Koskoca dünyaya sığamadım

Zomzom3535

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2017
761
518
39
Şu an biraz da olsa kendime geldim. Nereden başlayacağımı bilmiyorum ama kısaca şöyle özetleyeyim. Ben evlenip ayrıldım ve bir çocuğum var. Eski eşim beni herkese ezdirip sahip çıkmıyordu ve lohusalıkta bana yaşattıklarından dolayı psikolojim altüst oldu. Kucağımda yeni doğmuş bebekle baba ocağına döndüm lohusa halimle. Resmi olarak boşanana kadar ailem destek çıktı hep onlarda kaldım vs ama resmi boşanma gerçekleştikden sonra beni istemediler evlerinde kalabalık fazlalık görmeye başladılar. “Birdiniz iki oldunuz, sığıntı gibi burada mı kalacaksın, git başka yere” bu cümleleri duydum kendi öz anam babamdan. Kavga vs yok öylece bir şeyleri bahane edip söylerlerdi işte fazla geldim onlara. Gücüme gitti ilk bulduğum evi tuttum. Ama yapayalnızdım. Yalnızlıktan halüsinasyonlar ve korkunç şeyler görmeye başladım. İşime sarıldım. Sadece o beni tatmin ediyordu ve biriyle tanıştım. Yalnızlığımdan olsa gerek ona çok bağlandım. Aslında hayatıma kimseyi almak istemiyordum ama benim istememle bir şey değilmiş insan yalnız olunca daha fazla direnmiyormuş. Denize düşen yılana sarılır misali. Yalancının, cimrinin teki ve benimle konuşurken başka arayışlarda olduğunu bildiğim (arkadaşlık sitelerinde gezen) biri. Duygusal bağımlıydım bir kere...Ben yine de aklımı başıma toplayıp onunla bağımı kopartmam gerektiğini biliyorum. Ondan uzaklaşmak için ve yapayalnız kalmamak için ailemi affettim. Akşamları sadece çay içip geliyordum, bazen de gitmezdim. Bizde aile bağları çok kopuktur...Kaç kez evden kovulduğumu hatırlamıyorum babam tarafından. Etten sütten sebeplerden dolayı ama genelde annemi ezdirmediğim için kovulmuşumdur hep.
Bugün yine akşam çay içmeye gittim. Babam beni sinirlendirmesini çok sever. Sevmediğim yapmasını istemediğini bildiği şeyi özellikle üstüme gele gele yapar. Mesela ben bu ağız şapurdatma olayına dayanamıyorum. Öyle böyle değil aşırı yapar. Sol tarafımda oturuyordu ve ben de ses edemediğimden sol kulağımı kapattım. O da bunu görüp beni evden kovdu. Bu ara yeni evim var yakında taşınacağım ve o işleri organize ediyor. Başıma kaktı her şeyi. Bilgisayarıma yediği yemeği fırlattı. Bir tane her şeye maydonoz olan ve fırsatımı kollayan erkek kardeşim var 20 yaşlarında. Kim benimle uğraşırsa uğraşsın fark etmez olayın içini dışını bilmeden karşı tarfı kayırır ve üstüme saldırır. Bu yine duydu babamın kızdığını odasından çıkıpsen kimsin de babamı kızdırıyorsun oro... onun bunun artığı diyip beni yere sürükledi. Hiç dinlemedi bile. Bilgisayarımı alıp yere çaldı saçımdan sürükledi. Kendimi zor dışarı attım. Annem sen git sen sus sen şöyçe yap diyor bir de arada bana onlara ses eden yok. Sen ne karışıyorsun diyen yok. Evime vardım ve annem bana gelmek istediğini söyledi. Şu an benim evimde. Yemin ederim midem ağrıyor. Bir de ağlaya ağlaya o halimle eve vardığıktan sonra annem beni de al gel de diyince şaşkınlıktan anahtarımı evin içinde unuttum gecenin köründe dışarda kalıp anahtar servisi ile uğraştım. Neden hala bukadar üstüme geldiklerini anlamıyorum. Bana haksızlık yapılıyor. Ama bildiğim tek şey var artık ölsem de o eve ayak basmam. Zaten giderken annemle vedalaştım artık benden bundan sonra bir şey beklemeyin hakkınızı helal edin dedim.

Eğer maddi olarak kendinizi cekip ceviriyorsanız ailenizle görüşmeyin. Koskoca kadına yapılan bu muamele nedir hatta keske darp raporu da alsaydınız benzer bir durum olursa verirsiniz polise böyle kardeşlik mi olur ay gerçekten çok sinirlendim.

Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun ne yazık ki aileleri seçemiyoruz ya da bazı aileler çocuklarıyla bağ kurmuyor.kendi ayaklarınızın üstünde durabilen bir kadınsınız bence çok düşünmeyip kendi hayatınıza odaklanın yalnız kaldım diye de düşünmeyin kimse yoksa Allah var.kimseye ihtiyacınız yok su akar yolunu bulur akışına bırakın

Çocuğunuzu merak ettim sadece, yalnız değilsiniz o var. Zaten işiniz gücünüz varmış neden hala ailenizle görüşüyorsunuz ki komple çıkarın hayatınızdan gitsin bi de bu zor süreçte duygusal olarak kimseye bağlanmayın bence

Allah yardimciniz olsun .
Cok sukurki ayaklariniz ustunde duruyorsunuz.Bunun ustune daha soylenecek bisey yok ..cok zor tabiki ama sukredin halinizeki bir isiniz var.

Eğer maddi gücünüz yerindeyse ailenizle olan bağınizi koparın derim ben. Halinize çok üzüldüm ya bunlar nasıl insanlar. İnsan nasıl kendi evladını evden kovar, nasıl ablasını yerde sürükler. Onlar sizden hiç af dilememisler ki ama siz onları affetmissiniz. Fiziksel izinsiz varsa darp raporu alın, kardesinizi savcılığa verin de görsün dünya kaç bucak. Onlar ne yaparsa yapsın sizin ses etmeyeceginizi ederseniz de sindirebileceklerini bildiklerinden sizi oyuncak etmişler aralarında. Size bu muameleyi yapmalarına izin vermeyin, eğer başınıza yaptıklarını kakarlarsa sakin vicdan yapmayın, "yapmasaydin enayi misin?" Deyin geçin

Screenshot_20210201-010624.jpg

Söyleyeceklerim bu kadar.
Allah yardımcınız olsun.

X