Kücük ama kendi evin mi, büyük ev ama kira mı?

Canım ben de aynı durumdayım ama kiraya vermek kiraciyla uğraşmak, artı kendi evinde ev sahibi ile uğraşmak riski var. Şu anda kiracılar ve ev sahipleri iyi anlaşması çok nadir. İki tane taşa çekeceğine kendi evinde otur birikim yap biz ona karar verdik.

Merhaba benım evım 80 m ve amerıkan mutfak
4 sene once sıfır almıstım cocuklar kucuktu cevresınde spor ve okul olanakları coktu
Sıte ıcınde semt guzel ama kıcuk L mutfak düşünün karsısında L koltuk koyacak yer var ve baska salon oturma yerı yok .
yatak odası + cocuk odası ,cocuk odasında yatak yavru yataklı ..gece onu cıkarıyoruz kucuk olan orda yatıyor . Kucuk erkek 10 buyuk kız 14 yasında.
Cocuklar buyuduler oda kucuk . Yaşam alanı kucuk

evı satmak ve buyuk bıryere gecmek ıstedık ev satısları durmus .ınsanlar ellerınde parayı faıze yatırıyor . Emlakcılar onune gelenı ev gezdırmeye getırıyor sınırlendım ıptal ettım .

5 senedır sabrettım ama artık bu eve gercekten sıgmıyoruz . Bu evde ya unıversıte ogrencısı yada boyle emeklı karı koca ,tek basına yasam ıcın tasarlanmıs bıyer .

Soruma gelecek olursak
Bu evı ya bosaltıp kıraya cıkıcam oyle satılık kalıcak satılana kadar .
Ama kıralar 20 25 bın
Yada kıraya verıcez 16 17 bın e gıdıyor
Bız uzerıne koyup yıne kıraya cıkıcaz ama satmak ıstesek ıcınde kıracı oldugu ıcın be yenı gırecegı ıcın satılsa ha deyınce cıkaramazsın
Şaşırdım kaldım

Bı yandanda buzamana kadar en azından sukur et evın var kıra odemıyorsun sus otur dıye dıye bugune geldım ama hangısı mantıklı gercekten karar veremıyorum
Komsu yok kımsem yok
Durduk yere 20 25 bın kıra vermekte pek mantıklı gelmıyor ama ruh saglıgım ve gercekten sıgmadıgımız ıcın cıksammı dıyorum

Ev fıyatları ne olacak bellı degıl yasadıgım sehır surıyelı gocu sonra rus gocu sımdıde depremzede gocu oldugundan şuanda ıstanbuldan pahalı hale geldı
Siz ne yapardınız
Bizde böyle bir evde büyüdük 25 yaşındayım. Evlenene kadar kendime ait odam dahi olmadı hep içimde ukte kalmıştır. Evet ekonomi berbat kiraya çıkmak çok riskli evinizi de kiraya vereceksiniz ama inanın ki çocuklarınızın ve sizin yaşadığınız bu buhran geçmeyecek çocuklarda evden kurtulmak için -çünkü mecburlar kendilerine ait bir yaşam alanları yok- ellerinden ne geliyorsa yapacaklar…
Büyük kızınızın tam ergenlikte, küçüğünüzde ergenliğe girmek üzere kendi alanları olduğunda sizde ferahlayacaksınız
Benim ailemde o kutu evden kurtulup kiraya çıktılar evet herkes tepki gösterdi eviniz varken ne alaka diye ama sığamıyorduk bu kelimeyi ben çok iyi biliyorum üst üste yaşamak bir nefes alacak alanının olmaması çok kötü
Akıl ve çocuklarınızın sağlığı için çıkın kiraya derim tabi maddi imkanınızda varsa

şu an kiraya oturduğum evle kendi evimin arası 10 km. Kendi evim kirada bende kirada oturuyorum. Evim küççük falanda değil. normal 120 m2 standart bir apartman dairesi. Ben çevre sebebiyle taşındım 1.5 yıl oldu. eğer mutsuzsanız çocuklarınıza özel alan veremiyorsanız taşınmak mantıklı. şu an oturduğum semtten bir ev alamıyorum ama kira ödeyebiliyorum. Maddi imkan el veriyorsa mutlu olduğunuz bir evde oturun derim

Evi satarsaniz yeni ev almayacaksaniz o para gider.Ben olsam o evi kiraya verir ustune eklerim buyuk bir eve kiraya cikarim

Bırısı benden resım ısteyınce ben bırının acık duvarına atmıstım . Kımdı o gören varsa birdaha resim atıcam 😅

hayırlı olsun sizin adınıza çok sevindim, en güzeli olmuş, eski eviniz deniz manzaralı mıydı ya, bilsek bizde bakardık :)

X