Kreşe göndermeli miyim?

evet korktuğumuz bir noktada bu sürekli hasta olur mu düşüncesi. kayınvalidemin takıntıları yoktur ama onun da bir düzeni var sonuçta bilmiyorum nasıl olur ki
cocuk okula baslayınca her turlu hasta olacak o hastalıkla bagısıklıgı guclenecek hıc bır okul ortamı ev ortamı gıbı hıjyenık degıl bunun yanı sıra cocuklar kendı aralarında hastalık tasıyor ve bunu her cocuk mutlaka yasıyor kendı cocuklugunuzdan pay bıcın anaokulum ve ılk okul 1. sınıfım full hastalıkla gectı

o yuzden bence sımdı baslasın 3 bucuk yas cok ıdeal bır yas vucudu dırenc kazansın kı anaokul ıle ılk okulu daha rahat gecırırsınız

hasta oldugunda kayınvalıdenız sız ısten gelene kadar sızın evınızde gelır bakar kuzuya bırkac gunde ayaga kalkar zaten cocuklar daha cabuk ıyılesıyorlar

gorumcenız cok uygun bır dılle konusmus ve zorda kalmayın dıye onerıdede bulunmus gondermesenız bıle cocugunuza bakabılen bırı var ne guzel...

Çocuklarimizi fanusta tutamayız illaki topluma karışacaklar emin ol ki kendilerini cok iyi ifade edip koruyorlar. Hele birde iyi bir öğretmene denk gelirse inanilmaz bir değisim yasiyor çocuk. . Oglum ana sinıfina 4 yaşinda başladi. Oğlum içine kapanık çekingen bir çocuktu kimseyle ortam kuramazdı. ilk günler kapida bekledim kesin ağlar diye. 2.gün "anne sen artık bekleme başka anneler beklemiyor" dedi. :KK70:
Bırakıp eve geldim oturdum agladım sanki ciğerim söküldü. (ne aptalmışım ) Ama onun keyfi yerindeydi :KK48:. 1 2 haftada çocuk inanılmaz değişti.
Harika ya benim oğlum da çok içine kapanık inşallah sizinki gibi olur. Keyfi yerinde olsun, arkadaşları olsun biraz sosyalleşsin istiyorum. Umarım olumlu anlamda değişim olur oğlumda da aminn:dua:

Kapinin onunde beklesin dedim mi ben?simdi aciklayayim diyorum da sonra bakiyorum cok uzun cumleler kurmam gerekecek onun icin bu fikre yol veriyorum

Ben de öyle dediniz yazmadım zaten 😂 Kapının varlığını hala biliyor ama çocuk için önemli bir detay değil bunu anlamıyorsunuz. Bence de iyi düşünmüşsünüz hiç açıklama zahmetine girmeyin belli ki kendinizi anlatmak ve yazılanı anlamak yönünde sıkıntılarınız var, hele ki uzun cümleleri kurarsanız ortaya ne çıkar düşünemiyorum ne kendinizi ne beni yorun ☺️

Yasi bence kres icin gayet uygun,

ama sanirim ben kasim aralik aylarinda baslatmazdim, tam hastaliklarin tavan yaptigi mevsim. e sizinki de ilk defa evden cikacak anladigim.
sizin suan dusunmeye baslayip kres bulup yazdirmaniz neredeyse aralik basini bulur, bu durumda bence subat/marta ertelemek daha iyi olabilir. Ama simdiden yerini ayarlayin tabi ki.
Kafama yatan bir kreş var tabi henüz görüşmediğimiz için olur mu olmaz mı bilemiyorum. Ama yaşadığımız yerde çok fazla seçenek yok malesef en aktif ve kriterlerime uygun olan bir iki yer ile görüşüp karar vereceğim. Zaten yaşadığımız bölge çok soğuk olmayan bir yer şu an hala tişört giyiyoruz düşünün yani hemen kreşle anlaşsak iki hafta içinde başlasa bence sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bakalım tabi hayat ne gösterir bilinmez

Gorumcenizin haklı olmasının yanı sıra,oglunuzun kreş yaşı zaten gelmiş. Babaanne anneanne bu yastaki bir çocuk için zaten verimli olamaz,verin

