Korku

Defnedefne17

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
19
6
44
Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim. Size sormak istedigim bir soru var belki bir yol gosteren cikar. Benim gibi bu sorunu yaşayan veya zamaninda yasamiş olanlardan oneriler bekliyorum. Diş agrisindan dolayi ilaç kullanmiştim ve ilaç yan etki yapti acile kaldirildim ogun bugundur bu korkuyu atamiyorum uzerimden her gece acile kaldirildigim saat yaklastikca panikliyorum icime titreme geliyor . çok sukur saglikliyim ama 1 haftadan fazladirda ölüm korkusu sardi. Her yataga girdigimde olecem hissi oluşuyor. Bu korkuyu nasil atabilirim uzerimden ?

Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim. Size sormak istedigim bir soru var belki bir yol gosteren cikar. Benim gibi bu sorunu yaşayan veya zamaninda yasamiş olanlardan oneriler bekliyorum. Diş agrisindan dolayi ilaç kullanmiştim ve ilaç yan etki yapti acile kaldirildim ogun bugundur bu korkuyu atamiyorum uzerimden her gece acile kaldirildigim saat yaklastikca panikliyorum icime titreme geliyor . çok sukur saglikliyim ama 1 haftadan fazladirda ölüm korkusu sardi. Her yataga girdigimde olecem hissi oluşuyor. Bu korkuyu nasil atabilirim uzerimden ?
Geçmiş olsun, ondan öncesinde psikolojik yönden sıkıntıların var mıydı? Genelde bu derece ölüm korkusu, öncesinde bastırılmış ya da dikkat edilmemiş psikolojik sorunlar sonucunda ortaya çıkıyo, istisnalar haricinde.

Cevabin icin tesekkurler . hayir cok sukur yoktu . acile kaldirildigimda ellerim kilitlendi yere dustum ilacin yan etkisinden dolayi yari baygin durumdaydim olan biteni hissedebiliyordum . bu olaydan sonra tekrar boyle olurmu felan diye bi korku olustu bende. İlk defa acil ile taniştim . korkum boyle oluştu

Benzer bir korkuyu yasadım ve zamana bırakılınca geciyor. Benimki bir iki ay sürmüştü sanırım.

Yaşadığınız şey hakkında az bilgi vermişsiniz. O sırada yoğun fiziksel şikayetler mi yaşıyorsunuz? kalp çarpıntısı, nefes alamama hissi, terleme, zihnin bulanıklaşması hissi vs? Ve bu yaşadığınız yoğun kaygı ne kadar sürüyor? Eğer buna benzer şeyler yaşıyorsanız panik atak geçiriyor olabilirsiniz. Yaşadığınız kaygı çok yoğun olduğu için aynı şeyi bir daha yaşamak istemezsiniz. Bu yüzden o yoğun kaygıyı yaşadığınız yerden kaçınmaya çalışırsınız. Akşam yatarken hep aynı yerde ve zamanda yaşamanızın nedeni budur. Bununla baş etmeniz için yaşadığınız şey hakkında bilgi sahibi olmalısınız. ''Şuan bu bir sağlık sorunundan dolayı yaşanmıyor, ölmüyorum ya da yine aynı şey olmayacak'' gibi cümlelerle kendinize telkinde bulunmalısınız. Çünkü yaşadığınız şeyin nedeni aslında bir sağlık problemi değil. Ayrıca o kriz gelmeden önce nefes ve gevşeme egzersizleri yapmanızı tavsiye ederim. İnternette çok fazla örnek var bununla ilgili. Geçmiş olsun

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim . herhangi bir saglik sorunum yoktu dis iltihabimdan dolayi ilac kullandim ve yan etki yapti bir anda ellerim kilitlendi titremeye basladim ve dustugumu hatirliyorum buda bende korku olusturdu sanirim her aksam o saatlerde istemsizce icim titremeye dizlerim titremeye basladi bir kac kere acile gittim sakinlestirici igne vurdular tahliler yaptilar hepsi temiz cikti coj sukur sadece psikolojik dediler . bende kendi kendime yenmek istiyorum . bu korkudan dolayi icime olum korkusu islendi acaba simdimi olecem yarinmi olefem diye diye panik yaptim . kendi beynimdeki sorulari yenemiyorum bir turlu acaba malum mu oldu diye diye kafayi yiyexem

X