Korona sonrası …

black1111

🦋
Kayıtlı Üye
8 Mart 2014
500
158
Biz korona bittikten bir hafta sonra detaylı tahlil yaptırdık. Birşey çıkmadı. Ama benim şikayetlerim devam etti, halsizlik, eklem ağrısı, ciddi baş agrısı. Ocak ayında korona olduk nisana kadar benim zaman zaman şikayetlerim oldu. Nisanda tekrar tahlil yaptırdım, normal çıktı herşeyim. Nisanda gittiğim doktor, hemen covid sonrası değil 2-3 ay sonra muayene olmak daha mantıklı dedi. Ama siz bilirsiniz.aile hekimine yada sağlık ocağında yaptırabilirsiniz.
Geçti diye düşünüyordum ama bir süredir çarpıntı başladı, bu da beni korkuttu. Bu hafta tekrar tahlil yaptırdım ve kalbime baktırdım. Şükür iyi çıktı. Damarlarda tıkanıklıktan korktum şükür öyle bir sorunum yokmuş. çünkü biz aspirin içmedik.Bize gelen filasyon ekibi gerek yok dedi. Ama gittiğim kalp uzmanına göre içilmesi gerekiyormuş. Siz kendi doktorunuzla konuşun. Hastalığın etkileri ne zaman biter belli değil. Bende tansiyon sorunu bıraktı gibi. Şimdi tansiyonumu kontrol ediyoruz, çarpıntının sebebi o gibi görünüyor.
Çok geçmiş olsun.
Ben şuan günde 1 coraspin içiyorum . Devletin verdiği ilaçları kullanmadım ama inş sıkıntı olmaz açıkçası bana bıraktı ilacı getiren erkek hemşire siz bilirsiniz dedi

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
38.654
105.401
40
Koronadan sonra mı ??? Sebebi korona mı
O olduğunu düşünüyoruz çunkü öyle bi sorunu yoktu işte biz öğrendikten sonra haberlerde de coronadan sonra şeker hastaliğı görünmeye başlandı diye de haberlerde verdiler daha da şaşırdık 🤦🏼‍♀️

Lizozom55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
178
328
28
Öncelikle hepimize geçmiş olsun. 10 gün önce karantinam bitti ve işbaşı yaptım. Tanı konduğu gün kan tahlili ve akciğer grafisi çekilmişti. İşbaşı yaptığımda da aynılarını yaptırdım. D dimer yani pıhtılaşma oranım kullandığım iğneye rağmen yükselmişti. 10 iğne daha yazıldı göbeğimden kan sulandırıcıya devam ediyorum. Klinikte gördüğüm kadarıyla da kovid dönemi veya sonrasında kullanılan aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların işitme kaybı, çınlama, dengesizlik hissi yaptığı biliniyor. Psikolojik etkilerine girmiyorum bile

black1111

🦋
Kayıtlı Üye
8 Mart 2014
500
158
Öncelikle hepimize geçmiş olsun. 10 gün önce karantinam bitti ve işbaşı yaptım. Tanı konduğu gün kan tahlili ve akciğer grafisi çekilmişti. İşbaşı yaptığımda da aynılarını yaptırdım. D dimer yani pıhtılaşma oranım kullandığım iğneye rağmen yükselmişti. 10 iğne daha yazıldı göbeğimden kan sulandırıcıya devam ediyorum. Klinikte gördüğüm kadarıyla da kovid dönemi veya sonrasında kullanılan aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların işitme kaybı, çınlama, dengesizlik hissi yaptığı biliniyor. Psikolojik etkilerine girmiyorum bile
Ama bı dönemde coraspin yabi kan sulandırıcı bir çok Dr öneriyor benim de Dr önerdi ve önerisiyle kullanıyorum . Size korona döneminizde Dr mu önerdi kan sulandırıcı iğneyi ? E peki şimdi kullansak işitme kaybı denge kaybı kullanmasak vücutta pıhtı hangisini yapalım 😣

