Kreş konusu

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
6.318
15.415
Selamlar,
Çocuğum 4 yaşında yarın kreşe başlayacak. İlk kez kreşe gidecek. Ben tamamen evden çalışıyorum eşim her gün işe gidiyor. Çocuğumu kreşe verme sebebim hem artık ona çok üzülüyorum pek sosyal bi aile değiliz konu komşu arkadaş zaten azdı koronayla da bitti ilişkiler. Çocuğun gördüğü sadece dedeler annane babanne. Çocuk artık sıkıntıdan evde kafayı yiyiyor ve vicdan azabı çekiyorum ona üzülüyorum hem de artık eğitimi başlasın istiyorum ve diğer bir sebep de aşırı aşırı yoğun çalışıyorum yani afedersiniz yeri geliyor tuvalete bile gidemiyorum. Gelip bakacak annane babanne var ama onları istemiyorum çocuğa artık bişi veremiyorlar zaten oldukça da yaşlandılar. Fakat eşim sürekli çocuğu hastalıkta kreşe gönderdiğim için beni suçluyor hasta olursa suçlusu ben olacakmışım öyle diyor. Etrafındaki kimse göndermiyormuş seneye anaokuluna gidermiş falan öyle diyor. Bu arada gideceği yer özel bir kolejin kreşi güzel bir yer fakat maddi olarak da baya zorlayıcı olacak. Ama tüm bunların yanında tüm sene kv ve annemi gerçekten çekmek de istemiyorum ne kadar bakacak olsalar da yine de ben de koşturmak zorunda kalıyorum ve gerçekten hiç vaktim olmuyor gün içinde. Sizce hata mı ediyorum kreşe göndermemeli miyim kafam iyice karıştı.

Sonunda yazmışsınız. Maddi olarak zorlayacağı için eşiniz istemiyor. Hastalık falan bahane. Babanneye , ananeye giderken hastalık yokta kreşe gidince mi var? Birde çocuklar kendi denkleri ile mutlu. Kızım 7 aylık olacak ve o bile kendi dengini görünce çok mutlu oluyor.

Hayirli
Olsun, haftada 3 gun filan gitse? Diger 2 gunde anneanne babanne olabilir yarim gun. Hem cocuk icin iyi olur hem onlar hasret giderir. diger yarim gunde senle duruyorsa senle durur gene.. Simdiye kadar coktan baslamasi gerekirdi bence.. 2,5-3 yas gibi..ne zamana kadar ertlenebilir sanki😐 artik bununla yasamayi ogrenmek gerek

Sonunda yazmışsınız. Maddi olarak zorlayacağı için eşiniz istemiyor. Hastalık falan bahane. Babanneye , ananeye giderken hastalık yokta kreşe gidince mi var? Birde çocuklar kendi denkleri ile mutlu. Kızım 7 aylık olacak ve o bile kendi dengini görünce çok mutlu oluyor.
Annane babanne tamamen izole insanlar evden mecbur kalmadıkça asla çıkmazlar. Eşim zaten koronayla kafayı bozdu çok çok korkuyor bizi de 7/24 dezenfetke eder takıntı haline geldi. Ama maddi boyuta da taktı tabi.

Hayirli
Olsun, haftada 3 gun filan gitse? Diger 2 gunde anneanne babanne olabilir yarim gun. Hem cocuk icin iyi olur hem onlar hasret giderir. diger yarim gunde senle duruyorsa senle durur gene.. Simdiye kadar coktan baslamasi gerekirdi bence.. 2,5-3 yas gibi..ne zamana kadar ertlenebilir sanki😐 artik bununla yasamayi ogrenmek gerek
Teşekkürler. Araştırdığımız yerler 5 yarım gün şeklinde hiç 3 tam gün bulamadık. Çocuk öğlen eve geldikten sonra pek bir anlamı kalmıyor kreşin.

Valla canım ilk kez zaten kreşe baslicaksa zaten sık sık hasta oluyorlar. Benim oğlum 2 sene kreşe gitti hep hastalanıyordu . 1 haftadır anaokuluna başladı gene hasta

Valla canım ilk kez zaten kreşe baslicaksa zaten sık sık hasta oluyorlar. Benim oğlum 2 sene kreşe gitti hep hastalanıyordu . 1 haftadır anaokuluna başladı gene hasta
Aslında ben de bundan bahsediyorum 5 yaşında başlasa sanki hasta olmayacak mı. Bu süreci herkes yaşıyor ertelemenin manası yok diyorum ama belki 1 sene sonra başlasa korona kalmayacak diyor.

Çocuğunuzun sosyal hayattan kopuk olması hiç sağlıklı değil, kreşe göndermelisiniz.
Fakat eşim sürekli çocuğu hastalıkta kreşe gönderdiğim için beni suçluyor hasta olursa suçlusu ben olacakmışım öyle diyor. Etrafındaki kimse göndermiyormuş seneye anaokuluna gidermiş falan öyle diyor. Bu arada gideceği yer özel bir kolejin kreşi güzel bir yer fakat maddi olarak da baya zorlayıcı olacak.
Eşiniz maddi olarak zorlanacağınız için pandemiyi bahane ediyor bence. Bütçenize uygun kreşlere baktınız mı?

