KORE paylasim alani

KORE yaa. Hayallerimın baş köşesi! Gitmek,görmek, doyasıya gezmek istediğim ender ülkelerden Güney Kore..

Bir savaş sonrasında bile 50 yıl gibi bir sürede ayağa kalkmış, geleneklerinden kopmamış ama bir o kadar modern insanlar, çalışkan, saygılı, ahlaki olarakta üst seviyelerde..
Gözlemlediğim, araştırdıgım kadarıyla..
Dizilerine, dillerine, konuşmalarına, sevimliliklerine, hepsine hayranım!
Sırf mutlu olmak için Korece ögrenmek istiyorum ki uluslararası ilişkiler okuyorum, Ne kadar lisan o kadar insan!

Ya çok istiyorum ben Kore'ye gidebilmek.. Konu sahibi arkadaşım bize böyle resimler falan paylaşsan uzaktanda olsa solusak o havayı :KK16:

Son düzenleme:
merhaba herkese
(annyeonghaseyo! ^^)

bir başlık açıp aslında konuya dair düşüncelerinizi almak istiyordum ama mevcut benzeri başlıkların olabileceği düüşüncesiyle buradan yazıyorum.

ben 30 yaşında bir kadınım. fazlasıyla bakımlıyım, minyon yapım ve doğuştan gelen yüz hatlarım, yıllardır animelerde ki kadın karakterlere benzetilmeme sebep olmuştur bu yüzden her zaman karşılaştığım uzakdoğuların ilgisini çekmeme de sebep olmuştur. bununla beraber bir şekilde uzakdoğu sevgisine sahibim özellikle kore daha baskın. bir çok arkadaşım oldu koreli ve hepsinde farkettiğim şey çok iyi eş adayı olma özellikleri var ama aşırı bir kültür ve yaşam farkı söz konusu.

şimdilerde hayatıma girmeye çalışan 31 yaşında bir koreli adayımız söz konusu ancak benim korkularım çok büyük. o kadar iyi bir insan ki asla kırmak istemiyorum. ancak affınızla, tanıdığım tüm korelilerde gördüğüm duyduğum bizlerden çok farklı bir ten kokusu var. sanırım bu tükettikleri yiyeceklerden gelen bir durum ama gerçekten ekşimsi bir koku hepsinde var. burunum o kadar çok keskin koku alıyor ki bazen burnum, beynimden bile iyi çalışyor sanırım : ) bu durum en başta ürküten şeylerden biri. hiç farkettiğiniz oldu mu sizinde ben mi paranoya yapıyorum bilmiyorum ama tedirgin oluyorum bu durumdan çok. mesela dün tüm günü birlikte geçirdik sokakta yürürken küçük bir yelpazem vardı sürekli o elindeydi ve bana minikte olsa bir gölge sağlamak için tam tepemde tutup, yol boyunca salladı serinlik yaratmaya çalıştı. dışardan gören herkes hayranlıkla, kadınlarsa kıskançlık ve şaşkınlıkla bize bakıyordu. çantamı bile taşıdı yalvardım hayır ben taşıyacağım diye ama başaramadım öyle inceler ki. bense burada türk erkeklerin odunluğundan sonra gerçekten bu tavırların fazla geleceğinden endişeleniyorum. ayrıca yaşım da var, artık çoluk çocuğa karışmak istediğim yaşlar bunlar. 1 sene bile kaybedesim yok hatalı bir ilişkiye daha başlayacak vaktim yok inanın.

düşüncelerinizi çekinmeden paylaşın gerçekten ihtiyacım var buna.

koreli arkadaşım, koreye tek başıma asla gitmememi söyledi, söylediğine göre bir kız tek başına ülke ülke gezemezmiş, korenin benim izlediğim dizilerdeki gibi tozpembe biryer olmadığını anlattı, erkeklerin okadar fedakar olmadıklarını söyledi...ona göre bizdeki misafir ağırlama, şevkat, sahiplenme onlarda pek yokmuş... (ama yinede bu çocuğu seviyorum her ne kadar o bunu bilmesede)

koreli arkadaşım, koreye tek başıma asla gitmememi söyledi, söylediğine göre bir kız tek başına ülke ülke gezemezmiş, korenin benim izlediğim dizilerdeki gibi tozpembe biryer olmadığını anlattı, erkeklerin okadar fedakar olmadıklarını söyledi...ona göre bizdeki misafir ağırlama, şevkat, sahiplenme onlarda pek yokmuş... (ama yinede bu çocuğu seviyorum her ne kadar o bunu bilmesede)
merhaba :)
erkek arkadaşın koreli mi?

