Kreşe göndermeli miyim?

workandshine

Belki de her şey tümdür.
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
29
26
32
Merhaba arkadaşlar. Benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var. Çalıştığım için babaannesi bakıyor yaklaşık bir yıldır. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu ancak görümcem üniversiteden mezun oldu ve baba evine döndü. Özelde çalışmak istemediği için de KPSS'ye çalışmaya başladı. Haliyle evde küçük çocuk olduğu için ders çalışmak biraz zor oluyor onun için. Bugün kendisi bana ders çalışırken oğlumun oyun oynamak için onu çağırdığını ve o da kıyamayıp çalışmaya ara verdiğini vs anlattı. Ben de bunun üzerine zaten pazartesi abinle gidip kreş ile görüşeceğiz artık okula gitmesi lazım dedim. Tabi görümcem bu durumu yanlış anladı. Sen bana trip atıyorsun biz onu sevmediğimizden demiyoruz illa okula göndermek zorunda değilsin başka bir çözüm de bulabilirsin dedi. Ben de bunun üzerine ne çözüm bulabileceğimi sordum. O da annem her sabah size gelsin çocuğa sizin evde baksın, ben de evde rahat ders çalışırım önerisinde bulundu. Ama ben kimsenin düzeni bozulsun istemiyorum. Zaten birkaç aydır düşündüğüm bir şeydi oğlumu kreşe göndermek. Sizi çok sıkmak istemediğimden kısaca durumu özetledim. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Bunu 2 ay önce olsa kesin kreş derdim ama. 2 ayda 2 hafta kreşe gidebln sonrasinda sürekli hasta olan oglumdan sonra Nisan ayına kadar gorumcenin dediği mantıklı düzen konusunda takıntısı yoksa evine gelsin babaanne. Çünkü kreşe başlayınca yine evine gelecek 2 hafta sonra hastalandı diye ama yine de sizin kararniz.

Merhabalar, bencede doğru dusunmussunuz sizde bakması hem kayinvalideniz hem sizin için zor olur düzen bozulur, oglunuzun yasi krese uygun en güzeli okul bu durumda🙏

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var. Çalıştığım için babaannesi bakıyor yaklaşık bir yıldır. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu ancak görümcem üniversiteden mezun oldu ve baba evine döndü. Özelde çalışmak istemediği için de KPSS'ye çalışmaya başladı. Haliyle evde küçük çocuk olduğu için ders çalışmak biraz zor oluyor onun için. Bugün kendisi bana ders çalışırken oğlumun oyun oynamak için onu çağırdığını ve o da kıyamayıp çalışmaya ara verdiğini vs anlattı. Ben de bunun üzerine zaten pazartesi abinle gidip kreş ile görüşeceğiz artık okula gitmesi lazım dedim. Tabi görümcem bu durumu yanlış anladı. Sen bana trip atıyorsun biz onu sevmediğimizden demiyoruz illa okula göndermek zorunda değilsin başka bir çözüm de bulabilirsin dedi. Ben de bunun üzerine ne çözüm bulabileceğimi sordum. O da annem her sabah size gelsin çocuğa sizin evde baksın, ben de evde rahat ders çalışırım önerisinde bulundu. Ama ben kimsenin düzeni bozulsun istemiyorum. Zaten birkaç aydır düşündüğüm bir şeydi oğlumu kreşe göndermek. Sizi çok sıkmak istemediğimden kısaca durumu özetledim. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?
Bu arada gorumceniz sonuna kadar haklı onu da demeden geçmeyim. Kpss olsun başka sınavlar olsun insanlar günlerke yarışıyor evde bir çocuk oldgnda da malum ders çalışmak kolay değil. Siz ona yargı yayınları kpss soru bankası alın yeğeni hediye gibi götürsün arada yanlış anlaşılma kalmasın.

Bencede babaannesi size gelip baksın böyle bi imkan varken kreşe göndermeyin büyük bi nimet kreşte hasta oluyor çocuklar kisin gitmek istemiyor yarim gün gönderebilirsiniz kızda haklı ders çalışmıyordur evde oğlumda 4 ay evden çalıştım çok kötüydü zordu sınava girecek önemli bir yıl sınava kadar babaannesi size gelebilir

Benim yigenim de oğlunuzla yaş. Annesi çalışmıyor bazı davranışlarinda değişim istediği için kreşe yazdirdilar. Bende destekledim çok iyi olur kuralları öğrenir, paylaşmayı falan ama bir ayda bayağı hasta oldu. Kreşten almak zorunda kaldılar. Bu covid döneminde mı yoksa mutasyonla farklı virüsler de mi türedi bilmiyorum aşırı salgın var. Sizde bence önce kreşi deneyin olmazsa kayınvalideniz size gelsin. Bir yıldır zaten düzeni bozulmuş oraya gidiyor kendi evinde baksada yine düzenleri değişmiştir. Bir yıl daha idare ederler. Halası rahat çalışmış olur.

3.5 yaşındaki çocuk evde babanneyle halayla ne kadar gelişebilir ki. Tabi ki okula yollayın.
kesinlikle ben de öyle düşünüyorum zaten. bu konudan bağımsız olarak birkaç aydır okula gönderme gibi bir düşüncem vardı. ama eşim ve kayınvalidem daha küçük seneye gider dedikleri için erteliyordum.

