Kres sorunu ne yapmaliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bosvermeyen bedbaht

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2023
127
16
32
Iyi gunler, oglum iki ay once sol femur kemigi kirildi memletimizdeyken neyse cok sukur atlattik duzeldi ben agustos ta yasadigim sehrin devlet kresine yazdirdim ama saglik sebebiyle ogretmenler gununde basladik cuma gunu 38 aylik oglum aglamis aradilar gittim
Sonra da asla sinifa girmek istemedi bensiz 0gretmen de cuma baslayan cocuga uyum saglamdigi icin pztesi ikinci donem baslasin eylul dogumlu deyip basindan atmak istedi ben ona asker ailesi oldugumuzu kimsemizin olmadigini konsma geriligi oldugundan bahsettim bu sefer oglumla ilgilwnmek yerine alisamiyor demeye basladi cocugin yaninda cpcukla dogru durust konusmadan iletisime gecmeden bu sorunu okulun mudiresine bahsettim cuma bir bigin 3 gun hoca.hanim duzen oturtmys ugrasmak istemiyo sanirim siz onu dinlemeyin dedi ben biraz safca durusum var belki kaale almadi diye dusunerek esim telde gorusmek istiyor dedim diye mudire hanima.sikayet.etmis bende kotuluk.ne var ilk cocugumz oda heyecanli tanimak.istedi gorevlendirmesi olmasa yuzyuze.gelir konusudu dedim bu sefer mudire hanimda 2 donem gelin demeye basladi savmak istiyolar devlet okulu oldugu icin uygun ozele.durumumuz yok bu sehrde.kimsemde yok ne yapmam gerek bir aklimda cimer e yaz diyor.diger cocuklarin 15 gun 1 ay alismasina.sabretmis benimkine niye boyle yapiyor ? Benim coxugumun da egitim hakki yok mu moralm.bozuldu fikirlerinize ihtiyacim v

Konuyu tam anlamadım çok kötü ve karışık yazmışsınız. Çocuk zaten çok küçük. Küçük gruplarda alışma süreci çok zor oluyor. Sınıf yeni yeni alışmış düzen oturmuşken ağlayan bir öğrencinin sınıfa gelmesi sınıftan en az 3-5 çocuğun tekrar ağlamaya başlaması demek. Devlet okulu kalabalık sınıflar tek öğretmen vs baş etmesi çok zor bir durum. Sizin çocuğunuz sizin için çok özel anlıyorum ama orda hepsi özel 15-20 çocuk var. Özel olarak sizin çocuğunuzun alışma dönemiyle ilgilenme lüksü yok öğretmenin. Tabi ki şikayet etmek istiyorsanız edin, ya da zorla göndermek istiyorsanız gönderin ama bunların sizin çocuğunuza bir faydası olmaz.

Iyi gunler, oglum iki ay once sol femur kemigi kirildi memletimizdeyken neyse cok sukur atlattik duzeldi ben agustos ta yasadigim sehrin devlet kresine yazdirdim ama saglik sebebiyle ogretmenler gununde basladik cuma gunu 38 aylik oglum aglamis aradilar gittim
Sonra da asla sinifa girmek istemedi bensiz 0gretmen de cuma baslayan cocuga uyum saglamdigi icin pztesi ikinci donem baslasin eylul dogumlu deyip basindan atmak istedi ben ona asker ailesi oldugumuzu kimsemizin olmadigini konsma geriligi oldugundan bahsettim bu sefer oglumla ilgilwnmek yerine alisamiyor demeye basladi cocugin yaninda cpcukla dogru durust konusmadan iletisime gecmeden bu sorunu okulun mudiresine bahsettim cuma bir bigin 3 gun hoca.hanim duzen oturtmys ugrasmak istemiyo sanirim siz onu dinlemeyin dedi ben biraz safca durusum var belki kaale almadi diye dusunerek esim telde gorusmek istiyor dedim diye mudire hanima.sikayet.etmis bende kotuluk.ne var ilk cocugumz oda heyecanli tanimak.istedi gorevlendirmesi olmasa yuzyuze.gelir konusudu dedim bu sefer mudire hanimda 2 donem gelin demeye basladi savmak istiyolar devlet okulu oldugu icin uygun ozele.durumumuz yok bu sehrde.kimsemde yok ne yapmam gerek bir aklimda cimer e yaz diyor.diger cocuklarin 15 gun 1 ay alismasina.sabretmis benimkine niye boyle yapiyor ? Benim coxugumun da egitim hakki yok mu moralm.bozuldu fikirlerinize ihtiyacim var
Ne yapmam gerek

Anladığım kadarıyla siz çalışmıyorsunuz.. bu okuldan başka çareniz yoksa onlara uymanız sizin için iyi olacak gibi geldi bana ..yoksa derhal başka okula gidin derdim. Şöyle düşünün şu anda herkes çocuğu 2. dönem başlatın diyor, en azndan 2. dönem başlatırsanız size bir şey diyemeyecekler. Zaten aralık ayına geldik, kalmış bir kaç ay .