Merhaba kardeşim Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı ve korelilere ç.ok ilgili erasmusla oraya gelmek istiyor biz ona çok kızdık neden korece yazdın diye sence Türkiye de de iş alanları nasıldır Korede ekonomik olarak iş imkanları iyiymiş abla orda da kalabilirim diyor...Siz memnun musunuz körede yaşamaktan?

koreliler ve koku mu??? ben korede onca zaman yasadim,turklerden aldigim o igrenc ter kokusunu hic birinden almadim. koreliler huy edinmisler hergun en az 1 kere dus almayi. belki sarimsak sogan tukettigi icin agzi kokuyor olabilir ama tenlerinde hic koku yok.
eski sevgilim (turk) hep cantami tasirdi. bu konuda turk erkeklerinin hakkini yemeyelim(kibar ve centilmen olanlar)
eger kokuya dayanamicaksaniz ve sirf baskalari size hayran ve kiskanclik oldugu icin es sececekseniz 'bir omur boyu mutsuzluga gomulursunuz' bu bir gercek.
evliliklerde once ask sonra azicik mantik gerekli. tum sartlariniz uyuyormu? bunu koreli,turk,afrikali,amerikali farketmez. esiniz olacak kisiden bahsediyorsunuz. biz 3 yil buyuk ask yasayip evlendik. 4,5 yillik evliyim ve 2 yasinda bir oglumuz var. pismanlik hic yasamadim. cunku buyuk ask var aramizda

koreliler ve koku mu??? ben korede onca zaman yasadim,turklerden aldigim o igrenc ter kokusunu hic birinden almadim. koreliler huy edinmisler hergun en az 1 kere dus almayi. belki sarimsak sogan tukettigi icin agzi kokuyor olabilir ama tenlerinde hic koku yok.
eski sevgilim (turk) hep cantami tasirdi. bu konuda turk erkeklerinin hakkini yemeyelim(kibar ve centilmen olanlar)
eger kokuya dayanamicaksaniz ve sirf baskalari size hayran ve kiskanclik oldugu icin es sececekseniz 'bir omur boyu mutsuzluga gomulursunuz' bu bir gercek.
evliliklerde once ask sonra azicik mantik gerekli. tum sartlariniz uyuyormu? bunu koreli,turk,afrikali,amerikali farketmez. esiniz olacak kisiden bahsediyorsunuz. biz 3 yil buyuk ask yasayip evlendik. 4,5 yillik evliyim ve 2 yasinda bir oglumuz var. pismanlik hic yasamadim. cunku buyuk ask var aramizda
cevap verdiğin için nasıl teşekkür etsem az çünkü öyle kafam karışık ki benim bu konuda.. dediklerini tekrar tekrar okuyup daha da çok düşüneceğim.

bahsettiğim koku duşla ilgili değil aslında.. kesinlikle türklerden farklı olduğuna emin olduğum bir koku tanıdığım tek koreli de değil üstelik çok sayıda koreli arkadaşım oldu hepsinde duyduğum şey bu oldu. şey gibi bu pastırmanın ertesi gün ki bıraktığı etki nasılsa bende hep yiyeceklerin o sosların yosunlarını kokusunu duyuyor gibi oluyordum çoğunda. aşılır, alışılır diye umut ediyorum kendim için ve bu sorun burnumun aşırıya kaçan koku alma durumundan kaynaklanıyor biliyorum. ama burda asla aşağılamak yermek olarak düşünmenizi de istemem bu benim kişisel bir problemim ve kaygım. burada sadece içimi döküp kafamı rahatlatmak istiyorum. .)

