Kötü bir şey yaptım, çok üzgünüm...

İyi akşamlar herkese.
Arkadaşlar bu akşam asansörde evime çıkarken bizim binanın çocukları beni çileden çıkardı. Ben hayatımda böyle terbiyesiz çocukları bir arada görmedim, ki daha önce ailelerini uyarmıştım bu konuda. Bu arada yaşlari 5-10 arası ufak çocuklar. Fena halde küfrediyorlar.
Neyse ben evime çıkarken asansörün kapısını açık tuttular ne söylediysem kapattıramadım ben de kızdım sizi ailenize söylicem diye. İçlerinden ufak olan bir tanesi üst kata çıkıp başıma tükürmeye başladı ve saydırdı o... diye birçok kez tekrarladı. Hayatımda kabullenemeyeceğim şeylerin başında küfür gelir ve ben o an bi gafletle tokat attım çocuğa. (Korkutma amaçlı okkalı bir şey değil) ama sonrasında çoook pişman oldum ve saatlerdir ağlıyorum üzülüyorum başkasının çocuğuna bunu yaptım diye. Ailesinin kim olduğunu bilmiyordum yoksa kapılarına gidicektim.
Anneannesi geldi kapıma "sen insan değilsin,bu çocuk tabiki küfreder, sus demekten anlamaz" birsürü bağırdı bana ve ben de o derece ciddi bir küfrü bu yaştaki bir çocuk nasıl söyler terbiyeli yetiştirin diye söylendim. Size sorum çıkıp özür dilemeli miyim çünkü gerçekten vicdan azabı çekiyorum şu an...

Tabi tokat icin haklisiniz diyemeyecegim.
Ancak anananne, anne cocuklar sizi mağdur ederken neredelermis?
Bağriş çağrışida hic mi kimse duyup kapi acmadi.
Ne vurdumduymazlarmis
Ben aileden ozur dilemezdim. Ama cocukla arayi duzeltebilirsiniz.
Hem aynisi bir daha tekrarlanmamis olur.
Cidden aile hic Özrü hak etmiyor.

kardesim dileme özür.
eger kadin makul anlayisli bir insan olsaydi seninle kavgaya cocuguna vurdugun icin gelirdi kadin torunun terbiyesizligini savunmaya gelmis.
Böyle de içim hiç rahat etmeyecek sabah 7de uyanıyorum ama olaydan beri gözüme uyku girmiyor ağla ağla helak oldum :KK43:

anneanneden ozur dileme ama sunu yap
guzel bir yiyecek yada ufak bir oyuncak alip vurdugun cocuga ver basini oksa sen beni uzdun bende seni uzdum bir daha yapmayalim bunu de o cocuk bir daha kufretmez ve mutlu olur

Benim anlamadığım bu kadar eğitim,terbiye ve edep yoksunu çocuk yetiştirirken kör olan ebeveynler bu çocuklar büyüyüp yetişkin olunca ne yapacaklar.
Bu terbiyesizliği bir gün bana olur,ama onlar ömür boyu bu utanç ile yaşayacaklar ve en çok zararı kendilerine verecek bu çocuklar.
Çok fazla ahlak ve terbiye yoksunu çocuk yetişiyor malesef ve yetiştiricileri onlardanda beter terbiyesiz ve cahil.
Hiç özür dileyip vicdan azabı çekmeyin,resmen mikrop gibi sadece hastalıklı hayatlarıyla bizlere bulaşan birer pislik bunlar.
Malesef bende çok çektim bunlardan.

