Kötü burun ameliyatı

Ortaokul,lise,üniversite yıllarımı burnuma takıntılı bir şekilde geçirdim.

o dönemlerde insanlar tarafından çok beğenilmeme rağmen burnumu beğenmediğim için yalan söylediklerini bile düşünüyordum.

kadınlar kulübüne seneler önce doktor araştırması için kaydoldum o dönem sitede çok popüler olan doktordan randevu aldım görüşmeye gittim.
Bana söylediği sence gerek varmı burnun kusursuz değil ama yüzünün güzelliğini kapatmıyor bazı burunlar kişinin güzelliğini örtüyor yaptırdıklarında çok değişiyorlar senin öyle olmayacak çok gençsin aradan biraz zaman geçsin pişman olmanı istemem dedi gönderdi:) ozaman neden diye doktoru sorguladım çünkü hastalıklı bir düşünceye sahiptim psikolojim iyi değildi.

Sizi çok iyi anlıyorum 10 yıl sonra neden yaptırayım 20 li yaşlarım geçtikten sonra ne gerek var diyordum:)

Şimdi keşke o güzel günleri böyle harcamasaydım destek alsaydım diyorum. Üzmeyin kendinizi doktor araştırın maddi anlamda hazır olunca isterseniz yaptırırsınız.
Bu arada fotograf olayını bence herkez yaşıyor özellikte kötü ışık ve yakın çekim olunca:)
Doktorunuzu çok ahlaklı buldum..para için hemen ameliyathaneye almamış :)

Bu yapıcı yorumunuz, paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. 30larınızda siz de benim gibi mi düşündünüz? Şimdi kaç yaşındasınız peki? Ameliyat düşünüyor musunuz?
33 yaşımdayım 20 li yaşlarımı takıntılı ve özgüvensiz geçirdiğim için pişmanım destek alabilirdim.
Çalışmıyordum o dönem aileme anlattığımda sonuç kötü olursa evden çıkamazsın seni biliyoruz dediler:)
Ben mutsuz olduğumdan bahsedince annem destek olmak istedi gitmek istediğim doktor ücreti çok pahalıydı ama ben istemedim çalışınca kesin yaptırırım dedim. Yaptırmadım:)
Sonra burun takıntımı unutturacak cilt sorunları yaşamaya başladım. Ameliyat şuan düşünmüyorum ama ilerde kısmet tabi.

Tam olarak arkadaşınızın yaşadığı şeyi yaşıyor olabilirim. Önerebileceğiniz bir terapist/psikolog veya psikiyatrist var mı?

Merhaba, malesef bir bilgim yok :/ Arkadaşım da terapi görmeye yanaşmadı zaten, en sonunda ben kendisiyle arkadaşlığı kesmek zorunda kaldım. Zorla poz poz fotoğraf çektirip sonra fotoğrafta kötü çıkınca sinirlenip bana trip atmaya başlamıştı “kötü çekiyosun çirkin çıkıyorum” diye. Hayır gayet güzel çıkmışsın, taş gibi kızsın, diyordum ters ters bakıp oflayarak saatlerce resimleri fotoşopluyordu. 🤦🏻‍♀️

Siz arkadaşımdan daha iyi durumdasınız bence, çünkü en azından durumunuzun farkındasınız. terapi almak istemenize çok sevindim umarım içinize sinen birini bulursunuz, sevgiler 💘💘

Çok etik bir davranış. O doktorun adını öğrenebilir miyiz acaba?
Dediğim gibi burnum küçük değil profilden özellikle:) sadece yüzümle uyumlu olduğu için estetik olmamı istemedi son kararı bana bıraktı hatta yanlış hatırlamıyorsam tom cruise ve bir kaç hastasını örnek verdi fotograflarını gösterdi çok kusursuz değiller ama ayrı bir hava katıyor çok karizmatik duruyor demişti.

Son olarakta ben senin yerinde olsam dişlerimi yaptırırdım dedi ( ön dişlerimin arası hafif aralıktı sonra kapattırdım) Ben hiç düşünmemiştim demiştim buda benim işim dedi:)

Dediğim gibi burnum küçük değil profilden özellikle:) sadece yüzümle uyumlu olduğu için estetik olmamı istemedi son kararı bana bıraktı hatta yanlış hatırlamıyorsam tom cruise ve bir kaç hastasını örnek verdi fotograflarını gösterdi çok kusursuz değiller ama ayrı bir hava katıyor çok karizmatik duruyor demişti.

