Kuaför saçlarımı kısacık kesti

benim de hiç yüzüm gülmez kuaförlerden yana. uzun saç aşığıyım ve hep istediğimden kısa keserlerdi. ben de kendim öğrendim saçlarımı kesmeyi.

Merhaba kızlar bugün saçlarımı kestirmeye gittim bi model gösterdim kısa ama kadın saçımı kestikçe kesti erkek gibi yaptı tartıştım falan ücreti verdiğime de pişmanım 5 tl de fazla aldı kesim 20 tlydi ustura kesim diye bide 25 aldı siz olsaydınız ücreti verirmiydiniz. Bu saçlar nasıl uzuycak yüzüm yuvarlak zaten bu kaçıncı kuaför kazığı
İstediğiniz modeli kesimde tutturamamistir düzeltmeye çalıştıkça da kisaltmistir.

20 liraya kesim mi? Bana kestirmeye kalksanız, ben bile daha fazla isterim ha, bu işlerden hiç anlamamama rağmen. :confused:
5 lira için üzülmeye değer mi ayrıca? Zaten oldukça ucuza kesiyormuş. İstediğiniz gibi olmamış ama 2-3 ay sonra bu formda kalmayacak. Deneyim deyin, geçin. Bir daha gitmezsiniz oraya.
Ben genelde referans sistemiyle kuaför seçiyorum. Mutlaka bir tanıdığın, arkadaşın sürekli gittiği yerdir, çok memnundur filan. Mümkünse siz de sorup soruşturun öyle gidin.

Merhaba kızlar bugün saçlarımı kestirmeye gittim bi model gösterdim kısa ama kadın saçımı kestikçe kesti erkek gibi yaptı tartıştım falan ücreti verdiğime de pişmanım 5 tl de fazla aldı kesim 20 tlydi ustura kesim diye bide 25 aldı siz olsaydınız ücreti verirmiydiniz. Bu saçlar nasıl uzuycak yüzüm yuvarlak zaten bu kaçıncı kuaför kazığı

Maalesef kazık yiye yiye aklımız basimiza geliyor. Kısa ve komplike kesimlerde bildiğimiz kuafore gitmemiz gerekiyor. Ilk defa gittiğiniz kuaforde boyle hayal kirikligi yaşama olasılığı %99.

Simdi bakim yapip beklemekten baska yapacak bir sey yok, üzülmeyin. Para ben de verirdim.

Ben de geçenlerde gittim kuafore .Yıpranmış kısımları alın dedim.Bana 3 cm bir şey gösterdi .Bu kadar alsam yeterli dedi.Ben de çok iyi dedim.Sonra bir baktım 6 cm kesmiş neredeyse...Saçım çok uzun olduğu için yine kısalmadi çok ama neden kafalarına göre kesiyorlar anlamadım.En iyisi hiç gitmemek ama olmuyor .

Bende bir kere bile kuaföre gidip memnun kalmadım
Kakül kes derim küçük besleme gibi yaparlar
Uçlarından al derim bakarım saçımın yarısı yok
Kat kes derim en sevmediğim modeli yaparlar
Ya resim de gösteriyorum
Olmuyor

En son yıne kuaföre gittim saçımın bir tarafı kısa diğer tarafı uzun kesti. Bende nette saç kesim günleri var ona göre kesiyorum hatta geçen hafta 7cm kesmişimdir🤭🤭

Allahım bu kuaförlerin derdi ne? Uzun bıraksan daha yakın zamanda geleceğim tekrar kestirmek için. Dertleri ne anlamıyorum

Kuaföre nezaman saç kestirsem ağlarım istediğim boyun hep daha kısasını kesiyorlar

Bilmem kaç şubesi olan, bilmem kaç bin liralık kira ödenen semtlerde olan, bilmem kaç yıllık kuaförlerin hepsi hayal kırıklığı yaşattı bana.
Artık gözümü karartıp reklamı olmayan, kendi halinde olan yerlere gitmeye karar verdim.

