Köylü Kurnazı Dayı

İkna etme ile olmaz bu işler, siz olmasanız bile köyden herhangi biri ilgili idareye kaçak yapı ihbarında bulunursa yapı için ceza kesilir ve derhal yıktırılır, hatta inşaat ne kadar ilerlediyse cezası da o derece artar, inşaat tamamlanmaya yakın ihbar olursa daha yüksek ceza öder kurnaz dayınız bu arada yapının kaçak olduğu tartışılmaz (imar müdürü olarak cevaplıyorum konuda yetkiliyim yani )

Cezayı ödeyip yapıya devam edebilir mi peki?

ne dersen de laf anlamayacak kafa yapısı belli. bırak evini yapsın masraf etsin bi güzel, ondan sonra arsayı böldürürsünüz ya da satarsınız. masraf ettiğiyle kalsın

Bilhassa yapıyor biz iki kadınız sadece diye kendi küçük aklınca bizi hor görüyor. Ama yasal hakkını arayacak annem. Aptal yerine koymaya çalışıyor annemi.
Böyle bir dayının hakettiği şey inşaatın bitmesini bekleyip yıktırmak ama o zaman üzerinize şıçrayabilir.
Siz şikayetinizi yapın hak yemek kolay mıymış öğrensin.

Cezayı ödeyip yapıya devam edebilir mi peki?
Kaçak yapı tespiti yapıldıktan sonra inşaat mühürlenip durdurulur, ilgili idare yapının ruhsata bağlanması için 1 ay süre verir fakat ruhsat alabilmesi için sizden noter onaylı izin vermeniz istenir siz izin vermediğiniz sürece inşaat devam edemez, cezasını ödeyip inşaata devam etme gibi bir durum söz konusu olamaz siz izin vermediğiniz takdirde yapı yıkılır

Valla ister satarım ister yakarım ona neyki taviz vermeyin.

Teoride öyle ama uygulamada yıkım kararını uygulayan belediye görmedim ben. Nadiren halkın gazını almak için 3-5 yıkım yapıyorlar.

Teoride öyle ama uygulamada yıkım kararını uygulayan belediye görmedim ben. Nadiren halkın gazını almak için 3-5 yıkım yapıyorlar.
Size hak veriyorum ama ben kanununa göre nasıl olduğunu anlatarak yorum yaptım, maalesef dediğiniz gibi durumlar oluyor

Köylü= Ben ne alaka??
Neyse gelelim konuya şikayet edin tabiki. Herhangi bir bölünme durumu olmadıysa mirasta inşaat başlamadan biter. Ya da o evde ortak olup ikiye bölünür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…