Köy Kabusu

mum78

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2022
18
8
Merhaba, sorunumu bastan sona ayrintisiyla yazmam gerek ama cok uzayacak ve okunurlugunu kaybedecek bu yuzden ozetle hemen yaziyorum. Avukat bir tanidigi olan ya da benzer seyler yasayip sonuc almis birileri varsa yardim ederlerse minnettar olurum.
Bir yil once,emekliligimize az kaldigi icin, arazimize ev yapmak uzere koye tasindik.maddi sebeplerden 7 yildir bos duruyordu cok sıkısarakta olsa gecen yil baslamaya karar verdik ve yine maddi sebeplerden araziye yakin bi kõy evini tuttuk. Hemen bitisigimizde cöpluk gibi bir bahce ve harabe kullanim disi 3 yapi var. Burayi kullanan bi kari koca var, evleri uzakta ama surekli burdalar ve geldigimiz gunden bu gune hayati bize zindan ettiler. Neredeyse sifir uykuyla yaziyorum. Adam hirsiz! köylunun koyunlarini, esyalarini ve paralarini caliyor jandarma da kayitlari var.Hatta bi baska kõyden ortagi bile var. Köyun muhtari ve esim gidip bizzat sikayetci olmalarina ragmen herhangi bir islem yapilmiyor. Bu hirsiz adam ve azmettirici karisi gece gunduz bizi burdan yollamak icin taciz ediyolar. (Cunku hirsizlik yaptiklarinda bu harabeleri kullaniyorlar) Ayni zamanda burada cok uzun suredir kacak su da kullaniyorlar.
Ben cozum bulamadigimdan tasinmak icin her gun yalvariyorum ama maddi sebeplerden tasinamiyoruz. Simdi esim istanbul'da burada yalnizim, yalnizliktan korkan biri de degilim. Ben aksam 10da yatmak uzere isiklari kapatiyorum,11 de " bam" sesiyle uyaniyorum. Gizlendigi bi noktadan sabaha kadar taciz ediyor. Gunduz geldiginde, camdan disari bakamiyorum gozunu dikip hic ayirmadan bakiyor. Sabah 8 de karisi geliyor tek basina canavar sesiyle kendi kendine konusuyor, bagriniyor. Evimizde kaybolan matkap, cantamdan kaybolan paralar, buzdolabinda buldugum tas daha niceleri...Ki ilk geldigimde ben bu insanlarla iyi gecinmek icin elimden geleni yaptim ama sonuc bu.
Simdi ozetle esim geldiginde jandarmayi tekrar ariycam ama sonuc alabilecegimi sanmiyorum.(onceki deneyimlerimizden... Gurultu tacizini gectim, hirsizlik suc olarak gorulmuyo) Psikolojim ve uyku durumum sebebiyle her an siddet uygulama potansiyelim oldugunu goz onunde bulundurarak ben bunlari gebertmeden nasil bir sonuc elde edebilirim? Yardiminiz lazim.

Son düzenleme:
O karı koca o arsanın sahibi mi yoksa kiracı falan mi
Bence boş duran sahipsiz yere çöreklenmişler. O arsaların sahibi bulunup tahliye edilmeye çalışsalar işe yarar mı acaba? Gerçi o hale geldiyse muhtemelen arsalar umrunda olmayan şehirde yaşayan birilerine aittir.

Kiraci da degil ev sahibi de degil. Arazi baskasininmis. Akrabalariymis, koyde yasamiyor.