Anlamıyorum salı günü manav olan biri, çarşamba günü kalkıp kuaför olayım ben diyerek salon mu açıyor da bu kadar berbatlar? Gerçekten tiksinme noktasına geldim artık.

aaa ben de saç kesim günlerini takip etmeye daha yeni başladım. faydasını gördünüz mü?
Saçlarım 2 seneden beri ne yaptıysam uzamadı şimdi takiple arada kesiyorum gecen baya kestim ama hani uçlar lastik gibi olur ya öyleydi.

En azından uzuyor şimdi kırıkları da gitti. Haftada 2 sefer saç bakım yagı ile yağ sürüyorum.

Saçlarım 2 seneden beri ne yaptıysam uzamadı şimdi takiple arada kesiyorum gecen baya kestim ama hani uçlar lastik gibi olur ya öyleydi.

En azından uzuyor şimdi kırıkları da gitti. Haftada 2 sefer saç bakım yagı ile yağ sürüyorum.
benim de takip ettiğim bir blok var. uzaması için ayrı gürleşip patlaması için ayrı tarih veriyor. kürler de paylaşıyor yeni keşfettim. ben de deneyeceğim 🤭

Kısa saç rahatlık kızlar hele birde geçen gün denk geldiğim sitede çok güzel kısa saç modelleri gördüm çok güzel modeller var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok geçmiş olsun. Sinir bozucu bir durum. Maalesef iyi kuaför ararken hepimizin başına bir kere gelmiştir herhalde bu. Nacizane tavsiyelerim şunlar ;

- Restorex içine çam terebentin. Ben 250 ml için 20 damla koyuyorum ancak saçınız çok kuruysa miktarı azaltın. Isterseniz başka yağlar da ekleyebilirsiniz.

- 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ile 5 damla nane yağını karıştırıp maske olarak uygulayın. Gece boyu kalabilirse çok daha iyi olur. Ben bundan acayip verim aldım, uzama ve parlaklık, yumuşaklık konusunda.

- Dax Supergro. Arındırması biraz sinir bozucu olabiliyor, az miktarda kullanın daha kolay arınır.

- Hint yağı. Bu da çok bebeksi yaptı benim saçlarımı, uzama konusunda da etkili bir yağdır.

- Inversion method. Temelde herhangi bir şekilde baş aşağı durup, saç diplerinize masaj yapmak. Misal yatağa yan uzanıp başınızı aşağı verip bir süre masaj yapabilirsiniz. Mümkünse herhangi bir saç bakım yağı kullanın. Tırnaklarınızı kullanmayın. Saç diplerinde kan dolaşımının hızlanmasını sağlar, oldukça etkilidir.

- Uçları kırıklardan olabildiğince korumak çok önemli çünkü çok kırılan saç uçlardan kopar ve uzasa da bir önemi kalmaz.

- Bu biraz absürt gelebilir ancak iki elinizin tırnaklarını birbirine sürtmek. Hamilelere ve kalp/tansiyon hastalarına önerilen bir yöntem değildir. Kan dolaşımını hızlandırır.

Bir de saçınıza sürekli sürekli yüklenmeyin. Misal masajı her gün yapabilirsiniz ancak şampuanı 2 hafta çam terebentinli, 2 hafta normal kullanmalı, sürekli maske yapmamalısınız. Ara vere vere devam edilen işlemler size çok daha fazla fayda sağlayacak. Dönüşümlü devam edin her şeye. Saçın arada dinlenmesi, hatta mümkünse kendi yağında dinlenmesi de saça çok iyi gelir.

Bunun dışında pirinç suyu var, ancak saçınızın protein oranı yuksekse, pirinç suyu faydadan çok zarar verebilir oldukça proteinlidir çünkü. "Hair porosity test" yazarak saçınızın mevcut durumunu öğrenip, ona göre yapabilirsiniz.

Bol su içmek, çiğ kuruyemiş ve iyi bir beslenme düzeni de yine saç uzamasında etkilidir. Bemiks evigenli karışımı ben denemedim ancak başlamayı düşünüyorum o yüzden net bir şey diyemem. Sonuncusu da kafaya takmamak, her şeyde olduğu gibi bunda da aynı şey geçerli, takmazsanız daha kolay bir uzama süreci olur. Rapunzel gibi saçlar dilerim size 😊

X