Çocuğunuzun sosyal hayattan kopuk olması hiç sağlıklı değil, kreşe göndermelisiniz.

Eşiniz maddi olarak zorlanacağınız için pandemiyi bahane ediyor bence. Bütçenize uygun kreşlere baktınız mı?
Maalesef herkesin çok zengin sanıldığı bir semtte oturuyorum. Kreşler 2500tlden ağzını açıyor hem de hiç içime sinmedi hiçbiri. Üstüne az bir miktar daha koyarak koleje göndermeyi seçtim en azından adı sanı belli diye. Anaokuluna da yaşı tutmuyor zaten, o yüzden mecbur kaldık.

Annane babanne tamamen izole insanlar evden mecbur kalmadıkça asla çıkmazlar. Eşim zaten koronayla kafayı bozdu çok çok korkuyor bizi de 7/24 dezenfetke eder takıntı haline geldi. Ama maddi boyuta da taktı tabi.
Eşiniz işe gidiyor mu ? Markete gidiyor mu ? En basitinden dışarı çıkıyor mu ? Cevap evet ise o zaman koronayı o da eve getirebilir. Daha da kötüsü izole yaşayan anane ve babaneye de bulaştırabilir. Bu daha tehlikeli. Ben erkekleri çözdüm , konu eğer maddi durumu zorlayacaksa hemen bahanelere sığınıyorlar :KK70:

Eşiniz işe gidiyor mu ? Markete gidiyor mu ? En basitinden dışarı çıkıyor mu ? Cevap evet ise o zaman koronayı o da eve getirebilir. Daha da kötüsü izole yaşayan anane ve babaneye de bulaştırabilir. Bu daha tehlikeli. Ben erkekleri çözdüm , konu eğer maddi durumu zorlayacaksa hemen bahanelere sığınıyorlar :KK70:
Agaua dogru diosun bencede😐😂 ama
Bu kadinda calisiyomus yani.. hem cocugun bu yaslari gelmeyecek..ve ilkokula basladigin cok daha rahat edecekler

Tabi canım aynılarını ben de söylüyorum o çok dikkat ediyomuş ona bulaşması imkansızmış :) haklısınız bence de kafayı paraya takmış.

Agaua dogru diosun bencede😐😂 ama
Bu kadinda calisiyomus yani.. hem cocugun bu yaslari gelmeyecek..ve ilkokula basladigin cok daha rahat edecekler
Erkekler böyle çocuk falan okutulacağı zaman bir tedirginleşiyor. Ama anası , danası arasa para istese uçarak verirler. Çözdüm sizi beyler ama biraz geç oldu :KK70:

Kresin avantajlari cok, ama ilk sene cocuklar cok hastalaniyor. Benim ki Agustosta basladi, su anda 3 kere hastalandi. Bu kacinilmaz. Corona olmasa da böyle cok cocuk bir arada olunca. Birde cocuklarini hasta olduklari halde krese getiren sorumsuz ebeveynler var tabi 🥴

2 yıl kreşe gidip sonra birinci sınıfa gönderecekseniz bu yıl mutlaka gönderin. Yok okul öncesi 3 yıl olacak daha sonra birinci sınıf olacaksa bu yıl da evde idare etmeye çalışın bir şekilde derim ben.
Kreşe öğleden sonra gitme imkanı varsa size daha faydalı olur sanki. Öğlen geldiğinde yine çok erken gelmiş olacak, ama 12 gibi giderse akşamı bulur gelmesi, siz de o arada rahat rahat çalışırsınız.

Geç bile kalmışsınız kreş konusunda , nedense bizim ülkede çocuğa bakacak kimse yoksa kreş alternatif olarak düşünülüyor ancak doğrusu zaten 3 yaştan itibaren çocuğun kreşe gitmesidir. Hem sosyal gelişimi açısından , hem bağışıklığınin artması açısından , sosyalleşmesi , sizin evde vermeniz mümkün olmayan eğitimleri alabilmesi için her çocuk kreşe gitmeli , hiç vicdan azabı falan çekmeyin ve keşke demeyin , doğrusunu yapiyorsunuz

Orası da 2000 tl istiyor zaten, maddi olarak pek bi fark olmayınca bi de öğlenleri gidip alıp gelecek biri de olmayınca o seçeneği elemek zorunda kaldık.
Deneyin yani baktiniz zorlaniyorsunuz geri alabilirsiniZ bence.. ama cok rahat edecegini dusundum.. hem aksam gelince cocuk seni sen onu ozlemis olursun yemegini yer yorulmus olur guzelce uyur

X