Böyle de içim hiç rahat etmeyecek sabah 7de uyanıyorum ama olaydan beri gözüme uyku girmiyor ağla ağla helak oldum :KK43:
guzel bir yiyecek yada ufak bir oyuncak alip vurdugun cocuga ver basini oksa sen beni uzdun bende seni uzdum bir daha yapmayalim bunu de o cocuk bir daha kufretmez ve mutlu olur

Teşekkür ederim bunu yapacağım. En iyisi sanırım bunu yapmak. Acaba aile der mi sen kimsin çocuğumuza bir şey alıyorsun korkuyorum açıkcası

Yanlis da olsa o an ki sinirle yapmissin
Ananesi de sana cevap vermis icini dokmus zatrn yani altta kalmamislar
Bosver bence

Olan olmus.
Bir daha yapma

Cocuk da hatasini anlamistir bir bakima iyi olmus

Teşekkür ederim bunu yapacağım. En iyisi sanırım bunu yapmak. Acaba aile der mi sen kimsin çocuğumuza bir şey alıyorsun korkuyorum açıkcası
hayir canim ne dicek herhalde o kadar beyinsiz degillerdir ben olsam mesela sevinirim bu tavrin karsisinda

Benim anlamadığım bu kadar eğitim,terbiye ve edep yoksunu çocuk yetiştirirken kör olan ebeveynler bu çocuklar büyüyüp yetişkin olunca ne yapacaklar.
Bu terbiyesizliği bir gün bana olur,ama onlar ömür boyu bu utanç ile yaşayacaklar ve en çok zararı kendilerine verecek bu çocuklar.
Çok fazla ahlak ve terbiye yoksunu çocuk yetişiyor malesef ve yetiştiricileri onlardanda beter terbiyesiz ve cahil.
Hiç özür dileyip vicdan azabı çekmeyin,resmen mikrop gibi sadece hastalıklı hayatlarıyla bizlere bulaşan birer pislik bunlar.
Malesef bende çok çektim bunlardan.
Bir de kendi aralarındaki küfürleri duysanız ben bilmiyorum daha bu yaşımda öyle şeyler. Bir abla olarak çok konuştum yanlış olduğnu söyledim. Sanırım bana edilince sinirlerime hakim olamadım

Vurmak dogru degil ama o cocugunda oyke davranmasi dogru degil. Benim cocugum kufretse birine tokat yese napardim inan kestiremiyorum.

Yanlis da olsa o an ki sinirle yapmissin
Ananesi de sana cevap vermis icini dokmus zatrn yani altta kalmamislar
Bosver bence

Olan olmus.
Bir daha yapma

Cocuk da hatasini anlamistir bir bakima iyi olmus
Ya bir de gelip cocugumuzun yanagi sismis dediler ama ben gercekten öyle vurmadım korkutma amaçlı vurduktan sonra suratıma bakıp gülüp küfretmeye devam etti zaten

Herne kadar sen hakli da olsan yinede baskasinin cocuguna vurmak hele de tokat atmak kabul edilir bir sey degil.....
Ben hayatta cesaret edemezdim... hem anne babasi gelirde olay buyur kavga gurultu olur diye....hemde herne olursa olsun yapamazdim..
Sizde ki de iyi cesaret valla..
Bence ozur dileyin....kimsenin cocuguna terbiye vermez size dusmez..
Karsi tarafin yuzde yuz haksiz olmasi sizin yaptiginiz haksizligi ortadan kaldirmaz.
Vurmak ile hata ettim...kusura bakmayin ama s
Cocukda cok agir kufur etti annenizin de tavri hos degil di deyin..
Alttan alip ayaklarina kapanmayin hatali olduklari kisimlarisa soyleyin ama ozrunuzde dileyim bence.

Ya bir de gelip cocugumuzun yanagi sismis dediler ama ben gercekten öyle vurmadım korkutma amaçlı vurduktan sonra suratıma bakıp gülüp küfretmeye devam etti zaten
Anladim canim
Senin icin rahat olsun
Zaten ciddi bir zarar vermemissin cocuga.
Tabii yaptigin bence yine yanlis ama insan o sinirle yapabiliyor bazen.

