koşuyla yağ yakılırmı???:((

melancoliaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
81
0
arkadaşlar ben 16 yaşındayım bacaklarım çok yağlı ve kiloluyum biras:KK43:(ilk olarak yürümeyle başlayıp koşmak istiyorum tabii yanımda bi arkadaş bulabilirsem::KK43:sabahleyin koşsam yağ yakabilrimi,yim acaba??:uhm:

koşmak tabi faydalı ama bir o kadar yorucu, sürekli yavaşlayacak temponu düşüreceksen ve eve gidip deli gibi yemek yiyeceksen yorulduğuna değmez. o yüzden tempolu hatta hızlı tempolu koşar adımla yürüyüş yapabilirsin, yediklerine içtiklerine de dikkat edersen istediklerini elde edersin sanıyorum

arkadaşlar ben 16 yaşındayım bacaklarım çok yağlı ve kiloluyum biras:KK43:(ilk olarak yürümeyle başlayıp koşmak istiyorum tabii yanımda bi arkadaş bulabilirsem::KK43:sabahleyin koşsam yağ yakabilrimi,yim acaba??:uhm:

En çok yağ sabah yapılan sporla yakılır(çünkü sabah saatinde yağ asitleri, kanda serbest ve yoğun halde dolaşır,yağ yakımı daha erken başlar ve yakılmaları da kolaylaşır) koşuda bunların başında gelir.
Yalnız shiftcan ın söylediği gibi düzenli yapmazsan bir faydası olmaz..
Yürüyüşle başlamayı deneyerimseniben

ilk bir hafta yürüşle başlamayı düşünüyorum.sonraki haftalar hafif tempolu olarak koşmayı düşünüyorum
ben çok fazla yemek yemem ama yersem hemen yağa dönüşüyosenağlama
koşu yardımıyla bunu aşmak istiyorum.tavsiyelerinizi dinliycem
yorumuz için teşekkürlera.s.

5 senedir aktif olarak spor salonuna üyeyim ve her gün düzenli olarak spor yapıyorum
2 senede 40 kilo verdim spor ve tabiyiki rejimle beraber:lepi:
6 ay önce yaz başında sağlık sebeplerimden dolayı spora gitmemeye başladım
ve 6 aydır da spor yapamıyordum maalesef:çok üzgünüm:
spor yapan vücut sporu bırakınca çok kötü oluyor ilk önce onu belirteyim
ve 6 ayda tam 8 kilo aldım:çok üzgünüm:
geçen hafta tekrar spor salonuna yazıldım ve hocalar kemik oranımın çok iyi ama yağ oranımın çok yüksek olduğunu söylediler
bana sadece cardio programı verildi
yani sadece koşu bandı,bisiklet ve yüzme yapıcam şimdilik
fitness çalışması yok
öncelik yağ yakımı olmalı,4-5 kilo verdikten sonra da aletli çalışmaya başlıycam

kısacası canım yürüyüş yağ yakımı için birebir
bol şansa.s.

saol.bende ilkten yağ yakmayı istiyorum sonra adam akıllı kilo vermeyi düşünüyorum.bacaklarımdaki yağları görünce daha bi kötü oluyorumsenağlama
ama kafama koydum ben bunu başarıcam inşyerimseniben

elbet yakabilirsin, ama mühim olan yaptigin sporu 30 dakikadan fazla yapman, cnkü vücut anca yarim saatten sonra yag depolarini tüketmeye basliyor...

ya tam koşuyla hazırlandım bütün herşeyim tamam kar yağmayan yere kar yağdı ya üffff bende şans yoksenağlamasenağlama

X