Konuyu tam anlamadım çok kötü ve karışık yazmışsınız. Çocuk zaten çok küçük. Küçük gruplarda alışma süreci çok zor oluyor. Sınıf yeni yeni alışmış düzen oturmuşken ağlayan bir öğrencinin sınıfa gelmesi sınıftan en az 3-5 çocuğun tekrar ağlamaya başlaması demek. Devlet okulu kalabalık sınıflar tek öğretmen vs baş etmesi çok zor bir durum. Sizin çocuğunuz sizin için çok özel anlıyorum ama orda hepsi özel 15-20 çocuk var. Özel olarak sizin çocuğunuzun alışma dönemiyle ilgilenme lüksü yok öğretmenin. Tabi ki şikayet etmek istiyorsanız edin, ya da zorla göndermek istiyorsanız gönderin ama bunların sizin çocuğunuza bir faydası olmaz.
Tabiki birebir ozel ilgi gibi beklentim yok.fakat cocuga biraz daha konusabilirdi aglar aglamaz koridora salip yaninda cok kucuk ikide bir demeseydi onun bir yerde gorevi zor cocuk olunca egitim disina mi atmak gerekir yoksa kazanmak mi? Kimsemiz yok yasadigim sehirde akransizlik sorunumuz var asker ailesi oldugumuz icin tek bir akraba tanidik yok yani hic mi kimseye tolerans taninmiyor cocughn ayagi kirildi gece gunduz ayni yerde yatti yeni sosyallesecegi vakit yasadigimiz ile geldik peki biz napalim egitim disi.mi kalalim sucumuz ayagimizin kirilip okula gec baslamis olmamiz mi

Konudan bagimsiz, neden bu sekilde yazdiniz 😬
3 yaş deseniz mesela 🫣
Bi konuda daha gormustum 52 aylik diye yazilmisti
Sadece sebebini merak ediyorum 🫠
Okul çağına kadar çocukların yaşı ayla ifade edilir çünkü. Gelişimleri aydan aya farklılık gösteriyor erken çocuklukta.

Konudan bagimsiz, neden bu sekilde yazdiniz 😬
3 yaş deseniz mesela 🫣
Bi konuda daha gormustum 52 aylik diye yazilmisti
Sadece sebebini merak ediyorum 🫠
Soyle ki 3 yasinda ama cevremdeki buyukler annem teyzelerim falan 20 dpgumlu ogluma 4 yas diyolar yas tartismasi cok oluyo bende ayini soyluyorum onlar dusunsunler kac yas oldugunu diye oradan aliskanlik oldu

38 aylık 3 yaş. Femur ise uyluk kemiği. Türkçeniz aşırı kötü. Yazınız çok zor anlaşılıyor.

Anlamadığım olay ise Ağustosta kayıt olan bir çocuk için sağlık sorunu olduğunda dahi öğretmeni ile irtibatı kesmemeniz gerekirken neden şimdi bu diyalog?

Onları suçladığınız şey alamadığı eğitimden sizin de eğitim konusunda ilgisizliğiniz gibi yansıyor bu yazınızdan.

Tabiki birebir ozel ilgi gibi beklentim yok.fakat cocuga biraz daha konusabilirdi aglar aglamaz koridora salip yaninda cok kucuk ikide bir demeseydi onun bir yerde gorevi zor cocuk olunca egitim disina mi atmak gerekir yoksa kazanmak mi? Kimsemiz yok yasadigim sehirde akransizlik sorunumuz var asker ailesi oldugumuz icin tek bir akraba tanidik yok yani hic mi kimseye tolerans taninmiyor cocughn ayagi kirildi gece gunduz ayni yerde yatti yeni sosyallesecegi vakit yasadigimiz ile geldik peki biz napalim egitim disi.mi kalalim sucumuz ayagimizin kirilip okula gec baslamis olmamiz mi
Öncelikle çocuğunuzun sorununu anlatırken biz diye bahsetmeyin. Ayağı kırılan çocuk, okula başlayacak olan çocuk. Siz değilsiniz. Çocukla siz bir bütün değilsiniz. O ayrı bir birey.

Okulda 3 yaş sınıfı var mı? Kendi yaşıtlarıyla mı aynı sınıfta olacak yoksa bir yaş büyüklerle mi?

38 aylık 3 yaş. Femur ise uyluk kemiği. Türkçeniz aşırı kötü. Yazınız çok zor anlaşılıyor.

Anlamadığım olay ise Ağustosta kayıt olan bir çocuk için sağlık sorunu olduğunda dahi öğretmeni ile irtibatı kesmemeniz gerekirken neden şimdi bu diyalog?