Merhaba, sorunumu bastan sona ayrintisiyla yazmam gerek ama cok uzayacak ve okunurlugunu kaybedecek bu yuzden ozetle hemen yaziyorum. Avukat bir tanidigi olan ya da benzer seyler yasayip sonuc almis birileri varsa yardim ederlerse minnettar olurum.
Bir yil once,emekliligimize az kaldigi icin, arazimize ev yapmak uzere koye tasindik ( balikesir havran'a bagli bir koy) maddi sebeplerden 7 yildir bos duruyordu cok sıkısarakta olsa gecen yil baslamaya karar verdik ve yine maddi sebeplerden araziye yakin bi kõy evini tuttuk. Hemen bitisigimizde cöpluk gibi bir bahce ve harabe kullanim disi 3 yapi var. Burayi kullanan bi kari koca var, evleri uzakta ama surekli burdalar ve geldigimiz gunden bu gune hayati bize zindan ettiler. Neredeyse sifir uykuyla yaziyorum. Adam hirsiz! köylunun koyunlarini, esyalarini ve paralarini caliyor jandarma da kayitlari var.Hatta bi baska kõyden ortagi bile var. Köyun muhtari ve esim gidip bizzat sikayetci olmalarina ragmen herhangi bir islem yapilmiyor. Bu hirsiz adam ve azmettirici karisi gece gunduz bizi burdan yollamak icin taciz ediyolar. (Cunku hirsizlik yaptiklarinda bu harabeleri kullaniyorlar) Ayni zamanda burada cok uzun suredir kacak su da kullaniyorlar. Köylu koyunculuk yapiyor ve bu sahis, ilk süte su kattigi icin muhtarla arasi bozulmus. Sonrasinda hirsizliklar patlak vermis.
Ben cozum bulamadigimdan tasinmak icin her gun yalvariyorum ama maddi sebeplerden tasinamiyoruz. Simdi esim istanbul'da burada yalnizim, yalnizliktan korkan biri de degilim. Ben aksam 10da yatmak uzere isiklari kapatiyorum,11 de " bam" sesiyle uyaniyorum. Gizlendigi bi noktadan sabaha kadar taciz ediyor. Gunduz geldiginde, camdan disari bakamiyorum gozunu dikip hic ayirmadan bakiyor. Sabah 8 de karisi geliyor tek basina canavar sesiyle kendi kendine konusuyor, bagriniyor. Evimizde kaybolan matkap, cantamdan kaybolan paralar, buzdolabinda buldugum tas daha niceleri...Ki ilk geldigimde ben bu insanlarla iyi gecinmek icin elimden geleni yaptim ama sonuc bu.
Simdi ozetle esim geldiginde jandarmayi tekrar ariycam ama sonuc alabilecegimi sanmiyorum.(onceki deneyimlerimizden... Gurultu tacizini gectim, hirsizlik suc olarak gorulmuyo) Psikolojim ve uyku durumum sebebiyle her an siddet uygulama potansiyelim oldugunu goz onunde bulundurarak ben bunlari gebertmeden nasil bir sonuc elde edebilirim? Yardiminiz lazim.
Dip Not: Tasindigimizda koyden bir cok kisi ziyarete geldi ve herkes bu insanlardan illallah etmis. Ama is somut bir sey yapmaya geldiginde ölu taklidi yaptiklarini da gördum.Tek cözum biran once burdan kurtulmak gibi ama esim kışı burada gecirmemiz gerektigini soyledi. Ve delirmek uzereyim. 44 yasindayim bu gune dek bir cok cirkin ve korkunc insanla karsilastim ama bunlar resmen arsizligin, utanmazligin ve ahlaksizligin en cokta sinsiligin son noktasindalar. Atladigim cok fazla sey var ama bu haliyle bile cok uzadi. Akil akildan ustundur umarim ise yarar bi fikir cikar.
Sinirlerinizi böyle insanlar için harap etmeye değer mi?
Bence oradan kurtulmanın bir yolunu bulun. Gitmek çok mu imkansız?
Onlar suç işlemelerine rağmen keyiflerine bakıyorlar.
Olan sizin psikolojinize oluyor 😕
Çok üzüldüm.

Jandarmayi ilk cagirdigimda uzaklastirma kararini sordum, olur mu oyle sey dedi. Kamera var da jandarma umursamiyor, bi avukatla konusmam lazim ama bi yaptirimi yoksa gidip bosuna para harcamak istemiyorum. Maddi durmumuz insaat yuzunden kisitli. Hukuken bi sonuc alamazsam kendim sarar vermek zorundayim ya da birini tutucam. Cunku durmuyorlar.

Sinirlerinizi böyle insanlar için harap etmeye değer mi?
Bence oradan kurtulmanın bir yolunu bulun. Gitmek çok mu imkansız?
Onlar suç işlemelerine rağmen keyiflerine bakıyorlar.
Olan sizin psikolojinize oluyor 😕
Çok üzüldüm.
Yok ya gercekten her gun kavga ediyoruz. Tasinalim diyorum olmuyor. Uykusuzlukla basetmek zor. Yaptiklarinin yanina kalmasini hazmetmekte zor :KK43:

Sizi taciz ettikleri zaman video kaydı alın. TV kanallarının ihbar hatlarına atın.
Sonra bakın bakalım nasıl rezil oluyorlar, nasıl karakola çağrılıyorlar.
Tv kanallari bununla ilgilenmezler diye dusundum. Burasi 40 haneli bi koy, hic sanmiyorum bununla ilgileneceklerini. Bir de ben tam ifade edemedim. Cokta insansi durtulere sahip degiller. Utanma duygulari yok. Bi gun asiri buyuk kavga ediyolar ertesi gun hic birsey olmamis gibi can cigerler. Yapilari genel olarak bu.