Kafama yatan bir kreş var tabi henüz görüşmediğimiz için olur mu olmaz mı bilemiyorum. Ama yaşadığımız yerde çok fazla seçenek yok malesef en aktif ve kriterlerime uygun olan bir iki yer ile görüşüp karar vereceğim. Zaten yaşadığımız bölge çok soğuk olmayan bir yer şu an hala tişört giyiyoruz düşünün yani hemen kreşle anlaşsak iki hafta içinde başlasa bence sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bakalım tabi hayat ne gösterir bilinmez

o zaman olabilir tabi ki,

beni cocuklarim 2 yasina girdikleri ay basladilar, eylul-ekim aylarina denk geldi, cok guzel oldu,

tam aralik-ocak aylarinda hastaliklar tavan yapiyor cunku, o sureden once veya sonra baslatma biraz daha iyi oluyor. Biraz alisma donemi oluyor.

Gorümce kapi denen biseyin varligindan haberdar degil heralde? Tedbirler aliniyordur ama ben cesaret edemezdim

Çocuğunuz yok galiba :KK48:
O yaştaki bir çocuk kapı kapalı dön geri demez..

Konu sahibi bana görümcenizin fikri daha mantıklı geldi. Çocuğunu 3 yaşında kreşe veren bir anne olarak en az 4 yaşına gelmeli diyorum.

Hatta artık şahsi fikrim 5 yaş anaokuluna gidip ardından, ilkokula başlaması daha iyi bence ama siz beklemeyebilirsiniz tabi.
Eğer verecekseniz yarım gün olması daha iyi. Bir süre evinizde deneyin bence..

Oyun çağındaki ufacık beyinler bir masaya oturtulup kes yapıştırla avutuluyor. Arada kısa kısa bahçe veya dans/spor etkinliği oluyor. O da tabi yine zamanlı ve grup halinde. Galiba benim eğitim sisteminden beklentim çok farklı..

Çocuğunuz yok galiba :KK48:
O yaştaki bir çocuk kapı kapalı dön geri demez..

Konu sahibi bana görümcenizin fikri daha mantıklı geldi. Çocuğunu 3 yaşında kreşe veren bir anne olarak en az 4 yaşına gelmeli diyorum.

Hatta artık şahsi fikrim 5 yaş anaokuluna gidip ardından, ilkokula başlaması daha iyi bence ama siz beklemeyebilirsiniz tabi.
Eğer verecekseniz yarım gün olması daha iyi. Bir süre evinizde deneyin bence..

Oyun çağındaki ufacık beyinler bir masaya oturtulup kes yapıştırla avutuluyor. Arada kısa kısa bahçe veya dans/spor etkinliği oluyor. O da tabi yine zamanlı ve grup halinde. Galiba benim eğitim sisteminden beklentim çok farklı..
aslına bakarsanız benim beklentilerim de çok çok farklı ama yaşadığım yer dolayısıyla kısıtlı imkanımız var. E sosyalleşsin, içine kapanıklığı biraz olsun azalsın istediğimden bir denemek istiyorum. Baktım olmuyor tabi ki farklı alternatifler denerim diye düşünüyorum. Sanırım ilk zamanlar yarım gün ile başlayıp duruma göre yol alacağım. Teşekkürler fikirleriniz için

bence de kreşe gitsin
hastalanacak diyenlere yüzde yüz katılıyorum hastalanması garanti
geçen çocuğumu kreşe götürecektim grup derslerine, 3 çocuk geliyormuş zaten ama 1i hastaymış 1 haftadır yokmuş.
düşünün 3 çocuktan hastalık kapmış.
ama bu eskiden de oluyordu şimdi covid yüzünden sanki eskiden hiç hastalanmıyorduk gibi düşünüyoruz sadece...
hem kreşe gidince gelişiminde bir gerilik var mı yok mu hemen fark ediliyor.
geç kalmamak adına çok önemli.

e daha ne olsun
kes yapıştırlar motor gelişimi için çok önemli değil mi?

bence de kreşe gitsin
hastalanacak diyenlere yüzde yüz katılıyorum hastalanması garanti
geçen çocuğumu kreşe götürecektim grup derslerine, 3 çocuk geliyormuş zaten ama 1i hastaymış 1 haftadır yokmuş.
düşünün 3 çocuktan hastalık kapmış.
ama bu eskiden de oluyordu şimdi covid yüzünden sanki eskiden hiç hastalanmıyorduk gibi düşünüyoruz sadece...
hem kreşe gidince gelişiminde bir gerilik var mı yok mu hemen fark ediliyor.
geç kalmamak adına çok önemli.
kesinlikle sadece hastalık için olumlu yönlerinden de vazgeçmek istemiyorum. Çünkü evde kaldığı süre boyunca ekrana alıştı, en azından olumlu yönde değişimler olacağını düşünüyorum kreşe başlarsa.

