KPSS

saft

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2012
2.553
3.019
Tercihler bugün başlayacak diyorlardı ama ÖSYM'nin sitesinde tercih işlemi bulunmamaktadır yazıyor. Ne zaman başlar ne zaman kılavuzlar ilan edilir bilen aydınlatabilir mi? o_O

Memurlar net forumu takip ederseniz bilgili arkadaslar yorum yapiyorlar zaten. Gun icinde yayinlanir diye dusunuyorum :KK17:

Tercihler bugün başlayacak diyorlardı ama ÖSYM'nin sitesinde tercih işlemi bulunmamaktadır yazıyor. Ne zaman başlar ne zaman kılavuzlar ilan edilir bilen aydınlatabilir mi? o_O
Alah yardımcınız olsun ne biçim bir strese maruz bırakıyor devlet sizi.
Merak etmeyin inşallah 30 lu yaşları görünce bu sorunlardan uzak olduğunu için bir ohh çekeceksiniz.
Her yaşın bir zorluğu var.. Sabır.

Alah yardımcınız olsun ne biçim bir strese maruz bırakıyor devlet sizi.
Merak etmeyin inşallah 30 lu yaşları görünce bu sorunlardan uzak olduğunu için bir ohh çekeceksiniz.
Her yaşın bir zorluğu var.. Sabır.
26. Yim bolumumde 1 tane bile kadro yok. 1 senelik emeklerim uykusuz gecelerim işime verdigim ara.. hepsine yazik diyorum iste :KK61::KK61::KK61:

Bizde de hiç kadro açılmamış şuan ekleme yapıyolarmış memurlar.net de öyle yazıyor. Umarım istediğimiz sonuçlarla karşılaşırız :110:

Tercihlerini yapan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Tercih yapma konusunda hiç bilgim olmadığı için son güne bıraktım tercih işini :/

Çok memnun olurum :)
Ben ilk defa girdim kpssye.lise(düz lise)yani ortaöğretim mezunuyım :)
18.5 yaşındayım.amaç tercih yapmak bir yer geleceğinden değilde:)
O zamannn bi kaç soru sorayım.
Bilgisayar sertifikan var mı? Puanın kaç?

Bilgisayar sertifikam var.puanım yüksek değil yaa öyle :) 68.5 falan :)
yanlış anlamanı istemem bence tercih yapma . Sağlık çıkışlı olsaydın atanma şansın olabilirdi ama düz liseli olarak çok zor yinede senin fikrin .

yanlış anlamanı istemem bence tercih yapma . Sağlık çıkışlı olsaydın atanma şansın olabilirdi ama düz liseli olarak çok zor yinede senin fikrin .
Yok neden yanlıs anlıyım sonucta ben bu sınav için bi sayfa açıp kitap okumadım amaç sınava girdik bi puan aldık tercih yapmıs olmak bişey beklediğim için değil yani :KK66:
Nasıl tercih yapılıyor o konuda ufak bir açıklama yaparsanız sevinirim :)

Yok neden yanlıs anlıyım sonucta ben bu sınav için bi sayfa açıp kitap okumadım amaç sınava girdik bi puan aldık tercih yapmıs olmak bişey beklediğim için değil yani :KK66:
Nasıl tercih yapılıyor o konuda ufak bir açıklama yaparsanız sevinirim :)
Düz liseli olduğun için 2001 nitelik kodu olan yerleri seçebiliyorsun . Şöylede bi durum var mesela bi kadro için nitelik kodu olarak 2001 yazıyorlar ancak yanında başka bi kodda oluyor. Google dan o kodları tek tek aratarak oku. Birden fazla nitelik kodu yazan yerler var. O zamanda ilk nitelik kodu sana uyuyor mu ona bak. Diğer kodlardanda bir tanesi uysa yeterli . Çok iyi anlatamadıysam resimli anlatayım

Düz liseli olduğun için 2001 nitelik kodu olan yerleri seçebiliyorsun . Şöylede bi durum var mesela bi kadro için nitelik kodu olarak 2001 yazıyorlar ancak yanında başka bi kodda oluyor. Google dan o kodları tek tek aratarak oku. Birden fazla nitelik kodu yazan yerler var. O zamanda ilk nitelik kodu sana uyuyor mu ona bak. Diğer kodlardanda bir tanesi uysa yeterli . Çok iyi anlatamadıysam resimli anlatayım
Anladım gibi gibi :KK70:

Şimdi bakıyorum. Dediğiniz ikinci kod genellikle şoför gibi seçenekler yazıyor demek istediğinizi gayet iyi anladım :)

X