailemin yanına deseydin ama bence savcı olmaya uğraş ol öyle evlenelim yoksa yok de :KK70:

hehe tamam :KK70: kız tarafı yatak odasını yapar altın takma usulleri varmıymış :) yılda kaç kere yollarsın ailemin yanına deseydin ama bence savcı olmaya uğraş ol öyle evlenelim yoksa yok de :KK70:

:KK70: evet var. var. internetten kore düğününü izlemiştim. Düğün salonuna girenler zarfın içine para koyup teslim ediyorlar. damatta toplanan paraları geline veriyor. Savcı olduktan sonra zaten.. Bu çocuk birde savcı olunca havalara girmesin :KK70:
Ailemin yanına yollamassa döverim onu :KK53:

ay çeyiz hazırlıkları da ne güzel oluyor
:KK70: evet var. var. internetten kore düğününü izlemiştim. Düğün salonuna girenler zarfın içine para koyup teslim ediyorlar. damatta toplanan paraları geline veriyor. Savcı olduktan sonra zaten.. Bu çocuk birde savcı olunca havalara girmesin :KK70:
Ailemin yanına yollamassa döverim onu :KK53:
:KK70: yok yok havalanmaz sanmıyorum ya onu sen daha iyi tanırsın

Havalanırsa ben de havalanırım . :KK70:

Birde ben ona bizim gelenekleri nasıl anlatacağım.. Türkçesi çok az..
gelip kız isteme töreni mecbur olur zaten aradaki mesafe çok uzak olduğundan yüzük de bir olur istemeyle evi bulmak döşeme işleri için bir gidilir ailen de ne der işte onu anlatmak gerek düğün merasimi falan buradan çok eşya almamalısın Türkiyeden oraya götüremezssin sadece çeyizlerini anca eşyaları koreden alırsınız o zaman evi tutması lazım geçim kaynağının belli olması lazım sonuçta evlendikten sonra işler maddi olarak da insan çok zorlanabiliyor ben 2.5 yıllık evliyim ve borçlarımız bitmedi o da çok stres altında tutuyor insanı

gelip kız isteme töreni mecbur olur zaten aradaki mesafe çok uzak olduğundan yüzük de bir olur istemeyle evi bulmak döşeme işleri için bir gidilir ailen de ne der işte onu anlatmak gerek düğün merasimi falan buradan çok eşya almamalısın Türkiyeden oraya götüremezssin sadece çeyizlerini anca eşyaları koreden alırsınız o zaman evi tutması lazım geçim kaynağının belli olması lazım sonuçta evlendikten sonra işler maddi olarak da insan çok zorlanabiliyor ben 2.5 yıllık evliyim ve borçlarımız bitmedi o da çok stres altında tutuyor insanı

yani evet... İlk önce benimde onunda birikim yapmamız gerek.. :KK43: çok zor valla evlilik.. düşünmesi bile korkutucu.

Selam Blacksoap. Güney korede konuştuğum birisi var. Aslında sormak istediğim bi kaç konu var sana nasıl yazabilirim. Bu uygulamayada şimdi üye oldum

Selam Blacksoap. Güney korede konuştuğum birisi var. Aslında sormak istediğim bi kaç konu var sana nasıl yazabilirim. Bu uygulamayada şimdi üye oldum
kime ne yazacaksın canım özel msj atmak istediğin biri varsa isminin altında özel msj at var oraya tıklayıp yazabilirsin

Benim güney korede erkek arkadaşım var yaşım 18 beni görmeyi çok istiyor isterse oraya gelebilirim diye teklifte bulundum ama kore kültürüne göre ailesiyle veya arkadaşıyla ben 20 yaşına girmeden tanıştıramıyacağını söyledi. Kültürlere göre dedi bu doğrumu veya bilgin var mı?

Ben koreyi im sorry i love you dizisinden tanidim seul u cok sevdim ekranlarda gormeme ragmen. Hatta dizilerini izleyerek kore dilini yavas yavaş anlamaya baslamistim. Ama bayadir izlemiyorum. Birgün imkanım olursa ilk gidecegim yer kore-seul yemekleride çok guzel görünüyorlar kimbap kimchi vs denemedim ama nasillar merak ediyorum bu ikisi orada cok seviliyor hatta sokaklarda kimbap diye bağıran satıcılar var herşeyiyle ilgimi çeken ilk ulke kore sonra hindistan kismet olursa:)

X