Tavuk Yemekleri Köri Soslu Tavuk-Sütaş Krema Sponsorluğunda

Cuel

🌼Yağmur 💞Defne🌼
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2014
3.817
7.333
36
Herkese iyi akşamlar. Hep yarışmaları takip ederdim bu sefer bende katılayım dedim umarım beğenirsiniz.

- MALZEMELER -
YE1iRGBacw.jpg

☆200 GR tavuk göğsü
☆200 GR mantar
☆100 ml sıvı krema
☆3 yemek kaşığı zeytin yağı
☆1 tatlı kaşığı pul kırmızı biber
☆1 tatlı kaşığı kekik
☆yarım çay kaşığı karabiber
☆1 çay kaşığı köri
☆1 çay kaşığı tuz
☆1 soğan

-YAPILIŞI-
☆öncelikle göğüs etini kuşbaşı doğruyoruz. Kestiğimiz etleri bir kaba alıyoruz ve 3 yemek kaşığı zeytin yağını döküyoruz. Daha sonra kekik, kırmızı biber ve karabiberi ekleyip güzelce karıştırıyoruz ve üstünü kapatıp dolaba kaldırıyoruz 1 saat bekliyoruz.
YE1iRGBacQ.jpg

YE1iRGBadQ.jpg

☆Genişçe bir tavayı kızdırın. Gerekirse az sıvı yağ ilave edin veya marine ederken eklediğiniz yağ zaten
yeterli olacaktır.
YE1iRGBdcw.jpg

YE1iRGBdcQ.jpg

☆Tavuk renk değiştirene kadar tavada karıştırıyoruz. Renk değiştirdikten sonra soğanı ve mantarı ekliyoruz.

YE1iRGBdeg.jpg
YE1iRGBddA.jpg
YE1iRGBddQ.jpg

☆Hepsini güzelce karıştırdıktan kavurduktan sonra 100 ml kremayı, köri ve tuzu ekliyoruz. İyice kaynadıktan sonra koyu bi kıvam alıcaktır , o zaman altını kapatıyoruz ve servise hazır♡♡♡
YE1iRGBccg.jpg

:KK200:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerinize sağlık :)

Bolll şanss :)

Herkese iyi akşamlar. Hep yarışmaları takip ederdim bu sefer bende katılayım dedim umarım beğenirsiniz.

- MALZEMELER -
Eki Görüntüle 2165954
☆200 GR tavuk göğsü
☆200 GR mantar
☆100 ml sıvı krema
☆1 tatlı kaşığı kekik
☆1 çay kaşığı köri
☆1 çay kaşığı tuz
☆1 soğan

-YAPILIŞI-
☆öncelikle göğüs etini kuşbaşı doğruyoruz. Kestiğimiz etleri bir kaba alıyoruz ve 3 yemek kaşığı zeytin yağını döküyoruz. Daha sonra kekik, kırmızı biber ve karabiberi ekleyip güzelce karıştırıyoruz ve üstünü kapatıp dolaba kaldırıyoruz 1 saat bekliyoruz.
Eki Görüntüle 2165953

Eki Görüntüle 2165952

☆Genişçe bir tavayı kızdırın. Gerekirse az sıvı yağ ilave edin veya marine ederken eklediğiniz yağ zaten
yeterli olacaktır.
Eki Görüntüle 2165951

Eki Görüntüle 2165950

☆Tavuk renk değiştirene kadar tavada karıştırıyoruz. Renk değiştirdikten sonra soğanı ve mantarı ekliyoruz.

Eki Görüntüle 2165947 Eki Görüntüle 2165948 Eki Görüntüle 2165949

☆Hepsini güzelce karıştırdıktan kavurduktan sonra 100 ml kremayı, köri ve tuzu ekliyoruz. İyice kaynadıktan sonra koyu bi kıvam alıcaktır , o zaman altını kapatıyoruz ve servise hazır♡♡♡
Eki Görüntüle 2165946

Ellerinize sağlık,bşarılar dilerim.

- MALZEMELER -
Eki Görüntüle 2165954
☆200 GR tavuk göğsü
☆200 GR mantar
☆100 ml sıvı krema
☆1 tatlı kaşığı kekik
☆1 çay kaşığı köri
☆1 çay kaşığı tuz
☆1 soğan

-YAPILIŞI-
Eki Görüntüle 2165953

Eki Görüntüle 2165952

yeterli olacaktır.
Eki Görüntüle 2165951

Eki Görüntüle 2165950

Eki Görüntüle 2165947 Eki Görüntüle 2165948 Eki Görüntüle 2165949

Eki Görüntüle 2165946

Ellerine sağlık canım başarılar

X