Saç Kesim Şekilleri Kuaför korkusu ve titizlik

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Şöyle bir anımı anlatayım size;
Saçlarımı boyatmak için kuaföre gitmiştim, yıkama zamanını beklerken kuaför 10 12 yaşlarındaki bir kızın saçlarını kesti, kuruttu, fönledi. Bende bir ara sigara içmek için balkona çıktım. Balkonun mutfağa ve başka bir odaya açılan çift kapısı vardı. Diğer odada kuaförün ve kızın annesinin konuşmalarına şahit oldum. Kuaför kadına kızının başında bit olduğunu söyledi, ilaç önerisi verdi. Ve kıza kullandığı fırçayı, diğer fırçalarla birlikte aynı çekmeceye attı. Saçımı yıkatıp başka bir işleme izin vermeden kaçtım ordan. Bir dahada gitmedim, ki o bölgede isim yapmış bir kuafördü birde.
O günden sonra fön için kendime bir kaç çeşit fırça aldım. Giderken alırım yanıma, havluyuda dolaptan yada raftan katlanmış temiz alıp almadığına bakarım. Lavabo konusu beni de huylandırır ama ona yapabileceğim bir şey yok. 😁
Manikür, pedikür hiç yaptırmam alıştırmayınca gerek kalmıyor zaten. Arada etleri tırnak diplerine itekler, oje sürerim.

Merhaba.
Önceden böyle değildim. Kuaföre giderken hiçbir hastalık mikrop aklıma gelmezdi. Ama son zamanlarda kullanılan tarak havlu vs malzemelerden korkmaya başladım. Hijyenik olmamasından. Sadece kırıklarımı aldıracağım kuaförde. Ama bunun için bile korkuyorum. Saçlarımı yıkayacağı lavabo ne kadar temiz, ya tararken kafama çok bastırırsa tarağı ve cildime gelir tahriş ederse gibi. Ama yarın da saçlarımı kestirmem gerek. Mecburi bir durum.
İstanbul’da tuzla’da Kuaför önerisi alabilir miyim sizden. Ya da bu korkum ile ilgili tavsiye verebilir misiniz. Benim gibi hisseden birileri var mı, varsa nasıl idare ediyorsunuz bu durumu.
Çok stresli hissediyorum.
Teşekkür ederim.

Kuaför konusuna pek bir çözüm yok
Manikür pedikür için kendi setim var evde yapıyorum eskiden kuaföre götürüyordum seti ama yok leğeni yok havlusu derken olmuyor, ayda bir kendim yapıyorum artık
Saçımı kendim boyuyorum
6-7 ayda bir kırıklarını aldırırım ona da yıkayıp gidiyorum
Ayda bir kaş bıyık aldırıyorum ona temiz yeni ip kullanıyorlar zaten olabildiğince az kullanıyorum kuaförü

Zaman geçtikçe daha da strese giriyorum
Yarın kestirmem şart
Kuaför konusuna pek bir çözüm yok
Manikür pedikür için kendi setim var evde yapıyorum eskiden kuaföre götürüyordum seti ama yok leğeni yok havlusu derken olmuyor, ayda bir kendim yapıyorum artık
Saçımı kendim boyuyorum
6-7 ayda bir kırıklarını aldırırım ona da yıkayıp gidiyorum
Ayda bir kaş bıyık aldırıyorum ona temiz yeni ip kullanıyorlar zaten olabildiğince az kullanıyorum kuaförü

Ben hiç kullanmıyorum kuaför. Yılda bir kırık
Manikür pedikür yaptırmıyorum, saçım zaten dümdüz
Boyayla ilgim olmadı hiç, sevmem de. Maşa fön de gerek duymuyorum. Bigudi yaparım arada.
Kuaförle tek işim yılda bir kırıklar için. Ama bu yıl da böyle bir şey çıkardım kendi kendime. Yıkayıp gitmeyi düşünüyorum. Yarın kestirmem gerek ve strese giriyorum zaman geçtikçe...