Su an hastalık çok yaygın malesef :KK43: en azindan ikinci döneme kadar evinizde bakabilir kvaldeniz bence. Çünkü zaten 2 gün gidip 1 hafta gitmeyecek büyük ihtimalle

Çocuğunuzu kreşe verince derhal hasta olacak, yine kv ile bir planlama yapmak zorunda kalacaksınız. bu sene bademcik, grip, ishal dışında covid ihtimali devreye gireceği için tedirgin olmayacak mısınız... ben bu maceraya girmiyorum. 3 yaş 3 aylık kızım evde bu sene

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var. Çalıştığım için babaannesi bakıyor yaklaşık bir yıldır. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu ancak görümcem üniversiteden mezun oldu ve baba evine döndü. Özelde çalışmak istemediği için de KPSS'ye çalışmaya başladı. Haliyle evde küçük çocuk olduğu için ders çalışmak biraz zor oluyor onun için. Bugün kendisi bana ders çalışırken oğlumun oyun oynamak için onu çağırdığını ve o da kıyamayıp çalışmaya ara verdiğini vs anlattı. Ben de bunun üzerine zaten pazartesi abinle gidip kreş ile görüşeceğiz artık okula gitmesi lazım dedim. Tabi görümcem bu durumu yanlış anladı. Sen bana trip atıyorsun biz onu sevmediğimizden demiyoruz illa okula göndermek zorunda değilsin başka bir çözüm de bulabilirsin dedi. Ben de bunun üzerine ne çözüm bulabileceğimi sordum. O da annem her sabah size gelsin çocuğa sizin evde baksın, ben de evde rahat ders çalışırım önerisinde bulundu. Ama ben kimsenin düzeni bozulsun istemiyorum. Zaten birkaç aydır düşündüğüm bir şeydi oğlumu kreşe göndermek. Sizi çok sıkmak istemediğimden kısaca durumu özetledim. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?
Kesinlikle krese gonder, gorumceye de uygun dille acikla, Keske esine soyleseymis

kesinlikle sadece hastalık için olumlu yönlerinden de vazgeçmek istemiyorum. Çünkü evde kaldığı süre boyunca ekrana alıştı, en azından olumlu yönde değişimler olacağını düşünüyorum kreşe başlarsa.

yani ne bileyim sonuçta dikkat eksikliği, uyaran eksikliği vs olabilir bizim çocuklarımızda da
bu pandemi yüzünden gerek fiziksel gerek zihinsel sıkıntılar çok geç fark edildi.
kimseye gösterilmeyen çocuklar (haklı olarak) normal mi değil mi anlaşılamadı.
sonuçta her sıkıntı ne olursa olsun erken tanıyla çok daha çabuk iyileşiyor.

da bu sefer hasta olursa da ah vah keşke göndermeseydim olur muyuz o da var.
ama bakacak kimsemiz olmasaydı da kreşe mecbur verecektik sonuçta.

Hala sonuna kadar haklı. Hiç alınıp gücenmeyin. Bu arada kesinlikle kreşe yazdırmalısınız.

çocuğunuz var ve kes yapıştır etkinliklerini avutma olarak mı görüyorsunuz?
o kadar önemli etkinliğe bu kadar prim vermemek bana ilginç geldi açıkçası..
kuantum fiziği mi okutsunlar 3 yaşındaki çocuklara? eğitim sisteminden beklentinizi gerçekten merak ettim..

Gorümce kapi denen biseyin varligindan haberdar degil heralde? Tedbirler aliniyordur ama ben cesaret edemezdim
Ama görümce gayet haklı. Konu sahibi haksız,kimsenin düzenini bozmak istemiyorum diye birşey yok. Görümcenin dediği mantıklı her sabah gelip baksın,kız da dersini çalışsın. KPSSye çalışacak biri için vakit,sessiz ortam bunlar gayet önemli.

merhaba 3,5 yasında kızı olan bırı olarak soyluyorum kı kesınlıkle krese gönderın maddı olarak o durumdaysanız hıc dusunmeyın bence..

X