Kpss kötü geçti ne yapmalıyım bilmiyorum

Ananascayi

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2022
8
5
25
Kpss ilk kez girdim sınıf öğretmenliği mezunuyum , çok kötü bir puan aldım. Son 3 4 ay gerçekten çalışmıştım. Şimdi ne yapacağım bilmiyorum . Hem bir işte çalışmak istiyorum Kendi masraflarımı karşılamak için aileme yük olmak istemiyorum. Ama o zaman da kpss ye iyi bir şekilde yürütebilir miyim bilmiyorum. Yaşım 24 ama çok yaşlanmış hissediyorum kendimi. Ailem çok üstüme gelmsede benden hep beklentileri var ve akrabalar sürekli konuşuyor , onları umursamamaya çalışıyorum ama işte. Ne yapmalıyım bilmiyorum hiç bir işe başlamayıp sıfırdan kpss mi çalışmalıyım yoksa özelde mi şansımı denemeliyim. Özelde çalışmak zor deniliyor , çalışırken kpss çalışabilir miyim. Açıkçası hayalim hep kpss ile atanıp devlette öğretmen olmak ama ya kpss yi yapamazsam ve yine bir yılım giderse diye çok korkuyorum ,kendime güvenemiyorum. Benim durumumda ve daha zor şartlarda bir çok kişi vardır eminim . Sadece içimi dökmek istedim.

kpss ilk kez çalışanlar için önce bilemediğinden ilk zamanlar çok verimli geçmiyor ama zamanla nasıl çalışılacağını öğreniyorsun. Eğer çok eksiğin yoksa vaktin varsa yeniden dene hem senin her yıl sınav oluyor. Bir yıl güzel planlı çalış, evde çalışma ortamı yoksa kütüphaneye git ya da evde çalışma ortamını iyi yarat masanı güzelce ayarla. Bana göre kpss 3 aşamalı gelişti üstelik ben sadece B grubuna çalıştım yine de bir yılımı aldı. ilk önce video dersleri ve konu okuma konular bittikçe test çözme, 2. Aşamada konular bitmiş oluyor ama tekrar dönemi hem test çözerken hem baştan hızlıca okuyup bitirmiş oluyorsun, son aşamada ise branş testleri ve denemeler. Son aşamada bile baştan sona tekrarlar yapmaya çalıştım . Konu çalışma süreci ilk zamanki kadar uzun olmasa da hiç konu çalışmayı bırakmadım, yanlış yaptığım soruları ya fotoğrafını çekip tekrar baktım ya da not aldım yine 90 üstü almayı isterdim ama 88de kaldım ama puanım bölümüme göre yetecek atama için her istediğim yer olamasa da

kpss ilk kez çalışanlar için önce bilemediğinden ilk zamanlar çok verimli geçmiyor ama zamanla nasıl çalışılacağını öğreniyorsun. Eğer çok eksiğin yoksa vaktin varsa yeniden dene hem senin her yıl sınav oluyor. Bir yıl güzel planlı çalış, evde çalışma ortamı yoksa kütüphaneye git ya da evde çalışma ortamını iyi yarat masanı güzelce ayarla. Bana göre kpss 3 aşamalı gelişti üstelik ben sadece B grubuna çalıştım yine de bir yılımı aldı. ilk önce video dersleri ve konu okuma konular bittikçe test çözme, 2. Aşamada konular bitmiş oluyor ama tekrar dönemi hem test çözerken hem baştan hızlıca okuyup bitirmiş oluyorsun, son aşamada ise branş testleri ve denemeler. Son aşamada bile baştan sona tekrarlar yapmaya çalıştım . Konu çalışma süreci ilk zamanki kadar uzun olmasa da hiç konu çalışmayı bırakmadım, yanlış yaptığım soruları ya fotoğrafını çekip tekrar baktım ya da not aldım yine 90 üstü almayı isterdim ama 88de kaldım ama puanım bölümüme göre yetecek atama için her istediğim yer olamasa da
Doğru gerçekten nasıl çalışacağımı bilemiyordum , sadece kpss ye odaklanmak istiyorum ama aile evinde ne kadar yapabilirim bilmiyorum. Kpss yi bilmiyorlar bir yıl boyunca mi çalışacaksın diye soranlar oluyor bilmiyorlar ki ne kadar çok ders ve konu var. Umursamamaya çalışıyorum ama... Tebrik ederim 😊 umarım ben de atanabilirim , bu sene son olur. Her sene sınava hazırlanmak ve bunun stresini düşünemiyorum bile.

X