Korona döneminde isim ekleme-değiştirme davaları

Obsesifinsan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
4
1
26
Merhabalar, 2020-2021 döneminde isim ekleme süreciyle ilgili bilgisi ve tecrübesi olanların paylaşmasını rica ediyorum. Araştırma sürecindeyim. Söylenen ücretler çok pahalı geldi..

İsim ekleyip çıkartmadim ama şunu soyleyeyim gayet basit davalar bunlar. Avukatsiz acmanizi tavsiye ederim.

Sosyal medyadan bir avukata sordum fikir edinmek için en cüzi miktar 3000 alınıyor dedi 😲 Avukatsız yapmak istersem de çok uzun bir süreç olacağını söyledi
Tabi ki öyle söyleyecek sizden vekalet almak için. Size şöyle söyleyeyim en kolay dava hangisi derseniz isim davaları derim. Bir kere çekişmesiz dava, nüfus müdürlüğüne karşı açıyorsunuz. Maksimum 2-3 celse sürecek davalar bunlar. Bir hukukcu olarak gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum tek başınıza açabilirsiniz. Avukata inanın gerek yok.

Tabi ki öyle söyleyecek sizden vekalet almak için. Size şöyle söyleyeyim en kolay dava hangisi derseniz isim davaları derim. Bir kere çekişmesiz dava, nüfus müdürlüğüne karşı açıyorsunuz. Maksimum 2-3 celse sürecek davalar bunlar. Bir hukukcu olarak gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum tek başınıza açabilirsiniz. Avukata inanın gerek yok.
Bu arada çok ücret söylemiş diyemem. Avukatlık asgari ücret tarifesine göre bir fiyat çıkarmışlar. Doğaldır. Olması gereken budur. Ama inanın avukatsiz çok rahat takip edilir davalar bunlar.

X