başkaları hayranlık kıskançlık duysun diye zaten eş seçecek biri değilim. tam anlaşılmamışım sanırım. koreyi ve kore kültürünü çok seviyorum. çat pat korece konuşuyorum hangulu iyice geliştirdim son günlerde hatta. eskiden koreli bir erkekle evli olmak fikri gelirdi aklıma hayaldi ve çok tatlıydı çekik gözlü bir bebeğin annesi olma düşüncesi. şimdi çok çok yakın gibi. ama yakınlık ürkütüyor haliyle. 30 yaşındayım, 3 yıldır yalnızım iyice uzaklaştığım bir dönemdi bu sevgili ilişkilerinden haliyle daha da zorlaştı benim için durum.

ben şu anda kendimi aşık görmüyorum açıkcası ama karşı taraf çok çok yoğun. etkileniyorum ama biraz daha zamana ihtiyacım var gibi. umarım bir gün sizin gibi çok aşık olabilirim bende. .)

Eee yok mu arkadaşlar Kore'de yaşayan ,ilerde ya Kore'de ya da Japonya'da yaşamayı düşünüyorum,Japonya daha ağır basıyor:KK48:
Anlatıverin gariii ,merakta bırakmayın bizi :KK45:

Merhaba arkadaşlar benim kardeşim de bu yıl Kayseri Erciyes Ünv Kore Dili ve Edebiyatı bölümü kazandı ama ben onun işsiz kalmasından korkuyorum çok da karşı çıkmıştım ama o aşırı ilgili köreye gitmek de istiyor erasmusla falan notlarımı yüksek tutacağım diyor ama insanlara kore dili kazandı diyince oo ne güzel diyeni duymadım birkaç tanıdık arkadaşım kardeşime burs bile bulmuştu ama köreyi duyunca pek oralı olmamışlar başkalarına burs verdiğini söylemişler dedim tamam benim kardeşim işsiz kalacak diye düşünür oldum bilinmiyor diye korkuyorum yoksa samsung lg gibi teknoloji firmaları körenin ama ne bileyim sizden bilgisi olan arkadaşların fikirleri ne doğrultuda merak ettim şahsen..

Merhaba arkadaşlar benim kardeşim de bu yıl Kayseri Erciyes Ünv Kore Dili ve Edebiyatı bölümü kazandı ama ben onun işsiz kalmasından korkuyorum çok da karşı çıkmıştım ama o aşırı ilgili köreye gitmek de istiyor erasmusla falan notlarımı yüksek tutacağım diyor ama insanlara kore dili kazandı diyince oo ne güzel diyeni duymadım birkaç tanıdık arkadaşım kardeşime burs bile bulmuştu ama köreyi duyunca pek oralı olmamışlar başkalarına burs verdiğini söylemişler dedim tamam benim kardeşim işsiz kalacak diye düşünür oldum bilinmiyor diye korkuyorum yoksa samsung lg gibi teknoloji firmaları körenin ama ne bileyim sizden bilgisi olan arkadaşların fikirleri ne doğrultuda merak ettim şahsen..
bence korkmana gerek yok zaten olan olmuş ve kardeşinde durumdan gayet memnunmuş gibi görünüyor.
yabancı dil bilenlerin çoğu biliyorsun ki ingilizce ama korece bilene rastlamak mümkün değil elbette bir şekilde faydası olacaktır. en kötü ihtimalle tercüman olup gayet iyi işler yapabilir, iyi bir gelir sağlayabilir.

bence korkmana gerek yok zaten olan olmuş ve kardeşinde durumdan gayet memnunmuş gibi görünüyor.
yabancı dil bilenlerin çoğu biliyorsun ki ingilizce ama korece bilene rastlamak mümkün değil elbette bir şekilde faydası olacaktır. en kötü ihtimalle tercüman olup gayet iyi işler yapabilir, iyi bir gelir sağlayabilir.
inşaalah herkes olumsuz yorum yapıyor arapça öğretmenliğie de puanı rahat rahat tutuyordu ama gitmedi akrabalarımda sanki hiç işe yaramaz bir bölüm kazandı gibi muamele çekiyorlar vah vah tüh tüh diyorlar neredeyse sinirim bozuluyor o zaman onun için sormak istedim kafam durdu biz garanticiyiz ya hep keşke devlet işine girebileceği bölüm olsa derdindeyiz öğretmen olurdu falan filan hayırlısı bakalım..

