Kres sorunu ne yapmaliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iyi gunler, oglum iki ay once sol femur kemigi kirildi memletimizdeyken neyse cok sukur atlattik duzeldi ben agustos ta yasadigim sehrin devlet kresine yazdirdim ama saglik sebebiyle ogretmenler gununde basladik cuma gunu 38 aylik oglum aglamis aradilar gittim
Sonra da asla sinifa girmek istemedi bensiz 0gretmen de cuma baslayan cocuga uyum saglamdigi icin pztesi ikinci donem baslasin eylul dogumlu deyip basindan atmak istedi ben ona asker ailesi oldugumuzu kimsemizin olmadigini konsma geriligi oldugundan bahsettim bu sefer oglumla ilgilwnmek yerine alisamiyor demeye basladi cocugin yaninda cpcukla dogru durust konusmadan iletisime gecmeden bu sorunu okulun mudiresine bahsettim cuma bir bigin 3 gun hoca.hanim duzen oturtmys ugrasmak istemiyo sanirim siz onu dinlemeyin dedi ben biraz safca durusum var belki kaale almadi diye dusunerek esim telde gorusmek istiyor dedim diye mudire hanima.sikayet.etmis bende kotuluk.ne var ilk cocugumz oda heyecanli tanimak.istedi gorevlendirmesi olmasa yuzyuze.gelir konusudu dedim bu sefer mudire hanimda 2 donem gelin demeye basladi savmak istiyolar devlet okulu oldugu icin uygun ozele.durumumuz yok bu sehrde.kimsemde yok ne yapmam gerek bir aklimda cimer e yaz diyor.diger cocuklarin 15 gun 1 ay alismasina.sabretmis benimkine niye boyle yapiyor ? Benim coxugumun da egitim hakki yok mu moralm.bozuldu fikirlerinize ihtiyacim v
38 aylık nedir yahu. Artık yaş ile mı konussanız acaba. 3 yaş iki aylık falan gibi

Esim konusmak istiyor.telefonda dedim asker gelemedigi icin beni saf gordu biraz sanirim basindan atmak istedigini dusundum kadinda gitmis mudire hanima sikayet etmis bende esim yalnzca ogretmenle gorusmek istedi gelemedigi icin dedim bunda ne var
Ögretmen doğru anlamış tehditvari eşim konussuna getirmissiniz.

Cocuklar o kreste belirli bir hafta ve seviyeye geldiyse yeni gelene her seyi en bastan yaotirip uyum saglatmak cok zor .ikinci donem yeni katilacak cocuklarda olacaktir oda onlarla en bastan baslar . Sizjn cocuk kiriktan dolayi zamaninda baslayamamis oyizden tabikii bir.tik geri kalmis uyum icin.ogretmedede biraz anlayis gosterin zaten calismiyorsu uz oark park gezdirin cocugu sosyallesir 2 3 ay icin nedir bu tantana ?

38 aylık nedir yahu. Artık yaş ile mı konussanız acaba. 3 yaş iki aylık falan gibi
Okul öncesi dönemde ay önemlidir. O nedenle bu şekilde ifade edilir, meb dahi ay olarak yazar. Bu konuda da problemlerden biri bu, konu sahibinin çocuğu diğer çocuklardan ay olarak küçük. 3 yaş 2 ay da aynı detay seviyesinde, ama kulanılan bir kalıp değil.

Neden sizin çocuğunuzla uğraşsın öğretmen. ilk önce çocuğunuzun sorununu siz çözeceksiniz onlar o zaman destekler. Al bunu idare et diye veremezsiniz. Onlar pedagog değil bir sürü çocukla uğraşıyor.
Siz kolayını bulmuşsunuz okula vereyim öğretmen uğraşsın istiyorsunuz. Siz Bir çocuğa zor bakarken kaç tane öğrencisi olan öğretmenden özel ilgi bekliyorsunuz pes

Uğraşacak tabiki işi bu değil mi hanimefendi psikiyatristlik yapsın demiyorum ( pedagog diye bir meslek yok ayrıca ) 1 ay sure tanimali en azından , benim çocuğumun sorunlu olduğunu nerden çıkardın pardon ? Her insan farklı fıtratta olduğu gibi her çocukta farklı fıtratta , bunlar 3- 6 yaş arası çocuklar bazısı temas ister bazısı sadece gülümseyen yüz 6- 10 yaş arası çocukları al ne yapiyorsan yap demiyoruz sabrı olmayan uğraşmak istemeyen bu mesleği yapmasin zaten .. dönem ortası gelmiş düzenim bozulmasın diye 2. Dönem gelin ne demek bu çocuk yine aynı tepkiyi vericek başlangıçta , bu sadece rahatım bozulmasın tavırları...bana ezber komik cümlelerle gelmeyin .Tek dileğim bu saçma sisteme bir el atmaları gerekiyor tüm devlet okulları özelleşse maaşlar eşitlense , o zaman tüm devlet okulu öğretmenleri nasıl melekleşiyor görsek :)

Uğraşacak tabiki işi bu değil mi hanimefendi psikiyatristlik yapsın demiyorum ( pedagog diye bir meslek yok ayrıca ) 1 ay sure tanimali en azından , benim çocuğumun sorunlu olduğunu nerden çıkardın pardon ? Her insan farklı fıtratta olduğu gibi her çocukta farklı fıtratta , bunlar 3- 6 yaş arası çocuklar bazısı temas ister bazısı sadece gülümseyen yüz 6- 10 yaş arası çocukları al ne yapiyorsan yap demiyoruz sabrı olmayan uğraşmak istemeyen bu mesleği yapmasin zaten .. dönem ortası gelmiş düzenim bozulmasın diye 2. Dönem gelin ne demek bu çocuk yine aynı tepkiyi vericek başlangıçta , bu sadece rahatım bozulmasın tavırları...bana ezber komik cümlelerle gelmeyin .Tek dileğim bu saçma sisteme bir el atmaları gerekiyor tüm devlet okulları özelleşse maaşlar eşitlense , o zaman tüm devlet okulu öğretmenleri nasıl melekleşiyor görsek :)
Uğraşmaz hanımefendi. Olan sonunda sizin çocuğunuza olur. Boştan atmıyorum yaşadığım şeyler. Sistemin değişmesini en çok ben isterim.

Ama şöyle de bir durum var çocukta bir problem var ve bunu okulda gözardı edilmesi beklenemez. Konu sahibi bunu yapıyor. Çocuğu. İhtiyacı okul değil önceliği farklı. Onu çözdüğünde zaten problem yaşamaz okulda 🤷

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X