O zaman gidin savcılığa şikayet edin.

Jandarma kafasına göre nasıl işlem yapmadan gidiyor anlamadım. Komşu ne yapıyor onu da anlamadım tam ama her ne yapıyorsa jandarma geldiğinde tutanak tutturun, bakıp gitmesin, tutanak tutun göreyim avukatım istiyor deyin.

Artık hırsızlık mı yapıyor konut dokunulmazlığını ihlal mi savcılıktan şikayet dilekçesi verin. Savcı talimat verir ifadeleri alınır.

Bir de yaşça benden büyüksünüz yanlış anlamayın ama derdinizi tam anlatamıyorsunuz. Avukata savcılığa VS giderken yaşadıklarınızı yazıp toparlayıp gidin.

akıl sağlıkları da çok yerinde değil gibi anlaşılan ya da bu arsızlıkla her şeyi yapabildikleri için yüzsüzlüğü ele almış yaşıyorlar allah kolaylık versin

Evinize mi giriyorlar? Çantanızdan kaybolan para mevzusu nasil oldu anlamadım..şayet evinize giriyorlarsa lütfen dikkatli olun.
Tekinsiz insanlar belli ki.
Kimse ses çıkarmayıp sivrilen siz olduğunuz için uğraşıyorlar muhtemelen.
Bence taşının.
Ne yapın ne edin taşının oradan. Siz anlatırken ben korktum ,irkildim birde tek kalıyorsunuz.

Bir yil once,emekliligimize az kaldigi icin, arazimize ev yapmak uzere koye tasindik ( balikesir havran'a bagli bir koy) maddi sebeplerden 7 yildir bos duruyordu cok sıkısarakta olsa gecen yil baslamaya karar verdik ve yine maddi sebeplerden araziye yakin bi kõy evini tuttuk. Hemen bitisigimizde cöpluk gibi bir bahce ve harabe kullanim disi 3 yapi var. Burayi kullanan bi kari koca var, evleri uzakta ama surekli burdalar ve geldigimiz gunden bu gune hayati bize zindan ettiler. Neredeyse sifir uykuyla yaziyorum. Adam hirsiz! köylunun koyunlarini, esyalarini ve paralarini caliyor jandarma da kayitlari var.Hatta bi baska kõyden ortagi bile var. Köyun muhtari ve esim gidip bizzat sikayetci olmalarina ragmen herhangi bir islem yapilmiyor. Bu hirsiz adam ve azmettirici karisi gece gunduz bizi burdan yollamak icin taciz ediyolar. (Cunku hirsizlik yaptiklarinda bu harabeleri kullaniyorlar) Ayni zamanda burada cok uzun suredir kacak su da kullaniyorlar. Köylu koyunculuk yapiyor ve bu sahis, ilk süte su kattigi icin muhtarla arasi bozulmus. Sonrasinda hirsizliklar patlak vermis.
Dip Not: Tasindigimizda koyden bir cok kisi ziyarete geldi ve herkes bu insanlardan illallah etmis. Ama is somut bir sey yapmaya geldiginde ölu taklidi yaptiklarini da gördum.Tek cözum biran once burdan kurtulmak gibi ama esim kışı burada gecirmemiz gerektigini soyledi. Ve delirmek uzereyim. 44 yasindayim bu gune dek bir cok cirkin ve korkunc insanla karsilastim ama bunlar resmen arsizligin, utanmazligin ve ahlaksizligin en cokta sinsiligin son noktasindalar. Atladigim cok fazla sey var ama bu haliyle bile cok uzadi. Akil akildan ustundur umarim ise yarar bi fikir cikar.
Konunuzu okuyunca anladığım kadarıyla,bu insanlar sizin orada olmanızdan rahatsız,yaptıkları hırsızlık gibi illegal işleri görüp,işlerine bir nevi taş koymanızdan rahatsızlar ve size huzur vermeyerek oradan gitmeniz için taciz ediyorlar.
Öncelikle evinizin etrafında bir takım önlemler alın.
Arkadaşlar kamera taktırmanızı önermiş. Bunu yapabilirsiniz.
Ben iyi cinsinden iki tane koruma için köpek beslenmenizi öneririm.
Ayrıca,yaşadıklarınızı bir dilekçe haline dönüştürüp,bu harabe binaların ve buraya dadanmış bu insanların can güvenliğinizi tehdit ettiğini ifade edip,savcılığa verin.Bu konuda yazılı bir başvurunuz mutlaka olsun.Kendinize dikkat edin.

X