Ben korefaniyim korede yasamayi çok istiyorum ya meslegimi ona gore seçicem yada ( en ykin arkadasimla) universiteyi orda okumak istiyorum insallah En Büyük TÜRKİYE:KK15::KK16:

konuyu hortlattım sanırım :)
Sevgiliyken anlamıyorsun ama, koreli erkekler evlendiklerinde bizim türk erkekleri gibi değişiyorlarmı :KK16:
Bizde 2 sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz. tabi ben daha emin değilim ama.. damat adayı düşünüyor.. Sanırım orada yaşamak çok zor.

konuyu hortlattım sanırım :)
Sevgiliyken anlamıyorsun ama, koreli erkekler evlendiklerinde bizim türk erkekleri gibi değişiyorlarmı :KK16:
Bizde 2 sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz. tabi ben daha emin değilim ama.. damat adayı düşünüyor.. Sanırım orada yaşamak çok zor.
bilmiyorum ne desem ben canım krdeşim korece okuyor benim de acaba işsiz kalır mı derdim :KK70: senin sevgilin koreli mi

bilmiyorum ne desem ben canım krdeşim korece okuyor benim de acaba işsiz kalır mı derdim :KK70: senin sevgilin koreli mi
evet.. sevgiliyken farklılar her erkek gibi :KK53: şimdi 1-2 ay sonra boşanıpta dönmiyim geri..
Korece okuyorsa işssiz kalmaz. Ama gerçi şimdi bütün kore hayranları su gibi konuşuyorlar :KK57::KK57: bir ben anlamıyorum.

evet.. sevgiliyken farklılar her erkek gibi :KK53: şimdi 1-2 ay sonra boşanıpta dönmiyim geri..
Korece okuyorsa işssiz kalmaz. Ama gerçi şimdi bütün kore hayranları su gibi konuşuyorlar :KK57::KK57: bir ben anlamıyorum.
umarım işsiz kalmaz canım siz ne kadardır sevgilisiniz sana evlenme teklifi etti mi işi gücü var depil mi:KK70: abla gibi soruları artıabilirim hehehehe

umarım işsiz kalmaz canım siz ne kadardır sevgilisiniz sana evlenme teklifi etti mi işi gücü var depil mi:KK70: abla gibi soruları artıabilirim hehehehe

1 seneyi geçti sanırım yada geçmedi. Sınavlara hazırlanıyor. Savcı olacakmış ama çok zor. Şimdilik parasını kazanmak için. Müzik grubu var. :KK70: evlenme teklif edeceğini söyledi. hazırlıklı olmalıymışım. 2 sene içinde mutlaka evlenmemiz gerekecekmiş :KK70: zaten gelmişim 28 yaşıma.. hayat böyle rahat gelmeye başladı.. biraz tırsıyorum evlilikten.

1 seneyi geçti sanırım yada geçmedi. Sınavlara hazırlanıyor. Savcı olacakmış ama çok zor. Şimdilik parasını kazanmak için. Müzik grubu var. :KK70: evlenme teklif edeceğini söyledi. hazırlıklı olmalıymışım. 2 sene içinde mutlaka evlenmemiz gerekecekmiş :KK70: zaten gelmişim 28 yaşıma.. hayat böyle rahat gelmeye başladı.. biraz tırsıyorum evlilikten.
hımm ailen ne diyor savcı olsun canım müzik grubu ile olacak işler değil bir evin masrafları falan ooo..sen kaç yaşındasın sen çalışıyor musun?
eee evlendiğinizde Müslüman olmayı düşünüyor mu?

X