Son olarakta ben senin yerinde olsam dişlerimi yaptırırdım dedi ( ön dişlerimin arası hafif aralıktı sonra kapattırdım) Ben hiç düşünmemiştim demiştim buda benim işim dedi:)

Geçen gün bir makyaj yaptım. Annem beni görünce "çok güzel olmuşsun, yüzün eskisi gibi olmuş" diye ağzından kaçırdı. hatta "eskisi gibi" derken birden ne yaptığının farkına varıp sustu. Tekrar anladım burnum gerçekten çirkin. Yani bazıları diyor "size öyle geliyordur" diye ama öyle değil. Bu yaşadığım da bunun en somut kanıtı. Annem bile böyle söylüyorsa düşünün...

Geçen gün bir makyaj yaptım. Annem beni görünce "çok güzel olmuşsun, yüzün eskisi gibi olmuş" diye ağzından kaçırdı. hatta "eskisi gibi" derken birden ne yaptığının farkına varıp sustu. Tekrar anladım burnum gerçekten çirkin. Yani bazıları diyor "size öyle geliyordur" diye ama öyle değil. Bu yaşadığım da bunun en somut kanıtı. Annem bile böyle söylüyorsa düşünün...
Bence anneniz eskisi gibi derken vurgulamak istediği burnunuz değilde eskisi gibi kendinize bakmanız sizin mutlu olduğunuzu düşündüğü için öyle söylemiştir.
Şarkıcı sılanın da burnu ilk tanımaya başladığımız zamanlarda estetikti sanırım ama biraz yamukluk vardı sanki şimdi tekrar yaptırdımı bilmiyorum ama güzelliğini hiç gölgelemiyordu.
Ben sizinde öyle olduğunu düşünmüyorum gölgelemiyordur güzelliğinizi.

Bu derdi başına gelmeyen anlamaz maalesef. Ben de aynı durumdayım. Yeniden ameliyat hem olmak istiyorum hem korkuyorum hem de maddiyat boyutu var..

Mesele güzel olmaya takıntı yapmak değil normal bir yüz istemek. Benim burnum o kadar belirgin bir şekilde yamuk ki yüzüm anormal görünüyor. Yani mesele çok güzel olmayı istemek değil, standart bir yüze sahip olmayı istemek.

Yazdıklarınızı genel olarak çok tuhaf buldum🙄 Başka bir mesajda da bu burunla nasıl yaşadım yazmışsınız, herkesin mi burnu hokka yani doğal burunla da yaşanıyor. Ben sizin beden algınızda bir tuhaflık olduğunu düşünüyorum, bence bir psikiyatri uzmanına danışın. Burda anlattığınız kadar korkunç bir görüntü olduğunu düşünmüyorum.

Bu derdi başına gelmeyen anlamaz maalesef. Ben de aynı durumdayım. Yeniden ameliyat hem olmak istiyorum hem korkuyorum hem de maddiyat boyutu var..
Öyleyse kadın dayanışmasına var mısınız? Birbirimize destek oluruz, iyi bir doktor bulacak olursak birbirimizi bilgilendiririz, olur mu?

Bence anneniz eskisi gibi derken vurgulamak istediği burnunuz değilde eskisi gibi kendinize bakmanız sizin mutlu olduğunuzu düşündüğü için öyle söylemiştir.
Şarkıcı sılanın da burnu ilk tanımaya başladığımız zamanlarda estetikti sanırım ama biraz yamukluk vardı sanki şimdi tekrar yaptırdımı bilmiyorum ama güzelliğini hiç gölgelemiyordu.
Ben sizinde öyle olduğunu düşünmüyorum gölgelemiyordur güzelliğinizi.
Yok yok kesinlikle o yüzden öyle söylemedi. Ben her zaman kendime baktım çünkü. Sıla'nın burnu evet benim kötü örnek olarak gördüğüm burunlardan birisidir. Oldum olası çirkin gelmiştir bana. Tabii yüz hatları çirkin olmadığı için kadın bir bütün olarak çirkin görünmüyor ama burnunu hep çok çirkin bulmuşumdur. Songül Öden de aynı şekilde, burnu çok çirkin. Yüz hatları güzel olduğu halde burnu yüzünden çirkin görünüyor. En son o da yeniden ameliyat oldu sanırım.

Öyleyse kadın dayanışmasına var mısınız? Birbirimize destek oluruz, iyi bir doktor bulacak olursak birbirimizi bilgilendiririz, olur mu?
Ben buldum da çok pahalı. Onun dışında bu şekilde kötü bir tecrübe edinince herkese de güvenip olamıyorsun. Çok zor durum cidden.

X