Aile Planlaması Koruma yontemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 değil, doktorlar bunu teyit ediyor. hatta kim şimdi hatırlayamadım ama bi doktor hamile kalmak istemeyen sevişmesin kardeşim demişti :KK45:çift yöntem bence.
Mesela bide yasin kucukken kazara olsa neyse hadi neyse de yasin 40 falan olup kazara olursa bence cok kotu birsey

O zaman biraz daha korun bence başka yontemlerle kac yaşındasınız ya merak ettim
28 canim oglum alti yasinda kizm iki yasina girecek uc numara kizim dort aylik ucuncu plansiz oldu hic dusunmuyordum.iste onlemini saglamda almadigim icin oldu.Allah a sukur iyiki olmus ama dusunmuyorsan cocuk iyi korunmalisin dr un ile gorus en uygun yonteme karar ver.

28 canim oglum alti yasinda kizm iki yasina girecek uc numara kizim dort aylik ucuncu plansiz oldu hic dusunmuyordum.iste onlemini saglamda almadigim icin oldu.Allah a sukur iyiki olmus ama dusunmuyorsan cocuk iyi korunmalisin dr un ile gorus en uygun yonteme karar ver.
Hmm anladim tabi cocuk olduktan sonra pisman olmaz insan ama yinede iyi korunsaydim diye düşünür doktorunuz ne dedi ya baglatma konusunda

bide bi konu vardı burda sen hatırlarsın kesin, kızcağız evli eşinin 2 yaşında mı ne kız kardeşi vardı görümcem görümcem deyip duruyordu bebeye :KK70:
Yok bilmiyorum galiba ama hani istemeden olunca da kotu olur tabiki hele torun sahibi yaşa gelip hamile kalirsan ne bileyim bana tuhaf geliyor

Hmm anladim tabi cocuk olduktan sonra pisman olmaz insan ama yinede iyi korunsaydim diye düşünür doktorunuz ne dedi ya baglatma konusunda
Yasim genc oldugu icin sicak bakmadi ilerde pisman olma falan dedi ama ben israr ettim hepsi sezeryandi dogumlarimin zaten baskada dusunmedigim icin cocuk israr ettim bagladi.

Herkese hayirli ramazanlar mutlu huzurlu bereketli bir ay gecirmeniz dileğiyle gelelim konuma Koruma yöntemleri olarak çok arastirdim baya bi bilgi sahibiyim kendimde spiral kullanıyorum sorum su ki gercekten merak ediyorum mesela bir tane cocugu oluyor bi daha istemiyor menapoza girene kadar çocuk sahibi olmuyor nasil 20 küsur sene korunmayi basariyorsunuz cok merak ediyorum 10 15 sene de olabilir şimdiden tesekkur ederim cevaplar icin

ben 8 senedir hamile kalmamayı başardım
bi süre kondom bi süre doğum kontrol hapı bi süre de vajinal halka kullanarak

X