krediyle araba alınır mı

Biz eşimle nişanlıyken 2012 yılında bu arabalardan çok daha iyi durumda uno almıştık. 25 bindi o zamanlar nasıl 50-60 bin olmuş anlamadım. Neyse bence toplu taşıma kolay olan bir yerde yaşıyorsanız almayın. Hem masrafı bitmez hem aylık 2 bin ödeme sizi zorlayacaksa ne gerek var ki. Bu arabaları fındık zamanı falan köylerde alıp hor kullanıp satıyorlar.

Eylül ayında o zaman 60bine elimizdeki 20 yıllık geçici aldığımız aracı sattık. Şimdi 120 civarı. O arabayı bile almayın derim ki kaldı 50 bin. Hele de krediyle. 4 teker 1 direksiyon var diye araba olmuyor.

Bundan yaklaşık 2.5 sene önce kaza geçirdik takla attık. Hiçbirimizin burnu kanamadı üstelik hamileydim. Sonradan baktığımızda nasıl sağ çıkmışız dedik. Bizi kurtaran sağlam arabamızdı. Eskiyi satınca kaza yaptığımızın aynısını aldık. Bütçemize uygun olanı bulana kadar bekledik o araç için.

Sırf çocuğumu kreşe goturebileyim diye 5 ay önce 70 bine araç aldık şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı lakin bu ara çalışırken zorlanıyor eski arabamızı özledim 😔

Sadece eşim çalışıyor ve en kötüsünden de olsa bi arabamız olsun diyor. 40-50 bin arası araçlar gerçekten kötü ve 36 ay vadeli kredi çekmek durumundayız ki ancak alabiliriz. Aylık 2 bin lira ödeme oluyor. o paraya almaktansa ve geçimimizi zorlamaktansa arabasız olsak daha iyi diyorum.
Aracın yakıtı, çıkaracağı arızalar vs derken üstesinden gelemezsiniz. Yani su an 150-200'e bile orta halli, düzgün bir araç yok. Çok mantıksızca bir iş.

Araba almak için gerçekten çok kötü zaman. Eski arabaların masrafı çok daha fazla olur.
Eşimle aynı yerde çalışıyoruz ve iş yeri çok yakın. Yürüyerek üç dk falan. Arabayı pek sık kullanmıyoruz bu yüzden ama ona rağmen masrafı var en başında da kredisi mesela. Tek maaşla çok zor olur. Ayrıca eşinizin özel sektörde çalışmanızı istememesine anlam da veremedim. Bu ülkede çoğunluk özel sektörde çalışıyor zaten. En azından part time vs çalışsanız harcama konusu bir nebze iyileşebilir.

Sadece eşim çalışıyor ve en kötüsünden de olsa bi arabamız olsun diyor. 40-50 bin arası araçlar gerçekten kötü ve 36 ay vadeli kredi çekmek durumundayız ki ancak alabiliriz. Aylık 2 bin lira ödeme oluyor. o paraya almaktansa ve geçimimizi zorlamaktansa arabasız olsak daha iyi diyorum.
Benzin parasından bihabersiniz sanırım. Kesinlikle araba işine gIrmeyin bence. Benim arabam var ama kullanmıyorum. Otoparka park ettim dolmus otobus kullaniyorum. Hem arabanin kredisini ödeyip hem de benzine param yetmiyor açıkçası.

Sadece eşim çalışıyor ve en kötüsünden de olsa bi arabamız olsun diyor. 40-50 bin arası araçlar gerçekten kötü , ve 36 ay vadeli kredi çekmek durumundayız. Aylık 2bin lira ödeme oluyor. o paraya almaktansa ve geçimimizi zorlamaktansa arabasız olsak daha iyi diyorum.
Bende kpss hazırlanıyorum ,olacak mı belli değil, biraz zor bu sene açıkçası , yani bende çalışsam ancak olur diyorum . Eşim kendisi özel sektörde, benim özelde çalışmamı istemiyor, zaten şu yaşıma kadar ders ders, oku oku derken çalışmadığımdan tecrübe arıyorlar.

Belki sınav sonrası iş arayabilirim bilemiyorum doktora yapıyordum, bıraktım gibi, ama sırf okuduğum için bile işe almamışlardı, sen burda ortaokul, lise mezunu insanla aynı ortamda olacaksın, bir süre sonra istemeyeceksin , neden onlarla aynı pozisyondayım diyeceksin demişti ve diyalog bile kurmayı sevmeyeceksin, eğitim seviyeniz farklı dedi.
Bence 50binlik araba almaya degmez sabirli olun derim, siz bir ise baslayana kadar bekleyemez mi acaba? En kötü arabasindan bile tamir masrafi cok olur arastirin 2000tl ekle üstüne kac binler falan

X