Dedigim.gibi ananede icini dokmus
Bence unut

Oglum bi arkadasindan ogrenmis o kelimeyi..kizdim olmadi..?uzerine gitmeyince cozuldu.. ki bizim evimizdede kufredilmez.. cocuklarin yaninda..sirf yakindaki okulda cok kufrediyo diye cocuklar daha uzak bi okula yazdirdim oglumu mesela. Terbiye onemli.. cocuklarda bazen o kadar mahcup edici hareket ediyolarki bazen, yerin dibine girsem diyebiliosun

Herne kadar sen hakli da olsan yinede baskasinin cocuguna vurmak hele de tokat atmak kabul edilir bir sey degil.....
Ben hayatta cesaret edemezdim... hem anne babasi gelirde olay buyur kavga gurultu olur diye....hemde herne olursa olsun yapamazdim..
Sizde ki de iyi cesaret valla..
Bence ozur dileyin....kimsenin cocuguna terbiye vermez size dusmez..
Karsi tarafin yuzde yuz haksiz olmasi sizin yaptiginiz haksizligi ortadan kaldirmaz.
Vurmak ile hata ettim...kusura bakmayin ama s
Cocukda cok agir kufur etti annenizin de tavri hos degil di deyin..
Alttan alip ayaklarina kapanmayin hatali olduklari kisimlarisa soyleyin ama ozrunuzde dileyim bence.
İnanın ben de kendime şaşırıyorum hiç yapacağım bir şey değildi. Çok üzüldüm. Şimdi aileden mi özür dilesem çocuğun mu gönlünü alsam

Bir de kendi aralarındaki küfürleri duysanız ben bilmiyorum daha bu yaşımda öyle şeyler. Bir abla olarak çok konuştum yanlış olduğnu söyledim. Sanırım bana edilince sinirlerime hakim olamadım
Bende sokakta duyuyorum,birbirlerinin annelerine nasıl küfürler ediyorlar ömrümde duymadım,birbirlerine öyle vede şok oldum resmen.
Erkek çocukları bunlar avazı çıktığı kadar bağırıp seni arkadan .. diyorlar ve anneleri elinde telefon duruyor çocuğun başında(güya başında bekleyen sorumlu özverili anne)
Ben gerçekten bazen diyorum hayatımın klasik lafı oldu,bana kesin kamyon çarpmış olmalı ve tüm bunlar koma halinin yaşattığı kabuslar.
Keşke çoğu kişi bekar kalsaymış,yada üremeseymiş.

Bence özür dilemeyin. Ne aileden ne cocuktan ... bu terbiyede olan cocukta ailede anlamaz özürden ... yanliz tabiki birdaha el kaldirmayin hic kimseye.

Ozur falan dilemeyin. Tamam tokat atarak hata yapmış olabilirsiniz ama o yaştaki çocuğun öyle küfür etmesi de kabul edilir şey değil. Hele ki o aile büyügünün öyle gelip konuşmasından sonra hiç Özür dilemeyin

Kesinlikle özür dilemelisin fakat aileden değil , tokat attığın çocuktan . çocuk doğuştan şanssız zaten onu yetiştiremeyen bir aileye sahip olduğu için ,birde elalemden dayak yemesin ..sen özür dileyince o da senden özür diler emin ol ..yalnız bunu yaparken gözlerinin içine bak ve ne kadar üzgün olduğunu hissettir .hatta göz seviyesine kadar inip şevkatli bir bakış da iyi hissettirir . El kaldırmanın büyüğü küçüğü olmaz .kişinin ne kadar rencide olduğunu anlamak için illa tokat yiyen olmak da gerekmez .az empati yap ,me hissedecegini düşün ,sonra karar ver .bir daha da kimsenin çocuğuna el kaldırma .hicbirsey yapamıyorsan git ailesine şikayet et .

Oglum bi arkadasindan ogrenmis o kelimeyi..kizdim olmadi..?uzerine gitmeyince cozuldu.. ki bizim evimizdede kufredilmez.. cocuklarin yaninda..sirf yakindaki okulda cok kufrediyo diye cocuklar daha uzak bi okula yazdirdim oglumu mesela. Terbiye onemli.. cocuklarda bazen o kadar mahcup edici hareket ediyolarki bazen, yerin dibine girsem diyebiliosun
Doğrudur cocuk bunlar duydukları her şeyi öğreniyolar ne yazık ki. :KK43:

X