Aslında her konuda değil. Bu zamana kadar bu konuda dediğim gibi normaldim herkes gibi hissediyordum. Ama biraz stresli zamanlarıma denk geldi. Böyle hissetmeme sebep oldu.

Ben de dert etmemeye çalışacağım sizin gibi. Sadece kırık aldıracağım. Saçlarım ıslak gidebilirsem öyle yaparım.
Gideceğim kuaför birkaç yıl önce de gittiğim kuaför. O zamanlar bir şey olmadı. Umarım şimdi de zarar görmem.

Zarar görmezsiniz merak etmeyin. Kendi kendinizi telkin edin.
Ben okb konusunda tecrübeliyim. Gerçekten de stresli dönemlerde daha çok ortaya çıkıyor böyle takıntılar.
Kendinizi rahatlatacak şeyler düşünün. Her gün, dünyanın dört bir yanında, bir sürü insan kuaföre gidiyor. Kimseye bir şey olmuyor. Size de olmaz, rahat olun 😊

Zarar görmezsiniz merak etmeyin. Kendi kendinizi telkin edin.
Ben okb konusunda tecrübeliyim. Gerçekten de stresli dönemlerde daha çok ortaya çıkıyor böyle takıntılar.
Kendinizi rahatlatacak şeyler düşünün. Her gün, dünyanın dört bir yanında, bir sürü insan kuaföre gidiyor. Kimseye bir şey olmuyor. Size de olmaz, rahat olun 😊

Teşekkür ederim size.

Hatta tüm cevap yazanlara teşekkür ederim. Biraz daha iyi hissediyorum.

Saçları keserken yıkıyorlar mı?
Benim gittiğim kuaför baya fıs fıs sulayıp kesiyor benim saçlarımı:işsiz: Tembel mi ne?

kuaforde calisirken patronum cok titizdi bu konuda her aksam butun fircalar taraklar guzelce yikanir havluya birakilirdi kurusun diye
lavabolar falan gunluk defalarca temizlenirdi
yere dusen tarak firca makas asla kullanilmazdi tekrar
gittiginiz kuaforun hijyene onem verip vermedigini anlamak icin buna dikkatbedebilirsiniz yere dusen taragi makasi fircayi tekrar kullaniyosa sıkınti var demektir
manikur aletleri nereden cikariliyor mesela?
manikur sehpasinin cekmecesindense suphelenirim
sterilize makinadasindan onunuzde cikmasi lazim makinadan ciktiginda sicak olmasi lazim
alkolle silinmeleri lazim önünüzde
bunlar yoksa pistir
Ay nerede bu kuaför acaba 🙈

Yaptığım stajdan örnek verecek olursam korkmakta haklısın. Saç fırçalarında ki saçları alıyordu bizim usta sonra sterilize aletine koymadan hoop çekmeceye. Bazı mantar hastalıkları bulaşıcı ve bu tür şeylerden bulaşıyor. En iyisi kendinize ait saç fırçası götürmeniz diyeceğim ama gerek makas gerekse saç yıkanılan o bölüm için yapacak birşey yok gibi

Evet
Henüz saçlarımı kestirmedim
Daha doğrusu kestiremedim. Bu gidişle de kestiremeyeceğim sanırım
Aşamıyorum

bu mesajı yazarken elinizde tuttuğunuz telefonu düşünün...
ha o telefon umumi tuvalet kadar pis aslinda bakteriyel anlamda.
bence çok takılmayın....

Daha neler var neler demek istiyorum. Saç bir kere canlı bir doku değil. Uçlarını kestirdiğinizde beyninize mikrop ulaşacakmış gibi davranmayın. Yanınıza antibakteriyel jel ve alkol alıp öyle gidin. İlk önce alkolle temizleyin. Sonra jelle dezenfekte edin kullanılan aletleri.

X