Aile Planlaması Koruma yontemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yasim genc oldugu icin sicak bakmadi ilerde pisman olma falan dedi ama ben israr ettim hepsi sezeryandi dogumlarimin zaten baskada dusunmedigim icin cocuk israr ettim bagladi.
Demi yasin genc yani bilmiyorum 30 kadar bekleyim diyorum sonra baglatmayi düşünüyorum ama sonra da pisman olurmu insan diye korkuyor

Benim spiralle korunurken hamile kalan bir sürü tanıdığım var. Hatta kondom kullanırken bile kalanlar var. Sık sık kontrol edilmesi lazım sipiralin. Ayrıca hiç birinin yüzde yüz koruma durumu yok . Yani çok nadir de olsa olabilir.

@danzeed 3 aylıklar adet düzensizliği yapıyor mu gerçekten? Ben aylık yaptırıyorum çok düzenli adetlerim ama her ay iğne olmaktan gına geldi. Memnun musun 3 aylıktan?

Benim spiralle korunurken hamile kalan bir sürü tanıdığım var. Hatta kondom kullanırken bile kalanlar var. Sık sık kontrol edilmesi lazım sipiralin. Ayrıca hiç birinin yüzde yüz koruma durumu yok . Yani çok nadir de olsa olabilir.
Evet ışte bende 20 30 sene hamile kalmadan basaranlari cok merak ediyorum ne yapıyorlar mesela

Baska dusunmuyor musun.ben hamileyken bir bayan.gelmisti.bir tane kizi varmis hamilelegi cok kotu gecmis dokuz ay yatmis falan dogumdada baglatmis.simdi kizida kardes istiyormus kendine bir tane daha pisman olmus.ugrasiyordu geri actirmak icin.
Hmm bilmiyorum kararsizim yani en son iki olabilir sonra istemiyorum

yani mesela hap kullanıyorsun diyelim, ek olarak bir de prez.. ya da prez. kullanılıyor ama yırtılma çıkma vb durumları için dışarı gibi gibi..
Ay o kadar diyosunuzz.. :KK64:Ama böyle de insan sürekli tedirgin olur yaa. Benim aklım sürekli "risk var mı acaba"ya kayar, olay olmaz mesela :KK53: Korktum şuan :)

X