3.5 yasinda cocuk anlattiklarinizdan bagimsiz olarak da kreşe gitmeli benim fikrimce :KK66:
kesinlikle benim düşüncem de bu yönde. eşim ve kayınvalidem küçük olduğunu, sürekli hasta olabileceğini söylediğinden erteliyordum ama bu durum olunca da işte iki arada kaldım. Ki kayınvalidem hala küçük olduğunu ve seneye okula gitmesini söylüyor ama ben denemek istiyorum.

Bunu 2 ay önce olsa kesin kreş derdim ama. 2 ayda 2 hafta kreşe gidebln sonrasinda sürekli hasta olan oglumdan sonra Nisan ayına kadar gorumcenin dediği mantıklı düzen konusunda takıntısı yoksa evine gelsin babaanne. Çünkü kreşe başlayınca yine evine gelecek 2 hafta sonra hastalandı diye ama yine de sizin kararniz.
evet korktuğumuz bir noktada bu sürekli hasta olur mu düşüncesi. kayınvalidemin takıntıları yoktur ama onun da bir düzeni var sonuçta bilmiyorum nasıl olur ki

kesinlikle ben de öyle düşünüyorum zaten. bu konudan bağımsız olarak birkaç aydır okula gönderme gibi bir düşüncem vardı. ama eşim ve kayınvalidem daha küçük seneye gider dedikleri için erteliyordum.
Okulun ilk zamanları hasta oluyor
Okula gidemediği zaman yıne babaannemi bakacak
Yaşı ve sağlığı nasıl onada bulaşıp beraber hastada olabılırler
Zor iş yani bende okula gönderilmesinden yanayım ama maalesef planlandığı gibi olmayabılıyor
Hala da haklı siz sanırım zaten onun haksız oldugunu düşünmüyorsunuz

Gorümce kapi denen biseyin varligindan haberdar degil heralde? Tedbirler aliniyordur ama ben cesaret edemezdim

Babaannenin takip edebilecegi bir yerde yarim gun kres diyorum..
Cunku okullar cok kotu aileler tuhaf. Daha dun is arkadasim cam aciyor diye kavga etti cocugu camdan hasta oluyormus asla cam acmazmis atesli deli gibi oksuren ocugu okula gonderiyor bu donemde ne kdr az kalsalar o kdr iyi

Benim yigenim de oğlunuzla yaş. Annesi çalışmıyor bazı davranışlarinda değişim istediği için kreşe yazdirdilar. Bende destekledim çok iyi olur kuralları öğrenir, paylaşmayı falan ama bir ayda bayağı hasta oldu. Kreşten almak zorunda kaldılar. Bu covid döneminde mı yoksa mutasyonla farklı virüsler de mi türedi bilmiyorum aşırı salgın var. Sizde bence önce kreşi deneyin olmazsa kayınvalideniz size gelsin. Bir yıldır zaten düzeni bozulmuş oraya gidiyor kendi evinde baksada yine düzenleri değişmiştir. Bir yıl daha idare ederler. Halası rahat çalışmış olur.
çok sağolun fikriniz için. ben de önce okulu denemek istiyorum. eğer baktım olmuyor kayınvalidem gelip biz de baksın diyeceğim. çünkü oğlum fazlaca utangaç belki okul iyi gelir diye düşünüyorum.

Gorümce kapi denen biseyin varligindan haberdar degil heralde? Tedbirler aliniyordur ama ben cesaret edemezdim

3 buçuk yaşındaki bir çocuğun aa kapı kapalı ben döneyim diyeceğini mi düşünüyorsunuz? Pat pat kapıya vurup, kapının önünde seslenip halasını çağırıyordur. Haliyle hala da kendi evinde rahat ders çalışamıyor

görümce mevzusu hariç 3,5 yaşındaki çocuğun bence artık evde öğrenebileceği bir şey kalmamıştır ve kendi yaşdaşlarıyla vakit geçirebileceği ortama ihtiyacı vardır.

Babaannenin takip edebilecegi bir yerde yarim gun kres diyorum..
Cunku okullar cok kotu aileler tuhaf. Daha dun is arkadasim cam aciyor diye kavga etti cocugu camdan hasta oluyormus asla cam acmazmis atesli deli gibi oksuren ocugu okula gonderiyor bu donemde ne kdr az kalsalar o kdr iyi
zaten ilk başta yarım gün göndeririz diye düşünüyorum. kreşle görüşmeye gittiğimde tüm detayları konuşacağım ama tabi böyle değişik insanlarda karşımıza çıkacak haklısınız. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi ne diyeyim :)

evet korktuğumuz bir noktada bu sürekli hasta olur mu düşüncesi. kayınvalidemin takıntıları yoktur ama onun da bir düzeni var sonuçta bilmiyorum nasıl olur ki
26 aylik hala anne sütü alan yemeğine suyuna kadar doğalıni yesin, bağışıklığı iyi olsun diye yetistrdgm oğlum 1 ayda 2 kilo verip süzüldü öyle kötü bir hale geldi ki. Biz de tabi ailecek hasta olduk orası ayrı. Ama dedgm gibi siz bilirsiniz. Bazı kresler yıllık senet imzaltyrlar aklınızda olsun başlamayı dusunursnz sonra istesenz ki birakamazsnz. Onu baştan konuşun gondercksnz

X