Aile Planlaması Koruma yontemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Samire tmv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2015
4.501
3.065
Herkese hayirli ramazanlar mutlu huzurlu bereketli bir ay gecirmeniz dileğiyle gelelim konuma Koruma yöntemleri olarak çok arastirdim baya bi bilgi sahibiyim kendimde spiral kullanıyorum sorum su ki gercekten merak ediyorum mesela bir tane cocugu oluyor bi daha istemiyor menapoza girene kadar çocuk sahibi olmuyor nasil 20 küsur sene korunmayi basariyorsunuz cok merak ediyorum 10 15 sene de olabilir şimdiden tesekkur ederim cevaplar icin

Ben 31 yasindayim annem ben dogdugumdan beri spiral ile korunuyor cok sukur bir sikintisi olmadi halende menapoza girmedi yani. Tabi arada gidip kontrol ettirmek falana bazen degistirmek gerek onlarinda bir omru oluyor cunku.
Kimisinde kayiyormus bilmem ne baktirmakta hatta ek olarak prezervatif kullanmakta fayda var.

Herkese hayirli ramazanlar mutlu huzurlu bereketli bir ay gecirmeniz dileğiyle gelelim konuma Koruma yöntemleri olarak çok arastirdim baya bi bilgi sahibiyim kendimde spiral kullanıyorum sorum su ki gercekten merak ediyorum mesela bir tane cocugu oluyor bi daha istemiyor menapoza girene kadar çocuk sahibi olmuyor nasil 20 küsur sene korunmayi basariyorsunuz cok merak ediyorum 10 15 sene de olabilir şimdiden tesekkur ederim cevaplar icin
biz de hep eşim korundu prezervatif ile çok güvenli olduğunu düşünüyorum, sonra gün sayalım dedi hamile kaldım:) spiral ile teyzem hamile kaldı bence tüp bağlatmak kesin çözüm ama o da biraz ürkütüyor.

biz de hep eşim korundu prezervatif ile çok güvenli olduğunu düşünüyorum, sonra gün sayalım dedi hamile kaldım:) spiral ile teyzem hamile kaldı bence tüp bağlatmak kesin çözüm ama o da biraz ürkütüyor.
Demi o kesin cozumde bilmiyorum ki acaba nasil olur

süresi bittikçe yenilemek lazım olmadı tüpleri bağlattıracaksın.

Biliyorum tabi benim sormak istedigim nasil basariyorlar 20 sene 30 sene falan tabi kontrollere gidecen de yinede insanin icinde suphe olur

Hmm şimdi anladım canım ne demek istediğini. Tabi bencede şüphe olur. Aslında bende merak ettim şimdi. Ama hepsinde %1 bile olsa ihtimal olabiliyormuş.
Artık hangisine güvenirsen :)

ne saçma bir konu olmuş? korunma yöntemlerini çk araştırdım acaip bilgi sahibiyim demiş sonrada nasıl korunuruzu sormuşsun? çift yöntem kullan en iyisi

3 aylık iğneler. Ama geçen ay zor buldum piyasadan mı kalkıyomuş ne. Ben de bir senelik aldm. Ondan sonrasına bakıcaz artık.

hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 değil, doktorlar bunu teyit ediyor. hatta kim şimdi hatırlayamadım ama bi doktor hamile kalmak istemeyen sevişmesin kardeşim demişti :KK45:çift yöntem bence.

X