Onları suçladığınız şey alamadığı eğitimden sizin de eğitim konusunda ilgisizliğiniz gibi yansıyor bu yazınızdan.
Watsaptan yazisiyorduk ogretmen surekli toparlansin simdi okulu dusunmeyin deyip durdu
K bakmayin klvye de zor zar yaziyorum
Ogretmen duzen oturtmus ekstra oglumla ilgilenmek istemiyor iki de bir cocukla ilgilenmek yerine onun yaninda ikinci donem.baslayin simdi hepsinden kucuk diyerek savusturmaya calisiyor biraz masum goruntumden kaynaklandigini dusunuyorm.bu kadin saf salak atiyim basimdan digr cocuklarla 1 ay ugrasilmis alisilmasi benim.oglum 3 gunde uyum saglamayip agldigi icin gelmeyin diyor ama cok yalniziz imkanimiz yok ozel krese gondermeye semtimde iki devlet kresi var onunla da bu olaylar olunca gorustum dolmus tum kayitlar haliyle uygun oldugu icin
Buradan baska elimizde okul yok buradan da hayir gelmeyecek gibi

Sonra da asla sinifa girmek istemedi bensiz 0gretmen de cuma baslayan cocuga uyum saglamdigi icin pztesi ikinci donem baslasin eylul dogumlu deyip basindan atmak istedi ben ona asker ailesi oldugumuzu kimsemizin olmadigini konsma geriligi oldugundan bahsettim bu sefer oglumla ilgilwnmek yerine alisamiyor demeye basladi cocugin yaninda cpcukla dogru durust konusmadan iletisime gecmeden bu sorunu okulun mudiresine bahsettim cuma bir bigin 3 gun hoca.hanim duzen oturtmys ugrasmak istemiyo sanirim siz onu dinlemeyin dedi ben biraz safca durusum var belki kaale almadi diye dusunerek esim telde gorusmek istiyor dedim diye mudire hanima.sikayet.etmis bende kotuluk.ne var ilk cocugumz oda heyecanli tanimak.istedi gorevlendirmesi olmasa yuzyuze.gelir konusudu dedim bu sefer mudire hanimda 2 donem gelin demeye basladi savmak istiyolar devlet okulu oldugu icin uygun ozele.durumumuz yok bu sehrde.kimsemde yok ne yapmam gerek bir aklimda cimer e yaz diyor.diger cocuklarin 15 gun 1 ay alismasina.sabretmis benimkine niye boyle yapiyor ? Benim coxugumun da egitim hakki yok mu moralm.bozuldu fikirlerinize ihtiyacim v
Ne kadar saçma bi durum.. Benim yaşadığım ülkede çalışan anneler 1, çalışmayan annelerde 2.5 yaş itibaren kreşe veriyor. Çocuklar alışana kadarda orada bekliyorlar. Bu bazı çocuklarda haftalarca sürüyor. Öğretmeni buna göz yumması gerekiyor.

Konuşma zorluğu ile ilgili bu alanın doktorundan/eğitmeninden destek alabilirsiniz, bu konuda kreş öğretmeninin bi faydası olacağını sanmam onca çocuk var sonuçta.

Öncelikle çocuğunuzun sorununu anlatırken biz diye bahsetmeyin. Ayağı kırılan çocuk, okula başlayacak olan çocuk. Siz değilsiniz. Çocukla siz bir bütün değilsiniz. O ayrı bir birey.

Okulda 3 yaş sınıfı var mı? Kendi yaşıtlarıyla mı aynı sınıfta olacak yoksa bir yaş büyüklerle mi?
Haklisiniz oglum ayri bir birey hepsi 2020 dogumlu benim oglumda.oyle ay olarak kucuk oldugunu bahane ediyolar 28 eylul de dogdu

Devlet okulları 3 yaş alıyor mu?
Su an çocuğunuzun özel ilgiye ihtiyacı var fakat bu orada mümkün değil kurulu düzen var en makulu 2. Dönem başlatmak gibi duruyor o zaman diğer çocuklar ile aynı ayarda yürüyebilir
Ne şikayetiniz ne israrinizin çocuğa faydası yok.
Tam tersi okula aralıkta bir çocuk geldi öğretmen onunla ilgilenmekten .... yapmadı diye bir sürü sorun oluşacaktır
Aslinda devlet okulunda hepsine aynı ilgiyi vermek zorunda yetişemez buda Su an sizinkine yetmiyor diğer çocuklardan çalmasını istiyorsunuz bu ne kdr mantıklı?

Tabiki çocuk eğitim hakkını almalı ama sizin seçenek durumunuz yok.. tek seçeneğiniz var o da bu okul idaresiyle arayı iyi tutmak.. olayı niye bu kadar inat meselesi yaptınız anlayamadım. 2. Dönem başlatalım demişler sadece.. 2-3 ay var sadece .. sosyalleşmekse tek sorun.. çocuk parkları çocuklar için en güzel sosyalleşme yerleri. Her gün 2-3 saat aynı saatte aynı parka çıkarın çocuğunuzu bi sürü arkadaşı oluyor zamanla.
Bu söyleyeceğimi yanlış anlamayın lütfen ama.., siz okul öğretmenimden bahsederken onun görevi bu demişsiniz: ama asıl sizin göreviniz çocuğunuza ihtiyaçlarını vermek.. fakat bir oyun okuluna ya da yarım günlük özel kreşe veremiyorsunuz tek seçeneğiniz olan sadece devlet okulunu suçluyorsunuz . ( ki haklı sebepleriniz var onu anlıyorum ama bu çocuğun asıl bakıcıları sizsiniz ) sadece öğretmeni suçlamanız çok haklı gelmedi bana..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X