Kötü burun ameliyatı

Doktor ferruh bingül. Kimse kendisine yanaşmasın lütfen. işte korkuyorum. aslında bir doktor var aklımda bu aralar, revizyonda çok başarılı fakat o kadar pahalı ki, ailemin bu parayı karşılayabileceğini sanmıyorum. Burnumun gerçekten düzeleceğine inandığım bir doktor bulabilsem hemen ameliyat olurdum tabii ücreti de hesaba katarak, bütçeme uygun birisini bularak. Çok iyi doktorlar resmen araba fiyatına revizyon yapıyor.
Revizyonda başarılı bulduğunuz doktorun kim olduğunu söyler misiniz ? Ben de arayıştayım.

24 yaşında burun ameliyatı olup üzerinden 7 yıl geçtiyse ameliyat olduğunuzda 17 yaşında olmanız gerek. 18 yaş altına burun estetiği yapıyorlar mı ki? Bir de 2 yıl araştırdım demişsiniz. Yani 15 yaşında, gayet bilinçli bir şekilde doktor araştırdığınızı söylüyorsunuz.
Peki.

1.80 boyunda ve 36 beden olunca otomatik olarak güzel mi olunuyor? böyle olmayınca da çirkin olunuyor o zaman. böyleyse niye insanlar yüz estetiği yaptırıyor ki? boy uzatma ve zayıflama estetikleri yeter.

Ben de öyle düşünüyorum. 20-30 arasını bu burunla yaşadıktan sonra şimdi 30’u geçip ameliyat olmak çok saçma. İyive yaşlanmışsınız, insanlar 30’dan sonra, neredeyse nine olmuşken ameliyat olmanıza da gülerler. Hiç girmeyin ameliyat işine.

Ben de öyle düşünüyorum. 20-30 arasını bu burunla yaşadıktan sonra şimdi 30’u geçip ameliyat olmak çok saçma. İyive yaşlanmışsınız, insanlar 30’dan sonra, neredeyse nine olmuşken ameliyat olmanıza da gülerler. Hiç girmeyin ameliyat işine.
Çok saçma geldi yazdığınız şey. Birincisi 30 yaşındaki insan nine falan olmaz. 30Lu yaşlar gayet genc ve hiçbir şey için geç değil. Bunu geçtim insanlar ameliyat olmanıza gülerler lafına daha da tutundum. Kimsenin böyle bir şeye güleceğini sanmiyorum. Kaldı ki hayat biri bana gülecek korkusuyla yaşanmaz, kararlar buna göre alınmaz.

İroni yaptım ben. Gençliğimin en güzel çağlarını, 20-30 yaş arasını bu kötü burunla geçirdim, şimdiden sonra ameliyat olsam ne çıkar diye yazan birine ancak ironi yapılır. Böylece hiçbir şey için geç olmadığını, insanın her yaşta kendini iyi ve güzel hissetme hakkı olduğunu anlar.
Siz de keşke başlıktaki ilk mesaja baksaydınız.

Merhabalar..

Güzel bir kadının, fotolarda kötü çıktığını düşünmesi tamamen basit bir fizik kuralından kaynaklanır çoğunlukla.

insanın aynadaki görüntüsü ile fotoğraftaki görüntüsü terstir. Gözümüz çocukluğumuzdan beri aynadaki görüntüye aşina olduğu için, fotoğraflardaki ters görüntü bizi rahatsız edebilir.

sizdeki durum da buna benziyor.. bahsettiği konuyu bikaç basit deneme ile tecrübe edin..
Örn: telefonun ön kamerasını açtığınızda kendinizi aynadaki gibi görürsünüz. Ancak foto çekme düğmesine bastığınız anda telefpn fotonuzu ters çevirir..

Bi tabsiyem de, youtube da evrim ağacı diye bir bilim kanalı var. Orda “fotolarda niçin kötü çıkarız” benzeri bir video var bu konuyu daha bilimsel anlatan. Mutlaka onu izleyin.

sonra bana teşekkür etmeyi unutmayın :)

Tam olarak arkadaşınızın yaşadığı şeyi yaşıyor olabilirim. Önerebileceğiniz bir terapist/psikolog veya psikiyatrist var mı?
Merhabalar.. yeni üye oldum.

Güzel bir kadının, fotolarda kötü çıktığını düşünmesi tamamen basit bir fizik kuralından kaynaklanır çoğunlukla.

insanın aynadaki görüntüsü ile fotoğraftaki görüntüsü terstir. Gözümüz çocukluğumuzdan beri aynadaki görüntüye aşina olduğu için, fotoğraflardaki ters görüntü bizi rahatsız edebilir.

sizdeki durum da buna benziyor.. bahsettiği konuyu bikaç basit deneme ile tecrübe edin..
Örn: telefonun ön kamerasını açtığınızda kendinizi aynadaki gibi görürsünüz. Ancak foto çekme düğmesine bastığınız anda telefpn fotonuzu ters çevirir..

Bi tabsiyem de, youtube da evrim ağacı diye bir bilim kanalı var. Orda “fotolarda niçin kötü çıkarız” benzeri bir video var bu konuyu daha bilimsel anlatan. Mutlaka onu izleyin.

Tam olarak arkadaşınızın yaşadığı şeyi yaşıyor olabilirim. Önerebileceğiniz bir terapist/psikolog veya psikiyatrist var mı?