Lizozom55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
178
328
28
Ama bı dönemde coraspin yabi kan sulandırıcı bir çok Dr öneriyor benim de Dr önerdi ve önerisiyle kullanıyorum . Size korona döneminizde Dr mu önerdi kan sulandırıcı iğneyi ? E peki şimdi kullansak işitme kaybı denge kaybı kullanmasak vücutta pıhtı hangisini yapalım 😣
Evet dahiliye doktorum önerdi. Fayda zarar ilişkisine bakılıp coraspine devam etmek daha mantıklı görünüyor. Anne ve babama da 2 ay kadar kullandıracağım

Jou

Kün feyekün ❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2019
5.894
9.730
27
canımm bende oldum korona koronadan sonra sadece hormonlarımı etkileyen tek şey regl oldu
aslında yaptırmadım daha test inşallah bendede bişe çıkmaz
kalp mi hastasısınız acaba öyleyse doktorunuza görünün
değilseniz korkmayın herkes korona oluyor sadece kalp hastası onlara tehlikeli

black1111

🦋
Kayıtlı Üye
8 Mart 2014
500
158
canımm bende oldum korona koronadan sonra sadece hormonlarımı etkileyen tek şey regl oldu
aslında yaptırmadım daha test inşallah bendede bişe çıkmaz
kalp mi hastasısınız acaba öyleyse doktorunuza görünün
değilseniz korkmayın herkes korona oluyor sadece kalp hastası onlara tehlikeli
Yok kalp hastası değilim şükür ama bu hastalık etkiler diye korkuyorum

• Beğen
Reactions: Jou

Jou

Kün feyekün ❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2019
5.894
9.730
27
Yok kalp hastası değilim şükür ama bu hastalık etkiler diye korkuyorum
İnan bende çok korkmuştumm olduğumda ama alışıyosunn hepimiz bunu yaşıycakmışız demekki
olacağı vardı olduk daha korona bitmeden tam bitecekken başımıza geldi
nerden nere geleceği belli olmuyor

Lizozom55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
178
328
28
Ben aşı sonrası 3. Ayımda korona oldum. Benimle birlikte 2 kız kardeşim ve annem de korona oldu. Hepimiz aynı şiddette atlattık. Sürüntü vermesem farenjit olduğumu düşünebilirdim. Kekik çok kullandım. Çayını içtim, yağını içtim bence faydası oldu.

• Beğen

Hifaa

13.10.2015 :)
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
4.839
11.636
27
Her yeri etkileyebiliyor. Bir kuzenimin beyin zarını etkiledi mesela, diğerinde karaciğer problemi yarattı, teyzem böbreklerden şikayetçi ama doktor koronaya bağlamadı sanırım onu. Bir çekaptan geçmekte fayda var.
Hangi ilaçları kullandılar tedavide

Jou

Kün feyekün ❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2019
5.894
9.730
27
Ben aşı sonrası 3. Ayımda korona oldum. Benimle birlikte 2 kız kardeşim ve annem de korona oldu. Hepimiz aynı şiddette atlattık. Sürüntü vermesem farenjit olduğumu düşünebilirdim. Kekik çok kullandım. Çayını içtim, yağını içtim bence faydası oldu.
aşı nasıl oldunuz acaba

cutenuse

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2017
1.370
2.699
Merhaba arkadaşlar korona sonrası detaylı muayenenizi oldunuz mu? Kalbi etkiliyor diyorlar özellikle ister istemez korkuyorum
Ben cerrahpasa hastanesinde pandemiyle ilgili kurulan poliklinikte yaptırdım. Covid hastalarıyla ilgilenen doktor arkadaşımız vardı. Çok detaylı testler vs istedi. Ama hiç birsey çıkmadı cok sukur. Yas 29.

Eklemeyi unutmuşum. Ilaç kullanmadim. Emzirdigim için o dönemde doktorda kullanmana gerek yok dedi. Çok sukur grip,nezle gibi gecti.

Lizozom55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
178
328
28

• Beğen

Lizozom55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye