KPSS 2021 e henüz başlamamış olanlar ve sıfırdan başlayacaklar... Başlayalım ve bitirelim hadi💪

Canım bunu düşünüp çakışma olmasını engellerler. Daha sonraya kalır, malesef birde her alım her yıl olmuyor hiç belli olmaz:KK43:
Aynen canım. Belki bu yıl olmaması iyi olur ya da ne kadar ileri tarih olursa benim için avantaj ama bakalım ben bu çalışmayla o sınavda başarısız olurum. Daha aktif çalışmam lazım.

Vatandaşlıktan 2 video bitirmiş oldum bugün çok şükür ama yarın ders çalışmayım ev işi yapayım diyorum içime sinmiyor bir yanimda ders çalışmak istiyor ...artık ne yapicam karar veririm ...ancak günlük işler yapıyorum kaç gündür

Benimde evi toplamam lazım. Ama annem gelmicek diye gene saldım kendimi. İyice dağıttık evi. Yarında alışveriş yapıcaz.
Bugün konu bitiremedim bende. Kaç gündür karın ağrım geçmiyor. Regl bitti ağrım geçmedi.

Benimde evi toplamam lazım. Ama annem gelmicek diye gene saldım kendimi. İyice dağıttık evi. Yarında alışveriş yapıcaz.
Bugün konu bitiremedim bende. Kaç gündür karın ağrım geçmiyor. Regl bitti ağrım geçmedi.
Niye acaba kist felan vardır belki şu pandemi geçsin bir randevu al baktır istersen kuzum...ben sezeryan olurken Dr söylemişti minik minik kist varmış bir sürü çok kanama yapıyor onlarda, adet olunca zaten beyaz olan yüzüm ruha dönüyor adeta.tabiki agrida yapıyor...

Niye acaba kist felan vardır belki şu pandemi geçsin bir randevu al baktır istersen kuzum...ben sezeryan olurken Dr söylemişti minik minik kist varmış bir sürü çok kanama yapıyor onlarda, adet olunca zaten beyaz olan yüzüm ruha dönüyor adeta.tabiki agrida yapıyor...
Bende bu durum 15 yaşlarımdan beri var. O zamanda bir şey bulamamışlardı. Sonra gene bakıldı gene bir şey yok dendi. Babamda fmf hastalığından şüpheleniyor. Bende kansızlık var. Öyle aşırı olmuyorum. Bazen 2 günde bitmiş oluyorum. Bir ara 54 46 gün aralığım oluyordu. O zamanlarda doktor doğum kontrol hapı kullanmamı söylemişti. Düzene soksun diye. Sonra her ay aynı gün oldum. Onu bıraktım. Bir yıldan fazla oldu bırakalı o yüzden mi oldu onu anlamadım.
Annemde de miyom vardı. 10.8 o çok sıkıntı yaşamıştı aldılar. Bu durum çok sıkıntı yaratıyor.

Küçük çocukları olup ders çalışan var mı aranızda?
Ben cesaret edemiyorum belki cesaret verirsiniz

Tek yaşıyorum eşimin çalışma şartları çok ağır yardımı hic olmuyor.
Evde nerdeyse yok diyebilirim.
Ben de aksama kadar ev işi ve küçük (3-4)
Yaşlarında 2 çocukla ilgileniyorum.

Çok yaramazlar. En deli çağları.

Benim gibi olup da başlayan ve devamını getiren var mı?

Bir ara başladım. En fazla 1 hafta sürdü.
Devami gelmedi.
Her şeyim eksik ve yarım kaldı. Üzerine kendini başarısız hisseden Ben.

Tam ders calisicam çocuk geliyor anne abim bana vurdu.
Neyse sakinlestirip konuşuyorum.
Tam başlıyorum.
Anne acıktım anne tuvaletim geldi.
Anne kardeşim şunu yırttı döktü kırdı...

Bunun gibi bir sürü şey.
Ders çalışmazken idare etmesi daha kolay ama ne zaman çalışmaya başlasam tüm aksilik beni buluyor.

Gece çalışayım dedim.
3 saat uyku da yeter dedim.
Bu sefer gözlerim mosmor vücudum yorgun.
Sinirli bir insana dönüştüm. Yemek bulaşık çamaşır ev işi zaten bitmiyor.

Eşim de diyor ertele biraz büyüsunler okula gitsinler o zaman yaparsın.

Belki de yanlış plan program yapıyorum.
Sizler de aynı durumdaysaniz nasıl çözdünüz tüm bu sorunları?

Her şeyi yazdım ki benzer durumda olanlardan fikir almaya geldim

Devami gelmedi.

Tam başlıyorum.

Bunun gibi bir sürü şey.
Ders çalışmazken idare etmesi daha kolay ama ne zaman çalışmaya başlasam tüm aksilik beni buluyor.

Gece çalışayım dedim.

Benimde 2 çocuğum var biri 7 aylık biri 5 yaşında ben başladım ucundan ama şu anda ev aldı başını gidiyor bugün temizlik yapmam gerek ama canım istemiyor bu seferde ama yapicam...bende hafif bir ders programı yapın günde 1 saat olsun çalışma hedefi koyun kendinize ben öyle yapıyorum

Benimde 2 çocuğum var biri 7 aylık biri 5 yaşında ben başladım ucundan ama şu anda ev aldı başını gidiyor bugün temizlik yapmam gerek ama canım istemiyor bu seferde ama yapicam...bende hafif bir ders programı yapın günde 1 saat olsun çalışma hedefi koyun kendinize ben öyle yapıyorum
Programinizi ve çalışma saatinizi paylaşır mısınız?

Siz eğitim bilimleri ya da alandan mi hazirlaniyorsunuz

Programinizi ve çalışma saatinizi paylaşır mısınız?
Gece çocukları uyutunca ve sabah biraz erken kalkıp çalışıyorum genelde ... Mesela öğlen bir yandan büyük kızımı idare ettim onunla oynuyormuş gibi konuştum başımı salladim vs ...bir yandan vatandaşlık çalıştım kulaklıkla öyle yaptım bu saatten sonra iş yapmam lazım kalkıp..minik bebeğimde uyudu hazır yapabildiğim kadar ev işi vakti 2. Ay programımı atayım isterseniz ..diğerini çöpe attım

Eklentiler

• IMG-20210118-WA0012.jpeg
    IMG-20210118-WA0012.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 18
Bugünkü bitirmem gereken vatandaşlık videomu bitirdim notumu aldım...bu ayki matematik ve vatandaşlık konusu bitti ...tarihe gecicem artık inşallah gece adım atarim

Devami gelmedi.

Tam başlıyorum.

Bunun gibi bir sürü şey.

Gece çalışayım dedim.

Benim çocuğum yok ama evde bir kedim var. Emin olun günün kaç saati onunla geçiyor. Yemek yerken, su içerken başında bekleyip sevmeni bekliyor. Hergün ev süpür sil yapmam gerekiyor. Bende babamla yaşıyorum. Gündüz 9.45 ile 18.15 benim için sıfır verim oluyor. Çünkü babam, kedi ve ev beni baya oyalıyor. Bende geceleri 00.00 ile 02.00 arası çalışıyorum. Hergün en az bir konuyu konu anlatım, soru bankası ve not tutma şeklinde tamamlamaya çalışıyorum. Ben şuan iki kaynak üstünden gidiyorum.

Anladım. Sadece gk-gy konularini çalıştığınızı görünce merak ettim. Eğitim bilimlerine sonra mi calisacaksiniz hocam
Ona tam karar vermedim aslında programi hazirladim birazcik gk gy ilerleyim onuda programıma dahil edicem inşallah

Kızlar neler yapıyoruz çocukları erkenden uyutuyorum normalde 21 de ama annem sağolsun aradı açıldı uykulari ... Neyse benim yarınki hedefim Osmanlı kültür ve medeniyet not çıkarma belki 2 güne bolerim bu konuyu baya uzun benim için ve soru bankasıni bitirmek bu konu ile ilgili ramazan hocanın haydi bismillah ama çok uykum var oluyorum annem uykumuzu açtı ya :KK43:

Kızlar neler yapıyoruz çocukları erkenden uyutuyorum normalde 21 de ama annem sağolsun aradı açıldı uykulari ... Neyse benim yarınki hedefim Osmanlı kültür ve medeniyet not çıkarma belki 2 güne bolerim bu konuyu baya uzun benim için ve soru bankasıni bitirmek bu konu ile ilgili ramazan hocanın haydi bismillah ama çok uykum var oluyorum annem uykumuzu açtı ya :KK43:
Günaydın canım. Bende erken kalktım ama içimde çalışma isteği uyanmadı. Kedimde geldi kucağıma yattı onu da uyandırasım yok. Bugün niyeyse garip bir gün benim için anlamadım

Günaydın canım. Bende erken kalktım ama içimde çalışma isteği uyanmadı. Kedimde geldi kucağıma yattı onu da uyandırasım yok. Bugün niyeyse garip bir gün benim için anlamadım
Bende baya bir erken uyandım ama calisamadim biraz daha yatayım dedim uyandığımda boynun tutulmuştu ..ilk defa oldu böyle boynum kimildamak canımı çok yakıyor

X