Yillar sonra bir organini degistirmek cok zor birsey olsa gerek.. hani guzel olursa ok ama iste herseyin riski var sonucta begenmeme ihtimalide var ne yazikki.. hani bu bi kalca meme isi degil burun ve nefes alma organi tum organlarimizi etkileyen bir organ.. dogru nefes almadigimzda organlarimiz etkileniyor tansyonumuz bile dusebiliyor vs vs. Sadece begenmeme isiyse tekrar yaptir paran varsa, neden olmasin? Ama ayni risk yine var daha beteride olabilir..sorun psikolojikse duzeltmede ise yaramaz cunku yine begenmezsin.
Fotografini keske kaldirmasaydin

Bildiğim kadarıyla en kötü burunlar bile kulak ya da kaburgadan alınan kıkırdak dokularla baştan inşa edilebiliyor.
Ayrıca en güzel yaş diye bir şey yoktur. Hangi yaşta en güzel hissediyorsanız en güzel yaş odur.

Yok yok kesinlikle o yüzden öyle söylemedi. Ben her zaman kendime baktım çünkü. Sıla'nın burnu evet benim kötü örnek olarak gördüğüm burunlardan birisidir. Oldum olası çirkin gelmiştir bana. Tabii yüz hatları çirkin olmadığı için kadın bir bütün olarak çirkin görünmüyor ama burnunu hep çok çirkin bulmuşumdur. Songül Öden de aynı şekilde, burnu çok çirkin. Yüz hatları güzel olduğu halde burnu yüzünden çirkin görünüyor. En son o da yeniden ameliyat oldu sanırım.
biliyor musunuz siz diyene kadar ikisinin de burnu dikkatimi çekmemişti ki bence her ikisi de gayet güzel kadınlar hiçde burunları yüzünden çirkin falan görünmüyorlar

ve şu mesajınızdan anladığım sizin de burnunuz tasvir ettiğiniz gibi korkunç falan değil hatta buna eminim

Çok geçmiş olsun. Durumunuz ne kadar kötü bilmiyorum ama neden memnun olmadığınız bir burunla yaşamaya devam edesiniz? 38 yaşındayım ve geçen ay yüzümden bir operasyon geçirdim, estetik amaçlı. Botoksumu da hiç ihmal etmem. Kendinize bakmanız gereken asıl yaşlara geliyorsunuz. Madem rahatsızsınız, iyi bir doktora kaygılarınızı anlatın ve bir revizyon ameliyatı olun. Rahatsız olmazsanız Burun fotonuzu görmek isterim. Dr ismini de burada ifşa edin ki yeni insanlara zarar veremesin.
Eğer istanbul'da yaşıyorsanız doktorunuzun ismini özelden yazar mısınız? Bende arayıştayımda :) Sevgiler.

biliyor musunuz siz diyene kadar ikisinin de burnu dikkatimi çekmemişti ki bence her ikisi de gayet güzel kadınlar hiçde burunları yüzünden çirkin falan görünmüyorlar

ve şu mesajınızdan anladığım sizin de burnunuz tasvir ettiğiniz gibi korkunç falan değil hatta buna eminim
Nasi cekmio ya ikisi de birbirinin türevi gibi üstelik jokere benziolar burunları yüzünden. Bi de tanyeli grubu var orda da hepsi tanyeliye benzio :KK70:

Yok yok kesinlikle o yüzden öyle söylemedi. Ben her zaman kendime baktım çünkü. Sıla'nın burnu evet benim kötü örnek olarak gördüğüm burunlardan birisidir. Oldum olası çirkin gelmiştir bana. Tabii yüz hatları çirkin olmadığı için kadın bir bütün olarak çirkin görünmüyor ama burnunu hep çok çirkin bulmuşumdur. Songül Öden de aynı şekilde, burnu çok çirkin. Yüz hatları güzel olduğu halde burnu yüzünden çirkin görünüyor. En son o da yeniden ameliyat oldu sanırım.
Sıla ve Songül öden gayet güzel kadınlar, sıla son zamanlarda bozuldu ama burnu yüzünden değil garip sac şekilleri vs yüzünden hiç hoş görünmüyor serseri mayın gibi bişey.
Ayrıca da 30 lu yaşlar gayet genç. Ben kendimi 30 dan sonra tanıdım ve daha güzel oldum kesinlikle bişey kaybetmediniz o kadar kötü hissediyosaniz revizyon olun

Merhabalar.. yeni üye oldum.

Gerçekten böyle bir şey var mıymış? İnanın çok şaşırdım. Beni bilinçlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Umarım fotoğraflarda kötü çıkma sebebim budur, gerçekten burnumun çirkin olması değil.

Gerçekten böyle bir şey var mıymış? İnanın çok şaşırdım. Beni bilinçlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Umarım fotoğraflarda kötü çıkma sebebim budur, gerçekten burnumun çirkin olması değil.
Evet kesinlikle var. Dünyada Hiç kimsenin yüzü simetrik değil. Dolayısı ile ayna görüntüsü ile fotoğraf görüntüsü farklı.

youtube’a “neden aynada iyi iken fotoğraflarda kötü çıkıyorum” yazın.. onlarca video var bu konuda. :KK66:

evrim ağacı kanalındaki ise biraz daha bilimsel açıklıyor konuyu. Yardımcı olabişdiysem ne mutlu bana.

Bu arada ben 9 doktorla görüştüm, son bir doktor daha kaldı görüşeceğim. Sonra karar vericem. Ve tecrübelerimi detaylı şekilde yazıcam buraya..

X